Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
Gandziorz
Wysłany: 2015-07-15, 10:09   Epoksyd t4w. Ktoś ma z nim doświadczenie?
0
UP DOWN

Witam,
Mam pytanie do szanownego grona. Czy ktoś ma bądź miał styczność z podkładem epoksydowym z T4W?
Mają dwa epoksydy do wyboru.
T4W (59070) 10:1
T4W (59069) 1:1

Zależy mi na opinii co do skuteczności jako podkład antykorozyjny.

Z t4w litr gotowca do natrysku kosztuje ok. 30zł, tymczasem z novola np. protect 360 to koszt ok. 40zł/litr, z linii spectral (under 385) już 55zł/litr.

Jak wiadomo Cena Czyni Cuda. Chociaż z początku niezbyt chętnie wziąłem trochę materiałów z t4w i uważam że są na przyzwoitym poziomie.

Nie wiem jak to wygląda z epoksydem.

Liczę na wasze opinie.

barteek933
Wysłany: 2015-07-15, 21:31   
0
UP DOWN

kupiłem bo robiłem zamówienie i totalne gówno jeśli chodzi o nakładanie. miałem epoksyd novola i malowało się nim elegancko. a t4w to takie badziewie że tak ścieka że wychodzą same zacieki, rzadkie gówno strasznie. chyba że będziesz go nakładał dyszą 1.0 to wtedy może jakoś pójdzie. 100 razy łatwiej lakierować bezbarwnym niż tym gównem. nie polecam. w dodatku słabo schnie

mariuszcwa 
Wysłany: 2015-07-21, 11:36   
0
UP DOWN

Miałem oba epoksydy tej firmy, Szczerze powiedziawszy nie jestem do nich przekonany. Nie chodzi o zacieki, fakt są rzadkie ale pistoletem chińskim z dyszą 1.3 wylewam je na super gładko bez batów. Bardziej mi chodzi o ich właściwości. Był mały purchel , wyszlifowany praktycznie do 0 , odrdzewiony fertanem i dałem na to ich epoxydy , po 3 dniach stania na dworze (brak deszczu) pojawiały się takie kropki jakby rdzawe, poprawiony zabieg , dany podkład akrylowy polykar, i auto jeździ już miesiąc w tym podkładzie i totalnie nic się nie pojawiło. Stosowałem go na gołą blachę , nową i też miałem ten rdzawy nalot, więc raczej się nie gryzł z fertanem. Z t4w biorę bazy na calaki , klar 444 na auta na handel bądź busy i nie mogę zbytnio złego zdania powiedzieć, bazy mają problem z pasowalnością niebieskich kolorów , lakiery jaśniejsze i to dość sporo. Jeśli chodzi o klar , to chyba zmienili jego skład , kiedyś wylewał się praktycznie na lustro przy 10% rozpucha, teraz dałem 15% rozpucha i już nie było tego praktycznie lusterka, fakt jest gładki , ale widać dość solidnie strukturę. Jako że ja nie poleruję aut po lakierze , baran został :) . Tak jak piszesz , cena działa cuda , dlatego się nauczyłem , że "tanie" nie zawsze znaczy dobre, Bazy i klar od nich będę dalej brał, ale resztę materiałów sobie darowałem. Wolę przepłacić i mieć pewność że wszystko będzie na wysokim poziomie.

CR04
Wysłany: 2015-07-21, 22:39   
0
UP DOWN

mam dokładnie takie same doświadczenia i opinię, jak powyżej.
aczkolwiek klaru więcej od nich nie wezmę. co do epoxu 1:1, zrobiłem na nim 3 całościówki i przez dwa lata nic się nie pokazuje. nie są takie złe. też wylewam go 1.3mm :D

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materiały

Odpowiedz do tematu