Lakiernictwo samochodowe dla profesjonalistów i amatorów

Szukaj FAQ Album

Przesunięty przez: Tech 2009-04-25, 16:42
Autor Wiadomość
Tomek77
Wysłany: 2008-04-13, 12:41   Jaki lakier bezbarwny
0
UP DOWN

koledzy mam pytanie jaki lakier bezbarwny waszym zdaniem jest najlepszy lakierowalem juz różnymi np.4cr,palinal,ivat ,novol,standox,dupont,spic heker ,Lakieruje duzo samochodow i naprawde ciężko cos wybrac dobrego .a mianowicie chodzi mi oto zeby byl w hsie dobrze sie rozlewal ladna morka i potem zeby po kilku miesiacach byl taki jak po malowaniu a nie matowial czy cos tam inego.moze macie jakis sprawdzony co nim nie robilem .mam teraz malowac swojego passat 2007r czarna perla calosciowka i niewiem co wybrac doradzcie pozdrawiam ???????.

danielpainter 
Wysłany: 2008-04-13, 13:17   
0
UP DOWN
AIRBRUSH:D:D:D:D

ja maluje juz dlugo spies heckerem 8035 i jestem bardzo zadowolony, sprawdz jeszcze nowego hsa firmy debeer, jest bardzo dobry

przemek325
Wysłany: 2008-04-13, 22:25   
0
UP DOWN

Sprobuj Glasurita 923-255, ja tym lakieruje i innego nie chce, do czarnego jest idealny, bardzo polecam.

DUMM 
Wysłany: 2008-04-13, 22:36   
0
UP DOWN

siema, ja lakieruje novolem 2:1 i jestem zadowolony .... wcześniej robiłem Hayom .... bruuuuu nawet wypolerowć tego niesżło dobrze,,,, , brrrr wiem wiem haya = 0

Pozdro.[/code]

maras 
Wysłany: 2008-04-13, 23:40   
0
UP DOWN

Ja robiłem novolem, VHSem, jestem w miare zadowolony, oraz ostatnio APP klar lack hs spezial, duzo łatwiej go rozlać, niż Novola, ja jestem z niego zadowolony i chyba póki co przy nim pozostanę, mimo,że Novol jest ponad 20zł tańszy na litrze

baqo 
Wysłany: 2008-04-14, 07:44   
0
UP DOWN

Tomek77 napisał/a:
lakierowalem juz różnymi np.4cr,palinal,ivat ,novol,standox,dupont,spic heker ,Lakieruje duzo samochodow i naprawde ciężko cos wybrac dobrego
no ciężko ci dogodzić. :mrgreen: :mrgreen:

tomekgrula 
Wysłany: 2008-04-15, 14:33   
0
UP DOWN

ja malowałem 2+1 VHS z Novola i trochę ciężko mi było rozlac na lustro

kalbi 
Wysłany: 2008-04-15, 17:26   
0
UP DOWN

APP HS Special. Na 1,5 warstwy wystarczy...

dawid
Wysłany: 2008-04-15, 17:51   
0
UP DOWN

Osobiscie smigam na sikkensie Autoclear LV Superior przy dobrych regulacjach mozna go ladnie rozlozyc wrecz na igle plus trwalosc i jakosc, a jak juz chces naprawde lsniacego kozaka i na czarny nadaje sie idealnie wode sikkensa Autoclear WB sam bede sobie go wrzucal na czarne autko:))

Tomek77
Wysłany: 2008-04-15, 18:55   
0
UP DOWN

mam pytanie czy lakierowal ktos takim bezbarwnym robelo kronox.gosc z mieszalni mi go poleca i mowi ze rewelacja na1.5 warstwy

rbfm 
Wysłany: 2008-04-15, 19:17   
0
UP DOWN

Cytat:
gosc z mieszalni mi go poleca i mowi ze rewelacja na1.5 warstwy

wszystko co w mieszalni to super ekstra i w ogole zajebiste a inni maja syf. kiedy sie ludzie naucza ze sprzedawca zachwala to co chce sprzedac......

dawid
Wysłany: 2008-04-15, 19:40   
0
UP DOWN

nie kminie chcesz pomalowac autko z 2007 piszesz ze chcesz dobrze je obtrzaskac lakierowales standoxsem, dupkiem. hekerem a ty pytasz o Robollo (robello) gdzie tu logika? po za tym jak robie wysoka jakosc to hs-a na 2,5 warstwy biore i poleruje

Tomek77
Wysłany: 2008-04-16, 20:21   
0
UP DOWN

2,5 warstwy biore i poleruj
2000 i 2500. i wychodzi gladkie jak kolano .a gdzie morka .klijent zadowolony bo sie swieci .auto ma wysc bez polerowanja ewentulalnie tam gdzie wtracenie delikatnie podczyc i sama gombkom pszeleciec calosc

rbfm 
Wysłany: 2008-04-16, 20:29   
0
UP DOWN

Tomek77 napisał/a:
mam teraz malowac swojego passat 2007r

Tomek77 napisał/a:
klijent zadowolony bo sie swieci

no to jak w koncu ?

[ Dodano: 2008-04-16, 21:29 ]
Tomek77 napisał/a:
podczyc i sama gombkom pszeleciec

jezu.....

ewa 
Wysłany: 2008-04-16, 20:34   
0
UP DOWN

Tomku! Ja rozumiem ,że to nie kółko polonistyczne ,ale na litość boską!!!!!!!......

Ryba 
Wysłany: 2008-04-16, 20:36   
0
UP DOWN

No dobra to dorzucam pytanko z innej beczki ... ale też na temat :mrgreen:
Czy felgi alu lepiej będzie pomalować na czarno akrylem czy 2 warstwówką ??
Chodzi mi o super połysk itp, ponieważ mam polerowane ranty, które świecą się jak psu jajca, a czarny środek nie może odbiegać od całości.
2 sprawa. Jeśli 2 warstwówka to jaki polecicie bezbarwny :> ? słyszałem coś o jakiś lakierach "apple pie" i lukrowym połysku, ale nie wiem co one są warte :neutral:

DUMM 
Wysłany: 2008-04-16, 22:55   
0
UP DOWN

Witam malowałem akrylem białym felgi do rajdówki i wyszły elegancko połysk jest ale malowałem też bazą czarną i na to klar novola 2:1 ms i powiem ci że wydaje mi się że mają mocniejszy połysk .... tylko niewiem czy to nie przez kolor mi się wydaje że bardziej błyszczy :) bo jednak na czarnym chyba to lepiej widać.Pozdro.

dooku 
Wysłany: 2008-04-25, 21:23   
0
UP DOWN

Tomek jesli chodzi o Robello to tez szukalem tego HS w Łodzi i nie znalazlem:/
dostalem tylko MS ,oprocz tego ze dlugo mi sechł to jest naprawde dobry lakier.
polozylem go na 2.5 warstwy i tylko przycialem calosc buflexem :mrgreen:
morka gitara 3 miesiace i nic nie stracil na kolorze :wink:
moim zdaniem morka bardziej zalezy od pistoletu ,gestosci lakieru ,i cisnienia niz od samego lakieru.Uwazam ze ciezko bedzie wyciagnac fajna fakture z HS dlatego nadal zostaje przy MS.
btw z moich doswiadczen wynika ze jak masz jakis pistolet HVLP to sobie dopusc:P
albo wali na lustro albo zostwia dziorki.Teraz przymierzam sie do Gti PRO na trans-tech mysle ze bedzie wymiatal :twisted:
pozD Dooku

lw
Wysłany: 2008-04-25, 22:09   
0
UP DOWN

ja wam powiem tak...
różnymi śmieciami lakierowałem i powiem że du pont 3050s to jest to.
lakieruje bez kabiny i widze co dzieje się z lakierami po kilku tygodniach, miesiącach....
ten lakier daje dobrą rozlewność , głębie , polerność i stabilność w czasie.
jedynym mankamentem jest to że ciężko go kupić, jest już wycofany ze sprzedaży.
p.s. jeżeli lakierujesz swoje auto to nie eksperymentuj , maluj tym co już znasz, tym czym Ci najlepiej wychodziło , wtedy efekt będzie przewidziany i pamiętaj o tym że nie lakier jest najważniejszy lecz to co jest pod nim.

Tomek77
Wysłany: 2008-04-30, 20:54   
0
UP DOWN

polakierowalem passata tym lakierrem robello kronox w hs. jest zajebisty naprawde go polecam .rozlewa sie super i poleruje idealnie .ja polakierowalem juz nim 3 auta calosciowki i pare elementow rewelacja jak macie taki gdzies u siebie to wyprubujcie pozdrawiam nara.

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materiały

Odpowiedz do tematu