Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Lackdoctor 
Wys³any: 2015-01-17, 22:17   Novol protect 380
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
Nowy produkt novola.
Podk³ad poliestrowy.... z czym to siê je. ;)
Ile koszt na pó³ce itd...

https://www.youtube.com/watch?v=mMBGEgwpL4Y
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

misias
Wys³any: 2015-01-18, 10:41   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 246
http://professional.novol...OTECT_380.html.
Szkoda ¿e,niema karty technicznej a poza tym ca³y opis jest na filmiku instrukta¿owym. :D

To jest nowo¶æ,bo wcze¶niej go nie widzia³em,chyba trzeba poczekaæ na cenê,musz± ustaliæ co i jak za ile.

Mo¿e na forum jest przedstawiciel Novol,to niech poda cenê.
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2015-01-18, 11:38   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
misias napisa³/a:
a poza tym ca³y opis jest na filmiku instrukta¿owym.

Dlatego pytanie skierowane jest do przedstawiciela novola a nawet bardziej do naszych tu mieszaczy.... eee, znaczy dostawców.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

sev-car
Wys³any: 2015-01-18, 11:48   
0
UP DOWN

Posty: 24
jest karta :)
http://professional.novol...PROTECT_380.pdf
 

hematol 
Wys³any: 2015-01-18, 11:48   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 1007
Sk±d: ¦l±sk
misias napisa³/a:
Szkoda ¿e,niema karty technicznej

Jak nie ma jak jest! :tak:
Pod obrazkiem z prawej strony masz odno¶nik do karty tech jak i karty charakterystyki. :spoko:
 

Miki
Wys³any: 2015-01-18, 12:03   
0
UP DOWN

Pomóg³: 10 razy
Posty: 523
Lackdoctor, w sh siê to po prostu nazywa szpachl± natryskow±. A tu proszê, podk³ad poliestrowy hehe.
_________________
Mart-Dent
 

KK 
Wys³any: 2015-01-18, 12:35   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Progres musi byæ :D
_________________

 
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2015-01-18, 12:44   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Ciekawy produkt. Musze podpytaæ dystrybutora. Mo¿liwe, ¿e to jaka¶ mutacja szpachli natryskowej. Je¿eli tak, to mamy podk³ad który "nie siada" :spoko:
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2015-01-18, 13:32   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
trze¼wy inaczej napisa³/a:
Je¿eli tak, to mamy podk³ad który "nie siada"

Dok³adnie do tego zmierzam, bo jak wiadomo
Miki napisa³/a:
w sh siê to po prostu nazywa szpachl± natryskow±.
ma mniejszy skurcz od podk³adu akrylowego.

Dlatego ja zamiast dawaæ akrylowy jako wype³niacz dawa³em szprycê.
Potem podklad jako izolator i dopiero lakierunek.

Czy teraz podk³ad poliestrowy i ... lakier?

Bez siadania i zgodnie z technologi±?

No i produkt kolorowy... z cena chyba ju¿ tak kolorowo nie bêdzie. :roll:
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

unek
Wys³any: 2015-01-18, 14:04   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 205
Temat by³ wa³kowany na tamtym forum ju¿ w grudniu tamtego roku .. niestety po kilku postach nie pochlebnych na Novola .. Pan Rafa³ M.. ucich³ i nic nie napisa³ a szkoda bo mo¿e produkt dobry chocia¿ nie wierze w to aby nie siada³o ...

http://lakiernik.info.pl/...=1127&start=160
 

misias
Wys³any: 2015-01-18, 14:15   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 246
Lackdoctor, Widzê ¿e temat siê rozkrêca,czekam na dalszy rozwój i testy u¿ytkowników.

Mia³em nie pisaæ,ale napiszê jestem w posiadaniu podk³adu mocno izoluj±cego tak pisze w karcie podk³ad to oryginalny w³oski IVAT KFL.7000 SUPERPRIMER puszka 0,75 l. jest to produkt 1K,wystarczy dodaæ rozcieñczalnik Akrylowy 30%,kolor równorzêdny z tym czyli taki be¿owy jasny.

Zauwa¿cie ¿e wiele samochodów po rozszlifowaniu pow³oki pod lakierem wierzchnim posiada taki w³asnie kolor podk³adu.

Uwa¿am równie¿ ¿e,s± to produkty stworzone wrêcz do baz wodnych konwencja ma s³absze krycie i potrzebne jest widmo podk³adu do danego koloru.Z tym kolorem podk³adu
baza wodna powinna sobie poradziæ bez problemu.

To jest tylko i wy³±cznie moje zdanie i moje obserwacja podczas prac lakierniczych,nie musicie siê zemn± zgadza ;) æ.
 

kalbi 
Wys³any: 2015-01-18, 14:19   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
z tego co wiem to na ten podk³ad poliestrowy oczywi¶cie wymagany jest podk³ad akrylowy, wiêc dla mnie to trochê bez sensu! Klasycznie na ulepy natryskówka i akryl :P
_________________

 
 

unek
Wys³any: 2015-01-18, 14:24   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 205
misias, A co ma ten podk³ad wspólnego do szprycy ?? przecie¿ takich 1k pe³no w ka¿dym systemie ....
 

misias
Wys³any: 2015-01-18, 14:40   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 246
unek, Do szprycy nic,ja zreszt± o ¿adnej szprycy nie pisa³em,tylko o moich spostrze¿eniach i takich tam ;)

Chodzi³o mi o kolor i w³a¶ciwo¶ci nic wiêcej. :D
 

Miki
Wys³any: 2015-01-18, 14:59   
0
UP DOWN

Pomóg³: 10 razy
Posty: 523
Lackdoctor napisa³/a:
Czy teraz podk³ad poliestrowy i ... lakier?


Przecie¿ w karcie pisze ¿e trza to odizolowaæ podk³adem akrylowym lub epoksydowym.
_________________
Mart-Dent
 

misias
Wys³any: 2015-01-18, 18:00   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 246
Do wszystkich ch³opa moje wypowiedzi w tym przypadku s± bezzasadne udzielone bez ¿adnego obeznania z tematem :sciana:

Trzeba by³o od razu powiedzieæ ze,jest to podk³ad przegrodowy i jest potrzeba oddzielenia go czym¶ tam standardowym. :shock:

A ja ju¿ mia³em go zamawiaæ u mnie na mie¶ci na próbê. :D
 

Novol rafman
Wys³any: 2015-04-03, 06:44   Protect 380
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 54
Witam!
Przepraszam wszystkich za tak nieregularne wej¶cia (szczególnie Pana Unka) ,ale osoby ,które mnie znaj± wiedza ,¿e bywam w krajach w których dostêp do internetu jest utrudniony.

Je¶li¶ chodzi o sam produkt Protect 380 , to jest to nowej generacji szpachlówka natryskowa,która ma za zadanie wyeliminowanie tzw. podk³adów wype³niaj±cych ,zredukowanie problemów z siadaniem ,zwiêkszenie zainteresowania technologi± ,,mokro na mokro " i przyspieszenie czasu pracy.

Ceny oczywi¶cie nie znam ,ale nie powinna byæ wiele dro¿sza od tradycyjnej szpachlówki natryskowej. Ró¿nica polega na tym ,¿e jest gotowa do natrysku dysz± ok 1.8, która w przeciwieñstwie do 2.2-2.5 jest bardziej popularna. Nie dodajemy ¿adnego rozcieñczalnika ,który do tej pory (nitro ) niszczy³ produkt. Tutaj dodatkowo osi±gnêli¶my rewelacyjny czas schniêcia-1.5 h w temp 20 stopni.

Pozdrawiam Rafa³ Mania NOVOL
 

unek
Wys³any: 2015-04-03, 08:22   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 205
Novol rafman napisa³/a:
szczególnie Pana Unka
£ukasz jestem :D
Jak ju¿ pan zawita³ w te skromne progi to mo¿e i tam odpiszê pan na pytania ??

http://lakiernik.info.pl/...r=asc&start=200


Ogólnie to co pan napisa³ sami wydedukowali¶my w tym temacie

http://lakierowanko.info/viewtopic.php?t=9349
 

Novol rafman
Wys³any: 2015-04-03, 13:37   Odpowiedzi .....
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 54
Nie wiem o które problemy i pytania konkretnie chodzi, jest ich ca³a masa.
To co zd±¿y³em wychwyciæ
,,...Podk³ad 355 nie mo¿na aplikowaæ bazy, bark przyczepno¶ci..
Mo¿na aplikowaæ dowolna bazê i akryl, zapis dotyczy tylko i wy³±cznie baz wodnych i nie jest to wada podk³adu tylko specyfika konstrukcji baz wodnych.

Protect 380 - problem siadania ...
Je¶li mamy rozmawiaæ na odrobinê wy¿szym i bardziej zaawansowanym poziomie powinni¶my zacz±æ rozró¿niaæ pewne procesy i zjawiska zachodz±ce w produktach.

Bardzo czêsto u¿ywa siê wymiennie dwa s³owa,które pod wzglêdem fizyki i chemii s± zupe³nie innymi zjawiskami np wysychanie a utwardzanie , skurcz a siadanie.Sam równie¿ w normalnej rozmowie czêsto u¿ywam wymiennie tych s³ów.

Tymczasem najpro¶ciej ujmuj±c proces wysychania ,to odparowanie rozcieñczalników z produktu(fizyka) a proces utwardzania to chemiczna ,wewnêtrzna reakcja utwardzacza (na opakowaniu trójk±t z oznaczeniem NCO-izocjaniany) z grupami OH w ¿ywicach akrylowych.
Siadanie jest wynikiem procesu odparowania rozcieñczalnika (najgorzej jak nastêpuje po czasie np miesi±c -rysy, aureole...).
Oba procesy zachodz± niezale¿nie od siebie.
Wynikiem procesu utwardzania jest skurcz ¿ywic, które równie¿ okre¶lamy terminem ,,siadanie , a objawiaj±ce siê np ,,falami na powierzchni lub pokazywaniem siê strefy brzegowej.
Protect 380 jest odrobinê bardziej rozcieñczony ni¿ dotychczasowa szpachlówka natryskowa zatem siadanie bêdzie o 2-3% wiêksze.
Ró¿nica generalnie jest taka ,¿e rozcieñczalniki w produktach poliestrowych wchodz± w reakcje z ¿ywic± i wkomponowuj± siê w ni± a w akrylowych produktach -nie.
Dlatego tzw.,, siadanie i szybko¶æ utwardzania bêdzie w tych samych warunkach i tej samej grubo¶ci zawsze na korzy¶æ produktów poliestrowych.

Nie wiem na ile te drobne wyja¶nienia dotycz±ce terminów i nazewnictwa rozwi±zuje niektóre pytania ,które mam wra¿enie wynikaj± z ich niezrozumienia.

Niekiedy na forach widzê ,¿e ludzie dyskutuj± miêdzy sob± i mówi± dok³adnie o tym samym tylko inaczej nazywaj±.
Z drugiej za¶ strony wydaje im siê ,¿e mówi± o tym samym , a tymczasem jeden rozprawia o kiszeniu kapusty a drugi o zaprawie ogórków.
Mam nadziejê ,¿e nikogo nie urazi³em ale chcia³em przedstawiæ zasadê na podstawie której pojawiaj± siê niektóre dysputy i pomna¿anie pytañ o to samo.

Proszê £ukasz o bardziej precyzyjne pytania ,bo nie wiem który w±tek jest dla Ciebie lub kogo¶ interesuj±cy.

Póki co ,z okazji ¦wi±t Wielkiej Nocy -Wszystkiego dobrego dla wszystkich uczestników forum.

Pozdrawiam Rafa³ Mania Dzia³ Szkoleñ NOVOL

PS. generalnie szpachlówki natryskowe nie maj± super przyczepno¶ci do ocynku, ale je¶li bêd± to typowe ,,przeszlifki"to i tak ocynku tam nie bêdzie ,zatem problem te¿ ma³o prawdopodobny.
Generalnie ¿adnej szpachlówki nie powinno siê aplikowaæ na go³y metal(przy¶pieszacz korozji)
 

Dementor
Wys³any: 2015-04-03, 15:28   
0
UP DOWN


Posty: 364
Novol rafman napisa³/a:
To co zd±¿y³em wychwyciæ
,,...Podk³ad 355 nie mo¿na aplikowaæ bazy, bark przyczepno¶ci..
Mo¿na aplikowaæ dowolna bazê i akryl, zapis dotyczy tylko i wy³±cznie baz wodnych i nie jest to wada podk³adu tylko specyfika konstrukcji baz wodnych.


To w takim razie macie b³±d w karcie technicznej bo tam nic nie pisze o bazach wodnych tylko o "lakierach bazowych"

ST_UNDER_355 napisa³/a:
Przed aplikacj± lakieru bazowego podk³ad UNDER 355 musi byæ pokryty innym podk³adem z linii Spectral: UNDER 325, UNDER 335, UNDER 365 lub epoksydowym UNDER 385.
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2015-04-03, 18:10   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
W³a¶nie czytam post Rafa³a i zastanawiam siê nad tym samym co Dementor. W tym tygodniu wprowadzili¶my 355 do dwóch warsztatów i w³a¶nie w oparciu o kartê techniczn± zaleca³em ¿eby przykryli to 325, 335 lub 365. Trochê teraz zg³upia³em, bo je¿eli mo¿na k³a¶æ na niego bazê, to znacznie upro¶ci to pracê.
 

unek
Wys³any: 2015-04-03, 19:39   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 205
Panie Rafale moje pytanie brzmia³o na tamtym forum tak :
Cytat:
ile czasu potrzebujê ta szpachla aby wyeliminowaæ ten skurcz ?? dajmy na to, ¿e mamy ksi±¿kow± wersjê klimatyczn± w naszym warsztacie...
( pisali¶my tam o 380 ) Przecie¿ to proste pytanie - robicie przecie¿ testy za nim wypu¶cicie na rynek produkt :?:
 

Novol rafman
Wys³any: 2015-04-07, 06:44   Koniec reakcji chemicznych...
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 54
Witam!
Jak ju¿ wspomnia³em bêdziemy tutaj , w tym w±tku operowaæ sformu³owaniami i terminami na profesjonalnym poziomie.
Dlatego najpierw ma³a korekta.
,,Szpachla "to narzêdzie do nak³adania g³adzi gipsowej na siany.
My za¶ mówimy o szpachlówkach poliestrowych o wiêkszej lub mniejszej lepko¶ci ale o szpachlówkach.
Koniec reakcji ¿ywic poliestrowych to dla 200 mikronów ,temperatury 20 stopni , wilgotno¶ci ok.40%- 48 godzin.

Oczywi¶cie te ostatnie ,parê procent jest ju¿ niezauwa¿alne bez specjalistycznego sprzêtu laboratoryjnego , wiêc odpowied¼ moja ,to kilka godzin w zale¿no¶ci od grubo¶ci warstwy i temperatury ,gdy¿ to s± decyduj±ce parametry.

Zaryzykowa³bym stwierdzenie,ze przy normalnej pracy z Protect 380 w temperaturze 20 stopni i grubo¶ci 150 mikronów(normalna aplikacja pistolet 1,8 2-3x warstwy) po 2-3 godzinach zmiany s± niemo¿liwe do zauwa¿enia .

Rafa³ Mania NOVOL
 

Novol rafman
Wys³any: 2015-04-07, 06:56   Under 355 Spectral
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 54
Dziêki za zwrócenie uwagi na zapis w karcie technicznej Under 355-zg³osi³em poprawkê.
Mimo wszystko , w niektórych przypadkach pokrywa³bym to podk³adem o ni¿szej ¶rednicy wype³niaczy.
Chodzi o zasadê podobn± do tej w szpachlówkach: szpachlówka wype³niaj±ca a szpachlówka wykañczaj±ca .
Chodzi mi tu o tzw: siadanie krawêdziowe , odznaczanie siê strefy brzegowej w niektórych przypadkach jak u¿ywa siê wy³±cznie podk³adów ,,wype³niaj±cych".
Napisa³em na ten temat do¶æ obszerny artyku³,który zapewne uka¿e siê nied³ugo w którym¶ ze specjalistycznych periodyków-dam znaæ .

Rafa³ Mania NOVOL
 

unek
Wys³any: 2015-04-07, 09:14   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 205
Novol rafman napisa³/a:
mówimy o szpachlówkach poliestrowych
No popatrz a ja my¶la³em, ¿e
NOVOL rafman napisa³/a:
firma NOVOL wprowadzi³a na rynek Protect 380 ,który jest nowej generacji szpachlówk± natryskow±
;)

Novol rafman napisa³/a:
Koniec reakcji ¿ywic poliestrowych to dla 200 mikronów ,temperatury 20 stopni , wilgotno¶ci ok.40%- 48 godzin.
Dziêkujê o to mi chodzi³o ...
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2015-04-08, 20:15   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
unek napisa³/a:
Novol rafman napisa³/a:
mówimy o szpachlówkach poliestrowych
No popatrz a ja my¶la³em, ¿e

unek napisa³/a:
szpachlówk± natryskow±


Niewiem dlaczego zaznaczy³es to na czerwono, ale szpachlówka natryskowa jest produktem poliestrowym.
Wiêc o co Ci w tym momencie chodzi³o ?
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

unek
Wys³any: 2015-04-08, 21:09   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 205
Forum to zlepek ludzi którzy pisz± ró¿nymi slangami .. dla mnie szpachla na pistolet mo¿e byæ szpryc± ale te¿ dla nie których mo¿e byæ g³adzi± gipsow± .
Czy jak kupujesz w mieszalni szpachlê natryskow± mówisz poproszê ten szpachel poliestrowy na pistolet ?? Pewnie za lad± kto¶ prze¿y³by :shock:
Jako¶ ka¿dy z nas kuma o co chodzi ale widaæ aby przej¶æ poziom wy¿ej trzeba wyra¿aæ siê inaczej....Ogólnie nie wiem o co chodzi³o,,komu¶,, bo temat by³ jasny przecie¿ mowa by³a o tym samym produkcie
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2015-04-22, 15:39   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
No to ma³e update...

Pierwsza napotkana oferta z cen±.
http://olx.pl/oferta/novo...html#821016cc9c
.
.
.
dobra,,,, na allegro jest taniej.
http://allegro.pl/listing...&fallback=fuzzy

36.60z³ z³ to jest cena na allegro.
W mieszalni mo¿e byæ dro¿ej a po rabacie podobnie jak na allegro.

Zwyk³± szprycê mam po 27z³.

Kupiê na próbê jak bêdzie dostepna w mieszalni.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

Dementor
Wys³any: 2015-04-22, 22:28   
0
UP DOWN


Posty: 364
Widzia³em to cudo u dostawcy na aucie, rzadka natryskowa, chlupocze w puszce ale nie bra³em bo jako¶ nie mam przekonania, ju¿ widzê jak na to bêd± k³adli od razu bazê i bêdzie wpija³o :sciana:
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania