Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
last_varior
Wys³any: 2016-10-11, 11:06   Kontakt na system mieszalnikowy - dystrybutora
0
UP DOWN

Posty: 3
Witam,
Sytuacja zmusila mnie do szukania nowego mieszalnika ;-/ Co polecicie?
I czy ma ktos kontakt z przestawicielem debeera // heliosa? bardzo bym prosil o podzielenie sie nr telefonu.
Jestem z Pomorskiego
 

lechler1 
Wys³any: 2016-10-11, 16:38   
0
UP DOWN

Posty: 11
jutro mogê podaæ od debeera.
z pomorskiego a dok³adnie??

mo¿e byæ na PW
 

last_varior
Wys³any: 2016-10-13, 11:42   
0
UP DOWN

Posty: 3
ewentualnie jaki w miare tani mieszalnik baza/akryl polecacie ;) ???
 

Dementor
Wys³any: 2016-10-13, 19:14   
0
UP DOWN


Posty: 364
Tu masz temat z pocz±tku tego roku. Od tego czasu nic siê nie zmieni³o.
http://lakierowanko.info/viewtopic.php?t=10151

Je¿eli ma byæ baza i akryl to wyboru du¿ego nie ma w ¶redniej pó³ce cenowo-jako¶ciowej. Najlepiej chyba Mipa i General. Na Challengera jest podobna cena ale nie ma akrylu. To samo w Autoluxie (Quick).
Debeer, Helios, Lechler, Palinal, Max Mayer, Lesonal - dro¿sze.
Jest jeszcze Dyna, Spectral, APP, 4M, ProfiRS, Haya, Ivat, Profix
Nie patrz tylko na cenê a g³ównie na pasowalno¶æ i ogólnie wzorniki bo w niektórych systemach s± drukowane w drukarni a nie lakierowane.
 

POLYKAR.PL
[Usuniêty]
Wys³any: 2016-10-13, 19:41   

Dementor, zapomnia³e¶ o Hymax - który w relacji cena/jako¶æ bije na g³owê General czy Mipa :)
 

Dementor
Wys³any: 2016-10-14, 05:48   
0
UP DOWN


Posty: 364
Nie znam oferty ale jak tak twierdzisz to pewnie wiesz. Mo¿esz mi podes³aæ :)
 

POLYKAR.PL
[Usuniêty]
Wys³any: 2016-10-14, 19:51   

Dementor napisa³/a:
Najlepiej chyba Mipa i General


Chyba znasz :)
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2016-10-15, 07:42   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Szukaj u¿ywanego systemu na rynku wtórnym. Nie musisz podpisywaæ umowy i cudowaæ z obrotem. U¿ywany system mo¿esz kupiæ za 4k i ¶migaæ. Je¿eli chcesz system na warsztat, to musisz szukaæ tego bogatego kolorystycznie. Challenger, Quick, Autolux, Hymax, General raczej musz± staæ obok innego mieszalnika przez wzgl±d na bazê kolorów. Spectrala omijaj szerokim ³ukiem. 4m, Profi RS, Dyna, APP, Helios Deeber to ju¿ jaki¶ wybór chocia¿ nie idealny. Najlepiej kupiæ APP i 4M. Masz i akryle i jako tak± kolorystykê.
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

GMC
Wys³any: 2016-10-15, 09:56   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 384
APP kto¶ chce sprzedaæ ze starym kolorboxem - ponoæ lepszym
http://lakierowanko.info/...?t=10627#125096
 

Siekiera
Wys³any: 2016-10-15, 10:44   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
POLYKAR.PL napisa³/a:
Dementor, zapomnia³e¶ o Hymax - który w relacji cena/jako¶æ bije na g³owê General czy Mipa :)

Dementor napisa³/a:
Nie znam oferty ale jak tak twierdzisz to pewnie wiesz. Mo¿esz mi podes³aæ :)

Cytat:
Chyba znasz :)


Ja znam bo nawet mój by³y pracownik by³ na szkoleniu i chyba mocno przesadzasz z tym biciem na g³owê. Powiedzia³bym ¿e wrêcz odwrotnie. Wszystko zale¿y od kogo siê kupuje i jak siê rozmawia :) A ponadto kolorbox w Hymax jest sporo ubo¿szy, nie mówi±c ju¿ o innych rzeczach :tak:
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2016-10-15, 12:52   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Siekiera, masz na my¶li problemy z dostêpno¶ci± pigmentów?
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

Siekiera
Wys³any: 2016-10-15, 13:54   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
trze¼wy inaczej napisa³/a:
masz na my¶li problemy z dostêpno¶ci± pigmentów?


Nie, tego nie wiem bo nie kupujê ale je¿eli tak jest to tym bardziej. Mi chodzi o warunki handlowe.
 

Dementor
Wys³any: 2016-10-15, 17:38   
0
UP DOWN


Posty: 364
POLYKAR.PL napisa³/a:
Dementor napisa³/a:
Najlepiej chyba Mipa i General


Chyba znasz :)

Ja na serio nie znam oferty na Turbo, nikt u mnie nie by³ ja do nikogo nie dzwoni³em to sk±d mam znaæ. Jedynie co to mogê porównaæ ceny dodatków z tym co ty masz w swoim sklepie internetowym. Mo¿e i masz trochê taniej ni¿ ja na pó³ce ale co z tego? Jakbym chcia³ to bym taniej sprzedawa³ tylko po co? Ja w przeciwieñstwie do ciebie p³acê ZUS sobie i pracownikom a ty tylko sobie i siedzisz przed kompem a praca to na forach i na FB nagoniæ klientów przez co koszty masz du¿o ni¿sze.

Moi klienci godz± siê na takie ceny bo wiedz± ¿e jak chc± ¿eby ci kolory¶ci co im p³acê pensjê i ZUS robili im dobrze kolory to musz± u mnie kupiæ dodatki. Ja nie wymagam ¿eby u mnie kupowali pistolety SATA czy polerki Rupesa bo wiadomo ¿e w internecie bêdzie taniej ale to jest jednostkowy zakup raz na jaki¶ czas a kolor i dodatki kupuj± codziennie i musimy jako¶ wspólnie ¿yæ.
Tak patrz±c, to taki twój sklep nie jest dla mnie ¿adnym zagro¿eniem i mo¿esz tu sobie pisaæ jakie to wszyscy maj± drogie towary a u Polykara promocja od promocji :tak:
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2016-10-15, 18:45   
-1
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Zapraszam do mojej promocji w temacie polykar.pl promocja na materia³y lakiernicze.
Proszê u mnie zamawiaæ towar a po nagrodê w kwocie 100z³ proszê zg³aszaæ siê do organizatora konkursu. Zamówienia proszê kierowaæ na priv.
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

barkley3434
Wys³any: 2016-10-15, 19:25   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 136
Dosta³em propozycjê na Hymaxa z Pi³y i ... wysmia³em bo chcieli mi sprzedaæ pigmenty w cenie SH czy nowej dyny. Powiedzia³em mu ze jak beda w cenie Challengera to moze sie zastanowie . Macie racjê i rzecz± racjonaln± i naturaln± jest to ¿e na miesszalni dodatki bêdziemy mieli dro¿ej ni¿ w necie , ponosimy koszty z³odziei , pradu, ogrzewania , paliwa, wyp³at itp. Dla idei tam nie siedzimy i wdychamy te rozpuchy.
 

Siekiera
Wys³any: 2016-10-15, 19:44   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
barkley3434 napisa³/a:
Dosta³em propozycjê na Hymaxa z Pi³y i ... wysmia³em bo chcieli mi sprzedaæ pigmenty w cenie SH


O proszê, d³ugo nie trzeba by³o czekaæ na potwierdzenie ;)
A ¿eby kolega Polykar mia³ ju¿ pe³ny obraz sytuacji to dopiszê ¿e na Hymaxa chc± 5 ty¶. netto obrotu miesiêcznie ^^ Jak zaprzeczysz to wklejê skan oferty :tak:
Takich obrotów to chyba nikt teraz nie ¿±da wiêc o jakim ty biciu g³ow± piszesz to ja nie wiem, chyba ¿e w ¶cianê :sciana:
 

Dementor
Wys³any: 2016-10-18, 07:42   
0
UP DOWN


Posty: 364
Kolega Polykar nie pojawia siê od kilku dni, nie komentuje, mo¿e po promocji któr± zrobi³ Trze¼wy nie ma zamówieñ i nie mo¿e siê otrz±sn±æ :D
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2016-10-18, 13:40   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Tu nie ma co ¿artowaæ, bo wracamy do problemu przynajmniej raz do roku. Ka¿dy z nas z czego¶ ¿yje, ale nikt nie uprawia tutaj kryptoreklamy. Administrator i moderatorzy nic nie robi± kiedy kwitn± mangoposty naszego pomarañczowego kolegi. Dziwi mnie fakt , ¿e powsta³ osobny w±tek w którym mo¿e siê reklamowaæ i przedstawiaæ swoj± ofertê. Na ¿adnym innym forum na którym jestem, ¿aden warsztat, sprzedawca albo importer nie ma takiego przywileju. Musz± za to p³aciæ. To nie jest moje forum wiêc to nie ja ustalam tutaj zasady kto co mo¿e a kto nie mo¿e . Ale na tym forum jest te¿ szereg niepisanych zasad. Tzw. norm spo³ecznych i kultury dobrego smaku. Mnie siê ¼le czyta dyskusje gdzie kto¶ prowadzi rozmowê w taki sposób, ¿e ma ona na celu wypromowanie jego towaru. Bran¿a jest ma³a wbrew pozorom, i s± tutaj na forum ch³opaki którzy mog± robiæ promocje jakich to forum nie widzia³o. Ale po co? Po ostatniej awanturze, administrator mia³ zrobiæ z tym porz±dek. Chyba nawet publicznie o tym pisa³. I co.....? Gówno!
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

MAX MAYER 
Wys³any: 2016-10-18, 17:06   
-1
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 63
Sk±d: Lubelskie
Trze¼wy czeka³em na takie jebniêcie! Dobrze i m±drze piszesz! punkt ode mnie :spoko:
 

GMC
Wys³any: 2016-10-19, 08:15   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 384
Mi siê wydaje ¿e rozmawianie na forum o lakiernictwie musi byæ po³±czone z wymienianiem konkretnych produktów nawet jak kto¶ inny odbiera to jako reklamê. Inaczej to nie ma sensu bo materia³ów jest zatrzêsienie i ka¿dym siê da jako¶ tam zrobiæ ale efekty wychodz± ró¿ne a producenta to nie obchodzi bo na takie rzeczy nie ma reklamacji jak na buty. Dlatego musimy sami wymieniaæ siê spostrze¿eniami i piêtnowaæ produkty które s± beznadziejne albo inaczej - mówiæ o produktach dobrych gdzie producent rzetelnie zrobi³ produkt. Wiadomo, to jest dla takich producentów reklama ale to dobrze bo inni wtedy widz± ¿e nie warto produkowaæ badziewia. Tak patrz±c to Polykar nie z³ama³ jaki¶ norm w tym w±tku. Normalna wymiana pogl±dów z korzy¶ci± dla wszystkich, taka oczyszczaj±ca atmosferê :)

Inna sprawa z reklamowaniem czego¶ na forum w kategoriach biznesowych, jak jego w±tek reklamowy, temat jak bumerang powraca choæ widzê ¿e admin go teraz zamkn±³
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2016-10-19, 10:39   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Tutaj nie chodzi o prowadzenie badañ lingwistycznych czy analizy behawioralnej postów Polykara. Chêtnie wezmê udzia³ w dyskusji o tym, ¿e podk³ad Homofuller jest lepszy od Pedofullera, mimo ¿e o 2z³ dro¿szy. Ale nie tak taka dyskusja ze strony naszego kolegi wygl±da. Mo¿e ja nie jestem do koñca obiektywny, ale nie tylko ja odnoszê takie wra¿enie i nie tylko ja wyrazi³em swój sprzeciw bo widocznie nie tylko mnie to przeszkadza. I nie chodzi tutaj o konkurencje, pieni±dze itd. Ja tutaj nie szukam pieniêdzy na tym forum, a jestem tutaj dla relaksu, informacji i zabicia czasu. Je¿eli kto¶ jest wyj±tkiem w skali Polski, i ma na du¿ym bran¿owym forum, swój bezp³atny temat w którym mo¿e robiæ co zechce, to trzeba to uszanowaæ i dzia³aæ w granicach tego w±tku. Wypracowali¶my ten kompromis po wielkiej forumowej awanturze. Dlatego w³a¶nie, wychodzenie po klienta, albo z reklam± swojego produktu poza ten w±tek, koñczy siê sprzeciwem innych forumowiczów, którym to przeszkadza, poniewa¿ jest brakiem szacunku dla innych u¿ytkowników. Nie wa¿ne czy zwolenników czy przeciwników.
Piszesz GMC o porównywaniu produktów, piêtnowaniu s³abej jako¶ci itd. Masz racje, ale kilka razy by³y ju¿ propozycje porównywania produktów, w tym Polykara, do innych brandów. Zosta³y okupione cisz±. Wiêc jak tutaj mówiæ o merytorycznej dyskusji, kiedy nie ma woli poddania towaru próbie, a ca³y udzia³ w dyskusji naszego kolegi Polykara ogranicza siê do napisania postu sk³adaj±cego siê z kilku wyrazów lub jednego zdania, gdzie pada nazwa produktu który akurat on sprzedaje. ¯adnych faktów, ¿adnej wymiany do¶wiadczeñ, ¿adnych pomys³ów na problemy lakierników, ¿adnej debaty, ¿adnego dowcipu. Zamiast tego jedno krótkie zdanie z nazw± produktu w ¶rodku. Naprawdê tego nie widzisz GMC?

[ Dodano: 2016-10-19, 11:51 ]
Wyzerowa³em Panowie punkty. Mieli¶my (zwolennicy ³adu) wszyscy po -1. Chyba kto¶ zamiast wej¶æ w temat ze swoim zdaniem, woli partyzantkê.
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

Dementor
Wys³any: 2016-10-19, 11:55   
0
UP DOWN


Posty: 364
S³uszne spostrze¿enia odno¶nie dyskusji z Polykarem. Najczê¶ciej pó³ zdania z nazw± produktu któryakurat jest w jego sklepie + emotikon o tak:
User: Jaki lakier polecacie do 120 z³?
Polykar: C072 :spoko:
 

GMC
Wys³any: 2016-10-19, 20:27   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 384
Nie wiem czy wszyscy ¶ledz± lakiernictwo na facebooku ale w³a¶nie niedawno pojawi³ siê taki oto wpis w jednej z grup lakierniczych odno¶nie wypowiedzi Dementora w tym w±tku :shock:
Dla mnie to jest ¿enuj±ce takie wyci±ganie spraw na zewn±trz a ja Polykara trochê nawet usprawiedliwia³em :/

fb_polykar.jpg
Plik ¶ci±gniêto 226 raz(y) 98.9 KB

fb_polykar_2.jpg
Plik ¶ci±gniêto 117 raz(y) 99.04 KB

 

POLYKAR.PL
[Usuniêty]
Wys³any: 2016-10-19, 21:02   

GMC, jakie wyci±ganie spraw na zewn±trz ? forum jest ogólnie dostêpne tak samo jak FB ... Tobie wszak¿e dziêkujê za obiektywizm dotycz±cy moich postów ale neutralno¶ci i zdroworozs±dkowego podej¶cia do tematu nie mogê dopatrzeæ siê w postach trzymaj±cych w³adzê w grupie trzech userów. Nie s± adminami ale jak widaæ mog± wiêcej :) . Twoim zdaniem ja mam obrywaæ i siedzieæ cicho a inni mog± mnie bezkrytycznie obrzucaæ inwektywami ? Cruel usun±³ mój w±tek po tym jak trze¼wy inaczej czyli mówi±c wprost nietrze¼wy umie¶ci³ w nim post, który sta³ siê podstaw± do ¿±dania usuniêcia w±tku z forum. Ten przyklejony w±tek nikomu krzywdy nie robi³ a¿ do momentu kiedy nietrze¼wy zamie¶ci³ w nim swój post. Pretensji nie mam bo mieæ nie mogê. Ale troszkê obiektywizmu przyda³oby siê :) Pozdrawam Ciê GMC :)
 

Dementor
Wys³any: 2016-10-19, 21:35   
+1
UP DOWN


Posty: 364
WoW sta³em siê s³awny :x: Wszak takie studium przypadku idealnie nadaje siê na pracê licencjack± na kierunku "Reklama i Marketing" i niewykluczone ¿e kto¶ kiedy¶ jeszcze siê z tego zdoktoryzuje :roll:
Bo przecie¿ to nienormalne ¿eby na w³asne ¿yczenie zra¿aæ klientów do firmy. Jasne, najlepiej tak jak Polykar w³aziæ wszystkim w ty³ek ¿eby co¶ sprzedaæ. Zapytam ciê czy prowadzi³e¶ kiedy¶ mieszalniê czy zawsze tylko przez internet sprzedajesz. Je¿eli to drugie to sorry ale nie mamy o czym rozmawiaæ. My¶lê ¿e niejeden z nas ma ju¿ do¶æ takiego biznesu, ¶mierdz±cego i z kas± w zeszycie a nie na koncie w banku.
A w³a¶nie, Polykar czy sprzedajesz w swoim sklepie internetowym na zeszyt? Niee? Przecie¿ to nie do przyjêcia!!!! Dobry lakiernik musi mieæ kilka zeszytów bo jak ma jeden to dupa nie fachowiec a Ty zaczynasz ich segregowaæ.
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2016-10-19, 22:04   
-1
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Panowie - nie przy wódce!
Nie ma co rozkrêcaæ kolejnej awantury. Ka¿dy ma swoje zdanie a decyduje wiêkszo¶æ. Na tym polega demokracja. Robienie dymu o to co ju¿ w zasadzie dawno omówili¶my i wypracowali¶my pewien kompromis w postaci osobnego tematu dla polykara, nie ma najmniejszego sensu.
Forum administruje, utrzymuje i finansuje Pan X. My jeste¶my tutaj go¶æmi i powinni¶my szanowaæ to, ¿e przez to, ¿e on siedzi po nocach, my mo¿emy sobie pisaæ bzdety na tym forum.
Pan X stwierdzi³ wczoraj, ¿e pewna d¿entelmeñska umowa zosta³a z³amana. Nie stwierdzi³ tego po lekturze gazety, prywatnych wiadomo¶ci, telefonu od kochanki, tylko przyjrza³ siê postom polykara i doszed³ do wniosku, ¿e umowa któr± zawarli nie jest przestrzegana. Skoro polykar jej nie przestrzega, to Pan X te¿ przesta³ jej przestrzegaæ i skasowa³ temat.
Mo¿emy pisaæ co chcemy, smarowaæ siê ka³em i g³upio t³umaczyæ, ale jednego nie mo¿emy przegapiæ. DrCruel incydentalnie zabiera g³os na forum i prawie wcale nie podejmuje ¿adnych dzia³añ wychowawczych. Skoro podj±³ decyzjê o skasowaniu tematu, to widocznie mia³ racjê. Nam nic do tego. Jeste¶my tutaj go¶æmi. Jak komu¶ nie pasuje tutejszy klimat, to s± jeszcze inne fora. Ja nie chodzê je¶æ tam gdzie mi nie smakuje.
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

Siekiera
Wys³any: 2016-10-19, 22:26   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
Po pierwsze, Polykar prowadzi³ kiedy¶ mieszalnie i doskonale zdaje sobie sprawê jak ten biznes wygl±da wiêc struganie jarz±bka na FB to strza³ w kolano. Ciekawe jakie ceny maj± na pó³ce jego byli pracownicy którym odsprzeda³ mieszalniê?
Po drugie, nikt nie obrzuca³ Polykara inwektywami. By³a dyskusja na argumenty ale jak sprawa zaczê³a przyjmowaæ dla niego z³y obrót to zamilk³ a¿ w koñcu wymy¶li³ ¿e po¿ali siê na FB.
Po trzecie, wpisujê Dementora do z³otych my¶li :D
Dementor napisa³/a:
A w³a¶nie, Polykar czy sprzedajesz w swoim sklepie internetowym na zeszyt? Niee? Przecie¿ to nie do przyjêcia!!!! Dobry lakiernik musi mieæ kilka zeszytów bo jak ma jeden to dupa nie fachowiec a Ty zaczynasz ich segregowaæ.

http://lakierowanko.info/...start=50#125196
 

GMC
Wys³any: 2016-10-20, 09:28   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 384
Emocje powoli opadaj± wiêc jeszcze dorzucê swoje trzy grosze w sprawie. Na fb nie pisa³em bo tam jest siê na widelcu ale te¿ nie zauwa¿y³em ¿eby inni lakiernicy wypowiadali siê specjalnie. Ka¿dy chyba podskórnie czuje ¿e to jest dobry uk³ad. Kupujê w miarê wszystko w jednej mieszalni to czy przynoszê setkê czy litr to mam dobarwione na kreskê. Czy to w porz±dku czy nie? Ka¿dy sam ocenia, ja wolê tak ni¿ za ka¿dym razem cieniowaæ. S± mieszalnie ró¿ne, jedne robi± natryski do ka¿dej klapki, inne do trudniejszych a inne nie robi± wogóle a ceny na bazy maj± podobne. Nie musz± dobarwiaæ tak jak my nie musimy cieniowaæ choæ najczê¶ciej to robimy i tak kalkulujemy robotê ¿eby klientowi nie wspominaæ o cieniowaniu. Ale gdyby¶my nie mieli nic z tego cieniowania to tylko nieliczni robili by to. Czy¿ nie prawda?
Dlatego ja siê z tym co napisa³ Polykar nie zgadzam i z pe³n± ¶wiadomo¶ci± kupujê w mieszalni i nie raz ju¿ o tym pisa³em choæ by³ te¿ czas ¿e zastanawia³em siê nad mieszalnikiem ale mi przesz³o.
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2016-10-20, 18:23   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
GMC napisa³/a:
Ka¿dy chyba podskórnie czuje ¿e to jest dobry uk³ad.

To nie jest dobry uk³ad a idealny uk³ad. Nasi klienci te¿ maj± swoich klientów. Jak kto¶ robi 3 auta w miesi±cu jest inaczej traktowany ni¿ przypadkowy klient. Nikt mi nie powie, ¿e jest inaczej. Ka¿dy z nas jest psychologiem swojego biznesu i prêdzej czy pó¼niej spotyka siê z takim traktowaniem. Zamawiasz w hurtowni raz do roku, masz s³ab± cenê. Wspó³pracujesz regularnie - masz dobr± cenê. Ja stosuje podobn± taktykê. By³ czas, ¿e przyje¿d¿a³o do mnie kilku magików którzy chcieli 0,1l i ¿eby korygowaæ i korygowali¶my. Ale dodatki kupowali ju¿ w innej mieszalni, bo mieli bli¿ej. Jest to dla mnie zrozumia³e i sam bym tak robi³. Ale którego¶ razu siê zdenerwowa³em i zmienili¶my zasadê. W koñcu mo¿esz co¶ kupiæ skoro i tak przyje¿d¿asz. Nie kupujesz dodatków albo pojawiasz siê z kolorem którego gdzie indziej nie chcieli Ci zrobiæ na kant, pokazujemy Ci warianty, nalewamy do kub³a i nara. Jednemu klientowi powiedzia³em to wprost. Po co ja mam marnowaæ czas, oraæ pracownikami, robiæ natryski i nic z tego nie mieæ. Na setce zarabiam od 4 do 10 z³. Jak mam dobarwiaæ i robiæ natryski, to zarobek spada do 0z³. Je¿eli kole¶ kupuje 0,1L i chce dobarwiaæ, to ja na nim nie zarobie. Je¿eli kupi dodatki, to wtedy ju¿ tak. Nasza praca ma wtedy sens.
Reasumuj±c - podnoszenie jako zarzut, ¿e wynagradzanie klientów za dobr± wspó³pracê jest dzieleniem klientów na lepszych i gorszych a wiêc jest czym¶ z³ym, jest ob³ud±. Ja sam wiem od jednego z u¿ytkowników tego forum, ¿e "pomarañczowa rewolucja" polega³a te¿ na tym, ¿e kto pisa³ na forum w superlatywach, ten mia³ inn± cenê ni¿ ten który nie pisa³. Moralno¶æ Kalego...
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

Bombel
Wys³any: 2016-10-20, 21:36   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 99
Panowie, pracowa³em na ró¿nych mieszalnikach po serwisach i na wszystkich trzeba siê napracowaæ. Czasami jak mi co¶ trzeba i mam czas to jadê do kolegi i sam sobie mieszam ale jak nie mam czasu to wolê daæ zarobiæ komu¶ innemu i wyci±gam kasê bez gadania bo wiem ¿e to siê nale¿y jak psu buda.
A z innej beczki to nie rozumiem jak ludzie kalkuluj± materia³y z internetu gdzie trzeba wysy³kê p³aciæ i czekaæ 2-3 dni, nie mówi±c ju¿ o rozwalonych paczkach.
 

barkley3434
Wys³any: 2016-10-21, 21:54   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 136
Trze¼wy nie jeste¶ odosobniony w swoim postêpowaniu . Ja stosujê identyczn± taktykê . Nie kupuje dodatków itp. leje podstawê , zamykam i kasujê. Jest jeszcze jedna rzecz - jak kto¶ mi mówi o konkurencji ze tam jest taniej , albo ¿e pojedzie jeszcz do konkurencji zobaczyæ to po powrocie kasuje razy dwa i mam to g³êboko... Mam takich klientów co mi w miesi±cu zostawiaj± 6000 do 15000 ty¶ to ich traktuje priorytetowo i rzucam inn± robotê i zajmujê sie ich zleceniami. Oni zawsze s± pierwsi w kolejce !!!! Tak jak mówisz podchodzê psychologicznie do klientów i ich szufladkujê dla tego ci±gle sie rozwijam i nie stojê w miejscu jak inni !!!!Jest jeszcze jedna kwestia - ci co bior± na zeszyt p³ac± 10 % dro¿ej , wiedz± o tym i sie godz± bo grzecznie im wyt³umaczy³em ze bankiem nie jestem , a towar na pó³kach musi byæ. Maj± do wyboru dwie inne mieszalnie , app i innych domokr±¿ców co s± dystrybutorami znanych marek i je¿d¼± po gara¿ach.
 

last_varior
Wys³any: 2016-10-21, 22:40   
0
UP DOWN

Posty: 3
Panowie ;-) tez w tym troche siedze ;) amieszalnikow mam 3 poprostu jeden chce wymienic i szukam czegos na zamiane;) Powiem tak troche tego sprzeaje, zdenerwowal mnie dostawca i szukam czegos na podmianke z ew Namiarami ;-)
 

barkley3434
Wys³any: 2016-10-22, 07:35   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 136
last_varior - jakie masz sysytemy i co chcesz wymieniæ bo to jest istotna informacja by ci co kolwwiek podpowiedzieæ
 

lakierok 
Wys³any: 2016-11-06, 11:30   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 423
Sk±d: Okolice
last_varior napisa³/a:
Panowie ;-) tez w tym troche siedze ;) amieszalnikow mam 3 poprostu jeden chce wymienic i szukam czegos na zamiane;) Powiem tak troche tego sprzeaje, zdenerwowal mnie dostawca i szukam czegos na podmianke z ew Namiarami ;-)


Kolega co¶ s³abo nas odwiedza bo z odpowiedzi± co cisza :shock:
 

Tomek 78
Wys³any: 2016-11-09, 16:14   Mieszalnik RM Onyx HD u¿ywany + Pigmenty HB i CB nowe
0
UP DOWN

Posty: 1
Z racji zmiany przez szefa mieszalnika mamy do sprzedania mieszalnik marki RM Onyx HD. Mieszalnik plus to co na nim stoi czyli zestaw mieszade³ + pigmentówj jak i pigmentów nieruszonych HB i CB ( fabrycznie nowych)najpopularniejsze pigmenty nawet po kilka szt. Oprócz pigmentów w ilo¶ciach 55 l roz. Hydromix i 20 l ¿ywicy HB002. Ca³y zestaw jest obecnie w Polsce a przyjecha³ z Niemiec.Jest to nasza warsztatowa premia ¶wi±teczna dlatego zale¿y nam na sprzeda¿y w dobrej cenie. Pigmenty fabrycznie nowe zdatne do u¿ycia jeszcze przez min 3-4 lata. Z racji urlopu do koñca roku zostaje w Polsce i do tego czasu mogê ca³o¶æ sprzedaæ po atrakcyjnych cenach. Odpowiadam póki co tylko na maile( to mój czas urlopowy), konkretne oferty oczywi¶cie bêdê w stanie przedyskutowaæ telefonicznie, za pomoc± Skype'a lub osobi¶cie.
E-mail NowakTom78@gmail.com
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Systemy mieszalnikowe

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga