Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-25, 16:42
Autor Wiadomo¶æ
JanuszM
Wys³any: 2008-07-20, 01:14   Reklamacja na z³uszczanie lakieru. Pomocy.
0
UP DOWN

Posty: 6
Witam.

Dobrze, ¿e tutaj trafi³em bo mam spory problem i szukam wszelkiej pomocy.
W kwietniu odda³em auto do warsztatu. Lakierowany by³ ca³y przód. Naprawa wygl±da³a na solidn± ale po dwóch miesi±cach zauwa¿y³em po myciu auta, miejsce gdzie odchodzi lakier. pojecha³em do lakiernika a on powiedzia³, ze naprawê przeprowadzi³ zgodnie z zasadami lakiernictwa i u¿ywa³ produktów jednej firmy, wiêc zg³osi reklamacjê do producenta lakieru. Po dwóch tygodniach zadzwoni³ i powiedzia³, ¿e producent lakieru nie uznaje reklamacji bo to ³uszczenie zapocz±tkowane by³o uderzeniem kamyka i sugeruje aby ze wzglêdu na u¿yty lakier wodny nie u¿ywaæ do mycia karchera który mo¿e odrywaæ lakier w³a¶nie w takich miejscach. Dla mnie jest to ¶mieszne ale nie wiem co mam robiæ bo lakiernik przekonuje, ze to wina lakieru. Robi³ nawet test na starych b³otnikach i robi³o siê tak samo.
Powiedzcie co mam robiæ bo te odpryski mam ju¿ w trzech miejscach a najwiêkszy ma ju¿ ¶rednicê 3 cm. Mo¿e kto¶ mia³ podobne z³uszczenia?
 

lukas
Wys³any: 2008-07-20, 09:58   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 339
Przede wszystkim mamy ma³o danych aby co¶ powiedzieæ o samych przyczynach ale pewnie nie uda ci siê ich uzyskaæ od lakiernika a tym bardziej od producenta chemii bo ka¿dy bêdzie stara³ siê chroniæ w³asn± dupê. Najwa¿niejsze to czy zg³osi³e¶ reklamacjê ustnie czy pisemnie, bo dopóki bêdzie ustnie to ¿adnych konkretów siê nie doczekasz, bêdzie takie odbijanie pi³eczki.
Pisa³e¶, ¿e lakiernik u¿ywa³ chemii z jednej firmy, napisz z jakiej?
 

mebArth 
Wys³any: 2008-07-20, 13:05   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Gosc sie miga od reklamacji. Czy to jest lakier wodny czy srodny czy do paznokci to jeden pieron. Karcher nie ma prawa z³usczyc lakieru. Zebali robote i teraz sie migaja. Nawet od kamyka oderzenie nie ma prawa zacz±c luszczenia dalej. Jest takie cos jak rzeczoznawca i on okresli czyja to wina. Jelsi masz fakture za us³uge lakierowania to mozesz tak sprobowac, zeby zahaczyc o PZMot. Jelsi nie masz faktury rachunku to NIC nie zrobisz. Przykre ale prawdziwe.Mozesz nas³ac PIP i SANEPID zeby nerwy wy³adowac.
_________________
Bart
 
 

JanuszM
Wys³any: 2008-07-20, 16:40   
0
UP DOWN

Posty: 6
Faktycznie chyba muszê zg³osiæ to pisemnie ale do kogo? Do lakierni?
Co do lakieru to nie pamiêtam nazwy firmy ale dzisiaj siê dowiem.
mebArth, mo¿e masz racjê, ¿e skopali naprawê ale dopóki nie bêdê pewien ¿e to ich wina to nie bêdê im robi³ ko³o dupy. Lakiernik zarzeka siê, ¿e zrobi³ wszystko OK tak jak go uczono na szkoleniach gdy podpisywa³ umowê z producentem lakieru.
 

marikk 
Wys³any: 2008-07-20, 16:44   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 249
A masz jakie¶ foto mo¿e??
 

Siekiera
Wys³any: 2008-07-20, 17:12   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
A czy przypadkiem lakier nie schodzi razem z baz± ods³aniaj±c podk³ad? Jak tak to stawiam na cromaxa.
 

JanuszM
Wys³any: 2008-07-20, 17:30   
0
UP DOWN

Posty: 6
No wiêc lakier i ca³a chemia jest z firmy dupont. Lakiernik ma ich ca³y system wodny i jak twierdzi to tylko na tym robi.
Zdjêcie mogê zrobiæ tylko komórk± ale nie mam kabla do komputera.
Czy lakier schodzi razem z baz± to nie wiem ale to co widaæ jest matowo szare.
 

baqo 
Wys³any: 2008-07-20, 18:37   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
Siekiera napisa³/a:
Jak tak to stawiam na cromaxa
a co to CROMAX!!!@JanuszM, robi³e¶ auto trzy miesi±ce temu i jakie¶ babole wychodz±. ja mam DuPont"a od jesieni i ci sami klienci wracaj± na inne naprawy,ale u ¿adnego nie znalaz³em babola typu ¿e lakier z³azi,nikt nie wraca ¿e mu klar z³azi,ani rdza itp.
JanuszM napisa³/a:
i jak twierdzi to tylko na tym robi
tylko twierdzi!!! widzia³e¶ u niego ca³y systam na stole! mo¿e jedzie na podróbach :!: :!: :!:

[ Dodano: 2008-07-20, 19:44 ]
JanuszM napisa³/a:
sugeruje aby ze wzglêdu na u¿yty lakier wodny nie u¿ywaæ do mycia karchera
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 
 

marikk 
Wys³any: 2008-07-20, 18:48   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 249
Ciê¿ka sprawa mo¿e by³ podk³ad kijowo wyszlifowany i dlatego od³azii na Twoim miejscu twardo bym sie ubiega³ o ponowne lakierowanie a apropo mycia auta karcherem to ¶miaæ mi sie chce my zawsze myjemy auta karcherem i nic sie nie dzieje ja u¿ywam karchera do sp³ukania szlamu z matowania podk³adu
 

baqo 
Wys³any: 2008-07-20, 18:55   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
Cytat:
na Twoim miejscu twardo bym sie ubiega³ o ponowne lakierowanie
ale¿ oczywi¶cie ¿e reklamacja powinna byæ jak najbardziej uwzglêdniona przez warsztat lakierniczy,zap³aci³e¶ za to,a jak nie to znaczy ¿e wstawi³e¶ auto do dziadowskiego lakiernika i nie szanuje klientów. co ciebie obchodz± materia³y. robi³ ci to warsztat i ma siê trzymaæ,a materia³y to niech on sobie sam reklamuje.
 
 

glover
Wys³any: 2008-07-20, 19:05   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 303
To prawda, tobie reklamacje powinien uwzglêdniæ lakiernik a on jak chce mo¿e dochodziæ prawdy ju¿ pó¼niej. Jak jest pewien ¿e dobrze zrobi³ i na orgina³ach to powinien walczyæ z du pontem. Du Pont powinien natomiast udowodniæ w takim przypadku gdzie le¿y b³±d. Oczywi¶cie jak chce mieæ dalej zadowolonego klienta - lakiernika.
 

baqo 
Wys³any: 2008-07-20, 19:19   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
glover napisa³/a:
Jak jest pewien ¿e dobrze zrobi³ i na orgina³ach to powinien walczyæ z du pontem
a mo¿e jednak ma co¶ na swym sumieniu :oops: i brak mu si³y przebicia :evil: :evil:
 
 

Siekiera
Wys³any: 2008-07-21, 07:42   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
baqo napisa³/a:
a co to CROMAX!!!


nie rozumiem?

JanuszM napisa³/a:
No wiêc lakier i ca³a chemia jest z firmy dupont.


no to mia³em racjê :razz: ostatnio s³ysza³em o kilku podobnych przypadkach na wodzie Du Ponta
 

baqo 
Wys³any: 2008-07-21, 10:19   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
Siekiera napisa³/a:
ostatnio s³ysza³em o kilku podobnych przypadkach na wodzie Du Ponta
JanuszM napisa³/a:
W kwietniu odda³em auto do warsztatu
a ja praktykujê duponta prawie od roku i mi siê nic nie dzieje :!: wszyscy tylko s³yszeli,ale nikt nie zna faktów.jadê wszystko od epoxu po kit ,podk³ady, rozpy,uelastyczniacze,grunty na tworzywa,zmywacz, bazy wodne,lakiery bezbarwne na DuPont. wiêc wyt³umaczcie mi dlaczego komu¶ siê psuje, a u mnie nic nie wy³azi :!:
 
 

ewa 
Wys³any: 2008-07-21, 14:13   
0
UP DOWN

Posty: 42
reklamuj us³ugê u lakiernika i nie daj siê zwodziæ bajkami o materia³ach -to ju¿ jego problem .
 

mebArth 
Wys³any: 2008-07-21, 17:09   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Ja robie na Cromaxie(woda) duponta i NIGDY nic mi sie nie zdazy³o takiego jak ³uszczenie czy reklamacja. Bajki malarza zeby sie wykrecic od poprawek.
_________________
Bart
 
 

JanuszM
Wys³any: 2008-07-21, 22:40   
0
UP DOWN

Posty: 6
Za Wasz± rad± zg³osi³em lakiernikowi na pi¶mie moje niezadowolenie i oczekiwania. Podobno kto¶ ma przyjechaæ za kilka dni na oglêdziny (dostawca lakieru). Zobaczymy co powie?

Póki co to dziêki.
 

mebArth 
Wys³any: 2008-07-24, 14:44   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Jak cos to melduj jaki wynik oglêdzin. Czuje ze dostawca tez sie wypnie bo powie ze ma oryginalny towar i jakosciowo OK i lakiernik sprawe zepsu³.
_________________
Bart
 
 

JanuszM
Wys³any: 2008-08-13, 17:31   
0
UP DOWN

Posty: 6
Witam ponownie.

Na pocz±tek dziêkujê wszystkim za porady. Dziêki wam auto zosta³o poprawione. :)
A teraz jak by³o. Wiêc przyjecha³ lakiernik z jakim¶ cz³owiekiem, rzekomo dostawc± lakierów dupont. Poogl±dali auto, ten z duponta co¶ pomamrota³, zrobi³ zdjêcia i stwierdzi³, ¿e bêd± sprawê badali. Ja ostro obstawa³em przy swoim, ¿e nie zrobi³em niczego czego nie robi± inni u¿ytkownicy naprawianych aut. Jako¶ nie s³ysza³em, ¿e po lakierowaniu nie wolno myæ karcherem.

Kilka dni pó¼niej lakiernik zadzwoni³, ¿e chce siê umówiæ na termin naprawy :spoko:

Ju¿ po ca³ej sprawie lakiernik powiedzia³, ¿e nie doszed³ z dupontem do porozumienia. Naprawê robi³ na w³asny koszt bo zale¿y mu na opinii ale stwierdzi³, ¿e bêdzie szuka³ innego dostawcy lakieru bo podobno jak zacz±³ pytaæ w¶ród innych lakierników to siê okaza³o, ¿e inni te¿ maj± podobne problemy.

Tak czy siak ja jestem bardzo zadowolony i jeszcze raz wszystkim dziêkujê
 

gola 
Wys³any: 2008-08-13, 18:40   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
oczywiscie ze maja problemy jak robote spapraja
;)

z konwencji przeszli na wode,bez szkolen,cos tam widzieli,cos tam slyszeli to wiadomo ze dziadostwo jest.
 

Siekiera
Wys³any: 2008-08-14, 17:15   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
Niekoniecznie to wina lakiernika. Jak dobrze popytasz to siê przekonasz jakie jaja wychodz± z Du Pontem. Bezbarwne schodz± z bazy a teraz siê okazuje ¿e z podk³adu te¿. Na razie jest cisza bo wiêkszo¶æ lakierników cicho siedzi, ¿eby nie rozchodzi³a siê fama, ¿e po ich robocie lakier ob³azi ale jak kto¶ zacznie to siê posypie. Niektórzy ju¿ maj± w gaciach :devil:
 

baqo 
Wys³any: 2008-08-14, 18:23   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
Siekiera napisa³/a:
Niektórzy ju¿ maj± w gaciach
zw³aszcza handlarze kilorkami co ¿eby lepiej zarobiæ wal± podróby ¿ywic i rozcieñczalników :devil: :devil: ja jak narazie, jadê prawie rok na DP i wszystko jest OK :spoko: :spoko: a jak kto¶ pisze ¿e mu DuPont po miesi±cu z³azi ,to kto¶ co¶ pier... :help: :D :D
 
 

£ukasz79 
Wys³any: 2008-08-14, 21:24   
0
UP DOWN

Posty: 57
baqo napisa³/a:
jak kto¶ pisze ¿e mu DuPont po miesi±cu z³azi ,to kto¶ co¶ pier

Polska rzeczywisto¶æ jest w wiêkszo¶ci taka, ¿e podk³ad Multi Fuller, Baza dajmy na to DuPont a klar Novol. Tak jest o wiele taniej, a jak co¶ ¿le to udaj± fachowców gani±c producenta albo r¿n± g³upa. Woda jest NEW, cholera wie jakie jaja wyjd± po pewnym czasie, dlatego ja zawsze stosuje materia³y wy³acznie dedykowane dla danego systemu. Bago :devil: Baqo :> ty z tego co wyczyta³em w cze¶niej tak robisz to i problemów nie masz. A swoj± drog± , rozmawia³em z tech Sikkensa i zapewni³ mni e, i¿ wbrew opini wielu z niedosuszonej w pe³ni wody klar nie bêdzie schodziæ ale wygl±d pow³oki bêdzie pozostawi±l wiele do ¿yczenia.
 
 

DrCruel
Wys³any: 2008-08-14, 21:33   
0
UP DOWN


Posty: 418
baqo napisa³/a:
¿eby lepiej zarobiæ wal± podróby ¿ywic i rozcieñczalników


Niestety, baqo ma racjê. Zw³aszcza teraz gdy ju¿ czê¶ci sk³adników systemowych brakuje na rynku, niektórzy próbuj± jako¶ temu zaradziæ.
 

mebArth 
Wys³any: 2008-08-15, 14:49   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Jakos ja od lutego robie na DuPoncie i nie mia³em reklamacji z tytu³u z³ej farby. Gdziec cos jest zawalone i nikt sie nie chce przyznac. Tak mi sie wydaje.
_________________
Bart
 
 

seba
Wys³any: 2008-08-16, 19:35   
0
UP DOWN

Posty: 53
my¶lê,¿e to ³uszczenie lakieru to wina nie dosuszonej bazy,choæ woda du ponta,schnie ca³kiem nie¿le,ale jak siê nie ma pieca to chwilê trzeba czekaæ,no i pogaoda ma du¿y wp³yw.
 

domino
Wys³any: 2008-08-16, 20:22   
0
UP DOWN

Posty: 2
panowie ze zle dosuszonej bazy nie dzieja sie takie cuda, nie moze sie luszczyc caly bezbarwny.chyba ze baza byla przeszuszona....
i na to poszedl klar. z drugiej stroy jakie mamy lakiery do wyboru na mieszalni kazdy widzi..... woda wchodzi i cale systemy napraw sie troszkeeee!!!! roznia. ja jak cos nie idzie to proponuje ze moja firma to poprawi w gratisie!!! troche tego potem zaluje (szczegulnie mojego czasu ale coz zrobic)
 

ZENEK
Wys³any: 2008-08-17, 14:01   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 86
Swego czasu na tym forum by³a poruszana sprawa lkaieru bezbarwnego DP , który siê ³uszczy³ ,sam szuka³em i znalaz³em faceta , który ma poprawki po tym bezbarwnym.Szuka³em tylko dlatego , ¿e nie lubie gadek "kto¶ mówi³ lub s³ysza³em"
Go¶æ na dzieñ dzisiejszy dostaje od dystrybutora inny bezbarwny na poprawki i wzi±³ mieszalnik PPG. Historia z bezbarwnym by³a na w ubieg³ym roku latem i do¶æ szybko wycofali go z rynku, a ¿eby nie by³o facet pracuje na orygina³ach by³em i widzia³em oraz czyta³em protoko³y z pobytu techników DP u niego. Fakt niektórzy dystrybutorzy DP ju¿ nimi nie s± w³a¶nie z powodu "takich" niewinnych podmian w konwencji
 

baqo 
Wys³any: 2008-08-17, 15:04   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
ZENEK napisa³/a:
by³em i widzia³em oraz czyta³em protoko³y z pobytu techników DP u niego.
to co by³o w tym lakierze bezb. przyczyn± rozwarstwiania :?: :?:
 
 

mebArth 
Wys³any: 2008-08-17, 15:22   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Ja moze zakoncze temat...³usczenie bezbarnego jest spowodowane:
1. Do d... bezbarwny
2. PRZESUSZONA baza. Czyli dzis maluje baza a jutro klarem a za pó³ roku schodzi p³atami bo nie ma przyczepnosci.
Po³ozenie bezbarwnego na mokr± baze wyglada tak ze mamy inny kolor. Mokra baza zawsze ma inny kolor niz sucha.
Innego wyjscia nie widzê. Z doswiadczenia. Moze ktos mia³ podobne przypadki?
_________________
Bart
 
 

ZENEK
Wys³any: 2008-08-17, 15:35   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 86
Baqo zapytaj technikow z DP próbpwali zwaliæ winê na pracê warsztatu, ale tu nie mieli do czego, pokornie po³o¿yli po sobie g³owy a co dziwne ta reklamacja nie dotarla do centrali w Belgi sprawie ukrêcono ³eb w Polsce. Z naszych rozmów i dyskusji z forumowiczami i nie tylko doszlismy do wniosku , ¿e winê móg³ ponosiæ utwardzacz, poniewa¿ by³ jako¶ zmydyfikowany z przy¶pieszaczem, wiem ,¿e partiê tego lakieru wycofano do Warszawy do centrali a gwoli ¶ci¶³o¶ci baqo ju¿ ten temat by³ omawiany w temacie o DP, który sam za³o¿y³e¶.Nie napisa³em ,¿e wszystko dzia³o siê na CROMAXIE, a jak wiadomo klary musieli wszyscy dopasowaæ do norm czyli mniej utwardzacza i rozpuszczalnika a zwi±zac siê musi.
 

gola 
Wys³any: 2008-08-17, 16:59   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
mebArth napisa³/a:
Ja moze zakoncze temat...³usczenie bezbarnego jest spowodowane:

...2. PRZESUSZONA baza. Czyli dzis maluje baza a jutro klarem a za pó³ roku schodzi p³atami bo nie ma przyczepnosci.



Cytat:
Nak³adanie lakieru bezbarwnego
-Kiedy warstwa bazowa jest ca³kowicie matowa, na³o¿yæ lakier bezbarwny. Maksymalny czas przed nato¿eniem
bezbarwnego - 3 dni
.


co powiesz w takim razie na to ;) .Sciagniete ze strony producenta DuPont Cromax

wiele moze byc przyczyn schodzenia lakieru.Nieprawidlowa temp. przy obrobce szpachli,podkladow,lakierowanie w budach itd.
Wiele razy lakierowalem dzien,dwa dni po nalozeniu bazy,lakiery na tych samochodach do dzisiaj czuja sie znakomicie

mebArth napisa³/a:
Ja robie na Cromaxie(woda) duponta i NIGDY nic mi sie nie zdazy³o takiego jak ³uszczenie czy reklamacja. Bajki malarza zeby sie wykrecic od poprawek.


ile na tym pracujesz?,poczekaj jeszcze chwile... ;)
 

mebArth 
Wys³any: 2008-08-17, 17:24   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Ile pracuje- od lutego Dzuo aut zrobi³em juz i nie ma reklamacji. Max czas po bazie to 2h. Potem to baza juz jest przesuszona i sie klar nie trzyma, to wychodzi w s³oncu po pó³ roku
:fiu:
_________________
Bart
 
 

gola 
Wys³any: 2008-08-17, 17:33   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
co przesuszone?
pracujesz na wodzie pol roku poczekaj jeszcze chwile i sie dowiesz jakie b³êdy i gdzie popelniles.Po pol roku na bazie przesuszonej tez sie z lakierem nic nie stanie.Potrzeba na to troche wiecej czasu.
To sa slowa producenta frb nie moje,technikow ze szkolen DuPonta,na wodzie pracuje od 7 lat i nigdy nic nie schodzilo.
:shock:
Dokladnie w 2001 roku bylem na szkoleniu z technologii nakladania baz wodnych. Lakiernik ktory robil demonstracje lakierowal calosciowke na 3 warstwowce.(biala jako podstawa,godzina przerwy,zolta perlowa(bodajze lamborghini).Nastepnego dnia po wiecej jak 24 godzinach samochod zostal polakierowany bezbarwnym.Do dzisiaj nie ma na nim ani jednego odprysku z niby przesuszonej bazy.
:/
 

kalbi 
Wys³any: 2008-08-17, 19:20   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
z tego co siê orientuje to przesuszyæ mo¿na konwencjê, a nie wodê (wodê mo¿e te¿ ale du¿o wiêcej czasu na to potrzeba)
_________________

 
 

glover
Wys³any: 2008-08-18, 00:34   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 303
Ja znam dwa przypadki, ¿e klar 3750 z³azi³ z bazy rozpuszczalnikowej nexy i to u dwóch ró¿nych lakierników. Nie s±dzê, ze przesuszyli bazê bo mówili ¿e robili tak jak zawsze czyli k³adli klar po zmatowieniu bazy. Na innych klarach nie mieli takich problemów tylko na Du Poncie.
 

baqo 
Wys³any: 2008-08-18, 08:18   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
glover napisa³/a:
3750
ca³y czas jadê na 3750 :cool: tylko nie nak³adam go na nexe ,a na cromaxa :spoko:

[ Dodano: 2008-08-18, 09:27 ]
glover napisa³/a:
i to u dwóch ró¿nych lakierników
a poza tym, to co !!! nie staæ ich na lakier bezbarwny nexy :?: a staæ na DuPonta :D :D ,niech siê naucz± stosowaæ systemy .
 
 

gola 
Wys³any: 2008-08-18, 11:11   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
@baqo powiedz czy przesuszyles juz cromax-a i jakie sa tego efekty.
Czy lakierowales bezbarwnym na cromax-a np wiecej niz 24h po aplikacji bazy?
 

baqo 
Wys³any: 2008-08-18, 11:55   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
gola napisa³/a:
powiedz czy przesuszyles juz cromax-a i jakie sa tego efekty.
jakie s± czasy schniêcia lakierów? im wy¿sza temperatura wysycha szybciej,ni¿sza wolniej, Cromaxa walnê i na czterdzie¶ci stopni na dwadzie¶cia minut,a czy to go przesuszy? nie wiem!ma by¶æ suchy.
gola napisa³/a:
Czy lakierowales bezbarwnym na cromax-a np wiecej niz 24h po aplikacji bazy?
nie :nie:
 
 

gola 
Wys³any: 2008-08-18, 12:14   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
wiec dlaczego dupont na swojej stronie podaje ze mozna max do trzech dni po aplikacji cromax-a pokryc go bezbarwnym.Nie probowalem nigdy po trzech dniach ale po ok 40 godzinach zdarzalo mi sie kilka razy i nic sie nie dzieje z lakierem a minelo juz ok 1.5 roku.
 

baqo 
Wys³any: 2008-08-18, 12:21   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
gola napisa³/a:
wiec dlaczego dupont na swojej stronie podaje ze mozna max do trzech dni po aplikacji cromax-a pokryc go bezbarwnym
no to bardzo dobrze :spoko: tylko ja nie mam takiej potrzeby tyle czekaæ. ;)
 
 

glover
Wys³any: 2008-08-18, 16:27   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 303
baqo napisa³/a:
a poza tym, to co !!! nie staæ ich na lakier bezbarwny nexy :?: a staæ na DuPonta :D :D ,niech siê naucz± stosowaæ systemy .


ale wiesz jak to jest, go¶æ handluje nex± a pewnie pojawi³ siê kto¶ z rewelacyjn± cen± na klar Du Ponta to postawi³ na pó³kê i sie przyj±³, bo klar niczego sobie tylko nikt siê nie zastanawia co siê mo¿e z takim uk³adem dziaæ.
Dopiero teraz jak co¶ ob³azi to lament :/ taki teraz jest handel, idzie to co jest aktualnie w promocji.
 

gola 
Wys³any: 2008-08-18, 17:12   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
baqo napisa³/a:
gola napisa³/a:
wiec dlaczego dupont na swojej stronie podaje ze mozna max do trzech dni po aplikacji cromax-a pokryc go bezbarwnym
no to bardzo dobrze :spoko: tylko ja nie mam takiej potrzeby tyle czekaæ. ;)


wiem,ze to sa anomalia ale zdarzylo mi sie tak i chcialem sie dowiedziec czy masz jakies zdanie w tej sprawie bo czytalem ze cromax-em narabiasz.
 

baqo 
Wys³any: 2008-08-18, 20:59   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
gola napisa³/a:
czytalem ze cromax-em narabiasz.
ca³ym DuPontem :D :D
 
 

przemo1972 
Wys³any: 2008-08-27, 15:21   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
Z Deeber-em byl podobny problem jakies 6-8 lat temu.Klar schodzil jak z piskorza, w mieszalniach strugali glupa, dopiero po szkoleniu jeden technik sobie podpil i wypucowal sie ze cala partia byla wadliwa. :sciana:
Moim zdaniem wody nie przesuszy sie, ma to odniesienie tylko do solwent bazy(stara generacja-szczegolnie bazy typu MS).Nastepnym bledem bylo "wylewanie"bazy, powierzchnia nie byla dostatecznie porowata(jak po "wypruszeniu) i klar zlazil jak szalony :tak:
 

jacklack 
Wys³any: 2008-09-14, 20:12   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 352
Witam ja te¿ mia³em problemy z rozwarstwieniem siê lakieru zacze³o siê od kolorów czarnych 4 samochody przyjecha³y na reklamacjê po up³ywie ok.pó³ roku, zg³osi³em to do DP przyjecha³ technik podzwoni³ troche:) i stwierdzi³ ¿e kolory czarne powinny schn±æ troche d³u¿ej ni¿ inne bo maj± w swoim sk³adzie co¶ tam co¶ tam:) OKI wiêc po odparowaniu cromaxu przetar³em go ¶ciereczk± antyst. i czeka³em jeszcze 5 min ^^ za kilka tygodni zacze³o siê z kolorami czerwonymi to samo, wtedy technik ju¿ nic nie powiedzia³ i jeszcze za jaki¶ tydzieñ kolory srebrne polecia³y :) Napisa³em-wype³ni³em formularz reklamacyjny do DP i eureko przyjecha³ technik polski i belgijski :D no i zaczeli wêszyæ co siê dzieje po kilku godzinach badañ i rozmów przyczepili siê do sprê¿arki czyli mierzyli wilgotno¶æ powietrza które idzie do kabiny no i......... by³o czyste oni widzieli bia³y papierek po badaniu i ja widzia³em bia³y i nie by³em zdziwiony ¿e by³ bia³y bo przecie¿ lakieruje i ¿adna woda na lakier mi nie idzie :) Ale do czego zmierzam i co mnie wkurzy³o, to to ¿e protokó³ technika z belgii brzmia³ mianowicie tak:ze sprê¿arki wydostaj± siê na po³o¿ony lakier niewidoczne py³ki wody i oleju co powoduje rozwarstwienie siê lakieru :nie: nie mog³em w to uwierzyæ i mia³em racjê po pó³ roku okaza³o siê ¿e lakier 3550 by³ wadliwy wiem to na 100% i po co by³y te wywody ¿e sprê¿arka jest z³a jak ju¿ wiedzieli ¿e to wina lakieru :tak:

[ Dodano: 2008-09-14, 21:36 ]
Chcia³bym jeszcze dodaæ ¿e pracuje na pe³nej technologii DP prawie 8 lat poprzez epoxydy szpache 749R 769R podk³ady LE2000 bazê cromax ,lakier 3800 ale obecnie 3750 jest super :) Nadmieniê jeszcze ¿e lakier 3550 to by³a wpadka DP ale czy inne firmy nie maj± duuu¿o duu¿o wiêkszych wpadek?? ;) typu ma³e wybicie ziarna,matowienie lakieru po pó³ roku,wolna aplikacja (suszenie miêdzywarstw), ma³a wydajno¶æ :) i tym samym du¿a cena za produkt.i inne a by³o by jeszcze co powiedzieæ :)
 
 

JanuszM
Wys³any: 2009-01-19, 22:51   
0
UP DOWN

Posty: 6
Niestety witam ponownie.
My³em dzisiaj rano auto i nie mog³em uwierzyæ, znowu siê co¶ ³uszczy! Teraz to wygl±da na t± ostatni± warstwê bezbarwn±. Mam ju¿ tego serdecznie dosyæ. Pojecha³em do mojego pana lakiernika ¿eby mu to pokazaæ a on rozk³ada rêce i mówi ¿e nie wie o co chodzi. Ja wiem jedno, ¿e jak teraz odpuszczê to na wiosnê bêdê móg³ zapomnieæ o reklamacji. Mocno naciska³em a Pan lakiernik wymy¶li³ ¿e to tym razem przez kamyki ale dlaczego te¿ w jednym miejscu na b³otniku jest taki odprysk? A na masce to wygl±da tak, ¿e jest taki ma³y ubytek lakieru ale wko³o niego ju¿ widaæ, ¿e jest taka otoczka tak jakby pod t± warstwê bezbarwn± podchodzi³a woda czy powietrze. Pewnie za jaki¶ czas odpadnie wiêcej. Nie wiem co teraz robiæ bo on mówi ¿e dalej robi na tych samych materia³ach bo nastraszyli go ¿e jak zerwie umowê to poniesie du¿e koszty i mam ju¿ dylemat czy domagaæ siê poprawy czy odpu¶ciæ i szukaæ innego lakiernika co robi na innych lakierach.
Najchêtniej to sprzeda³bym samochód zanim zlezie ca³kiem.
 

pikacz 
Wys³any: 2009-01-20, 11:45   
0
UP DOWN

Posty: 13
jak dla mnie to jeszcze raz sie poklucic z lakiernikiem zeby poprawial przeciez jakis okres gwarancji obowiazuje i dopiero z autem do zyda bo w takim stanie to niebardzo a placic podwojnie za naprawe chyba nie chcesz

moje auto bylo malowane niecaly rok temu ale robione Sikkensem i myje je tylko na myjkach cisnieniowych (dosc czesto) poza tym normalne uzytkowanie i lakierek poki co jak ta lala zadnych odpryskow luszczenia itp. i swieci sie jak psu jajca do tej pory

jedyne co mi sie nie podoba w dzisiejszym lakiernictwie to to ze jak dla mnie zwyklego uzytkownika lakiery sa bardzo miekkie i podatne na zarysowania nie wyobrazam sobie umycia auta w myjni automatycznej badz szczotka czy szmata pewnie po wyschnieciu auto staloby sie matowe ( mialem juz doswiadczenia z roznymi lakiernikami i z lakierami Standox, Spies Hecker no i Sikkens ale w kazdym systemie to samo)
 

mebArth 
Wys³any: 2009-01-20, 16:44   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
JanuszM napisa³/a:
Niestety witam ponownie.
My³em dzisiaj rano auto i nie mog³em uwierzyæ, znowu siê co¶ ³uszczy! Teraz to wygl±da na t± ostatni± warstwê bezbarwn±. Mam ju¿ tego serdecznie dosyæ. Pojecha³em do mojego pana lakiernika ¿eby mu to pokazaæ a on rozk³ada rêce i mówi ¿e nie wie o co chodzi. Ja wiem jedno, ¿e jak teraz odpuszczê to na wiosnê bêdê móg³ zapomnieæ o reklamacji. Mocno naciska³em a Pan lakiernik wymy¶li³ ¿e to tym razem przez kamyki ale dlaczego te¿ w jednym miejscu na b³otniku jest taki odprysk? A na masce to wygl±da tak, ¿e jest taki ma³y ubytek lakieru ale wko³o niego ju¿ widaæ, ¿e jest taka otoczka tak jakby pod t± warstwê bezbarwn± podchodzi³a woda czy powietrze. Pewnie za jaki¶ czas odpadnie wiêcej. Nie wiem co teraz robiæ bo on mówi ¿e dalej robi na tych samych materia³ach bo nastraszyli go ¿e jak zerwie umowê to poniesie du¿e koszty i mam ju¿ dylemat czy domagaæ siê poprawy czy odpu¶ciæ i szukaæ innego lakiernika co robi na innych lakierach.
Najchêtniej to sprzeda³bym samochód zanim zlezie ca³kiem.


NIE MA OPCJI KAMYKI..to RAZ
DWA - Nie naprawiaj juz tam auta bo widac ze nie potrafi± zrobic byle piedro³y i zwalaj± na lakier winê. Jako¶ ja robie na wodzie Dponta i na to bezbarwny Profixa I NIGDY jescze nie mia³êm reklamacji a czas gorcych dni juz by³ ¿eby odparzy³o bezbarwny.
Za¿±daj zwrotu pieni±¿ków i uciekaj stamt±d.

Napewno Ci nie odda ciaków. Masz fakture? To z tym do urzedu id¼ ze ¼le wykonana naprawa i ¿±dzasz zwrotu ciaków.
Jak nie masz faktury to masz pecha. WIdaæ ¿e w tej budzie nie zrobi± nic dobrego.
_________________
Bart
 
 

ewa 
Wys³any: 2009-01-20, 17:16   
0
UP DOWN

Posty: 42
je¿eli nie masz faktury ,to zosta³o ci jeszcze straszenie skarbówk± ( "pójdê i zg³oszê,¿e mi nie chcecie rachunku wystawiæ ) i granat...
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group