Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
mart3112
Wys³any: 2017-08-22, 19:28   Dobór preparatów do zabezpieczenia antykorozyjnego
0
UP DOWN

Posty: 5
Witam, planujê zabezpieczyæ pod³ogê + profile zamkniête oraz drzwi/ klapê w swojej Toyocie Corolli E12 hatchback. Zag³êbiaj±c siê samemu w temacie wypisa³em rzeczy które bêd± mi potrzebne. Zastanawiam siê g³ównie pomiêdzy nad Terosonem i Noxudolem, ale nie wiem której firmy produkty s± lepsze w praktyce oraz nie jestem pewny, czy dobrze oszacowa³em potrzebne ilo¶ci ;)
Lista tego co wed³ug mnie bêdzie niezbêdne:
1) odrdzewiacz: app r stop 2x100ml

2) podk³ad epoksydowy Troton 2x1,1kg

3) Podwozie i tutaj pojawiaj± siê warianty. Na moje oko powinienem kupiæ 3l
a) teroson rb r2000 hs
b) noxudol 900
c) app autobit b120

4) Profile w pod³odze + drzwi, maska, tylna klapa 2l
a) teroson wx400
b) noxudol 750
c) app f400

Z góry dziêkujê za pomoc bardziej do¶wiadczonych forumowiczów :)
 

Siekiera
Wys³any: 2017-08-28, 21:42   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
Dok³adnie jest taka kolejno¶æ jak± poda³e¶ ale pomiêdzy s± jeszcze inne firmy warte zainteresowania np. Sika, Dinitrol
Poczytaj te¿ tutaj: http://lakierowanko.info/viewtopic.php?t=7536
 

mart3112
Wys³any: 2017-08-31, 23:37   
0
UP DOWN

Posty: 5
Siekiera napisa³/a:
Dok³adnie jest taka kolejno¶æ jak± poda³e¶ ale pomiêdzy s± jeszcze inne firmy warte zainteresowania np. Sika, Dinitrol
Poczytaj te¿ tutaj: http://lakierowanko.info/viewtopic.php?t=7536


Dziêki za odpowied¼ :) Zdecydowa³em siê ju¿ na Noxudola, ale zastanawiam siê czy podk³ad epoksydowy który wybra³em lepiej bêdzie zmieniæ na co¶ jednak lepszego. My¶lisz, ¿e najzwyklejszy Troton bêdzie wystarczaj±co dobry?
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2017-09-02, 19:42   
+1
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
mart3112 napisa³/a:
My¶lisz, ¿e najzwyklejszy Troton bêdzie wystarczaj±co dobry?

Zamiast zwyk³ego to kup przynajmniej z linii Troton Master
 

mart3112
Wys³any: 2017-09-03, 20:38   
0
UP DOWN

Posty: 5
Je¿eli Troton Master jest przynajmniej, to co by¶ poleca³ ¿eby zastosowaæ? Sprzedawca Noxudola poleci³ ¿eby u¿yæ odrdzewiacz Noxudol Rust Eater, du¿a jest ró¿nica porównuj±c go z APP R Stop?
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2017-09-07, 08:31   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
mart3112 napisa³/a:
planujê zabezpieczyæ pod³ogê + profile zamkniête oraz drzwi/ klapê w swojej Toyocie Corolli E12 hatchback.

Na te prace które planujesz to te materia³y wystarcz±
zw³aszcza ¿e jest to ju¿ "stare" u¿ytkowe auto o ma³ej warto¶ci rynkowej
tak¿e nie ma co szaleæ z doborem materia³ów do tego typu prac
i ponosiæ zbêdne koszty.
 

Czere¶niak
Wys³any: 2017-09-07, 16:53   
0
UP DOWN

Pomóg³: 14 razy
Posty: 200
Ja to bym panie z pendzla biteksem pzywalill i bedzie lepiej jak fabryka :cool:
 

mart3112
Wys³any: 2017-09-08, 22:42   
0
UP DOWN

Posty: 5
Robertlodz09 napisa³/a:
mart3112 napisa³/a:
planujê zabezpieczyæ pod³ogê + profile zamkniête oraz drzwi/ klapê w swojej Toyocie Corolli E12 hatchback.

Na te prace które planujesz to te materia³y wystarcz±
zw³aszcza ¿e jest to ju¿ "stare" u¿ytkowe auto o ma³ej warto¶ci rynkowej
tak¿e nie ma co szaleæ z doborem materia³ów do tego typu prac
i ponosiæ zbêdne koszty.



Zdaje sobie z tego sprawê, ale bardziej cenie swój czas i wolê zrobiæ to raz a dobrze :) Na pewno bym nie robi³ jak napisa³ Czere¶niak "pêdzel i biteks", bo na takie co¶ to szkoda czasu, kasy i moich pewnie nie ma³ych nerwów jakby zaczê³o schodziæ. Zale¿a³o mi na dobrych produktach, bo niestety Toyoty je¿d¿± póki maj± pod³ogê :D Poczyta³em jeszcze o podk³adach i raczej bêdê celowa³ w APP lub Novola.
Swoj± drog± przysz³y dzisiaj p³yny Noxudola i pewnie z nowym tygodniem zabiorê siê za podwozie.
 

kzychu
Wys³any: 2017-09-09, 14:52   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 346
A ja Ci napiszê ¿ê czy wybierzesz app czy novol to w ostatecznej ocenie trwa³o¶ci naprawy bêdzie to mia³o mniejsze znaczenie, wa¿niejsze jest sposób oczyszczenia ,co zosta³o po tym zabiegu-bo jak sito czy g³êbokie w¿ery to od razu lepiej ³atkê wstawiæ oraz warunki i czas pracy.
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2017-09-10, 19:08   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
mart3112 napisa³/a:
niestety Toyoty je¿d¿± póki maj± pod³ogê

Dobrze ¿e zdajesz sobie sprawê z tego ¿e to s± "gnilne auta" ;)
 

mart3112
Wys³any: 2017-09-22, 12:05   
0
UP DOWN

Posty: 5
Zrobi³em ju¿ wszystko i jestem po wszystkim ;) Jako podk³ad u¿y³em w ostateczno¶ci Trotona Master. Co do auta rdzy by³o najwiêcej od tylnej kanapy miejscami ca³kiem grubo, ale ogólnie nie by³o tragedii. Dla potomnych napiszê jeszcze, ¿e Noxudol przynajmniej na razie jest strasznie miêkki i wystarczy zedrzeæ go paznokciem. Z drugiej strony Noxudol bardzo dobrze odpycha wodê. Zobaczymy jak bêdzie po kilku miesi±cach z pow³ok±. Dziêkujê wszystkim za odpowiedzi, temat jak dla mnie do zamkniêcia ;)
 

Marcino 
Wys³any: 2017-09-25, 22:31   
0
UP DOWN

Posty: 218
Sk±d: okolice Tczewa
Noxudol ok, te¿ go uzy³em, ale da mnie Nr 1 na rdzê jest Ikorol... polski ¶rodek, ¶wietnie siê ³aczy z epoxydem.
 

fryc
Wys³any: 2018-06-07, 20:14   
0
UP DOWN

Posty: 55
Bede robi³ ca³a pod³oge i nadkola w toyocie a malowanie nadwozia to ju¿ kto inny.
Raczej ma³y i sredni stopien korozji.

Po czytaniu na ró¿nych forach dalej mam metlik

Chcia³em to zrobiæ tak

-Piaskowanie
-Mycie ekstrakcyjna
-Mycie antysilikonowym
-Podk³ad reaktywny novol wcierac pedzlem w komórki
-Podk³ad epoksydowy novol 3 warstwy
-I tu nie wiem móg³bym daæ jak±¶ jeszcze z gêstych farb ale nie wiem co z przyczepno¶ci±?
-Dinitrol czy jest szary?
-Masa uszczelniajaca szara?
-Dinitrol w miejscach masy
-Wosk lub co innego t³ustego?

Na razie mam dobre do¶wiadczenie z tym epoksydem.
Robi³em tak¿ê patent z reaktywnym j/w ale mam z³e do¶wiadczenie z reaktywnym jak mi malarze malowali na nowe progi i odparzy³o to p³atami po zimie.I tu mama dylemat.

Ogólnie z moich obsewracji wynika ¿e masa uszczelniajaca oraz te baranki porównuj±æ do ORI zabezpieczeñ s± bardzo s³abe i piasek je szlifuje.

Nie uzyska³em od nikogo informacji co to jest oryginalne zabezpieczenie rantów ,do³u b³otników (tam gdzie czasem s± chlapacze)
Jest to jakby gruba warstwa twardej szpachli i to jest w autach pomalowane i jako¶ wytrzymywa³o 25 lat.
To samo ORi progi pomalowane jak±s czarn± farb± co to za farba?Tam ¿adnego baranka nie by³o.

Co ewentualnie podmieniæ w materia³ach?
Ile powinieniem zu¿yæ amatorsk± rêk± epoksydu na ca³y spód?
 

Czere¶niak
Wys³any: 2018-06-07, 22:46   
0
UP DOWN

Pomóg³: 14 razy
Posty: 200
fryc napisa³/a:
Co ewentualnie podmieniæ w materia³ach?

Panie pod³oge to ino bitexem ochlopac i po robocie :cool:
a na co jakie tam piaskowania szkoda kasiorki na to
biteksa przywalic i bedzie jak z tej fabryki :spoko:
 

fryc
Wys³any: 2018-06-07, 22:54   
0
UP DOWN

Posty: 55
Sam se ochlap bitexem swojego muloneza jak typowy czere¶niak ^^ ^^ ^^
Lepiej by by³o osraæ pod³ogê -przynajmnije by nie popêka³o jak ka¿dy bit....
 

MARIO06CU
Wys³any: 2018-06-08, 15:44   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 210
To jest masa natryskowa kupujesz w tubkach jak silikon na pod³ogê i wnêki kó³ potrzeba oko³o 25-30 tubek i pistolet do tego ja mam vaupela3500 dodam ¿e tubkach koszt ok 20 z³ szt.
Ja robiê takie co¶ na app czyszczê ca³a pod³ogê dementuje t³umiki przewody itd. Czyszczê do golej blachy spawanie gdzie brak epoxydowy app guma na ³±czenia palcem potem pêdzlem nastêpnego dnia masa natryskowa na ³±czenia blach gruba warstwê warkocz a potem ca³o¶æ z pistoletu a na to baranek dla mnie lepiej niema warkocz
 

fryc
Wys³any: 2018-06-08, 15:55   
0
UP DOWN

Posty: 55
Tak auto ju¿ obecnie prawie go³y szkielet.
A co z tym reaktywnym bêdzie du¿o du¿ych powierzchni na go³ej blachy a mo¿e i ca³o¶c.bo auto robiê od podstaw.
 

MARIO06CU
Wys³any: 2018-06-09, 10:31   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 210
Reaktywny ja go nie u¿ywam bo na niego nie po³o¿yæ poliestrow ja u¿ywam podk³adu przemys³owego grawihel bardzo gesty najpierw pêdzlem potem z pistoletu z rozcienczalnikiem
 

fryc
Wys³any: 2018-06-09, 10:48   
0
UP DOWN

Posty: 55
A co z farbami ze sklepów typu cynkal,chlorokauczk,hammeride?

Jak czytam fora to dla mnie nie pojête jest to ze wyczyszczone i pomalowane epoxydem wy³azi rdza na desazczu po dwóch tygodniach.

Jak maluje elementy konstrukcyjne czy blachê na dachu lekkie czyszczenie i malowanie i tak pada deszcz i ¶wiêci s³oñce po tym przez 15 lat i nic siê nie dzieje.
,ie czajê jak jest gruba warstwa epoxydu -3 warswy i dochodzi do korozji?

Skolei jak malowalem bramki do pi³ki i epoxyd zosta³ pokryty olejn± na bia³o czarno to stoi to na ziemi w trawie ca³y rok i nic siê nie dzieje.
 

MARIO06CU
Wys³any: 2018-06-09, 12:57   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 210
Czêsto blacha ma micro pory przez które przenika woda i wychodzi lub czêsto po piaskowaniu wychodzi nak³adamy epoxydowy gdy on jednak usi±dzie to grzbiety blachy wystaj± jest ruda do epoxydu musi byæ dobra czysta blacha zabezpieczona równie¿ od srodka
 

fryc
Wys³any: 2018-06-09, 14:26   
0
UP DOWN

Posty: 55
No i tu siê rodzi my¶l ze dla pewno¶ci odci±æ by to wszystko jaka¶ gêsta farba z natury.chlorokauczuk na pêdzel lub co¶ takiego(nie chodzi mi o odciêcie barankami czy tego typu substancjami)
Baran masy itp jak dla mnie to ochrona przed szlifowaniem i obiciem farby która chroni przed korozja a dodatkowe odciêcie od wody itp to oczywi¶cie tez plus
 

POLYKAR.PL
[Usuniêty]
Wys³any: 2018-06-09, 20:05   

Cytat:
MARIO06CU napisa³/a:
Reaktywny ja go nie u¿ywam bo na niego nie po³o¿yæ poliestrow


Hymax P97 - grunt reaktywny, na który mo¿na aplikowaæ poliestry.
 

MARIO06CU
Wys³any: 2018-06-11, 15:15   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 210
Nigdy nie u¿ywa³em hymaxa ogólnie wolê stosowaæ epoxydowy
Polykar a takie pytanie czy mo¿na na reaktywny po³o¿yæ masê uszczelniajaca b±d¼ natryskowa
 

fryc
Wys³any: 2018-06-13, 00:51   
0
UP DOWN

Posty: 55
Dobra pany wróæmy do masy
S± u nas masy uszczelniaj±ce i w tubkach i w pojemnikach.Na tej z koloru pisa³o chyba ¿e mo¿na rozcienczac jakims rozpuszczalnikiem.

Wiêc jak to jest ogarnie to zeby rozcienczyc i nakladac przyk³adowo pistoletem do konserwacji i na pedzel tez by bylo lepiej bo to dosyæ gêste jest.
 

MARIO06CU
Wys³any: 2018-06-13, 07:35   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 210
Polej zmywaczem antysylikonowym po na³o¿eniu i rusz pedzlem
 

fryc
Wys³any: 2018-06-13, 14:38   
0
UP DOWN

Posty: 55
Jeszcze jest co¶ nowego od Novola Cobra 2K ale nie wiem czy warte swojej ceny a pasuje zrobiæ to tylko i wy³±cznie poliuretanem.

http://cobra-bedliner.pl/

Na t± chwilê bêdê zrobiæ mokro na mokro 3xEpoxyd,godzina przerwy,masa poliuretanowa,godzina przerwy chlorokauczuk.
Tak naprwdê ile mo¿na czekaæ pomiêdzy warstwami epoxydu?
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2018-06-18, 07:59   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
fryc napisa³/a:
ile mo¿na czekaæ pomiêdzy warstwami epoxydu?

Zale¿y od grubo¶ci warstwy jak± nak³adasz ale przy tych temp. które s± na zewn±trz
to na spokojnie mo¿esz co 30 min nak³adaæ kolejn± warstwê
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group