Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Mr.maya
Wys³any: 2009-03-27, 19:25   Problemy z lakierem!!!
0
UP DOWN

Posty: 16
Panowie pomocy!!!

Rok temu da³em ca³e auto do malowania. Bo by³a robiona blacharka i wychodzi³o ze ponad po³owa auta do malowania. Wtedy te¿ postanowi³em zmieniæ kolor auta. Orginalny lakier byl zielony a dok³adnie pacific green (ford) a zosta³ zmieniony na imperial blue (ford) z lekko zmieniana receptura- wywalone srebro dodane 25% fioletowej per³y.

I teraz moje pytania.

1.Myj±c auto "odpad³" mi nowy lakier i widaæ pod spodem stary tak jak by nowa baza by³a nak³adana na stara nawet drapi±c paznokciem schodzi do zielonego. Czy tak panowie malujecie auta?? bez podk³adu na ca³y element je¶li wcze¶niej by³ ju¿ malowany.

2.Na 3 elementach mam takie dziwne kropki jak by pod lakierem by³o powietrze jak odbiera³em auto lakier by³ g³adki jak dupa niemowlaka a teraz takie co¶.

Powiedzcie mi co mam zrobiæ, zabiæ lakiernika czy daæ mu do poprawy. Baze kupowa³em sam w mieszalni gdzie on sie zapatruje a za malowanie skasowa³ mnie 3tys. Wiec mysla³em ze w tej kwocie jest podk³adowanie auta robocizna i klar. Wszytko wysz³o po zimie na pocz±tku kwietnia bêdzie rok jak odebra³em auto. Raz ju¿ poprawia³ odpryski lakieru które wysz³y po myciu myjka cisnieniow±. Auto myje aktywna piana lub jak mam ma³o czasu sama g±bk± i szamponem.
 

No-limit
Wys³any: 2009-03-27, 19:33   Re: Problemy z lakierem!!!
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
Mr.maya napisa³/a:
Panowie pomocy!!!

Rok temu da³em ca³e auto do malowania. Bo by³a robiona blacharka i wychodzi³o ze ponad po³owa auta do malowania. Wtedy te¿ postanowi³em zmieniæ kolor auta. Orginalny lakier byl zielony a dok³adnie pacific green (ford) a zosta³ zmieniony na imperial blue (ford) z lekko zmieniana receptura- wywalone srebro dodane 25% fioletowej per³y.

I teraz moje pytania.

1.Myj±c auto "odpad³" mi nowy lakier i widaæ pod spodem stary tak jak by nowa baza by³a nak³adana na stara nawet drapi±c paznokciem schodzi do zielonego. Czy tak panowie malujecie auta?? bez podk³adu na ca³y element je¶li wcze¶niej by³ ju¿ malowany.

2.Na 3 elementach mam takie dziwne kropki jak by pod lakierem by³o powietrze jak odbiera³em auto lakier by³ g³adki jak dupa niemowlaka a teraz takie co¶.
Pytasz siê co masz z tym zrobiæ,czy do...æ temu lakiernikowi?

Powiedzcie mi co mam zrobiæ, zabiæ lakiernika czy daæ mu do poprawy. Baze kupowa³em sam w mieszalni gdzie on sie zapatruje a za malowanie skasowa³ mnie 3tys. Wiec mysla³em ze w tej kwocie jest podk³adowanie auta robocizna i klar. Wszytko wysz³o po zimie na pocz±tku kwietnia bêdzie rok jak odebra³em auto. Raz ju¿ poprawia³ odpryski lakieru które wysz³y po myciu myjka cisnieniow±. Auto myje aktywna piana lub jak mam ma³o czasu sama g±bk± i szamponem.

Niech nie wciska ci kitu,¿e to wina bazy,lakieru,bo to jest jego broszka.Widocnie robi³ w zimnym gara¿u,przy du¿ej wilgotno¶ci powietrza.
 

Mr.maya
Wys³any: 2009-03-27, 19:41   
0
UP DOWN

Posty: 16
I co teraz z tym te pecherzyki mam na kilku elementach.

I jak z malowaniem nowej bazy na stara bez podk³adu stosujecie to??
 

baqo 
Wys³any: 2009-03-27, 19:44   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
Cytat:
I jak z malowaniem nowej bazy na stara bez podk³adu stosujecie to??
mo¿e nowej bazy na stary lakier,ale wcze¶niej odpowiednio zmatowany.jak jest bez uszkodzeñ ,wystarczy go zmatowaæ i bez podk³adów nanie¶æ nowy kolor i lakier.
 
 

Mr.maya
Wys³any: 2009-03-27, 19:48   
0
UP DOWN

Posty: 16
Odpryski dam rade z Wasza pomoca zlikwidowac ale tych "baniek powietrznych" sa jakby pod lakierem ju¿ nie czyli jechac do niego i niech poprawia robote napewno dam rade udowodnic mu ze zawalil.
 

No-limit
Wys³any: 2009-03-27, 19:54   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
baqo napisa³/a:
Cytat:
I jak z malowaniem nowej bazy na stara bez podk³adu stosujecie to??
mo¿e nowej bazy na stary lakier,ale wcze¶niej odpowiednio zmatowany.jak jest bez uszkodzeñ ,wystarczy go zmatowaæ i bez podk³adów nanie¶æ nowy kolor i lakier.

Przeszlifuj p1200 na mokro.1-sza warstwa zaprószona bez odtêpu 2-ga,w temp 20 stC.po 15-stu min pe³na wylana/na po³ysk pod k±tem/.Nie doczyta³em.Oczywi¶cie ten go¶æ powinien to zrobiæ,
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group