Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
b-rad
Wys³any: 2009-06-07, 10:40   Cieniowaæ czy na nowo dorabiaæ??
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 226
Witam, dorabia³em bazê w mieszalni na Citroena Xsare i niestety jest ja¶niejsza. Po na trysku próbnym nie widaæ by³o a¿ takiej ró¿nicy jak ju¿ po polakierowaniu b³otnika. Bazy kupi³em 08l. zu¿y³em 120ml. K³ad³em j± na jasny podk³ad, mo¿e spróbowaæ na ciemniejszym ?? Nie wiem czy cieniowanie drzwi zniweluje tak± ró¿nicê. Wiadomo ¿e nigdy srebra idealnie nie dorobi± no ale wydaje mi siê ¿e z tym to lipe odwalili.


Baza Deber
Podk³ad Novol
Lakier Profix cp1500

Ci¶nienie 2-2.1



http://img192.imageshack....79/dsc02549.jpg
http://img36.imageshack.u...9/dsc02554u.jpg
http://img36.imageshack.u...6/dsc02550l.jpg
 

darekbmw
Wys³any: 2009-06-07, 11:03   
0
UP DOWN

Posty: 24
witam z tego co widac na fotkach to jest roznica , a na zywo pewnie jeszcze bardziej. tutaj jest zle dorobiony lakier ewidetnie, i cieniowanie raczej nie zniweluje tej roznicy , jak i ciemniejszy podklad. ja bym dorobil jeszcze raz lakier do elementu dzwi. zadnych klapek. pozdrawiam
 

b-rad
Wys³any: 2009-06-07, 11:09   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 226
Lakierujê maskê b³otnik, zderzaki i jakie¶ zaprawki z ty³u. Z drzwiami nie pojadê do mieszalni, ale by³em z b³otnikiem przednim i mieli do niego dorobiæ wiêc nie ma wymówki ¿e klapka mia³± inny odcien od przednich drzwi.
 

gola 
Wys³any: 2009-06-07, 12:05   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
jak mozna ciac taki kolor w kant,to nie rozumiem :roll:
Wycieniuj na drzwiach mocno pylac od polowy i bedzie oki,po co szukasz sobie klopotow z cieciem na ostro?
 

baqo 
Wys³any: 2009-06-07, 15:51   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
gola napisa³/a:
Wycieniuj na drzwiach mocno pylac od polowy i bedzie oki,po co szukasz sobie klopotow z cieciem na ostro?
a jak ju¿ bêdziesz to robi³ ,to najlepiej razem z tym b³otnikiem,tak jak jest za³o¿ony :idea:
 
 

b-rad
Wys³any: 2009-06-07, 19:23   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 226
Ok, a powiedz mi jeszcze jak mogê ustawieniami pistoletu ¶ciemniæ odcien bazy?? W sumie mam jeszcze parê zaprawek do zrobienia i jak bêdê musia³ ka¿dy element do po³owy cieniowaæ to ca³y samochód bez dachu polakierujê. Ziarno siê zgadza jak zmniejsze ci¶nienie do 1.8. Bazê pruszê a nie wylewam bo robi± siê chmury.
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=raUxREWnP7Q
 

gola 
Wys³any: 2009-06-07, 19:46   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
b-rad napisa³/a:
... jak mogê ustawieniami pistoletu ¶ciemniæ odcien bazy??...

zmniejszajac cisnienie,wylewajac przy tym lakier bazowy.Jezeli podkrecisz cisnienie na pistolecie i do tego bedziesz pruszyl baze to kolor ci wyjdzie jasniejszy z tego powodu,ze wybijesz takim sposobem aluminium z bazy na wierzch.
 

b-rad
Wys³any: 2009-06-07, 20:33   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 226
Zrobi³em jeszcze jedn± próbe na ci¶nieniu 1,7-1,8 wylewaj±c baze. O to efekt:


http://img197.imageshack....09/70081311.jpg
http://img188.imageshack.us/img188/6974/babaz.jpg
http://img191.imageshack.us/i/aab.jpg/

Ró¿nica ju¿ jest mniejsza, lecz jak bêdê rozlewaæ tak bazê to mog± wyj¶æ chmury a tego nie chcê. Nie wiem czy jechac jutro do mieszalni z b³otnikiem na poprawkê. Cieniowaæ i tak bêdzie trzeba a wola³bym ¿eby ta ró¿nica by³a mniejsza....
 

kalbi 
Wys³any: 2009-06-07, 21:25   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
b-rad napisa³/a:
Bazê pruszê a nie wylewam bo robi± siê chmury.
ale zapewne chmury s± jak jest baza mokra! Odczekaj, a¿ baza wyschnie i chmurki znikaj±!!! Kwestia odcienia to w³a¶nie mo¿e byæ twoja wina, ¿e pruszysz i wychodzi ja¶niejszy!!! Pomijam fakt, ¿e srebro to tylko do cieniowania
_________________

 
 

b-rad
Wys³any: 2009-06-07, 21:36   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 226
Na ostatniej próbie któr± wrzuci³em baza by³a w³a¶nie wylana. Z tym ¿e trzeba cieniowaæ to wiadomo, ale w koñcu mieszalnia ma za zadanie dorobiæ bazê, po to zawo¿e element, podajê kod lakieru itp. Przecie¿ móg³bym na oko wybraæ srebrny i pó³ boku cieniowaæ.... Ale nie o to chodzi w tym.
 

bajan733
Wys³any: 2009-06-07, 21:44   
0
UP DOWN

Posty: 15
Je¶li masz gdzie¶ zaprawki do kantu to jed¿ niech ci to poprawi± ale cudu nie bêdzie.Ten przedni b³otnik te¿ bym jeszcze raz zrobi³ z drzwiami.Tym bardziej je¶li chcesz to robic na ni¿szym ci¶nieniu.
 

baqo 
Wys³any: 2009-06-07, 21:50   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
jak robisz próbê na tak± krechê do starego lakieru,to ci nigdy nie bêdzie pasowaæ idealnie. nawet jak pomalujesz drugi raz tym samym kolorem,bêdzie widaæ ró¿nicê.
 
 

b-rad
Wys³any: 2009-06-07, 22:44   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 226
To ¿e nie bêdzie pasowa³o i trzeba zrobiæ przej¶cie to ja doskonale wiem.
Ale...
No wa³a¶nie, ale po to mieszalnia dorabia bazê ¿eby zbli¿yæ siê najbardziej do orygina³u. A to co jest to jest nawet za bardzo nie podobne.
Odcieñcie na ostro by³o na natrysku próbnym zrobione w³a¶nie po to ¿eby pokazaæ jak wielka jest ró¿nica w kolorze.
Nie mo¿na robiæ tak, ¿e mieszalnie bêd± dorabia³y byle jak a ty jeste¶ lakiernikiem to sobie tak pomaluj ¿eby by³o dobrze, po to p³ace za dorobienie ¿eby mieæ jak najmniej kombinowania.
Bo na kilometrze to mo¿na zrobic przej¶cie z czarnego do bia³ego i siê oko oszuka.
Je¿eli mam jeszcze do pomalowania zaprawki na nadkolach i zderzaku to chyba przej¶cie na dachu skoñczê ^^ .
Tak jak dla lakiernika nie ma zmi³uj jak co¶ sknoci, tak samo trzeba przycisn±æ mieszalnie, ¿eby siê do roboty przyk³adali.

A co do cieniowania to kiedy¶ mia³em taki przypadek.
Malowa³em Rovera 214 97r, kolor niebieski morski (JAX - KINGFISHER BLUE MET) jak mi w jednej mieszalni DP dorobili baze to my¶la³em, ¿e mnie krew zaleje. :sciana: . Zamiast prawie seledynku wyszed³ ciemny zielony. I kole¶ mi zacz±³ wmawiaæ, ¿e wszystko jest ok, ¿e to tak tylko w pojemniku wygl±da i ¿e wystarczy wycieniowaæ. My¶la³em, ¿e go utopie w tej puszcze z baz±. A potem siê okaza³o, ¿e puszki ze sk³adowymi przy dorabianiu pomyli³. Ale szed³ w zaparte, ¿e ta jest ok.

Wiêc dla mieszalni wszystko siê da wycieniowaæ, ale najbardziej my bêdziemy musieli ¶ciemniaæ i cieniowaæ klienta ¿eby wmówiæ, ¿e jest wszystko ok.
Tak jak od nas wymaga siê dok³adno¶ci tak od mieszalni powinni¶my wymagaæ my.

Tymbardziej efekt nie jest dla mnie satysfakcjonuj±cy gdy¿ nie by³o okre¶lonego terminu. Od daty zlecenia do odebrania minê³y 4 dni. Mog³em czekaæ nawet tydzieñ byle kolor pasowa³...


Pozdrawiam
 

baqo 
Wys³any: 2009-06-08, 08:00   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
b-rad napisa³/a:
A to co jest to jest nawet za bardzo nie podobne.
ten kolor na b³otniku bez stresa cieniujesz i nie ma znaku,ale jak masz du¿o czasu to mo¿esz siê pobawiæ,zawsze czego¶ siê przy tym nauczysz. :idea: a w efekcie koñcowym i tak pocieniujesz :D
 
 

b-rad
Wys³any: 2009-06-08, 09:59   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 226
Na zdjêciach nie widaæ takiej ró¿nicy jak w rzeczywisto¶ci. W s³oñcu ca³y samochód robi siê delikatnie b³êkitny i w ogóle jest bli¿ej szarego koloru, a to co dorobili jest bardziej srebrne. Wiêc w s³oñcu ró¿nica bêdzie znaczna nawet po cieniowaniu. Za chwile jadê do mieszalni...
 

No-limit
Wys³any: 2009-06-09, 16:46   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
b-rad napisa³/a:
Na zdjêciach nie widaæ takiej ró¿nicy jak w rzeczywisto¶ci. W s³oñcu ca³y samochód robi siê delikatnie b³êkitny i w ogóle jest bli¿ej szarego koloru, a to co dorobili jest bardziej srebrne. Wiêc w s³oñcu ró¿nica bêdzie znaczna nawet po cieniowaniu. Za chwile jadê do mieszalni...

Zamówi³e¶ lakieru 5 razy tyle ile potrzebowa³e¶.Powinni Ci poprawiæ. :!:
 

b-rad
Wys³any: 2009-06-10, 09:56   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 226
Nie no zamówi³em tyle ile potrzeba bo jeszcze mam dwa zderzaki i maskê do polakierowania. Dziwi mnie trochê podej¶cie mieszalni do sprawy. Trochê baze " sciemnili" i jeszcze jak bêdzie za ma³o to mam sam spróbowaæ dolaæ troszkê ciemniejszej bazy.... Wypytali siê przy okazji o pistolet, ci¶nienie, przekrój i d³ugo¶æ wê¿y, pruszone czy nalewane itd.
 

No-limit
Wys³any: 2009-06-10, 13:25   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
b-rad napisa³/a:
Nie no zamówi³em tyle ile potrzeba bo jeszcze mam dwa zderzaki i maskê do polakierowania. Dziwi mnie trochê podej¶cie mieszalni do sprawy. Trochê baze " sciemnili" i jeszcze jak bêdzie za ma³o to mam sam spróbowaæ dolaæ troszkê ciemniejszej bazy.... Wypytali siê przy okazji o pistolet, ci¶nienie, przekrój i d³ugo¶æ wê¿y, pruszone czy nalewane itd.


Przesadzili :D .A mo¿e powiedzieli,ze jak lakier w puszce postoi 2 tyg.to zja¶nieje lub zciemnieje :D .
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group