Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
drevan
Wys³any: 2009-07-26, 09:59   czy kompresor wyrobi na pistolet
0
UP DOWN

Posty: 20
na pocz±tku przysz³ego tygodnia wybieram siê po kompresor
decyzja zapad³a i traf pad³ na
http://allegro.pl/item686...r_525l_min.html Kompresor ExPo XY365-110

nie wiem ile prawdy jest w opisie poniewa¿ wydajno¶æ na wyj¶ciu rzêdu 420l/min by³a by naprawdê przyzwoita - tutaj jednak nachodzi mnie pytanie - czy zakup pistoletu HVLP ma sens? czy sprzêt nie wydoli i lepiej zakupiæ LVLP? ludziska na forum chwal± sobie Star EVO T - czy bêdzie to dobry wybór dla amatora ? - IWATA czy SATA to ju¿ inna bajka, cena równie¿ jest górnopó³kowa
- generalnie chcia³bym zakupiæ 2 guny (jeden do bazy - HVLP 1.3, drugi do bezbarwnego LVLP 1.3)
poprawcie mnie i ukierujcie je¿eli wybra³em nieodpowiedni± kombinacjê, do podk³adu bêdê u¿ywa³ HP, na którym prowadzi³em do¶wiadczenia i nauczy³em siê co nie co

na forum jest naprawdê sporo informacji, ale jeszcze wiêcej tematów, z których nic nie wynika :help: , proszê o pomoc
 

pepi 
Wys³any: 2009-07-26, 10:48   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 158
Sk±d: krzczonów
Star EVO - T wersja V2 -kosztuje 425 z³ i a iwata 500 z³ :spoko: i ma tylko 200 poboru powietrza
 

pepi 
Wys³any: 2009-07-26, 10:48   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 158
Sk±d: krzczonów
ja tam kupi³em iwate :D
 

Nurglepl 
Wys³any: 2009-07-26, 11:05   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 305
Sk±d: Gryfino
drevan napisa³/a:
jeden do bazy - HVLP 1.3, drugi do bezbarwnego LVLP 1.3

Ja bym Ci proponowa³ kupiæ Star Evo V2 z dysz± 1,4. Doskonale nak³ada bazê i bardzo oszczêdnie (2.0 bara) i klar z dodatkiem 5 - 10% rozpuszczalnika (2,5 bara) (standox cristal MS 2:1).
A co do tego czy ten kompresor uci±gnie ten pistolecik, to spokojnie da radê. Ja mam ExPo 50 L, 2 t³oki http://lakierowanko.info/viewtopic.php?t=2546 i jest minimalnie za s³aby, ale mi wystarcza, ca³ych aut nie lakieruje jednym ci±giem.

A co do pistoletu na podk³ad to najlepiej ¿eby by³ z dysz± przynajmniej 1,8 a mi najlepiej pasi 2,0
 

drevan
Wys³any: 2009-07-26, 16:31   
0
UP DOWN

Posty: 20
pepi napisa³/a:
Star EVO - T wersja V2 -kosztuje 425 z³ i a iwata 500 z³ :spoko: i ma tylko 200 poboru powietrza


Iwata made in Japan kosztuje znacznie wiêcej ni¿ 500 z³ ;P dlatego porówna³em s± z SAT¡ ;)

wnioskuje ¿e zakup HVLP nie ma sensu? je¿eli chodzi o LVLP my¶la³em dok³adnie o tym za 379 z³:
EVO T S4000 http://allegro.pl/item692..._glsgratis.html

co uleg³o zmianie w EVO T v2 od poprzedniej wersji, ró¿nica cenowa niewielka lecz w tej cenie mam te¿ reduktor

za¶ co siê tyczy dyszy 1.4 bêdzie dobra do bazy i klaru? o¶wieæcie mnie, do tej pory u¿ywa³em 1.4 ale (jak nazwa³ to sprzedawca) na sprzêcie do lakierowania p³otów ^^
 

pepi 
Wys³any: 2009-07-26, 17:26   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 158
Sk±d: krzczonów
Air Gunsa AZ3 HTE2 Iwata -kosztuje 500z³ :D wybra³em ten dlatego ¿e ma tylk 200 - a to raczej ma³o
 

pepi 
Wys³any: 2009-07-26, 17:30   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 158
Sk±d: krzczonów
ale te¿ mia³em braæ EVO :D tylko kto¶ napisa³ ¿e to chiczyk ;P
 

drevan
Wys³any: 2009-07-26, 18:22   
0
UP DOWN

Posty: 20
pepi napisa³/a:
ale te¿ mia³em braæ EVO :D tylko kto¶ napisa³ ¿e to chiczyk ;P


opinie na forum s± przekonywuj±ce - teraz pozostaje mi tylko wybraæ odpowiedni reduktor i odwadniacz - mo¿esz co¶ poleciæ :?:
 

domagalka 
Wys³any: 2009-07-26, 19:59   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 223
Sk±d: Beszowa
Ten Evo to szajs. A Air Gunsa ma chocia¿ wiadome pochodzenie bo spod ig³y Iwaty.
 

adams90-90 
Wys³any: 2009-07-26, 20:25   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 400
Sk±d: Krasiniec
Nie taki szajs ostatnio wzielem seojego evot-a do roboty to szef chlop z 30 letnim doswiadczeniem powiedzial ze evo jest w miare
 
 

domagalka 
Wys³any: 2009-07-26, 20:42   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 223
Sk±d: Beszowa
No mo¿e nie a¿ taki szajs ale ja jako¶ bardziej ufam firmom z d³ugim do¶wiadczeniem.
 

Nurglepl 
Wys³any: 2009-07-26, 21:33   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 305
Sk±d: Gryfino
drevan napisa³/a:
czy bêdzie to dobry wybór dla amatora ?


Ludzie, co Wy piszecie !!!
Wiadomo, najlepiej napisaæ kup SATA za 2000 z³. Jedn± do podk³adu za 1000, jedn± do bazy za 2000 i jedn± do klaru za 2000.

I jeszcze co do kompresora ExPo to chiñszczyzna !!, Kup przynajmniej ABAC 500 Litrów KK 1200/500 za 7 377,00 z³
http://allegro.pl/item694...k_1200_500.html

To bêdzie najlepszy sprzêt do polakierowania jednego b³otnika, niczym innym nic nie polakierujesz !!.

Star Evo, Ivata, DeVilbis, Walcom, Air Gunsa - wszystko to SZAJS !! NADAJE SIÊ DO P£OTÓW


Zastanówcie siê zanim co¶ napiszecie. Jedni chwal± ¿e Star Evo jest super bo go posiadaj±, a inni mówi± ¿e to gówno nawet do p³otu siê nie nadaje bo zrobi zacieki i morkê bo w firmie posiada SATE i tylko klapki na ni± maj± nastawione.

domagalka napisa³/a:
Ten Evo to szajs. A Air Gunsa ma chocia¿ wiadome pochodzenie bo spod ig³y Iwaty.

Lakierowa³e¶ tym pistoletem, ¿e siê wypowiadasz ?
Ja akurat nim lakieruje i jest bardzo dobry.
 

domagalka 
Wys³any: 2009-07-26, 21:35   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 223
Sk±d: Beszowa
Tak lakierowa³em tym czym¶ u kumpla drzwi i maskê u mondeo i wiem ¿e du¿o bardziej wole mojego Air Gunse który zreszta jest niewiele dro¿szy a porównywac nie ma nawet sensu.
 

Nurglepl 
Wys³any: 2009-07-26, 21:38   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 305
Sk±d: Gryfino
domagalka napisa³/a:
Tak lakierowa³em tym czym¶ u kumpla drzwi i maskê u mondeo i wiem ¿e du¿o bardziej wole mokego Air Gunse.


No niestety nawet SAT¡ ¼le polakierujesz jak ¼le j± ustawisz
 

pepi 
Wys³any: 2009-07-26, 21:39   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 158
Sk±d: krzczonów
ja tam nawet za 100z³ pistoletem malowa³em i wysz³o jako tako :spoko:
ale te 500z³ -to dla amatora nie jest ma³o a pistolety to tak jak auta jeden vw , bmw , a ja np lubie fordy i co z tego ;P dostane pistolet we wtorek to napisze jak mi siê maluje :spoko:
 

pepi 
Wys³any: 2009-07-26, 21:42   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 158
Sk±d: krzczonów
a tak to mo¿e ka¿dy co siê wypowiada napisa³ by jaki pistlet ma do malowania
tylko niech ka¿dy niepisze ¿e ma sata :D
 

Nurglepl 
Wys³any: 2009-07-26, 21:43   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 305
Sk±d: Gryfino
pepi napisa³/a:
ja tam nawet za 100z³ pistoletem malowa³em i wysz³o jako tako :spoko:

No dok³adnie. Przyk³adowo mo¿na zobaczyæ
http://lakierowanko.info/viewtopic.php?t=2583
Sprzêt nie najlepszy, a wysz³o ¶wietnie.Ryba tak trzymaj.
 

domagalka 
Wys³any: 2009-07-26, 21:44   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 223
Sk±d: Beszowa
A to rozumiem ¿e do tego ca³ego Evo trzeba byæ szpecem od ustawiania pistola. Bo jako¶ tego Air Gunse sie bardzo prosto ustawia i jak pare razy lakierowa³em Devilbissem to te¿ nie by³o jakiej¶ specjalnej filozofii ustawienia. A i Air Gunsa potrzebuje zaledwie 200l/min. Ja te¿ jako mpierwszy pistol mia³em Fobo za 60z³ i nacieszy³em siê z nim przy pierwszym lakierowaniu i te¿ posz³o jako tako.
 

Nurglepl 
Wys³any: 2009-07-26, 21:52   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 305
Sk±d: Gryfino
domagalka napisa³/a:
A i Air Gunsa potrzebuje zaledwie 200l/min

A to nic nie ma do tematu, bo ta sprê¿arka na podane 420 l/min a w praktyce bêdzie mia³a na bank ponad 300 wiêc Star Evo V2 spokojnie poci±gnie bo ma 241 l/min.

Co do regulacji to nie ma problemu. Mo¿e jeste¶ przyzwyczajony do swojego a devibiss te¿ Ci podszed³.

To mo¿e podajemy + i -
Star Evo
+ dysza 1,4
+ ma³e zu¿ycie powietrza 241 l/min


Air Gunsa
- brak dyszy 1,4 (trzeba bardziej rozcieñczaæ co mo¿e spowodowaæ zaciek)
+ ma³e zu¿ycie powietrza 200 l/min
  
 

domagalka 
Wys³any: 2009-07-26, 21:59   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 223
Sk±d: Beszowa
A zreszt± kupi co bedzie chcia³ ja nie mam nic do tego, chcia³em tylko poleciæ bardzo dobry pistol za niewiele wieksza kasê. Ja jestem z niego zadowolony.
 

drevan
Wys³any: 2009-07-27, 09:17   
0
UP DOWN

Posty: 20
gorliwa dyskusja na temat gunów :x:
dla mnie nie wa¿ne ¿e EVO to chiñczyk lecz je¿eli za niewiele wiêksze pieni±dze mogê mieæ lepszy pistolet to po co zachodziæ w g³owê, po przeczytaniu tematu i ocenie Air Gunsa przez jednego z forumowiczów uwa¿am ¿e wart jest do³o¿enia tych 100 z³,

jak ju¿ wiele razy zosta³o wspomniane na forum i ja równie¿ tak uwa¿am - jako¶æ wykonanej pracy w g³ównej mierze zale¿y od umiejêtno¶ci lakiernika, nie twierdzê ¿e sprzêt nie ma znaczenia bo ma i to du¿e lecz na gorszym sprzêcie uczymy siê dok³adno¶ci, bo w przeciwieñstwie do górnopó³kowych nie wybacza on b³êdu i wszystko od razu wychodzi
nie jestem z zawodu lakiernikiem lecz informatykiem - zami³owanie do samochodów mam od dziecka, traktuje to jako hobby, nie otwieram zak³adu wiêc nie potrzebuje sprzêtu za 10k z³ - radzi³em sobie na kompresorze 24l i pistolecie za 75 z³ - poradzê równie¿ na 110l i gunie za 500 z³ - jak tylko rozpocznê pracê przy samochodzie w odpowiednim dziale przedstawiê fotorelacje ;)

ponawiam pytanie - który odwadniacz i reduktor bêdzie odpowiedni?, w poprzednich tematach by³y podane linki lecz zosta³y one zarchiwizowane
 

przemo1972 
Wys³any: 2009-07-27, 13:31   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
Cytat:
Air Gunsa
- brak dyszy 1,4 (trzeba bardziej rozcieñczaæ co mo¿e spowodowaæ zaciek)
+ ma³e zu¿ycie powietrza 200 l/min

Nurglepl, wiekszosc producentow lakierow zaleca wlasnie dysze 1.3 do pistoletow ze zbiornikiem grawitacyjnym(1.4 do pistoletow ze zbiornikiem dolnym.)
Np.Standox zaleca:
Baza wodna: 1.2-1.3 dla pistoletow RP, 1.2-1.3 dla HVDP ;) :D
Bezbarwny : 1.3-1.4 RP, 1.3 - 1.4HVLP
A wiec dla amatorow ktorzy uzywaja jednego pistoleru do bazy i klaru optymalnym rozwiazaniem jest raczej dysza 1.3mm.Mowimy tu oczywiscie o samochodach osobowych.
 

drevan
Wys³any: 2009-07-27, 14:52   
0
UP DOWN

Posty: 20
zamówi³em Iwatê wiêc generalnie sprzêt jest ju¿ skompletowany :spoko:
mo¿e z czasem postaram siê o co¶ lepszego - póki co s±dzê ¿e bêdê zadowolony

czy kto¶ odpowie mi na pytanie jaki odwadniacz i reduktor wybraæ ;P
 

przemo1972 
Wys³any: 2009-07-27, 16:11   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
Poczytaj tutaj:
http://lakierowanko.info/viewtopic.php?t=1687
 

drevan
Wys³any: 2009-07-27, 16:30   
0
UP DOWN

Posty: 20
przemo1972 napisa³/a:
Poczytaj tutaj:
http://lakierowanko.info/viewtopic.php?t=1687


dziêki - wszystko fajnie, ale jak ju¿ wspomnia³em na pocz±tku tematu linki zosta³y archiwizowane wiêc nie zna ani nazwy przedmiotu, ani sprzedaj±cego :/
 

przemo1972 
Wys³any: 2009-07-27, 18:15   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
Do wyboru, do koloru ;)
http://www.allegro.pl/sea...iacz+i+reduktor
http://www.sata.pl/sklep/technika_filtrowania.php
http://www.brennpol.com.p...log&a=1&b=9&c=1
Narazie tyle.Ja moge doradzic Ci np.:
http://www.sata.pl/produk...kat=4&podzial=1
 

No-limit
Wys³any: 2009-07-27, 19:31   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
drevan napisa³/a:
zamówi³em Iwatê wiêc generalnie sprzêt jest ju¿ skompletowany :spoko:
mo¿e z czasem postaram siê o co¶ lepszego

Jest skompletowany.Jak nauczysz siê lakierowaæ,wtedy bêdziesz móg³ poeksperymentowaæ z Sata..







edy mo¿esz ex
 

drevan
Wys³any: 2009-07-27, 20:58   
0
UP DOWN

Posty: 20
przemo1972 nie obra¼ siê ¿e bêdê cyniczny, ale korzystaæ z wyszukiwarki allegro te¿ potrafiê ;) - tak czy inaczej dziêkujê za pomoc

No-limit napisa³/a:
Jak nauczysz siê lakierowaæ,wtedy bêdziesz móg³ poeksperymentowaæ z Sata..


mo¿e jak z czasem najdzie mnie ochota na otworzenie ma³ego warsztatu jako dodatkowego ¼ród³± dochodu - to z pewno¶ci± pojawi siê co¶ z pod znaku SATY, póki co zadowolê siê nowo nabytym sprzêtem, stary pistolet praktycznie jest do wyrzucenia - moje wys³u¿one chiñskie HP wczoraj po raz ostatni podzia³a³o z podk³adem
 

No-limit
Wys³any: 2009-07-27, 21:49   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
drevan napisa³/a:
przemo1972 nie obra¼ siê ¿e bêdê cyniczny, ale korzystaæ z wyszukiwarki allegro te¿ potrafiê ;) - tak czy inaczej dziêkujê za pomoc

No-limit napisa³/a:
Jak nauczysz siê lakierowaæ,wtedy bêdziesz móg³ poeksperymentowaæ z Sata..


mo¿e jak z czasem najdzie mnie ochota na otworzenie ma³ego warsztatu jako dodatkowego ¼ród³± dochodu - to z pewno¶ci± pojawi siê co¶ z pod znaku SATY, póki co zadowolê siê nowo nabytym sprzêtem, stary pistolet praktycznie jest do wyrzucenia - moje wys³u¿one chiñskie HP wczoraj po raz ostatni podzia³a³o z podk³adem

Przepraszam z nieczytelny/niezrozumia³y post,ale zala³em klawiaturê lakierem.Pistolet Iwata to najwy¿sza pó³ka równorzêdna do Saty.Inna "miot³a" i Ipowierzchnia aplikacjji lakieru.Iwata-bardziej precyzyjne odciêcie,Sata -³agodniejsze przej¶cie,Trudno to wyt³umaczyæ komu¶,kto nie trzyma³ piostoletu do lakierowania w rêce ;)
 

przemo1972 
Wys³any: 2009-07-27, 22:10   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
drevan napisa³/a:
przemo1972 nie obra¼ siê ¿e bêdê cyniczny, ale korzystaæ z wyszukiwarki allegro te¿ potrafiê ;)

Dobrze by bylo Zebys nauczyl sie korzystac z opcji "szukaj"na Forum ;)
To jeden z wielu tematow:
http://lakierowanko.info/viewtopic.php?t=2460
_________________
Wyrywanie chwastow
 

drevan
Wys³any: 2009-07-28, 21:26   
0
UP DOWN

Posty: 20
przemo1972 napisa³/a:
Dobrze by bylo Zebys nauczyl sie korzystac z opcji "szukaj"na Forum ;)


popracuje nad tym wszechw³adny moderatorze ^^

dziêki panowie za rady i opinie :spoko:
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group