Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
ania
Wys³any: 2009-09-16, 16:52   2PAC
0
UP DOWN

Posty: 22
witam:) chcia³am wam pokazaæ moja trzeci± pracê aerografem. Pierwszy raz malowa³am cz³owieka. zdjêcie jak zwykle trochê marne... mo¿ecie mi doradziæ jakis porz±dny cienko maluj±cy aerograf? bo tym za 100z³ jest mi trochê ciê¿ko jak±¶ kreskê cienka namalowaæ. a jakich farb u¿ywacie do ¶cian? bo ja malowa³am zwyk³± emulsj± z pigmentami a, ¿e ciemne kolory siê bardzo ¶cieraj± to t± pracê pokry³am(a¿ wstyd siê przyznaæ) lakierem do w³osów:):):) profesjonalnie to to nie jest wiêc proszê was o radê;):):)

Zdjêcie0665.jpg
pokryte lakierem jest strasznie, ale w normalnym ¶wietle nie widaæ:):):)
Plik ¶ci±gniêto 171 raz(y) 29.66 KB

 

Robertop 
Wys³any: 2009-09-16, 17:57   
0
UP DOWN

Posty: 118
Sk±d: POLSKA-OLESNO
Bardzo ciekawa praca,widac,ze brak Ci sprzetu do szczegulow,ja polecam
IWATA CM-B.
A co do lakieru do wlosow to wcale nie musisz sie wstydzic,dobrze zabespieczy prace przed kurzem,jednak by mozna bylo ja od czasu do czasu odswierzyc (umyc)i,polecam Lakier Akrylowy w spay-u.POZDRAWIAM
 
 

sebsa
Wys³any: 2009-09-16, 19:17   
0
UP DOWN


Posty: 331
jak dla mnie jak na 3 prace to super, zwlaszcza jego lewa reka i ogolnie dlonie jak robilas napis outlaw z szablonu?, robilas szkic odrecznie czy odrazu aero?? i jeszcze jedno pytanie mialas juz do czynienia z malowaniem albo rysowaniem ??czy odrazu wzielas sie za aero tak z marszu :) pozdrawiam
 

ania
Wys³any: 2009-09-16, 19:34   
0
UP DOWN

Posty: 22
no wiêc napis jecha³am od rêki a ca³ego ogólnie to najpierw sobie naszkicowa³am na ¶cianie. a co to malowania i rysowania to zale¿y o co ci chodzi, jestem samoukiem od dzieciñstwa sobie co¶ tam bazgra³am:), ale do ¿adnej szko³y w tym kierunku nie chodzi³am. no i brat namówi³ mnie na aero. pierwsz± moja prac± by³ wodospad, druga by³a na zlecenie, ¶mierciucha i takie tam no i ta trzecia, zreszta wszystkie tu na stronkê wrzuca³am...
Robertop czy nie ma jakich¶ dobrych aero do 900z³?:) bo na razie tyle uzbiera³am:)
 

PrimoOne 
Wys³any: 2009-09-16, 19:56   
0
UP DOWN



Pomóg³: 7 razy
Posty: 477
Sk±d: Polska / Opole
Do cienkich kresek do malowania scian koledzy polecaj± Aerograf za 1300z³ z dysza 0,2..Masakra..Przy pierwszym dmuchnieciu masz po dyszy..Kup sobie Iwate Revolution BCR z dysza 0,5:
http://www.coastairbrush.....asp?prod=R2000
, lub troszke lepsza Hp-BCS z taka sama dysza:
http://www.coastairbrush....p?prod=ECL2000.
Na gestej farbie masz zapewnione cienkie linie, a przy otwartym spuscie polecisz wieksze fragmenty...I o to chodzi... Dysze O,2 zostawcie sobie do malowania klapek od wlewu paliwa.. :cool:
_________________
www.PrimoArt.pl
 
 

shadow 
Wys³any: 2009-09-16, 20:13   
0
UP DOWN

Posty: 30
PrimoOne - potwierdzam dok³adnie tak jak piszesz :) 0,2 na ¶cianê - nieporozumienie
szczególnie z farbami do ¶cian :) poni¿ej 0,4- 0,5 nie ma co schodziæ a i tak trzeba mieæ odpowiednio zrobiona farbê
 

ania
Wys³any: 2009-09-16, 21:00   
0
UP DOWN

Posty: 22
a mozecie mi jakie¶ farby poleciæ?
 

Tadeusz 
Wys³any: 2009-09-16, 23:47   
0
UP DOWN

Posty: 99
Ja ¶cianê ostatnio malowa³em bazami wodnymi Sikkens i ca³kiem wygodnie siê nimi pracowa³o. Polecam bia³y Sikkens'a, ³adny, nie pyli, 'detaliczny'. Innym razem malowa³em Standox'em i tych z kolei do ¶ciana nie polecam, bardzo pyl±, szczególnie bia³a. Mo¿e dlatego, ¿e nie rozcieñcza³em ¿ywic± tylko wod±, ale Sikkensy rozcieñczane wod± dobrze sobie radzi³y.

Co do aero u¿ywa³em Omni z dysz± 0,3. Decoral te¿ przez niego przechodzi³, choæ czasami sobie pogwizdywa³ ;) Wiêksze dysze to dobry pomys³, ale farbê te¿ trzeba dobrze wymierzyæ ¿eby nie rozpyli³a siê po ca³ej ¶cianie, albo maskowaæ.

Co do aero polecam Badger Renegade Velocity R1V (0.21 mm). Za oko³o 100$ w USA. Bardzo wdziêczny sprzêt. Dopracowana konstrukcja. Trigger chodzi jak po ma¶le. Mo¿e ci±gn±æ liniê w³osa, ale te¿ bardzo ³adnie "atomizuje" rozpyla farbê, co nie zawsze idzie w parze nawet przy sprzêcie za czterocyfrowe sumy. £atwy w czyszczeniu i rozkrêcaniu (¿adnych kluczyków), teflonowe uszczelki, polerowana ig³a, optymalnie wywa¿ony. Aczkolwiek do ¶cian siê nie nadaje. Z Renegadów jest ss±cy Rage z dysz± 0.33, ale tego nie znam.

Najekonomiczniejszy zakup na pocz±tek to wg. mnie "Omni". Pisa³em ju¿ gdzie¶ dlaczego. Prosty, ³atwy i przyjemny w obs³udze, a du¿o potrafi. Oko³o 70$ w USA. Czê¶ci dostêpne w Polsce za niewielkie pieni±dze.

Z wiêkszych dysz mam Evolution z 0.4. Widzê, ¿e potrafi ci±gn±æ zaskakuj±co cienkie kreski i ³adnie k³adzie wiêksze po³acie, ale jako¶ mi nie le¿y i nim nie pracujê to i nie znam. Mo¿e kto¶ inny podpowie czy warto. Ma te¿ dysze 0.15 i 0.2, wiêc mo¿e te¿ nad nim siê zastanów. Ale tak jak piszê, mimo swoich technicznych mo¿liwo¶ci nie pasuje mi, wywa¿eniem i rozmiarem, ale mo¿e w kobiecej d³oni siê lepiej spisze :)

co do "pro" sprzêtu; nie wiem czy op³aca siê na pocz±tek, na pierwszy aero, kiedy jeszcze nie wiemy czego tak na prawdê oczekujemy, wydawaæ tysi±ce. No i ..drogi sprzêt, drogie czê¶ci.


A praca ¶wietna ! Zamierzony efekt jak widzê osi±gniêty. Tylko tak dalej.
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-09-17, 07:10   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Praca ¶wietna, lakier do w³osów...? pewnie ¿e tak. Trzeba sobie radziæ, a najlepiej radz± sobie ci, którzy maj± szerokie pole widzenia i nie boj± sie sprawdzaæ dziwnych patentów. Z aerografów polecam evolution, w zestawie jest z 2 rozmiarami: 0,2 i 0,4 wiec jest dosyæ uniwersalny, wykonanie pierwsza klasa. Mi le¿y fajnie (mam model z fPc). Aby tak dalej psze pani :spoko:
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

ania
Wys³any: 2009-09-17, 10:00   
0
UP DOWN

Posty: 22
chyba muszê siê zastanowiæ nad tym evolution'em, szczególnie jak posiada te dwie dysze, ta wiêksza by by³a potrzebna, zgodnie z tym co pisa³ PrimoOne i shadow, no i ma³a te¿ by siê pewnie przyda³a... z opisów te¿ wyglada ten aero ciekawie.
Tadeusz a co do tego Sikkensa to widzia³am na necie farby po 100ml, mo¿esz mi powiedzieæ ile, mniej wiêcej, mo¿na tak± ilo¶ci± farby umalowaæ, bo jako¶ siê nie orientujê?
No i dziêkujê za te rady:):):)
 

Erni 
Wys³any: 2009-09-17, 22:28   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 153
dwupak jak malowany :D wypasany i wypieszczony. Taki zadowolony bo go w koñcu jaka¶ kobieca rêka machnê³a ;) Robi bardzo dobre wra¿enie.
_________________
"S± dwie rzeczy nieskoñczone - wszech¶wiat i g³upota ludzka, ale co do tego pierwszego nie jestem pewien"-A.E
 

hlecter
Wys³any: 2009-09-19, 12:57   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 213
je¶li rzeczywi¶cie to 3cia praca to jestes stwrzona do malowania aero , tutaj widaæ ¿e nie bêdziesz zwyk³ym "rzemie¶lnikiem"....ale pracuj pracuj, zawsze mo¿e byc lepiej
 

ania
Wys³any: 2009-09-19, 13:34   
0
UP DOWN

Posty: 22
dziêki:) nooooo a co z tymi farbami? jakie mogliby¶cie mi poleciæ, zeby one by³y w miarê wydajne:)?
 

Neonis 
Wys³any: 2009-09-19, 15:50   
0
UP DOWN
aerografit.pl


Posty: 186
Sk±d: O¶wiêcim
Hehe... lakier do w³osów... dobrze wiedzieæ na przysz³o¶æ, ¿e tak mo¿na (uwa¿am to za dobry i niedrogi pomys³)... Mam do ciebie pytanie Ania:
1. Mówisz, ¿e malowa³a¶ emulsj± z pigmentem... Chodzi ci o taki do farb ¶ciennych? Mo¿esz napisaæ jak to (ro)zrobi³a¶?
2. To twoja trzecia praca aerografem. Podejrzewam, ¿e masz du¿e do¶wiadczenie w szkicach o³ówkiem ze ¶wiat³ocieniem itp. Powiedz - jak siê malowa³o na pocz±tku aerografem? Ciê¿ko by³o siê nauczyæ?

I na koniec najwa¿niejsze - super ci wysz³a ta praca:) Wcale pokryte lakierem nie jest takie straszne :P
_________________
Artystyczne malowanie aerografem tirów, motocykli, kasków, samochodów - Aerografit Studio
 

Asellus5
Wys³any: 2009-09-19, 18:49   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 290
Naprawde masz talent dziewczyno!!! piekne poczatki! doskonale proporcje i tatuaz wyglada tak jak tatuaz!!! jestem na TAK ;)
Najtaniej i najlepiej -bo o to napewno chodzi bedzie dla Ciebie uzyc bialej bazy!(tutaj wybor zalezy od Ciebie moze myc wodna siccensa czy jakakolwiek lub emulsja do scian,wybor nalezy do Ciebie) i dodac do niej pigment MiXOL dostepny w sklepach z farbami do scian! pigment jest szeroko stosowanypoczawszy od barwienia zywic polieretanowych do baz wodnych! Wiem co pisze bo sam to sprawdzilem! samymi pigmentami tez da sie pryskac!
Pisz o doswiadczeniach i efektach:)
pozdrawiam!
 

ania
Wys³any: 2009-09-19, 18:57   
0
UP DOWN

Posty: 22
no wiêc emulsja to akurat dekoral mi siê trafi³ bia³y i pigmenty, tak, te zwyk³e do ¶cian. bra³am sobie w s³oiczek trochê bia³ej farby i troszkê pigmentu, no i odpowiedni± ilo¶æ wody(tak na oko). jak wlejesz w aero to wyczujesz, je¶li bêdzie za rzadkie to bêdzie sp³ywaæ a jak za gêste to pluæ. pigmenty nie maj± wielkiej gamy barw wiêc miesza³am ró¿ne kolory by osi±gn±æ ten konkretny. kiedy¶ próbowa³am samymi pigmentami bez emulsji ale nie pokrywa³y siê kolory. Jak ju¿ wspomina³am wcze¶niej ciemne kolory bardzo siê ¶cieraj±, tzn jak siê dotknie albo poci±gnie palcem to zostaje taka wstrêtna smuga, dlatego spróbowa³am lakierem:) niestety te najtañsze bardzo sp³ywaj±:):)
Co do cieni to naprawdê nie mam do¶wiadczenia, zawsze sobie rysowa³am, ale to dla siebie, albo pod przymusem do szko³y:) tak jako¶,jak siê maluje i obserwuje to samo to wychodzi. a co do aero to by³o co¶ oryginalnego dla mnie, nie mogê jeszczê opanowaæ prostych kresek bo mi siê rêce trzês±:):) pierwszy jak kupi³am za 80z³ to pomalowa³am pierwszego dnia tak na próbê a na drugi dzieñ wziê³am sie za malowanie wodospadu w pokoju. oczywi¶cie nie oby³o sie bez wypadków, obryzga³am farb± sufit bo podpiê³am wê¿a do sprê¿arki pod za duze ci¶nienie:) a na koniec ukrêci³am gwint od dyszy i musia³am skoñczyæ pracê pêdzlem:) metod± prób i b³êdów poma³u siê uczê, np ju¿ nie przykrêcam dyszy na si³ê:):):) mam nadziejê, ¿e bêdzie coraz lepiej:)
 

ania
Wys³any: 2009-09-19, 19:09   
0
UP DOWN

Posty: 22
a czy wy jak malujecie np u kogo¶ to pokrywacie ¶cianê lakierem? bo w³a¶nie mi chodzi o to, by siê to tak nie ¶ciera³o. z tym 2pac'iem mia³am nie lada problem jak np przyk³ada³am byle jaki szablon a tu siê ¶ciera³o, dlatego tak pytam o te farby
 

hlecter
Wys³any: 2009-09-19, 19:19   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 213
http://lakierowanko.info/viewtopic.php?t=2056 < o zabezpieczaniu
 

ania
Wys³any: 2009-09-19, 19:36   
0
UP DOWN

Posty: 22
no i dziêkujê hlecter, w koñcu co¶ wiem:):):)
 

sebsa
Wys³any: 2009-09-19, 19:55   
0
UP DOWN


Posty: 331
a scieralo ci sie jak dokladalas szablon bo farba nie wyschla dobrze mialem tak samo i czekalem no czasem t6ak z 6h jak musialem np przykleic tasme maskujaca i bylo dobrze :0 przynajmniej tak mi sie wydaje :)
 

ania
Wys³any: 2009-09-19, 21:38   
0
UP DOWN

Posty: 22
w sumie moze masz racjê sebsa, ale ile mo¿na czekaæ? narzucê warstwê i muszê czekaæ min 6 godz?:/ a Ty te¿ malowa³e¶ tak± zwyk³± farb±?
 

sebsa
Wys³any: 2009-09-20, 00:30   
0
UP DOWN


Posty: 331
tak tylko ze nie dekoralem bo ten jak dla mnie do aero byl beznadziejny , wiec poszedlem do pierwszego najblizszego malarskiego i tam bylt tylko firmy beckers i jak narazie maluje nimi sa takie sobie i generalie sa transparetne wiec tez tak sobie ale zawsze musze czekac az pozadni e wyschna
 

malchov 
Wys³any: 2009-09-20, 03:09   
0
UP DOWN


Posty: 86
Sk±d: Szprotawa/Sowiny
no i dziêkujê hlecter, w koñcu co¶ wiem:):):)
_________________
www.fotolog.com/honda_attack
 

Erni 
Wys³any: 2009-09-20, 08:38   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 153
je¶li smu¿y po wyschniêciu to oznaka ¿e za du¿o pigmentu.
_________________
"S± dwie rzeczy nieskoñczone - wszech¶wiat i g³upota ludzka, ale co do tego pierwszego nie jestem pewien"-A.E
 

ania
Wys³any: 2009-09-20, 09:40   
0
UP DOWN

Posty: 22
ale je¶li by by³o mniej pigmentu to ju¿ nie ten kolor by by³:/ :/
 

Neonis 
Wys³any: 2009-09-20, 11:10   
0
UP DOWN
aerografit.pl


Posty: 186
Sk±d: O¶wiêcim
Mówicie o malowaniu zwyk³± farb± emulsyjn± do ¶cian... Czy nie jest ona aby (choæ rozcieñczona wod±) za gêsta do aerografu? Wydaje mi siê, ¿e to na bank zapcha sprzêt. Wiêc... jak to u was wygl±da?
Dodam, ¿e mam dyszê 0,2... przejdzie przez tak±?
_________________
Artystyczne malowanie aerografem tirów, motocykli, kasków, samochodów - Aerografit Studio
 

manieks 
Wys³any: 2009-10-19, 14:51   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 112
Sk±d: Gdynia
siemka

Je¶li nie chcesz wydawaæ zbyt wiele kaski na sprzêt, to z czystym sumieniem (na start) mogê Ci poleciæ do malowania ¶cian Badgera 360.
Sprzêcik ma³o rozpowszechniony, ale daje radê.
U¿ywa³em go przez niemal rok - la³em w niego co popad³o, od emulsji przez lateksy, bazy, lakiery do olejnych art.
Jedyna teflonowa uszczelka jak± w nim zamontowano wymiêk³a dopiero przy jakim¶ sk³adniku rozpuszczalnika od szpachli natryskowej ;) . Dos³ownie rozmiêk³a i zmieni³a po³o¿enie w korpusie. Jak bêdziesz chcia³a poznaæ jego "+/-" daj znaæ.

Odno¶nie farb do ¶cian. Oprócz tych wymienionych wcze¶niej oraz dobrych emulsji akrylowych i lateksów proponujê Ci > faby akrylowe. Dostêpne niemal w ka¿dym sklepie dla plastyków.
Rozcieñczasz je wod± + kilka kropli retardera i do przodu.
Nie capi± jak bazy, nie musisz ich lakierowaæ (chyba, ¿e jest taka silna potrzeba) i co wa¿ne s± Non-Toxic. Ponad to pod³o¿e tym pokryte stanowi dobry podk³ad pod olejne art., którymi potem mo¿esz bez obaw nanosiæ poprawki, laserunki lub "nasycaæ" tonacjê barw (pamiêtaj±c oczywi¶cie o stopniowaniu grubo¶ci kolejnych pow³ok)
_________________
- ALS IXN XAN -
www.airbrushlab.pl | www.maniex.pl | www.muraliki.pl
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » AIRBRUSH » Galeria Airbrush

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group