Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Majkel
Wys³any: 2009-10-23, 09:38   Pierwsze zlecenie
0
UP DOWN

Posty: 8
To pierwszy post wiêc witam wszystkich forumowiczów. Chcia³bym pochwaliæ siê pierwszym wykonanym zleceniem (nie licz±c obrazów czy malowanych scian). Od dawna czytam forum i przegl±dam prace wiêc wiem, ¿e znajdzie siê tu parê osób, które uczciwie oceni± moj± robotê.



Mam nadziejê, ¿e siê spodoba:)
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-10-23, 10:01   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Ciekawe pod³o¿e... mam nadziejê, ¿e nale¿e do tych uczciwych rzucaj±cych wyroki....
do rzeczy... niewiem czy to wina fotki czy taki by³ zamys³, ale praca jest dosyæ ciemna i niestety niewiele widaæ... ogólnie ja bym pomêczy³ bardziej detal, ale to ju¿ kwestia projektu, dogadania siê z klientem itp. Je¿eli ty jeste¶ zadowolony i co równie wa¿ne klient jest zadowolony to nic dodaæ nic uj±æ...

Zamie¶æ wiêcej swoich prac, z chêci± "pogadamy" ;)
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

Majkel
Wys³any: 2009-10-23, 10:20   
0
UP DOWN

Posty: 8
Przyznaje bez bicia, ¿e praca w sobie jest do¶æ ciemna bo mia³em straszliwe problemy z bia³ym (lataj±ce farfocle, raz lecia³a farba raz nie, rozpryski i inne historie). Wkurzy³em siê i robi³em wszystko ¿eby poprostu dobrze to wygl±da³o. Druga sprawa lakiernik wzi±³ wiêcej za swoj± pracê ni¿ ja za malowanie (lakierowanie 300-co uwa¿am za uczciw± cenê bo jednak musia³ sprzêt przygotowaæ i ca³y proces na którym siê nie znam niestety a poza tym takie chyba s± ceny za lakierowanie 1 elementu).

Przyznam te¿, ¿e portrety za pomoc± aerografu robiê troche jakbym pracowa³ z pastelami i nie wychodz± mi jeszcze tak realistycznie jak powinny (w³a¶nie za du¿o czerni) ale powoli dojde jak co trzeba robiæ.

Tutaj praca w technice mieszanej: portrety rapitograf 0,1mm robione kropkami, reszta aerograf Format pracy: 6x2m
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-10-23, 10:31   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Czyli ten portret wysoko¶ci metra robi³e¶ rapitografem? chyba co¶ z wymiarami siê machn±³e¶... albo czego¶nie kumam jak trzeba... tak czy siak portrety konkretne, niestety reszty kompozycji nie kumam... sam nie lubie t³umaczyæ swoich prac, bo to trochê mija siê z celem, wiêc t³umaczenia nie oczekujê, lecz dla mnie przes³anie jest ukryte... :)

A co do lakierowania to trzy paczki to dobra cena. Zresz± widaæ, ¿e klar nie¼le rozlany.
A bia³y kolor to takie dziadostwo w³a¶nie jest, ¿e ciê¿ko to opanowaæ... trzeba rozcieñczyæ i wiele warstw nak³adaæ...
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

Majkel
Wys³any: 2009-10-23, 10:36   
0
UP DOWN

Posty: 8
Takie w³a¶nie s± wymiary:) Jestem bardzo cierpliwym cz³owiekiem:) Nie bêdê t³umaczy³ pracy bo to dyplom i jest do niego jeszcze aneks i praca magisterska tak¿e temat rzeka:)
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-10-23, 11:02   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
No to niez³y z ciebie terminator... ;) ale jak na taki wymiar to aerografem mog³e¶ strzeliæ taki detal ¿e masakra... a tu ciemno¶æ widzê... chocia¿ pare detali opowiada pewnie jak±¶ ciekaw± historiê ... gigerowskie metro, odbicie w wodzie, murale... ale niestety detalem mnie nie z³apa³e¶ za grzywê ;)

Zapodawaj nastêpne dzie³a... i powodzenia na obronie.
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

manieks 
Wys³any: 2009-10-23, 12:34   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 112
Sk±d: Gdynia
i dlatego w³a¶nie nie przepadam za Wa-w± ;) - brak równowagi jak dla mnie
_________________
- ALS IXN XAN -
www.airbrushlab.pl | www.maniex.pl | www.muraliki.pl
 
 

Majkel
Wys³any: 2009-10-23, 12:36   
0
UP DOWN

Posty: 8
Na swoj± obrone powiem, ¿e malowa³em wtedy z pomoc± aero pierwszy raz dlatego detal tam do¶æ kiepski ale tylko winni sie t³umacz± wiêc...

Kilka prac rapitografem (zawsze 0,1mm):





Portrety robione kropkami a auto po wypadku mazakami. Wszystko forma A3. Tak, auto moje:)
 

hlecter
Wys³any: 2009-10-23, 12:52   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 213
co moge powiedzieæ , jestem pe³en podziwu dla Twojej cierpliwosci;D nie wiem czy bym wytrwa³ kreslac i kropkujac rapidografem...i¶cie inzynieryjny "mazaczek" ¶wietnie da³ rade;] wrzuæ wiecej prac aerografem

co do malowania , równiez uwazam ¿e za ciemno , czarnego do twarzy praktycznie nie powinno siê u¿ywaæ , tez mozna by sie z detalami popiesciæ ale jak na b±dz co badz ma³oformatowy obrazek jest ok
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-10-23, 12:53   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Widze ¿e lubisz rega³y ;) zanim zaczniesz to co¶ wdychasz czy raczej na z±bek bierzesz... ^^ tak serio to ma to wszystko swój klimat (mam na my¶li dwie pierwsze prace) lubie pojechane rzeczy, sam czêsto w swoich "pracach" zawieram tyle zagadek ¿e praktycznie nikt nie jest w stanie tego wozszyfrowaæ... nawet mi siê podoba, szkoda tylko ¿e to nie airbrush...

a tak z innej beczki to jaki kierunek koñczysz?
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

Majkel
Wys³any: 2009-10-23, 13:14   
0
UP DOWN

Posty: 8
Grafika warsztatowa:) Jak zrobie jakie¶ sensowne foty mazide³ aerografowych to podrzuce:)
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-10-23, 13:25   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Kurde podziwiam... w dzisiajszych czasach grafika warsztatowa jest chyba jedynie wspomnieniem czasów, gdy tworzenie by³o sfer± bardziej manualn± ni¿ dzisiaj... Powiedz mi w jaki sposób mo¿na dzisiaj wyko¿ystaæ wiedzê o linorycie, akwaforcie itp ? Chyba niszowa sprawa...

Czekamy na prace a aerografem w "tle" ...
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

Majkel
Wys³any: 2009-10-23, 13:54   
0
UP DOWN

Posty: 8
Odpowiem zgodnie z prawd±- bez wyrobionego nazwiska ciê¿ko z tego wy¿yæ (zreszt± jak ze wszystkim chyba). Fakt, ¿e jak ju¿ wpadnie jakie¶ zlecenie to ca³kiem przyjemne s± z tego pieni±dze ale takie zlecenia s± do¶æ nieczêste:) Ca³e szczê¶cie mam w³asn± pracownie z pras± i ca³ym sprzêtem ale ¿adko j± wykorzystujê bo techniki grafiki warsztatowej zosta³y zepchniête przez druk i poligrafiê do strefy "kolekcjonerskiej". Ja akurat specjalizujê siê w linorycie choæ czasem zrobiê co¶ w miedzi. Jednak zosta³em zmuszony do przej¶cia w bardziej "komercyjne" techniki. St±d w³a¶nie aerograf:) Jednak zazwyczaj pracujê tylko z wolnej rêki wiêc nie osi±gno³em w swoich pracach tej fotorealistyczno¶ci ale powoli zaczynam kumaæ czacze. Jak to mówi±- nie od razu Kraków... :)
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-10-23, 14:09   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
No to z tym aerografem to zbyt komercyjnie nie polecisz bo to w dalszym ci±gu raczej nisza (chodzi o Polski rynek) ... choæ patrz±c na prace zg³oszone do konkursu Ucho van Gogha, to ta nisza prezentuje siê ca³kiem nie¼le ;)
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

Majkel
Wys³any: 2009-10-23, 16:38   
0
UP DOWN

Posty: 8
Ca³y czas w fazie pracy:
 

hlecter
Wys³any: 2009-10-23, 17:11   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 213
szacunek za linoryt , nigdy nie potrafi³em ogarnac tej techniki , a ostatnia praca no to chyba po kwasie by³a
 

Tadeusz 
Wys³any: 2009-10-25, 13:46   
0
UP DOWN

Posty: 99
Zdawa³em kiedy¶ na grafikê do Cieszyna, ale polecia³em z histori± sztuki i da³em sobie spokój, no i prawie 50 osób na miejsce :blee: Tym wiêkszy szacun dla Ciebie za kierunek i wytrwa³o¶æ, ale widaæ profesura wiedzia³a co robi i kogo bierze.

Podoba mi siê ta pierwsza historia, zaczyta³em siê :) , ma tytu³ ? Samochodowa kompozycja te¿ fajna. Wszystkie prace maj± takie lewostronne ci¶nienie.

Jak swoje dotychczasowe techniki zmiksujesz z aero, mo¿e wyj¶æ co¶ ciekawego i nowego, czekam i ¶ledzê. POWODZENIA
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » AIRBRUSH » Galeria Airbrush

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group