Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
raper66
Wys³any: 2010-03-06, 15:49   Lakierowanie po³owy b³otnika czarny Mitstubishi
0
UP DOWN

Posty: 85
Witam mam do zobienia tylne dolne zakole blotnika w mitstubishi L200 "typowa szkoda przy cofaniu" nigdy nie lakierowa³em w pasteluzawsze mi sie trafia³o w metaliku to lecia³em po ca³o¶ci klarem a tu mam czarny pastelowy nie wiem jak siê zabraæ ¿eby nie malowac ca³ego pó³dupka? zamieszczam pogl±dowe miejsce gdzie jest dok³adnie uszkodzenie .

bez tytu³u.JPG
zdjecie
Plik ¶ci±gniêto 89 raz(y) 26.25 KB

 

mebArth 
Wys³any: 2010-03-06, 15:58   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Wpylasz sie od lampy do ko³a a reszte b³otnika bezbarwnym. Ile¿ Ci tego klaru wejdzie? 150ml? Ca³y b³otnik obiel bezbarwnym. Wies zjak to wpy³ka - raz wejdzie a raz nie a uszlifujesz sie przejscia wiêcej niz ca³o¶ci. I nie rozumiem pojecia PASTELOWY. Masz na mysli jednolity kolor bez ziarna? Bo na foto wygl±da mi to na silver baze. Nawet jak jest bez ziarna to i tak jest baza + bezbarwny a to to samo co metal.
_________________
Bart
 
 

raper66
Wys³any: 2010-03-06, 16:01   
0
UP DOWN

Posty: 85
mebArth napisa³/a:
Wpylasz sie od lampy do ko³a a reszte b³otnika bezbarwnym. Ile¿ Ci tego klaru wejdzie? 150ml? Ca³y b³otnik obiel bezbarwnym. Wies zjak to wpy³ka - raz wejdzie a raz nie a uszlifujesz sie przejscia wiêcej niz ca³o¶ci. I nie rozumiem pojecia PASTELOWY. Masz na mysli jednolity kolor bez ziarna? Bo na foto wygl±da mi to na silver baze. Nawet jak jest bez ziarna to i tak jest baza + bezbarwny a to to samo co metal.


zdjêcie jest nie tego auta chcia³em pokazac tylko gdzie uszkodzeniejest auto jest czarne i kolor jednolity bez bezbarwnego znaczy po³ysk na to tez moge polakierowac bez matowania klar?
 

przemo1972 
Wys³any: 2010-03-06, 16:18   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
Mitsubishi L200 nie wychodzilo w czarnym UNI, to jest czarna perla.(Na 99% kod lakieru X08-znajduje sie po prawej stronie sciany grodziowej )
 

raper66
Wys³any: 2010-03-06, 17:34   
0
UP DOWN

Posty: 85
przemo1972 napisa³/a:
Mitsubishi L200 nie wychodzilo w czarnym UNI, to jest czarna perla.(Na 99% kod lakieru X08-znajduje sie po prawej stronie sciany grodziowej )


byc mo¿e ¿e per³a ale w mieszalni dosta³em sam lakier standartowy cosmic black bez klaru czyli siê chyba samym lakieruje czy sie myle ?
 

jacenty 741
Wys³any: 2010-03-06, 21:35   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Nawet je¶li jest to solid (czyli bez metalu ani per³y),to i tak lepszy efekt by³by z bazy czarnej i bezbarwnego.Ale faktycznie,trudno mi sobie przypomnieæ L200 w solidzie.
 
 

przemo1972 
Wys³any: 2010-03-07, 16:40   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
A jaki jest kod lakieru?
 

raper66
Wys³any: 2010-03-08, 10:17   
0
UP DOWN

Posty: 85
przemo1972 napisa³/a:
A jaki jest kod lakieru?


kod lakieru bede wiedzia³ wieczorem nie ma ziarna napewno ¿adnego metalicznego jest zwyk³y czarny z wysokim po³yskiem czyli jak dalej postêpowaæ bo sam nie wiem wypyliæ siê na np 15cm woko³o uszkodzenia i wycieniowaæ rozpuszczalnikiem do cieniowania da rade? nie chce tego ca³ego lakierowaæ bo mam fobo lux pistolet i kompresor 50l nie bardzo na malowanie duzych b³otników....
 

kalbi 
Wys³any: 2010-03-09, 20:37   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
raper66 napisa³/a:
przemo1972 napisa³/a:
A jaki jest kod lakieru?


kod lakieru bede wiedzia³ wieczorem nie ma ziarna napewno ¿adnego metalicznego jest zwyk³y czarny z wysokim po³yskiem czyli jak dalej postêpowaæ bo sam nie wiem wypyliæ siê na np 15cm woko³o uszkodzenia i wycieniowaæ rozpuszczalnikiem do cieniowania da rade? nie chce tego ca³ego lakierowaæ bo mam fobo lux pistolet i kompresor 50l nie bardzo na malowanie duzych b³otników....


nie bardzo rozumiem, bierzesz siê za robote, a nie wiesz jak to zrobiæ? baza na uszkodzenie i nieco szerzej i na ca³o¶æ bezbarwny, bez kombinacji jest najpro¶ciej...
_________________

 
 

raper66
Wys³any: 2010-03-11, 12:51   
0
UP DOWN

Posty: 85
kalbi napisa³/a:
raper66 napisa³/a:
przemo1972 napisa³/a:
A jaki jest kod lakieru?


kod lakieru bede wiedzia³ wieczorem nie ma ziarna napewno ¿adnego metalicznego jest zwyk³y czarny z wysokim po³yskiem czyli jak dalej postêpowaæ bo sam nie wiem wypyliæ siê na np 15cm woko³o uszkodzenia i wycieniowaæ rozpuszczalnikiem do cieniowania da rade? nie chce tego ca³ego lakierowaæ bo mam fobo lux pistolet i kompresor 50l nie bardzo na malowanie duzych b³otników....


nie bardzo rozumiem, bierzesz siê za robote, a nie wiesz jak to zrobiæ? baza na uszkodzenie i nieco szerzej i na ca³o¶æ bezbarwny, bez kombinacji jest najpro¶ciej...


tak tylko jak dawaæ klar na bazê z po³yskiem ?
 

kalbi 
Wys³any: 2010-03-11, 15:17   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
Cytat:
tak tylko jak dawaæ klar na bazê z po³yskiem ?
co to jest za baza z po³yskiem bo nie rozumiem?? bêdziesz lakierowa³ akrylem??
_________________

 
 

Travolta 
Wys³any: 2010-03-13, 13:04   
0
UP DOWN


Posty: 100
Sk±d: Radom
raper66 napisa³/a:
tak tylko jak dawaæ klar na bazê z po³yskiem ?

Chyba reperowi chodzi³o o to jak po³o¿yæ nowy bezbarwny na stary (Tak mi siê wydaje) :roll:
_________________
to nie prawda ze obama nie lubi hopcoli ;)
 

raper66
Wys³any: 2010-03-17, 10:54   
0
UP DOWN

Posty: 85
Travolta napisa³/a:
raper66 napisa³/a:
tak tylko jak dawaæ klar na bazê z po³yskiem ?

Chyba reperowi chodzi³o o to jak po³o¿yæ nowy bezbarwny na stary (Tak mi siê wydaje) :roll:



lakier bazowy okaqza³ sie z po³yskiem akryl czyli malowa³em bez bezbarwnego walno³em na przejscie rozpuszczalnik do cieniowania i wysz³o lux
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang