Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
kubazjan
Wys³any: 2010-08-05, 17:43   Regulacja Saty 3000...
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 246
Witam.Moze sie bede powtarza³ ale znowu ma problem ze Swoja Sata... :sciana: :sciana: Lakierowa³em Passata,dwa blotniki,zderzak i maska...i o ile blotniki i zderzak wyszly rewelacja to na masce znowu nasra³o sie chmurek...najsmieszniejsze ze nie by³o tego widac na bazie ,dopiero jak polozyem klar to wysz³y :D I teraz,,,moze ktos ma Sate i podpowie jak to sie ustawia bo wydaje mi sie ze z moja jest cos nie tak...Jesli miotle mam odkrecona na maksa to nie daje mi rowno do³em i gór± ...tylko gór±...Zaczynam krecic i teoretycznie powinno sie ustawic dobrze gdzies w po³owie krecenia...ale gdzie tam... :nie: Dopiero prawie przy maksymalnym skreceniu guna wychodzi w miere rowny strumien ale za to w±ski.Podawanie materia³u tez mam skrecone ale w granicach rozs±dku...Nie wiem...moze ta Sata juz tak ma ale ustawic ³adny strumien i w miere szeroki to juz problem...Czeka mnie lakierowanie ponowne tej maski bo chmur jest pe³no wszedzie...psia dupa... :sciana:
 

lorakkr21 
Wys³any: 2010-08-05, 20:07   
0
UP DOWN
lorakkr21

Pomóg³: 4 razy
Posty: 123
A jaki kolor tego lakieru (obstawiam ¿e jaki¶ jasny metalic ) i jakiej firmy u¿y³e¶ bazy do malowania ??? A co do saty to pistolet bardzo ³atwy w ustawieniu tylko go dobrze musisz wyczy¶ciæ i mocno poskrêcaæ bo ona w ten sposób siê uszczelnia ( wlej rozpuchu do pistoletu i je¿eli psiukaj±c pójd± ci b±belki do zbiorniczka to znaczy ¿e go nie skrêci³e¶ dobrze i wtedy go nie ustawisz ) I w sumie to mo¿e za du¿± miot³e robisz albo za ma³± nie wiem jak to ci wysz³o czy konkretnie chmórki czy paski ????
 
 

kubazjan
Wys³any: 2010-08-05, 21:12   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 246
ee...miot³e to robie taka jak powinna byc ale poszperwaszy w necie zobaczy³em filmik gdzie kolo ustawia taka wlasnie Sate i pieknie psika...u mnie jest cos nie tak...gora podaje duuuuzo wiecej niz dolem gdzie dolem tez powinno rowno dawac ...chyba ze sie myle. :/ Jak skrecam miotle dopiero przy samym koncu skrecania strumien jest w miare dobry...w miare...ale jest za to waski :fiu: Przeciez to nie zalezy od ilosci materia³u...jesli ustawiam ma³o to i tak powinno dawac rowno...mniej ale rowno... :shock: Baza to Novol bodajze i rozpuch tez by³ novola...Wychodza chmurki ale ukladaja sie one w pasy...tak to wyglada...ja stawiam na pistolet... :sciana: Tylko czemu na zderzaku i na blotnikach jest super????Moze psikalem z mniejszej odleg³osci...i dlatego...kur...juz sam nie wim.Czlowiek wywala 1500 z³ na guna i takie rzeczy...fakt ze t± Sate mam juz z 3 lata...ale wczesniej nie by³o z nia problemu...Jutro ja porozkrecam i beda cos modzi³...
 

kubazjan
Wys³any: 2010-08-05, 21:13   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 246
aha...kolor zloty jasny metalik...
 

magik16 
Wys³any: 2010-08-05, 21:33   
0
UP DOWN
Przemo

Pomóg³: 4 razy
Posty: 57
Sk±d: Mokrzeszów
Tak jak lorakkr21 pisze . Dobrze umyc i poskrecac i powinno byc ok. Wtedy zaczac ustawienia .¯ycze powodzenia :)
 
 

lorakkr21 
Wys³any: 2010-08-06, 04:32   
0
UP DOWN
lorakkr21

Pomóg³: 4 razy
Posty: 123
To ¿e pasy ci wychodz± na masce a na reszcie nie to wina wprawy poprostu musisz ustawiæ du¿± miot³e ( jak ju¿ wyregulujesz) i maluj na tzw 1/2 czyli na ka¿de pasmo musisz nak³adaæ po³owê nastêpnego ( a nie pasmo pod pasmem ) jezeli dobrze to wykonasz to nie bêdzie ¶ladu pasów mog± jedynie zostaæ chmórki ale to moze byæ nawet wina bazy ( np aquamaxem maxmeyera niektóre srebra bardzo chmórz± a z konwencji te same numery nic ) z novolem z tego co wiem nie ma problemów Pzdr !
 
 

kubazjan
Wys³any: 2010-08-06, 16:28   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 246
lorakkr21 ...probowalem dzisiaj ustawic guna ...porozkreca³em w drobny mak,wyczyscilem jak tylko sie da³o...i dalej jak ustawic miot³e na maksa to gora daje wiecej,moze ciut lwpiej jest ale nie ma rownego strumienia :sciana: Probuj±c regulowac niby wychodzi pe ³ny strumien ale widac ze gora i tak daje wiecej...nie wiem czym jest to spowodowane.Po rozkreceniu pistola nic nie zauwazylem zeby by³o wymem³ane czy rozstrojone. :help: Ponaklejalem kartek na sciane i probowalem...ale nic nie da³o...Jutro sprobuje dopiero polakierowac te maske to zaobaczymy.Jak zdaze dzisiaj to wkleje zdjecia i zobaczysz o co mi chodzi...pozdro.
 

lorakkr21 
Wys³any: 2010-08-06, 18:26   
0
UP DOWN
lorakkr21

Pomóg³: 4 razy
Posty: 123
A mo¿e ci upad³ ten pistolecik kiedy¶ lub komu¶ i mo¿e siê skrzywi³a iglica b±d¼ otwór g³owicy albo dyszy juz sam nie wiem bo je¿eli wszystkie otwory masz czyste to bym obstawia³ jakie¶ uszkodzenie mechaniczne !!!
 
 

kubazjan
Wys³any: 2010-08-07, 13:52   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 246
juz sam nie wiem...ale jest to raczej uszkodzenie mechaniczne...Pryskalem dzisiaj te maske jeszcze raz i znowu wyszly chmurki...Ustawialem,kombinowalem i znowu dupa...Zreszta jak psikam w powietrze to golym okiem widac ze strumien nie jest jednorodny...widac takie jakby odrebne wieksze strumienie,nie ma jednolitego gladkiego strumienia... :D juz sam nie wiem jak to opisac...Nie idzie ustawic zeby ³adnie rowno tryska³.. :help: Moze trzeba by mi zmienic glowice bo juz naprawde sam nie wiem co robic...Ostatnio zakupilem ten czarny pierscien co jest w gunie i dalej tak samo...
Chyba podrzuce go znajomemu lakiernikowi zeby spojrza³ swierzym okiem czy ja cos robie nie tak(choc watpie) czy tej Saty poprostu nie idzie ustawic...
 

magik16 
Wys³any: 2010-08-07, 21:53   
0
UP DOWN
Przemo

Pomóg³: 4 razy
Posty: 57
Sk±d: Mokrzeszów
jak tak daje to kup zestaw naprawczy i po k³opocie
 
 

Whistrax
Wys³any: 2010-08-07, 23:13   
0
UP DOWN

Posty: 31
posprawdzaj wszystkie dziurki w pistolecie - wydaje mi sie ze masz przypchany nie ma bata. ewentualnie zle masz pistolet ustawiony lub zle malujesz maske.

maluje juz prawie rok jakims tanim pistoletem i daje rade na srebrnych ciemnych albo jasnych metalikach - ale oczywiscie jest bardzo czesto dokladnie czyszczony
 

kubazjan
Wys³any: 2010-08-08, 12:49   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 246
http://www.youtube.com/wa...=related.....tu jest filmik jak nalezy lakierowac Sata 3000...takiego strumienia jak ma ten koles gdzie psika kartke sprawdzajac zgodnosc lakieru to nigdy nie mialem...czylitrzeba mi wymienic glowice...mam 1.3 i chyba na taka sama wymienie...koszt ko³o 300z³ ale jak trzeba to trzeba...tylko zeby nie by³o ze wymienie i bedzie to samo... :D Przytkanego nic nie mam bo sprawdzalem juz ze 3 razy...Jutro jeszcze sie pobawie...jak bedzie dupa to kupuje zestaw naprawczy i zobaczymy.pozdro. ;)
 

izotopek 
Wys³any: 2010-12-26, 02:33   
0
UP DOWN

Posty: 45
Sk±d: Kalisz
Mój znajomy ma taki problem jak Ty. Po roku Sata zaczê³a mu tak lakierowaæ. Gór± robi wiêkszy strumieñ. On pistoletu prawie wcale nie rozkrêca³.

Pozdro.
 

jacenty 741
Wys³any: 2010-12-26, 08:56   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Wiêc pora przedmuchaæ kana³y powietrzne,to najczêstsza przyczyna tej wady.A pistolet raz na jaki¶ czas trzeba rozebraæ (tylko bez przesady,iglica, g³owica rozpylacza,kubek)i dok³adnie wszystko wyczy¶ciæ i przedmuchaæ.
 
 

kubazjan
Wys³any: 2010-12-26, 10:02   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 246
widze ze ktos odswierzy³ ten post to napisze co by³o nie tak... :D Otoz pod pistolem mialem podpiety manometr i ustawiajac go na 2 bary probowalem ustawic te Sate...i zawsze dawal gora wiecej...Wkurzylem sie wypieprzylem ten manometr i zaczalem ustawiac na oko...i pomog³o :spoko: Widocznie manometr wskazywal mi 2 bary a dawa³ duzo wieksze cisnienie i dlatego gun tryskal mi gora wiecej...Teraz ustawiam go bez zadnego problemu i jest super...Oststnio lakierowalem VW Garbusa na zielona butelke i zadnych chmurek,ciapek...baza ³adnie pokry³a na dwa razy i wysz³o elegancko...Tak naprawde to tam nie ma sie co zapsuc bo rozlozenie i zlozenie tego guna jest dziecinnie proste... ;) pozdro.
 

izotopek 
Wys³any: 2010-12-26, 12:38   
0
UP DOWN

Posty: 45
Sk±d: Kalisz
Ty masz hvlp czy rp satê?
 

kubazjan
Wys³any: 2010-12-26, 16:21   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 246
moja to Sata rp...
 

izotopek 
Wys³any: 2010-12-26, 22:53   
0
UP DOWN

Posty: 45
Sk±d: Kalisz
1.K³adziesz t± sat± podk³ad metalik, akryl i klar czy masz 2 pistolety?

2. Je¶li wszystko robisz jednym to jak wychodz± bazy metaliczne?

3. Jakie realne zapotrzebowanie na powietrze ma RP?

Ja nie mam komory i nie wiem jakby to by³o z rp. Bo mam chêæ na takow± satê. Na hvlp powietrza mi pewnie nie starczy bo kupiæ sprê¿arkê z wydajno¶ci± 500 litrów to te¿ trzeba trochê siana wy³o¿yæ.
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2010-12-27, 11:27   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
kubazjan napisa³/a:
Widocznie manometr wskazywal mi 2 bary a dawa³ duzo wieksze cisnienie


Zapewne duzo mniejsze cisnienie, bo manometr nie by³ sata tylko jakie¶ badziewie co pod fobo ma przep³ywy.
Do saty mu brakuje przepustowo¶ci i mimo ze na manometrze jest 2 bary, to do pistoletu dochodzi pewnie z 0.8 bara.
Zreszta to akurat s³ychaæ ze s³abiej daje poprzez manometr niz bez niego.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

mezotr 
Wys³any: 2010-12-27, 13:27   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 172
ja przy sacie 3000 hvlp mia³em taki zwykly reduktor to na maxa da³o sie ustawic tylko 2.2bara, jak za³ozy³em reduktor saty to juz max 4bar.
Wiec niezle te zwykle reduktorki blokuja przep³yw powietrza do pistoletu.
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group