Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
BaYa5
Wys³any: 2011-01-27, 00:11   Jaki kompresor?
0
UP DOWN

Posty: 4
Jako ze jestem nowicjuszem na tym forum Witam Wszystkich! Jestem rowniez nowicjuszem lakiernictwa. Mam zamiar malowac pojedyncze elementy. Moje pytanie brzmi: jaki kompresor lepszy?: 50l dwut³okowy czy 100l jeden t³ok czy moze do jednego elementu wystarczy 50l jednot³okowy? Z góry dzieki za fachowe porady...pozdrawiam
 

lakierok 
Wys³any: 2011-01-27, 10:56   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 423
Sk±d: Okolice
lepiej by by³o jak by¶ kupi³ 100 L bañkê i dwu t³okow±

bo dzisiaj pomalujesz jeden element a jutro mo¿e dwa lub trzy wiêc taka 100 L to minimum

ale Twoja decyzja .
_________________
Mieszalnia Lakierów

Frostt.pl
 

BaYa5
Wys³any: 2011-01-28, 01:25   
0
UP DOWN

Posty: 4
na wcze¶niejszych postach czyta³em ze 50l 2 t³oki za³atwi± sprawê wiec sam juz nie wiem....? 100l 2t³oki duzy koszt. nie bede nigdy zawodowo tego robil wiec wystarczy mi minimum...doradzcie cos wiecej!
 

lakierok 
Wys³any: 2011-01-28, 19:46   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 423
Sk±d: Okolice
to kup sobie 50 l jedno t³okow± mia³em kiedy¶ tak± i na pocz±tek dawa³ rade a malowa³em po 2-3 elementy , pamiêtam ze kupi³em w makro

50 l jeden czy dwa t³oki to niema du¿ej ró¿nicy dasz i rady 1 t³okow±

tutaj niema za du¿o do doradzania czy du¿ego pola manewru jak chcesz kupiæ ma³y kompresor i tani kup 50 L i do dzie³a :spoko:
 

BaYa5
Wys³any: 2011-01-28, 23:30   
0
UP DOWN

Posty: 4
Znalaz³em ciekawy kompresor z osprzetem: http://allegro.pl/kompres...1414308750.html

Sprezarka wydaje sie niczego sobie ale czy ten pistolet sie nada...?
I jeszcze jedno czym rózni sie pistolet do podk³adów od pistoleta do lakierów bo zauwazy³em ze tych dwoch czynnosci nie wykonuje sie tym samum pistoletem....?
 

lakierok 
Wys³any: 2011-01-29, 08:17   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 423
Sk±d: Okolice
kompresor Ci wystarczy a co do pistoletu to do podk³adu ma dyszê 1.6 - 1.8 lub 2.0 zale¿y kto jakiej u¿ywa a do lakieru to 1.3 lud 1.4 to standard w lepszych pistoletach jest dysza 1.2
wiêc do podk³adu jeden kolt z dysz± 1.6

do lakieru drugi pistolet dysza 1.3

ten z allegro co wstawi³e¶ to lipa do malowania taczek

http://moto.allegro.pl/pi...1421542841.html

kup co¶ takiego tylko aby by³o to model RP wysoko ci¶nieniowy ( s± tez modele HVLP - nisko ci¶nieniowy )
_________________
Mieszalnia Lakierów

Frostt.pl
 

BaYa5
Wys³any: 2011-01-29, 22:19   
0
UP DOWN

Posty: 4
tzn ze pistolet niskocisnieniowy nie daje tego efektu co wysokocisnieniowy?? jakie to ma znaczenie?
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2011-01-30, 00:19   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Ludzie nie piszcie cz³owiekowi ¿e nie ma praktycznie ró¿nicy miêdzy jedno- a dwut³okowym chiñskim kompresorem :nie: Ten kompresor który "pokaza³e¶" to te 225 lit. "wiatru" to ma na "ssaniu" a nie na "wydechu". Jego "realna" wydajno¶æ jak przyznaj± inni sprzedaj±cy to co¶ ko³o 170 lit. :tak: Tak¿e tylko kolego "ratuje" ciebie pistolet "ala-wysokoci¶nieniowy" z tych które ogl±dasz z zamiarem kupna :tak: Pozdrawiam! :spoko:
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime