Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
³ysy73 
Wys³any: 2011-01-11, 17:48   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
LV2 WBX i WB to s± praktycznie inne guny, wiêc ka¿dy jest lepszy w czym innym {tak jak Saty HVLP i RP}
Co do zasychania materia³u to nie zauwa¿y³em tego.
Mówiê oczywi¶cie o konwencji bo na niej na razie tylko robiê -wodê popróbujê latem wiêc dopiero wtedy bêdê móg³ faktycznie porównaæ.
Je¶li chodzi o porównanie WBX i RP w klarze, to WBX jest zdecydowanie wolniejszy i robi ciut wiêksz± ³uskê. Pow³oka, je¶li kto¶ lubi wylane ja jajo -lustro- na pewno jest ³adniejsza po RP, ale z kolei w warunkach gara¿owych RP robi du¿o wiêkszy zakurz. {Tzn. w ogóle wszêdzie robi wiêkszy, ale poza komor± bardziej to widaæ.}
Dlatego te¿ je¶li malujesz gara¿owo i na dodatek nie hektary a elementy motorów, to nie potrzebujesz guna szybkiego i mocniej kurz±cego, a bardziej precyzyjnego, delikatniejszego i mniej kurz±cego. Dlatego te¿ do tego co robisz i gdzie robisz ja wybra³bym Iwatê a nie Satê.
Ale Twój wybór...
Co do skrêcenia guna mocniej ni¿ zaleca fabryka to ka¿dego mo¿esz skrêciæ i malowaæ, ale chyba ¿adnego innego na ¶wiecie nie skrêcisz tak jak Iwaty aby jeszcze da³a radê malowaæ ;) {pod tym wzglêdem to dziwne pistolety :) }
RP-ka te¿ skrêcisz i te¿ nim pomalujesz. Ja go skrêcam nawet do klaru i jest ok. Ale po co Ci co¶ szybkiego co masz dusiæ na si³ê aby malowaæ ma³e fiku¶ne elemenciki motorów? Sam Sobie chcesz chyba uprzykrzyæ ¿ycie....
No ale ka¿dy lubi co innego....
Ja ju¿ swoje powiedzia³em co s±dzê i jak co widzê a decyzja nale¿y do Ciebie.
I je¶li przed zakupem nie popróbujesz i jednego i drugiego to co by¶ nie kupi³ to bêdziesz siê zawsze zastanawia³ czy ten drugi nie by³by przypadkiem lepszy :)
Pozdro i udanego zakupu
 

izotopek 
Wys³any: 2011-01-11, 22:03   
0
UP DOWN

Posty: 45
Sk±d: Kalisz
Wybiorê miêdzy Iwata WBX 1,4 a Sata 4000 RP 1,3. Jeszcze raz pojadê obejrzeæ Iwatê i Satê i wezmê to co lepiej le¿y w d³oni i porêczniejsze jest. No i zadzwoniê do jakiego¶ technika Saty na ma³± konsultacjê.

Bo Ty masz 1.4 do konwencji i klaru i taka dysza Ci odpowiada? Ciekawe jak radzi sobie z wod± 1.4. Mówisz, ¿e nie ma sensu mniejsza?

Aha jeszcze mam ma³e pytanie, mo¿e kto¶ poleciæ mi jak± kupiæ polerkê elektryczn±, ale mniejsz±, nie du¿±. Jak±¶ do 200-300z³. Chodzi mi, abym móg³ trzymaæ j± jedn± rêk±, a drug± plastiki trzymaæ.
No i czasami spolerowaæ jakie¶ elementy samochodu.

P.s.
Co do Projektera i tego, ¿e jak±¶ tam maleñk± pomy³kê zaliczy³ z tymi dyszami, to i tak siê mu dziwie, ¿e ma czas na tyle odpowiedzi. No i oczywi¶cie chcia³em wszystkim podziêkowaæ za zainteresowanie. Za cierpliwo¶æ:) np Projekterowi bo gnêbi³em go na PW.
 

³ysy73 
Wys³any: 2011-01-11, 22:32   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
izotopek napisa³/a:
Wybiorê miêdzy Iwata WBX 1,4 a Sata 4000 RP 1,3
No i temat wróci³ do pocz±tku. Z reszt± jak dziesi±tki takich samych.
{A jak siê zaprzesz na 4000 1,3 RP to mogê Ci taniej sprzedaæ moj± prawie nie ¶migan± i w Digitalu}

Co do Iwaty WBX-a mam 1,4 i uwa¿am ¿e nie ma sensu braæ mniejszej bo ta nie ma ¿adnego problemu z rozbiciem wiêkszej ilo¶ci materia³u w porównaniu do 1,3. Poza tym zobacz w danych fabrycznych jak± ilo¶ci± przep³ywu ró¿ni siê 1,3 od 1,4: 5ml/min :D
I chyba wszystko jasne

Je¶li chodzi o pomy³kê Projektera to nie ma co siê dziwiæ gdy¿ jego ulubiona marka o której wie praktycznie wszystko to Sata a nie Iwata.
To raz. A dwa, to ¿e ³atwo siê pomyliæ bo s± ró¿ne Iwaty o ró¿nych preatomizacjach.
M. inn.: WBX i WB maj± po trzy naciêcia, LPH 400 ma 4 naciêcia bodaj¿e, LPH 300 chyba w³a¶nie ma 8 naciêæ... I grom wie jakie jeszcze modele jakie rodzaje maj±.
Tym bardziej, ¿e niektóre modele wystêpuj± tylko w Europie, a nie np. w USA czy UK, i na odwrót: te co s± w np. USA czy UK nie wystêpuj± u nas.
Wiêc ciê¿ko jest siê po³apaæ w modelach i rodzajach.

{a jakby co to z S... 4000 RP 1,3 Digi mo¿esz waliæ na PW}
Pozdrawiam
 

izotopek 
Wys³any: 2011-01-11, 22:52   
0
UP DOWN

Posty: 45
Sk±d: Kalisz
No ja te¿ mówiê, ¿e nie ma co siê dziwiæ.:)

Nie wrócili¶my do pocz±tku. Nie wybiorê pistoletu za 1600z³ tak sobie. Minie pewnie jeszcze z 2 tygodnie zanim ostatecznie przekonam siê co kupiæ. Popytam jeszcze znajomych lakierników czego u¿ywaj± i mo¿e co¶ daj± mi popróbowaæ. To nie jest 160z³:)

Ten temat przyda siê na pewno wielu osob±, zawarte jest w nim wiêcej informacji o Iwacie ni¿ pewnie w wiêkszo¶ci tematów na forum. Czyta³em wszystkie.

£ysy a co z polereczk±? Masz jaki¶ typ dla mnie?

Napisa³em na pw
 

izotopek 
Wys³any: 2011-01-13, 23:09   
0
UP DOWN

Posty: 45
Sk±d: Kalisz
Hms, malujê teraz z kumplem owiewki i ogólnie zauwa¿y³em, ¿e malowanie pistoletem o miotle 35 cm chyba nie ma ¿adnej przysz³o¶ci.
I tak siê zastanawiam, czy nie kupiæ czego¶ ma³ego, co ma miot³e do 20 cm max. Nawet z 15cm.

Mini jeta mo¿e jak doradza³ mi Projekter. Iwat± Wbx dam radê powpylaæ siê wszêdzie gdzie bêdê chcia³? Dam radê z ma³ymi elementami i zag³êbieniami?
 

³ysy73 
Wys³any: 2011-01-13, 23:22   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
izotopek napisa³/a:
Hms, malujê teraz z kumplem owiewki i ogólnie zauwa¿y³em, ¿e malowanie pistoletem o miotle 35 cm chyba nie ma ¿adnej przysz³o¶ci.
I tak siê zastanawiam, czy nie kupiæ czego¶ ma³ego, co ma miot³e do 20 cm max. Nawet z 15cm.
No to ciekaw jestem co bêdziesz mówi³ jak takim 15cm g....nem przyjdzie Ci siê kiedy¶ pomalowaæ np. kilka normalnych samochodowych elementów. Albo choæby porz±dn± pokrywê silnika ;) {da siê, da siê, tylko po co}
izotopek napisa³/a:
Iwat± Wbx dam radê powpylaæ siê wszêdzie gdzie bêdê chcia³? Dam radê z ma³ymi elementami i zag³êbieniami?
Hmmm.... Ciekawe do czego s³u¿± w niej te 3 pokrêt³a ?????????????
Muszê poczytaæ, albo mo¿e potestowaæ ^^ ^^ ^^ ^^ ^^
{a z tego co pamiêtam to i wiêkszo¶æ gunów te¿ posiada takie pokrête³ka i s± te¿ takie co maj± ich 3 sztuki :) }
Pozdro
{Oj dobry jeste¶, dobry........... ;) }
 

izotopek 
Wys³any: 2011-01-14, 01:36   
0
UP DOWN

Posty: 45
Sk±d: Kalisz
Ta tylko, ¿e moim dupnym expertem nie sz³o wyregulowaæ tak materia³u, aby dobrze to po³o¿yæ. ¯eby w±skim strumieniem lecia³o ma³o materia³u.
Mowa o bazie w tym wypadku.

A pistoletem z zestawu z tesco to pomalowa³ kumpel. Bo lepiej k³ad³ baze ni¿ to moje gówno za 250z³.

Tak pytam o to bo nie chcê obudziæ siê z rêk± w nocniku. Regulacja rzecz wzglêdna...
 

³ysy73 
Wys³any: 2011-01-14, 06:49   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
izotopek napisa³/a:
Regulacja rzecz wzglêdna...
¯adna wzglêdna. Po to s± te regulacje {zazwyczaj 3}.
Tyle, ¿e w dobrym gunie jednym pokrêt³em ustawiasz ci¶nienie jakie chcesz, drugim dawkê jak± chcesz a trzecim szeroko¶æ strumienia jak± potrzebujesz, a w gównianym to krêcisz nimi nie po to aby dopasowaæ go sobie do danej potrzeby tylko po to aby w miarê w miarê jak najrówniej rozk³ada³ farbê :)
To tak jakby¶ porównywa³ precyzjê i kulturê pracy UAZA i MAYBACHA. Obydwa je¿d¿±, ale chyba jednak poza wygl±dem czym¶ jeszcze siê ró¿ni± ^^ ^^
Pozdro i kombinuj dalej :)
 

izotopek 
Wys³any: 2011-01-15, 00:29   
0
UP DOWN

Posty: 45
Sk±d: Kalisz
Kombinuje kombinuje:D

Jadê nied³ugo do znajomego trochê popsikaæ sata 3000 rp(akurat taki ma), zobaczê jak to wygl±da i jak to pójdzie z owiewkami:)

Co¶ kupiê na pewno, ale kiedy:D to sam nie wiem.

Masz racjê, ¿ê gównianym pistoletem to siê cudów nie zrobi.
 

Mart-Dent
Wys³any: 2011-01-15, 11:04   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 178
Ja bym siê zas6tanowi³ na wyborem. Po co CI taki wielki gniot jak sata czy w400 do lakierowania owiewek? Kup jakiego¶ mini do bazy i normalnego do klaru i bêdziesz mia³ po problemie. Mini to koszt 1000z³(zale¿y jakiej firmy kupisz :D ) i do klaru wystarczy Ci air gunsa za 500 i to wszystko. A jak przyjdzie Ci polakierowaæ kiedy¶ jakie¶ elementy samochodu do tym sprzêtem te¿ dasz radê.
 

³ysy73 
Wys³any: 2011-01-15, 16:48   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
Mart-Dent napisa³/a:
air gunsa za 500
Mart-Dent napisa³/a:
Mini to koszt 1000z³
To razem 1500z³.
A dok³ada do tego 150z³ i ma jeden porz±dny markowy gun, którym pomaluje i ma³e elementy i normalne, które to tym mini to mo¿e sobie pó¼niej ewentualnie skoczyæ na bambus.
Mart-Dent napisa³/a:
Po co CI taki wielki gniot jak sata czy w400
Odno¶nie tego cytatu, to co do Saty komentowa³ nie bêdê, ale je¶li chodzi o W400 to powiem w wielkim skrócie i do¶æ delikatnie, ¿e: PIEPSZYSZ DEBILIZMY kolego, bo do tej pory nie trzyma³em w rêku bardziej przyjemnego i porêczniejszego pistoletu ni¿ Iwata W400. A lakierowa³em chyba wszystkimi dostêpnymi i popularnymi u nas gunami: Sata 4000, Sata 3000, Sata 2000, DeVilbiss GTI, Walcomy, ..... {mówimy tylko o tych z wy¿szej pó³ki}, no i Iwat± W400 która to jest zdecydowanie najprzyjemniejsza i najporêczniejsza ze wszystkich pistoletów którymi lakierowa³em i które mia³em w rêku.
Tak¿e pod tym wzglêdem Iwata jest nie zagro¿ona {je¶li jest co¶, co j± przebija to mo¿e Super Nova bo jej nie mia³em - ale to te¿ Iwata}
Pozdro
 

Mart-Dent
Wys³any: 2011-01-15, 21:33   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 178
DEBILIZMY TO TY PIEPSZYSZ kolego.

Po pierwsze to ch³opak chce lakierowaæ motory, a nie samochody.
Po drugie W400 przy mini np: LPH80 to wielki i ciê¿ki gniot w którym wiêkszo¶æ materia³u pójdzie w powietrze.
Po trzecie lepiej jest mieæ 2 guny jak jeden.
Po czwarte doradzasz komu¶ tak jak tobie doradzono i kupi³e¶ sate, a teraz ¿a³ujesz.
Po pi±te nie tylko Ty posiadasz W400 i nie tylko Ty lakierowa³e¶ ró¿nymi pistoletami wiêc nie masz siê czym chwaliæ.
 

³ysy73 
Wys³any: 2011-01-15, 22:25   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
Maluje motory, ale nie powiedziane ¿e nie bêdzie malowa³ czego¶ wiêkszego i co ma pó¼niej kupowaæ kolejny pistol???
Odradzasz mu kupno W400 opisuj±c go jaki "wielki gniot" a tym samym doradzasz kupno nazwijmy to "legalnej podróby tego guna" czyli Air Gunsy wiêc pierniczysz jak pot³uczony, bo nie wci¶niesz tu g³upoty ¿e ta Air Gunsa jest porêczniejsza ni¿ W400.
Kolega Izotopek maluje i bêdzie d³ugo malowa³ konwecj± a tym bardziej jak sam podkre¶lasz motory -czyli nie za du¿e elementy- wiêc po jaki .... mu 2 guny? Po co? Na co?
Odradzasz mu kupno jednego porz±dnego guna na rzecz 2 gorszych ale ogólnie w tych samych pieni±dzach, wiêc tak± porad± mo¿na podetrzeæ sobie 4 litery. Tym bardziej, ¿e gunami nad którymi siê zastanawia praktycznie pomaluje zawsze, wszêdzie i wszystko, a tym mini jak trafi mu siê auto bêdzie siê sra³ godzinami... {a wcze¶niej czy pó¼niej siê trafi}.

I ostatnia sprawa to moja prywata: tak kupi³em S.... i nie do koñca mi pasuje. A dok³adnie nie do koñca mi pasuje w warunkach które na razie jeszcze mam, a jako ¿e prawdopodobnie, czy te¿ byæ mo¿e mogê mieæ lepsze ni¿ kolega Izotopek wiêc podpowiadam to co sam widzê. A odno¶nie chwalenia, to tak siê nie naburmuszaj kolego, bo to ¿e mam dobre porównanie jest podstaw± do tego aby polemizowaæ z g³upot± typu "wielkiego gniota jakim ma byæ W400".
We¼ do rêki kilka gunów a bez malowania bêdziesz wiedzia³ jaka to bzdura.
 

izotopek 
Wys³any: 2011-01-15, 22:54   
0
UP DOWN

Posty: 45
Sk±d: Kalisz
Prawda jest taka, ¿e Mart-Dent ma racjê. Klar to wyleje tym moim expertem chocia¿by. Lub air guns± za marne 500z³. Z kolei do owiewek i tym podobnych to Sata mini jet lub jaka¶ Iwatka ma³a by siê przyda³a. I tak wyjdzie mnie taniej ni¿ jeden WBX.
Druga sprawa, ¿e oszczêdno¶æ materia³u i zakurz jest praktycznie minimalny, a przy pistoletach typu sata 400 czy WBX, oszczêdno¶æ bêdzie niezbyt du¿a w porównaniu do Saty mini.

W owiewkach chodzi o lakierowanie np krawêdzi...o szeroko¶ci 1cm, 5mm. I czasem wiêkszej p³aszczyzny.

Mart-Dent a Ty czego¶ u¿ywasz z mini gunów?

Zobaczê jak bêdzie z kas±, ale mo¿e wezmê WBX i satê mini.
 

Mart-Dent
Wys³any: 2011-01-15, 23:12   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 178
Widzisz mo¿e siê trafi koledze samochód do lakierowania, a mo¿e nie. Co do air gunsy to nigdy nie by³a to podróba w400, ani nawet nie mia³a nim byæ to jest pistolet ca³kiem innej konstrukcji i w tym przypadku do klaru by siê nadawa³.
Nie wiem jak Ty ale ja posiadam kilka pistoletów i nie wyobra¿am sobie czego¶ takiego ¿e mia³ bym mieæ jeden uniwersalny. Lakierowa³e¶ kiedy¶ cokolwiek pistoletem mini(markowym)? Co do mojego porównania W400 do wielkiego gniota, przy mini to wielki gniot i to wszystko. W400 posiadam od jaki¶ 5 lat i od kiedy kupi³em ma³e ten le¿y na pó³ce i czeka na lepsze czasy.
  
 

Mart-Dent
Wys³any: 2011-01-15, 23:16   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 178
izotopek napisa³/a:
Mart-Dent a Ty czego¶ u¿ywasz z mini gunów?


LPH 80 do bazy z dysz± 0.8, zero odkurzu, chodzi na 1 barze i SRI do klaru.
 

izotopek 
Wys³any: 2011-01-16, 01:31   
0
UP DOWN

Posty: 45
Sk±d: Kalisz
1. A sata mini Jet te¿ bêdzie dobra? Chcia³bym kupiæ jeden ma³y do bazy i klaru? W takim wypadku jak± dyszê wybraæ tak±...uniwersaln±? Mo¿e byæ gun marki Sata lub Iwata.

2. Iwatê w400 z jak± dysz± i g³owic± masz? LV2? wbx?
Mo¿e opisz trochê jak to wygl±da w przypadku lakierowania plasticzków od motocykli, jak siê zachowuje taka iwata, da siê tym to spokojnie polakierowaæ?

Wiadomo, ¿e mini gun by³by lepszy, ale zbieram opinie. Najlepiej osób, które maj± do czynienia z ma³ymi elementami i lakierowa³y w³a¶nie W400.

Ogólnie nied³ugo jadê znowu po motocykle tak¿e, plastików do lakierowania nie zabraknie:), a samochody...raz na jaki¶ czas jaki¶ element.
 

³ysy73 
Wys³any: 2011-01-16, 08:22   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
Mart-Dent napisa³/a:
mo¿e siê trafi koledze samochód do lakierowania, a mo¿e nie
W³a¶nie z tego za³o¿enia wychodzê: Motor to pojazd sezonowy wiêc zdecydowana wiêkszo¶æ bikowców ma te¿ samochody i je¶li bêdzie im siê podoba³a robota na ich moto to jest bardzo prawdopodobne ¿e bêd± chcieli aby auta te¿ im podmalowywa³ -gdzie mini bêdzie siê zasrywa³ po uszy. A normalny gun bez problemu da siê skrêciæ. Wiadomo ¿e nie bêdzie to to samo co mini ale z lekka podchodz±ce, a malowanie np. maski w "okularze" mini? Ka¿dy gun ma swoje przeznaczenie, ale tu na razie Izotopek chcia³ jeden.
Poza tym nie wiem co w tych moto maluje, ale jak ca³e to jest na nich masa wcale nie tak ma³ych elementów jak baki, owiewki...
Ja te¿ maluje masê duperelek WBX-em i nie mam z tym ¿adnych problemów: lusterka, listewki, lotki, spoilerki, klamki, zag³uszki,...
Mart-Dent napisa³/a:
Co do air gunsy to nigdy nie by³a to podróba w400
Dlatego napisa³em "nazwijmy to podrób±" a nie w prost podrób±. Chodzi o gabaryty, powi±zanie z Iwat± i to, ¿e nawet je¶li ponoæ jest to niez³y gun to na pewno jest s³abszy ni¿ W400.
Mart-Dent napisa³/a:
Nie wiem jak Ty ale ja posiadam kilka pistoletów i nie wyobra¿am sobie czego¶ takiego ¿e mia³ bym mieæ jeden uniwersalny.
Ja te¿ mam kilka i ka¿dy ma inne przeznaczenie, ale nie ka¿dego od razu na to staæ i tak jak w temacie poszukiwany by³ jeden a nie 5 na raz.
Mart-Dent napisa³/a:
lakierowa³e¶ kiedy¶ cokolwiek pistoletem mini(markowym)?
Nie. Nie mia³em i nie mam takiej potrzeby, wiêc nie jest mi potrzebny.
Mart-Dent napisa³/a:
Co do mojego porównania W400 do wielkiego gniota, przy mini to wielki gniot i to wszystko.
Porównania do mini nie mam bo nie mia³em w rêku, wiêc nie skomentujê, ale chodzi³o mi o to, ¿e najpierw nazwa³e¶ W400 "wielkim gniotem" a pó¼niej zaproponowa³e¶ Air Gunsê - i to mnie w³a¶nie "z lekka zgrza³o". Odebra³em to -bo tak to brzmi- jako porównanie W400 do Air Gunsy -a nie mini. Dlatego napisa³em to co powy¿ej.
 

Mart-Dent
Wys³any: 2011-01-16, 11:51   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 178
izotopek napisa³/a:
1. A sata mini Jet te¿ bêdzie dobra? Chcia³bym kupiæ jeden ma³y do bazy i klaru? W takim wypadku jak± dyszê wybraæ tak±...uniwersaln±? Mo¿e byæ gun marki Sata lub Iwata.

2. Iwatê w400 z jak± dysz± i g³owic± masz? LV2? wbx?
Mo¿e opisz trochê jak to wygl±da w przypadku lakierowania plasticzków od motocykli, jak siê zachowuje taka iwata, da siê tym to spokojnie polakierowaæ?

Wiadomo, ¿e mini gun by³by lepszy, ale zbieram opinie. Najlepiej osób, które maj± do czynienia z ma³ymi elementami i lakierowa³y w³a¶nie W400.

Ogólnie nied³ugo jadê znowu po motocykle tak¿e, plastików do lakierowania nie zabraknie:), a samochody...raz na jaki¶ czas jaki¶ element.


ad 1. sata na pewno bêdzie dobra z tym ze jak chcesz go jako uniwersalny to dysza min. 1 a najlepiej 1.2. Ja porówna³em i minijeta i lph80 i wybra³em tego drugiego ze wzglêdu na to ¿e pe³ne rozbicie materia³u ma przy 1bar i w sumie bardziej mi siê spodoba³o wykonanie :D

ad 2:: LV2. Co do pytania o lakierowanie plastików to jedyne motory jakie lakierujê to zabytkowe NSU, PUCH, DKW i inne tego rodzaju(takie hobby) a w nich nie plastików.
 

Mart-Dent
Wys³any: 2011-01-16, 12:15   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 178
³ysy73 napisa³/a:
Dlatego napisa³em "nazwijmy to podrób±" a nie w prost podrób±. Chodzi o gabaryty, powi±zanie z Iwat± i to, ¿e nawet je¶li ponoæ jest to niez³y gun to na pewno jest s³abszy ni¿ W400.


Nigdy bym nie napisa³ ¿e air gunsa jest lepsza od w400 bo po pierwsze wa¿y TONE jest wiêkszy ma beznadziejn± miot³ê i jedynie do czego siê nadaje to do klaru. Wiesz powi±zanie jest tylko nazw± jak w grupie vag :D


³ysy73 napisa³/a:
a pó¼niej zaproponowa³e¶ Air Gunsê - i to mnie w³a¶nie "z lekka zgrza³o". Odebra³em to -bo tak to brzmi- jako porównanie W400 do Air Gunsy -a nie mini. Dlatego napisa³em to co powy¿ej.


Zaproponowa³em air gunse tylko jako drugi pistolet bo lepsze to jak siko. Jak by kolega napisa³ ¿e ma 2000 do wydania zaproponowa³ bym mu dwa mini :D

W okularze nie malowa³em maski mini ale w audi tak, i nie by³o tak ¼le. Ostatnio mia³em 2 dni wolnego wiêc postanowi³em popracowaæ trochê nad projektem z przed roku i przemalowa³em maskê, dach i tyln± klapê w fordzie fiesta z koloru czerwonego na kolor zlewkowy(jaki¶ szary metalik wyszed³) po 4 warstwy bazy. Zgadnij ile posz³o bazy na te 3 elementy.
 

izotopek 
Wys³any: 2011-01-16, 15:26   
0
UP DOWN

Posty: 45
Sk±d: Kalisz
Z dysz± lv2 da siê powalczyæ z motocyklami czy lepiej mini gun?

jaka jest minimalna miot³a, szeroko¶æ?
 

Mart-Dent
Wys³any: 2011-01-16, 15:39   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 178
Nigdy nie lakierowa³em motoru w400, minimalna miot³a w tym jak i w ka¿dym innym pistolecie to "kó³ko" a wielko¶æ uzale¿niona od ci¶nienia, dawki materia³u i odleg³o¶ci.
 

izotopek 
Wys³any: 2011-01-16, 19:37   
0
UP DOWN

Posty: 45
Sk±d: Kalisz
A sata mini jet przy jakim ci¶nieniu dobrze rozbija materia³?
Wybiorê co¶ z tych dwóch mini gunów.
Do wiêkszych elementów kupiê co¶ pó¼niej, jak uzbieram
 

Mart-Dent
Wys³any: 2011-01-16, 20:40   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 178
Przy 2 barach, jak ka¿dy inny pistolet.
 

izotopek 
Wys³any: 2011-01-22, 00:56   
0
UP DOWN

Posty: 45
Sk±d: Kalisz
Ok. Dziêkujê za odpowied¼ wszystkim.
 

³ysy73 
Wys³any: 2011-01-25, 16:02   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
Troszkê mnie nie by³o wiêc odpiszê z lekkim "po¶lizgiem":

Mart-Dent:
Wsio ju¿ kumam. Masz racjê S 4000 czy WBX b±d¼ LV2 to przy gunach serii mini s± nieporêczne wielkoludy które robi± wiêkszy zakurz, ³ykaj± wiêcej towaru i s± mniej precyzyjne. I do ma³ych elementów a tym bardziej elemencików o jakich wspomnia³ Izotopek {1cm} s± na pewno lepsze ni¿ te wiêksze standardowe.
Mnie zgrza³o -tak jak wspomnia³em wcze¶niej- to, ¿e odczyta³em z Twojej wypowiedzi i¿ Air Gunsa jest porêczniejsza od WBX-a ^^ i temu z "lekka pojecha³em po bandzie". Ale wsio kumam ¿e mia³e¶ na my¶li porównanie do mini. Wiêc sorry i nie by³o w±tku :piwo:

Izotopek:
Je¶li malujesz tylko takie duperelki o jakich wspomnia³e¶ to rzeczywi¶cie bierz w ciemno guna mini, a nie "normalnego". Ja nie widzia³em w akcji ani Saty ani Iwaty z tego typu ale bazuj±c na porównaniu standardowych modeli oraz opinii jakie wyczytujê to jednak sk³ania³bym siê ku Iwacie. Ale dok³adnie ku jakiemu modelowi to nie wiem bo wiem ¿e jest ich kilka, ale jako ¿e siê tym nie interesowa³em to nie wiem które do czego s± dedykowane.

Pozdro
 

topfinishpl
Wys³any: 2011-01-26, 19:57   
0
UP DOWN

Posty: 6
Tanio i pewnie, oszczêdnie z modelem IWATA AIR-GUNSA AZ3 fakty:
modelach IWATA-AIRGUNSA AZ30 i 3 HTE LV2 zastosowano najnowocze¶niejsze rozwi±zania wystêpuj±ce w pistoletach lakierniczych dziêki czemu otrzymano bardzo wysok± wydajno¶æ nanoszenia (rzêdu 70 do 92%). Niska waga (490g), niskie zu¿ycie powietrza (230 - 275 l/min) oraz atrakcyjna cena czyni± ten pistolet doskona³ym i ekonomicznym narzêdziem pracy.
Sprawno¶æ atomizacji i przenoszenia medium na detal (wiêksza cyfra mniejsza strata)
PRIMER 93,8% --> podk³ad
SOLID COLOUR 78,4%
BASECOAT 81,5% --> baza
CLEAR LACQUER 77,9% --> lakier
Ci¶nienia od 2 do 3 bar max i ma³o powierza :)
100% polecam a ceny super!
 

topfinishpl
Wys³any: 2011-01-26, 20:00   
0
UP DOWN

Posty: 6
Zapomnia³em :P to co daje AZ3 przy cenie oko³o 400 z³ a w 400 itp przy cenie 1400 z³ nie jest warte zachodu bo parametry bêd± leprze o 5-7% a cena wy¿sza o 300% :)
 

³ysy73 
Wys³any: 2011-01-26, 21:24   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
Brawo. Widzê, ¿e umiesz ju¿ kopiowaæ opisy i wklejaæ w posty.
topfinishpl napisa³/a:
to co daje AZ3 przy cenie oko³o 400 z³ a w 400 itp przy cenie 1400 z³ nie jest warte zachodu bo parametry bêd± leprze o 5-7% a cena wy¿sza o 300%
No ale jak mam to skomentowaæ, to ju¿ nie bardzo przychodzi mi do g³owy. Tzn. przychodzi tylko nie ma sensu bo zaraz zostanie usuniête przez administracjê. Wiêc mo¿e tak:
:sciana: :sciana: :sciana: :sciana: :sciana: :sciana: :sciana: :sciana: :sciana: :sciana:
To kup sobie pistol za 25z³ i bêdzie tañszy o 1600% nawet od tej Air Gunsy za 400z³, a s³abszy tylko o jakie¶ 400% :D
:sciana: :sciana: :sciana: :sciana: :sciana: :sciana: :sciana: :sciana: :sciana:
:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Ewentualnie uniwersaln± r±czkê za 4z³ do wymiennych wa³ków z g±bek po 3z³ za 5 sztuk w Castoramie. Ile procent wyjdzie taniej to nawet nie chce mi siê liczyæ. :D

Pozdro
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2011-01-30, 00:32   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Widze ¿e i na tym forum trafiaj± "specjali¶ci" z "internetowych sklepików" ;) Kolego cytowa³e¶ jakie¶ "folderki reklamowe"? :rotfl: Air Gunsa AZ3 "profesional gun" :rotfl: Kolego bez ¿artów! ;) Temu "badziewiu" to bardzo bardzo du¿e "troche" brakuje do tego aby by³ "profesjonalnym" sprzêtem :tak: On nawet nie dorównuje do DeVilbissa FLG-5 :tak: Pozdrawiam kolejnego "reklamowca-sklepowego fachooowca" :spoko:
 

³ysy73 
Wys³any: 2011-01-30, 19:57   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
Dok³adnie to mia³em Robercie na my¶li.
Cz³owiek ma niby du¿y sklep i tylko na podstawie mar¿y doradza sprzêt a to nie feer. Ja rozumiem, ¿e na jedn± Iwatê WBX czy LV2 sprzeda 20 Air Guns gdzie ma tak± sam± mar¿ê na sztuce ale to nie powód aby wprowadzaæ ludzi w b³±d.

Nie twierdzê, ¿e Air Gunsa to totalny shit bo choæ ni± nie malowa³em to domy¶lam siê ¿e nie jest. I s±dzê tak na podstawie opinii u¿ytkowników jak te¿ i tym, ¿e taka firma jak Iwata któr± bardzo ale to bardzo wysoko ceniê {jak dla mnie póki co jest nr. 1} pozwoli³a produkowaæ ten gun pod swoimi skrzyd³ami. A to znaczy ju¿ bardzo du¿o.
Ale to ¿e ten gun nie jest z³y to za ¿adne skarby nie wolno pisaæ ¿e jest o 5% s³abszy ni¿ jego "ala pierwowzór" Iwata W400.
5% ????????????????????
Tym bardziej ¿e mi tylko znane modele Iwaty w korpusie W400 to:
- W400 WB
- W400 WBX
- W400 LV2
- LPH400 LV4
- LPH400 LVB
- LPH400 LVX
I o ile jako¶ tam niby mo¿na by³o by po pijaku porównaæ Gunsê do LV2 i LV4 , to do pozosta³ych 4 modeli ............................???????????????
Takich porównañ nawet lepiej nie robiæ, a co dopiero pisaæ o 5% ró¿nicy :rotfl: :rotfl:

Pozdrawiam i koñczê {mam nadziejê} ze swojej strony w±tek
 

Mart-Dent
Wys³any: 2011-01-30, 22:55   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 178
Air gunse mia³em, lakierowaæ siê da na pewno lepiej jak jakim¶ chiñskim gównem ale pisanie ¿e jest s³abszy o 5% :sciana: to nawet nie jest 50% w porównaniu do W400. Ale co zrobiæ chce ch³opak sprzedaæ to reklamuje. Ja go kupi³em tylko dlatego ¿e opinie o nim by³y pozytywne i nie chcia³em cioraæ po plenerze dro¿szego sprzêtu.
 

obcy_69
Wys³any: 2011-01-31, 20:38   
0
UP DOWN

Pomóg³: 24 razy
Posty: 704
Jestem tego samego zdania ...mam oba pistolety - kupione w zestawie.
Napewno roznia sie od siebie ..i to diametralnie. :tak:
 

lakierok 
Wys³any: 2011-01-31, 22:13   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 423
Sk±d: Okolice
Ja siê zastanawiam nad kupnem pistoletu, jednego do bazy i klaru i nie wiem co kupiæ ?

zastanawia³em siê nad kupnem air gunsa ale .... nie wiem czy nie wybiorê miêdzy sat± 3000 rp a iwat± , tylko tu z iwaty to nie wiem jaki model, dodam ze mam kompresor 150 litrów metebo

jak by³em na szkoleniu to tam by³a sata 3000 HVLP digital i to by³a warte uwagi tylko ze nie do mojego kompresora . :nie:
 

³ysy73 
Wys³any: 2011-02-01, 00:11   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
No i tu masz wieczny problem.
Moje zdanie po wielu testach jest takie, ¿e z tera¼niejszych gunów nie ma jednego idealnego do wszystkiego. Jeden jest lepszy w bazie a s³abszy w klarze, a drugi na odwrót. Ka¿dy sam musi wybraæ co mu bardziej odpowiada, a czasami te¿ i dopasowaæ do materia³ów, prac, warunków -oraz sprê¿arki.
A Sata czy Iwata? To dwa totalnie inne ¶wiaty. Jednemu pasuje jedno a drugiemu drugie. Ale nie spotka³em siê z kim¶ komu pasuje i jedno i drugie ^^
Najpierw musisz zastanowiæ siê co, ile, czym, gdzie..... A pó¼niej najlepiej i tak przetestowaæ.
Pozdro.
 

lakierok 
Wys³any: 2011-02-05, 16:24   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 423
Sk±d: Okolice
Po dzwoni³em trochê po sklepach i powiedzieli mi ze jak chce kupiæ jeden pistolet do bazy i bezbarwnego to polecali

sata 1000 RP ( podobno ciê¿ko ju¿ kupiæ 3000 RP )
dewilbisa gti pro h1
i Wolcoma GEO

co Wy na to Panowie ? :?:
_________________
Mieszalnia Lakierów

Frostt.pl
 

³ysy73 
Wys³any: 2011-02-05, 19:00   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
Witam.
lakierok napisa³/a:
podobno ciê¿ko ju¿ kupiæ 3000 RP
No jako¶ ciê¿ko mi w to uwierzyæ bo by³o tego pó³ all... i w prawie wszystkich sklepach nie sprzedaj±cych na all..
lakierok napisa³/a:
dewilbisa gti pro h1
Tego nie mia³em w rêku to nie wiem, ale znam tylko jedn± osobê która niesamowicie siê na niego skar¿y - lecz nim ani nie maluje, ani nawet go nie ma- i ca³± masê ludzi którzy go sobie bardzo chwal±.
lakierok napisa³/a:
Wolcoma GEO
Tego Walcoma nie mia³em w rêku do testów. Ale mia³em dwa inne: HVLP -zielony- i HTE - czarny. I HVLP do bazy by³ spoko a do klaru dupa blada, a HTE do klaru spoko a bazy nie testowa³em.
Je¶li GEO jest pomiêdzy nimi to mo¿e..... A i cenê maj± przystêpn±. U mnie dystrybutorem i serwisantem jest Car System Wschód. Nie wiem jak u Ciebie ale u mnie mo¿na sobie ich sztuki testowe potestowaæ.

Je¶li chodzi o gun uniwersalny to hmmmm.......
Temat rzeka a wybór ciê¿ki. Tu w grê czasami chyba bardziej wchodz± upodobania i przyzwyczajenia.
Jak malujesz nie a¿ tak du¿o na raz i w s³abszych warunkach to bardziej wybiera³bym co¶ niskoci¶nieniowego, jak wiêcej i w lepszych to raczej wysoko..., choæ nie testowa³em sam jeszcze bazy pistolem wysokoci¶nieniowym wiêc nie bêdê nie¶wiadomie wprowadza³ w b³±d.
Pozdro
 

Mart-Dent
Wys³any: 2011-02-05, 22:07   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 178
Jak kumpel nie we¼mie ode mnie w400(za 600z³) i bêdziesz zainteresowany to dam Ci znaka.
 

lakierok 
Wys³any: 2011-02-05, 23:02   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 423
Sk±d: Okolice
zastanawiam siê nad sat± 1000 RP

co to za Car System Wschód ? u mnie jest RM baza w Szczecinie to ten sam ?

bo z chêciom bym po testowa³ ? :tak:
 

³ysy73 
Wys³any: 2011-02-08, 17:23   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
Firma z materia³ami lakierniczymi tak siê nazywa:
Car System Wschód

A jej sklepy s± mniej lub bardziej rozproszone chyba po ca³ym kraju.
Musisz siê rozejrzeæ u siebie dooko³a, a jak nie znajdziesz to popytaj w sklepach i poszukaj mo¿e ich filii na necie...

Pozdrawiam
 

obcy_69
Wys³any: 2011-02-08, 21:53   
0
UP DOWN

Pomóg³: 24 razy
Posty: 704
W Szczecinie to chyba CSV..
 

PROJEKTER
Wys³any: 2011-02-08, 23:28   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
lakierok napisa³/a:
zastanawiam siê nad sat± 1000 RP :

Jak chcesz mieæ markowy pistolet do wszystkiego to jest OK. Ale raczej nie spodziewaj siê jako¶ci wymalowania jak przy modelu 3000 czy 4000. Sata 1000 w bran¿y napraw samochodowych to taki sam kompromis jako¶ciowy wymalowania jak np Airgunsa AZ30 w IWATA. Jak kto¶ du¿o lakieruje ca³ych samochodów to bêdzie z modelu 1000 zadowolony, ale przy ma³ych pojedynczych elementach to ju¿ ¶rednio.
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

izotopek 
Wys³any: 2011-02-08, 23:43   
0
UP DOWN

Posty: 45
Sk±d: Kalisz
Mogê mieæ Iwata LPH80 za oko³o 850-880z³, mowa oczywi¶cie o nówce. Akurat jest z dysz± 1.2. A W400 lv2, wbx itd oko³o 200z³ taniej ni¿ w sklepach internetowych.

Mart-Dent mogê lph80 z dysz± 1.2 k³a¶æ bazê i klar? Bo chcia³bym ju¿ nie cudowaæ z innym pistoletem do klaru. Chcia³bym, aby ma³o klaru sz³o w powietrze i by³ ma³y zakurz.

Powiedz mi czy to dobra cena za lph80?
Ta iwata jest hvlp.
 

Mart-Dent
Wys³any: 2011-02-09, 01:10   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 178
Cena nawet bardzo dobra ja da³em 1200. Ale nie wiem czy mo¿esz tym k³a¶æ i to i to bo ja mam dyszê 0.8 i nigdy nawet nie próbowa³em lakierowaæ klarem tym pistoletem. Chyba ka¿dy LPH to HVLP.
 

izotopek 
Wys³any: 2011-02-09, 17:41   
0
UP DOWN

Posty: 45
Sk±d: Kalisz
My¶lê, ¿e nada siê. Zaryzykujê. Cena jest dobra. Przynajmniej nikt nie ¶ciemnia, ¿e nie sprzeda taniej ni¿ 1000 bo taka cena dystrybutora.
Potem kupiê sobie w400, bo te¿ mogê mieæ w dobrej cenie.

Mart-Dent powiedz mi jakiej polerki u¿ywasz do tych motocykli. Chcia³bym co¶ ma³ego, relatywanie taniego.
 

Mart-Dent
Wys³any: 2011-02-09, 22:05   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 178
izotopek napisa³/a:
Mart-Dent powiedz mi jakiej polerki u¿ywasz do tych motocykli. Chcia³bym co¶ ma³ego, relatywanie taniego.


Motocykla lakierujê tylko w wolnych chwilach, a ze jest ich nie wiele to teraz ju¿ prawie wcale ich nie robiê. Co do polerki to u¿ywam shinexa, ale wcze¶niej u¿ywa³em polerki firmy sico i dawa³a radê.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime