Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: DrCruel 2009-04-16, 09:55
Autor Wiadomo¶æ
kalbi 
Wys³any: 2008-03-03, 18:10   kabina lakiernicza
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
mam pytanie do osób, które maj± kabinê. Na co zwracaæ szczególn± uwagê przy zakupie nowej kabiny? jakie¶ paramentry? czy np. do 60 tys kupi siê co¶ porz±dnego? czy lepsza jest kabina z kopan± fos± czy na pode¶cie? czy to nie ma ró¿nicy? jaki najlepszy powinien byc przep³yw powietrza by suszyæ wodê??
 
 

baqo 
Wys³any: 2008-03-03, 19:57   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
kalbi napisa³/a:
jaki najlepszy powinien byc przep³yw powietrza by suszyæ wodê??
by suszyæ wodê podstawa to pe³na cyrkulacja powietrza w czasie suszenia.opad powietrza powinien wynosiæ 0,25 m/s w pustej kabinie. proponujê pe³n± kratê,czyli ca³a pod³oga okratowana. za 60 ty¶ :roll: na pewno kupisz chinszczyznê :cry: ostatnio u znajomka ogl±da³em tak± YOKI.nazwa i pochodzenie mówi sama za siebie :mrgreen: . ch³opaki robili pó³ roku nie wiedz±c ¿e wyci±g ma zapchane wiltry. jak zobaczy³em auto po lakierowaniu to :shock: .! klapa od recyrkulacji ustawia³a siê jak sama chcia³a,si³ownik belimo w ogóle jej nie trzyma³,drzwi serwisowe wygina³y siê podczas otwierania,na ramkach trzymaj±cych filtry sufitowe oznaki korozji,w panelach styropian,a tak poza tym to w miarê chodzi³o,dobre kabiny chodz± ko³o 20 000 euro. proponujê ci zobaczyæ za firm± saima -w³oska.nuzior sprzedaje na allegro . ja mam saime model chimera 4/6/2,5 22 000 m3/h nadmuch. da³em 10 000 e bez krat,kana³ów i wyci±gu.
 
 

kalbi 
Wys³any: 2008-03-03, 20:03   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
a co myslisz o tej: http://www.allegro.pl/ite...ych_62tys_.html albo otej: http://www.allegro.pl/ite...cza_sb2000.html

chce miec jakies rozeznanie, kiedys myslalem nad uzywk± ale uzywke w dobrym stanie kupic to jak wygrac w totka.
 
 

baqo 
Wys³any: 2008-03-03, 20:27   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
http://www.allegro.pl/ite...cene_nowka.html u¿ywki te¿ miewa czasami ³adne.
 
 

kalbi 
Wys³any: 2008-03-03, 20:36   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
a jaka masz kabinê? czy masz fosê pod ni± czy podwy¿szon±? czy mozesz mi tez powiedziec jakie s± mniej wiêcej koszty zmontowania kabiny oraz wszelakiego przy³±cza tak na tip top. Chodzi mi o koszty wszystkie poza sam± kabin± (orientacyjnie) czy to jest 5k czy 10k ?? Jeszcze jedno masz na olej czy gaz?
Mój wujek ma kabinê ale kupowa³ j± jakie¶ 8 lat temu, mówi mi ¿e ka¿dorazowy cykl lakierowania to oko³o 60 z³ za olej. (20 litrów oko³o). Rozumiem ¿e robisz ju¿ wod±?? czy d³ugo odczekujesz na po³o¿enie bezb.?? Wiem, ¿e troche pytañ mi siê nasuwa ale kabina to nie ma³y wydatek. Mam pomieszczenie do lakierowania, jak na bazy rozcieñczalnikowe nadaje siê idealnie ale na wode nie za bardzo.

[ Dodano: 2008-03-03, 20:41 ]
lakierowaæ bêdê osobówki tak¿e wiadomo jakie gabaryty, dostawczaki to sporadyczna sprawa, mo¿e 4 na rok siê trafi±, tak¿e na dostawcze i tak siê nie nastawiam....

PIC00025_resize.JPG
Pobierz Plik ¶ci±gniêto 2028 raz(y) 121.11 KB

  
 
 

Amiggo 
Wys³any: 2008-03-03, 20:42   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
baqo napisa³/a:
opad powietrza powinien wynosiæ 0,25 m/s w pustej kabinie.

Powinien wynosiæ conajmniej tyle, w nowszych modelach kabin wynosi do 0,30 m/s.
kalbi napisa³/a:
jaki najlepszy powinien byc przep³yw powietrza by suszyæ wodê??
bazy wodne suszysz dyszami venturiego a nie przep³ywem powietrza komory. Po za tym musisz wiedzieæ co chcesz malowaæ (jakie wozy - gabaryty). O szczegó³ach mo¿esz poczytaæ tu : http://www.lakiernik.com.pl/articles.php?id=9
PS. baqo a gdzie twoje logo z DuPonta ?
 

kalbi 
Wys³any: 2008-03-03, 20:49   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
dysze Venturiego ju¿ mam, lakierowa³em 2 razy wod± w swoich warunkach i suszy³em w³a¶nie t± dysz±. Niestety podczas suszenia wpada du¿o ¶mieci tak¿e kabina jest konieczna przy wodzie... Przy bazach zwyk³ych mog³em ¶mieæ zgarn±æ szmatk± antystatyczn± i by³o po problemie (3 ¶mieci na element ¶rednio to niedu¿o, a po polerce praktycznie nic nie widaæ) a przy wodzie podczas suszenie troche tego gówna nawpada³o wiêc zrezygnowac mo¿na...

[ Dodano: 2008-03-03, 21:13 ]
o kwotach piszcie na priv jak nie chcecie na forum :D
 
 

marikk 
Wys³any: 2008-03-03, 21:28   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 249
Kalbi z ciekawo¶ci spytam pracujesz w tym zak³adzie http://www.blacharstwo.za.pl/ ??
 

kalbi 
Wys³any: 2008-03-03, 21:31   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
marikk napisa³/a:
Kalbi z ciekawo¶ci spytam pracujesz w tym zak³adzie http://www.blacharstwo.za.pl/ ??


tak, a co ??

akurat podpis i foto dodalem :)
_________________

  
 
 

marikk 
Wys³any: 2008-03-03, 21:37   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 249
Tak tylko spyta³em z ciekawo¶ci fajny warsztat i jak sie domy¶lam jeste¶ w³a¶cicielem
 

baqo 
Wys³any: 2008-03-03, 21:43   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
Amiggo napisa³/a:
bazy wodne suszysz dyszami venturiego a nie przep³ywem powietrza komory.
no to du pont jest naprawdê rewelka bo mi wysycha bez dysz venturiego :grin: to zastanów siê i powiedz po co pisa³e¶ to
Amiggo napisa³/a:
Powinien wynosiæ conajmniej tyle, w nowszych modelach kabin wynosi do 0,30 m/s.
kabina mo¿e mieæ nawet 0,2 m/s. w³±czasz suszenie i po 20 minutach woda sucha. tak jak pisa³em! podstawa to obieg zamkniêty. tym siê charakteryzuje kabina do wody.
 
 

kalbi 
Wys³any: 2008-03-03, 21:46   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
marikk napisa³/a:
Tak tylko spyta³em z ciekawo¶ci fajny warsztat i jak sie domy¶lam jeste¶ w³a¶cicielem


a dziêkujê, firma typowo rodzinna...
_________________

 
 

baqo 
Wys³any: 2008-03-03, 21:47   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
Amiggo napisa³/a:
PS. baqo a gdzie twoje logo z DuPonta ?
no faktycznie -zniknêlo :shock: :shock: :shock: ale ja dalej robiê na DP :grin: :grin: :grin:

[ Dodano: 2008-03-03, 21:51 ]
znalaz³ siê :grin: :grin: :grin:
 
 

kalbi 
Wys³any: 2008-03-03, 21:54   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
marikk napisa³/a:
Tak tylko spyta³em z ciekawo¶ci fajny warsztat i jak sie domy¶lam jeste¶ w³a¶cicielem


niestety muszê Ciê rozczarowaæ, w³a¶cicielem nie jestem, jestem synem w³a¶ciciela (tylko lakiernikiem :P) no ale mo¿e za parê lat he he... ale zdanie lakiernika w firmie siê liczy i to jest wa¿ne :D
_________________

 
 

baqo 
Wys³any: 2008-03-03, 22:06   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
Cytat:
podstawa to obieg zamkniêty
pe³na cyrkulacja wci±¿ zapewnia opad powietrza w lakierni.czyli op³yw po elemencie lakierowanym i odbiór paruj±cej wody z lakieru bazowego,co powoduje schniêcie.
oczywi¶cie jest tu bardzo du¿y wp³yw na zu¿ycie paliwa!!!
 
 

Amiggo 
Wys³any: 2008-03-03, 22:25   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
baqo napisa³/a:
kabina mo¿e mieæ nawet 0,2 m/s. w³±czasz suszenie i po 20 minutach woda sucha.

No to jak ty w³±czasz komorê na suszenie (20 min) to ja po 10 min z dyszami mam such± bazê (komora pracuje jak podczas malowania). I przestañ siê czepiaæ wiesz ¿e twoja i moja woda to dwa ró¿ne ¶wiaty. :roll:
baqo napisa³/a:
kabina mo¿e mieæ nawet 0,2 m/s.

Tu siê nie zgodzê bo komora ma ¶ci±gaæ ca³y py³ powstaj±cy (podnoszony) podczas malowania, a przy takim(0,2 m/s) opadzie wzrasta liczba wtr±ceñ w lakierze. Choæ tu muszê przyznaæ siê do b³êdu - przesadzi³em z tym opadem 0.3 m/s. Sorrki :oops:
  
 

kalbi 
Wys³any: 2008-03-03, 22:30   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
powoli dostajê metliku z tymi komorami...
_________________

 
 

Amiggo 
Wys³any: 2008-03-03, 22:33   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
kalbi napisa³/a:
powoli dostajê metliku z tymi komorami...

Zagl±da³e¶ na link który ci zapoda³em ? Poczytaj, to nic nie kosztuje, a zawsze co¶ ciekawego mo¿na siê dowiedzieæ. :wink:
 

baqo 
Wys³any: 2008-03-04, 08:36   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
Amiggo napisa³/a:
(komora pracuje jak podczas malowania)
i przez te 10 minut wiêcej spali paliwa jak przez dwadzie¶cia na suszeniu.
Amiggo napisa³/a:
to ja po 10 min z dyszami mam such± bazê
tylko tu trzeba od razu inwestowaæ w instalacjê z zamontowanymi dyszami,no i kompresor bardzo wysokiej wydajno¶ci. a w czasie tych 20 min. to ja sobie spokojnie myjê pistolet po wodzie i przygotowujê lak.bezbarwny,a czasami siê z kim¶ pogada :lol:

[ Dodano: 2008-03-04, 08:39 ]
http://www.blowtherm.pl/ pobaw siê tutaj :grin:

[ Dodano: 2008-03-04, 09:38 ]
http://www.saico.pl/cyrkulacja_l.htm a tutaj mamy t± oszukan± cyrkulacjê,czyli tylko w generatorze.gorsza obcja kabiny, :cry:
 
 

Amiggo 
Wys³any: 2008-03-04, 10:35   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
baqo napisa³/a:
i przez te 10 minut wiêcej spali paliwa jak przez dwadzie¶cia na suszeniu.

Ch³opie zastanów siê co piszesz, przy normalnej pracy kabiny mam w niej 20-23 st. ile paliwa przy obecnej pogodzie pójdzie (10 min) ? A ile paliwa idzie podczas suszenia (20 min) ? To tak jak by¶ napisa³, ¿e ¿arówka zu¿yje wiêcej pr±du po 10 min ni¿ po 20. Wiem chyba o co ci biega - chcesz mieæ we wszystkim racjê jak nie powiem kto. :roll:
baqo napisa³/a:
tylko tu trzeba od razu inwestowaæ w instalacjê z zamontowanymi dyszami,no i kompresor bardzo wysokiej wydajno¶ci.

Tu akurat siê zgodzê, ¿e trzeba zainwestowaæ. Choæ z drugiej strony có¿ to za koszt w porównaniu z cen± kabiny ? :wink:
 

rbfm 
Wys³any: 2008-03-04, 11:35   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
a jak to jest w lecie gdy mamy 30st ? wtedy tez sie uzywa grzania ?

ps. jestem na kupnie kabiny i nie wiem co kupic.
 

Amiggo 
Wys³any: 2008-03-04, 12:38   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
rbfm napisa³/a:
a jak to jest w lecie gdy mamy 30st ? wtedy tez sie uzywa grzania ?

Wiesz z regu³y kabina nie dzia³a jak klimatyzacja (baqo mo¿e mieæ tu inne zdanie), wiêc jak na zewn±trz 30st to i w kabinie to samo. :wink:
 

rbfm 
Wys³any: 2008-03-04, 12:41   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
Cytat:
Wiesz z regu³y kabina nie dzia³a jak klimatyzacja (baqo mo¿e mieæ tu inne zdanie), wiêc jak na zewn±trz 30st to i w kabinie to samo. :wink:


zgadza sie. ale pisalem bardziej w kontekscie wilgotnosci :)
 

baqo 
Wys³any: 2008-03-04, 12:57   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
Amiggo napisa³/a:
Ch³opie zastanów siê co piszesz, przy normalnej pracy kabiny mam w niej 20-23 st. ile paliwa przy obecnej pogodzie pójdzie (10 min) ? A ile paliwa idzie podczas suszenia (20 min)
to ja zaznaczê ¿e 20 minut i kabina jest na 30 stopni ustawiona, do takiej temp. szybko siê nagrzewa ,oraz przez d³ugi czas utrzymuje to ciep³o,w tym czasie palnik za³±cza sie ze dwa trzy razy.a ty przez 10 minyt zasysasz ca³y czas zimne powietrze z zewn±trz i palnior wali na okr±g³o..to tak jak by¶ do centralnego pod³±czy³ ,do grzania bie¿±c± wodê i nagrzewa³ j± do 60 st. :lol:

[ Dodano: 2008-03-04, 12:58 ]
Amiggo napisa³/a:
Wiesz z regu³y kabina nie dzia³a jak klimatyzacja (baqo mo¿e mieæ tu inne zdanie),
powiedz z kogo ty chcesz zrobiæ idiotê :?:

[ Dodano: 2008-03-04, 13:03 ]
rbfm napisa³/a:
zgadza sie. ale pisalem bardziej w kontekscie wilgotnosci
bêdzie 30 st. a baza bêdzie sch³a i sch³a! jak bêdzie wysoka wilgotno¶æ na zewn±trz tak i w kabinie. i tutaj te¿ plus dla zamkniêtego obiegu! wystarczy daæ wy¿sz± temp.na kabinê i wymiennik osuszy sobie t± wilgoæ.

[ Dodano: 2008-03-04, 13:09 ]
Amiggo napisa³/a:
Wiem chyba o co ci biega - chcesz mieæ we wszystkim racjê jak nie powiem kto.
ty widzê wci±z nie rozumiesz zasady pracy komory!a jak nie mam racji co do pe³nej cyrkulacji(90 %) to niech kto¶ mnie poprawi,¿e to nie suszy bazy wodnej!!!przy zmniejszonych kosztach eksploatacji :!:
 
 

Amiggo 
Wys³any: 2008-03-04, 14:35   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
Twoich komentarzy ja nie bêdê komentowa³ bo to bezcelowe i bez sensu. :cool:
baqo napisa³/a:
powiedz z kogo ty chcesz zrobiæ idiotê

Pytanie ma³o precyzyjne i taka sama odpowied¼. :wink:
baqo napisa³/a:
wystarczy daæ wy¿sz± temp.na kabinê i wymiennik osuszy sobie t± wilgoæ.

A gdzie ta wilgoæ wyparuje ? Je¿eli wolno mi idiotycznie zapytaæ ? :roll:
Po za tym baqo nie podniecaj siê tak i daj ciut na luz, nie mam zamiaru ani chêci z tob± siê k³uciæ ani wchodziæ w ostr± polemikê. :wink:
 

kalbi 
Wys³any: 2008-03-04, 14:58   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
ogólnie dziêki za wszelakie info, powoli bêde co¶ szuka³, w tym roku trzeba co¶ wybraæ... aaa s³ysza³em co¶ o systemie AIR Speed podczas suszenia wody i wcale nie trzeba mieæ dodatkowego kompresora bo urz±dzenie dzia³a samo w sobie...
_________________

 
 

baqo 
Wys³any: 2008-03-04, 15:02   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
Amiggo napisa³/a:
A gdzie ta wilgoæ wyparuje ?
a co robi wymiennik w generatorze?
Amiggo napisa³/a:
baqo nie podniecaj siê tak i daj ciut na luz
ja siê podniecam! to ty napisz co¶ konkretniejszego a nie ¿e kabina, nie suszy wody! kalbi, pyta³ o informacje,a ty jakie mu udzieli³e¶? ¿eby sobie dysze venturiego zamontowa³!


Panowie, spokojnie ;) Jak dzieci normalnie hehe ;)
 
 

Amiggo 
Wys³any: 2008-03-04, 16:36   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
baqo napisa³/a:
kalbi, pyta³ o informacje,

W³a¶nie pyta³ jak sam zauwa¿y³e¶. I jak mi siê wydaje da³em odpowied¼ w temacie.
baqo napisa³/a:
¿eby sobie dysze venturiego zamontowa³!

A czy te dysze nie s³u¿± do suszenia baz ? Je¿eli nie to wszystkich przepraszam. To, ¿e ty ich nie u¿ywasz dla mnie nic nie znaczy i wcale nie oznacza, ¿e po twoim cudownym o¶wieceniu mnie zaprzestanê je stosowaæ. Dobrze, ¿e nie wszyscy musz± pracowaæ na jak to pisa³e¶ rewelacyjnym DuPoncie. A po za tym nie wiem czy wiesz, ¿e forum jest po to aby wymieniaæ siê wiedz± a nie po to by krytykowaæ wszystkich w oko³o, którzy ¶mi± mieæ inne zdanie od ciebie. I dla twojej informacji te¿ podsuszam bazê podobnie ty, tyle ¿e ja rozgrzewam komorê do 50 st z dyszami na 3-5 min ze sch³odzeniem jej. Prawda, ¿e podobnie ? Ja nie spieram siê z tob± które rozwi±zanie jest lepsze, tylko przedstawiam pewn± alternatywê. Klient sam decyduje co woli wybraæ. Pozdrawiam wszystkich i luuuuuuuuzik ¿ycie jest zbyt krótkie by traciæ czas na spory. :wink:
 

kalbi 
Wys³any: 2008-03-04, 21:08   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
Ogólnie to w normalnych warunkach ³atwo podsuszyæ wodê, ale jak mówi³em du¿o syfu wpada podczas suszenia dysza Venturiego, tak¿e kabina powinna byæ i ju¿... a czy w kabinie zajmie to 20 min to w sumie nie du¿o, akurat umyje pistolet i rozrobie bezbarwny:P w normalnych warunkach suszy³em kilka min dysz± i potem zostawi³em wode na 2 h dla pewno¶ci :)
_________________

 
 

Amiggo 
Wys³any: 2008-03-04, 22:07   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
Ja piszê jak to wygl±da u mnie. Jest komora, s± dysze, jest osuszacz powietrza na pistolet i dysze. Bazê wodn± mogê suszyæ i promiennikiem, karta produktu dopuszcza tak± mo¿liwo¶æ. Co do tego co kto robi podczas suszenia to jego indywidualna sprawa, mo¿na se nawet browarka lub kawy poci±gn±æ. Ja pistoletu nie myjê bo wolê to zrobiæ na spokojnie po malowaniu bez kombinezonu i reszty ochrony. A tak z ciekawo¶ci kalbi na jakich produktach pracujesz (czyja woda) ? Pozdrawiam :wink:
 

rbfm 
Wys³any: 2008-03-04, 23:07   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
Amiggo napisa³/a:
A czy te dysze nie s³u¿± do suszenia baz ?


tak sobie mysle ze mogli by montowac w scianach kabiny takie dysze, co by nie stawiac dodatkowego sprzetu... ciekawe czy by to mialo sens...
 

Amiggo 
Wys³any: 2008-03-04, 23:24   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
rbfm napisa³/a:
tak sobie mysle ze mogli by montowac w scianach kabiny takie dysze

U mnie s± podwieszone tak ok. 0,5m od sufitu, ale wiem ¿e z samym monta¿em bywa ró¿nie rozwi±zane.
 

kpopis
Wys³any: 2008-03-05, 00:03   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 291
rbmf, jednak nie przerzucasz sie na ³ajby?
 

rbfm 
Wys³any: 2008-03-05, 00:51   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
Cytat:
rbmf, jednak nie przerzucasz sie na ³ajby?


juz jestem przerzucony ale tam tez jest lakierowanie
 

kalbi 
Wys³any: 2008-03-05, 07:00   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
pracuje na RM, inne rzeczy typu podk³ady, lak. bezb. to APP
_________________

 
 

Amiggo 
Wys³any: 2008-03-05, 08:12   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
Cytat:
pracuje na RM

Tzn., ¿e wodê RM-a te¿ masz, czy bêdziesz mo¿e zmieniaæ producenta ? A jak wygl±da suszenie baz wodnych, mam na my¶li zalecenia techniczne ?
rbfm napisa³/a:
ale tam tez jest lakierowanie

No i widzisz nie uciekniesz od lakierów i chyba od nas. :wink:
 

rbfm 
Wys³any: 2008-03-05, 11:47   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
Amiggo napisa³/a:
No i widzisz nie uciekniesz od lakierów i chyba od nas. :wink:


spokojnie-wozki bede zawsze lakierowal :)
 

kalbi 
Wys³any: 2008-03-05, 19:13   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
tak woda te¿ RM-a,

Czas schniêcia zale¿y od panuj±cych warunków klimatycznych i stosowanego wyposa¿enia:

Schniêcie:
Schniêcie w 20°C: oko³o 15 min.
Schniêcie w 60°C: oko³o 10 min. + ch³odzenie

Schniêcie z IR:
1 warstwa: Odparowanie do zmatowienia.
2 warstwa: W 40-50°C (max 70°C) do zmatowienia.
Warstwa dodatkowa: Odparowaæ do zmatowienia.
_________________

 
 

Amiggo 
Wys³any: 2008-03-05, 21:17   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
Dziêki. Czy zalecane s± dysze Venturiego? Zawsze dobrze jest wiedzieæ jak to wygl±da w innych firmach. :wink:
 

kalbi 
Wys³any: 2008-03-05, 21:46   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
Amiggo napisa³/a:
Dziêki. Czy zalecane s± dysze Venturiego? Zawsze dobrze jest wiedzieæ jak to wygl±da w innych firmach. :wink:


ogólnie to nie wiem czy s± zalecane ale stosowa³em... a my¶lisz, ¿e wogóle mog± byæ jakie¶ przeciwwskazania do ich stosowania?? chyba raczej nie!
_________________

 
 

Amiggo 
Wys³any: 2008-03-05, 22:07   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
kalbi napisa³/a:
przeciwwskazania do ich stosowania?

Nie mam pojêcia. Nigdy nie mia³em do czynienia z informacjami technicznymi (materia³ówkami) z RM-a.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group