Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
sawmaster 
Wys³any: 2012-10-06, 18:36   Mieszalnik RM
0
UP DOWN

Posty: 563
Sk±d: Bia³ystok
Kto¶ w ogóle bierze bazê z powy¿szej firmy? Jak jest z kolorystyk±?
 

grzechoo2008 
Wys³any: 2012-10-06, 20:41   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 377
Sk±d: kuj-pom
RM to górna pó³ka, niestety cenowo równie¿ ale pasowalno¶æ kolorów ¶wietna i si³a krycia te¿ bardzo dobra ale ta cena... :shock:
 
 

sawmaster 
Wys³any: 2012-10-07, 07:47   
0
UP DOWN

Posty: 563
Sk±d: Bia³ystok
nom cena zaporowa 25z³ za 100ml
 

Chali68
Wys³any: 2012-10-07, 09:31   
0
UP DOWN

Posty: 247
25z³. Za RM–a to bdb cena. Za g..wno trzeba dzisiaj zap³aciæ +-20z³. Niewiem czego tu chcieæ. Pozdr.
 

sawmaster 
Wys³any: 2012-10-07, 11:00   
0
UP DOWN

Posty: 563
Sk±d: Bia³ystok
Chali68, Lackdoctor p³aci w granicach 15z³ za 100ml wiêc dlatego napisa³em ¿e drogo
 

Homer S. 
Wys³any: 2012-10-07, 11:25   
0
UP DOWN


Pomóg³: 19 razy
Posty: 861
U mnie baza nie metaliczna z RM kosztujê minimum 27z³ za 100ml.
_________________

 

sawmaster 
Wys³any: 2012-10-07, 11:58   
0
UP DOWN

Posty: 563
Sk±d: Bia³ystok
no to nie wiem ale na opakowaniu od bazy metalicznej mam naklejkê RM'a
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-10-07, 12:38   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
sawmaster,
Ale nie za RM.
Pyta³es po ile kupujecie bazê metaliczna.
Odpisa³em razem z firmami.
Nie by³o tam RM.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

bachus 
Wys³any: 2012-10-21, 20:24   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 129
ja pracuje na RMie i jestem bardzo zadowolony. pasowalnosc na wysokim poziomie. chocia¿ równie¿ zdarzaj± siê jakie¶ ma³e braki. ogólnie jako system od a do z super.
podk³adów u¿ywam PERFECTFILLER i EXTRASEALER (m/m), wcze¶niej MULTIFILLER i ka¿dy spe³nia moje oczekiwania. bazy wodne maj± ¶wietne krycie, a kolor fiszki odzwierciedla dok³±dnie to co mam po natrysku ( w innych firmach bywa³o ró¿nie). Lakiery równie¿ super. Diamontop CP - EXTRA, CRYSTALCLEAR równie¿ choæ ja osobi¶cie dodaje +10/15% wiecej rozpuszczalnika. do tañszych napraw u¿ywam BASIC CP ale podgrzewam lakier przed mieszaniem z utwardzaczem do oko³o 50-60st. potrafi cieszyæ oko :) ale ka¿dy musi znale¼æ swój setup. w momencie kiedy z BASICiem pracowa³em dok³adnie wg karty techn byl dla mnie nie do przyjêcia.
_________________
CUSTOM PAINT is better than ...
... just kidding :P
 

Sw.Piotrek 
Wys³any: 2012-10-21, 23:58   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 635
Sk±d: £ód¼
[quote="bachus"w momencie kiedy z BASICiem pracowa³em dok³adnie wg karty techn byl dla mnie nie do przyjêcia.[/quote]
Czemu :?:
Ile kosztuje 1 litr (+ utwardzacz) tego lakieru :?:
_________________
http://niezalezna.pl/
 

lakierok 
Wys³any: 2012-10-22, 07:07   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 423
Sk±d: Okolice
Sw.Piotrek napisa³/a:
[quote="bachus"w momencie kiedy z BASICiem pracowa³em dok³adnie wg karty techn byl dla mnie nie do przyjêcia.

Czemu :?:
Ile kosztuje 1 litr (+ utwardzacz) tego lakieru :?: [/quote]


Diamonntop chyba w MS to u mnie co¶ 120-140 z³ za litr kompletu , dosyæ drogo
 

popx
Wys³any: 2012-10-22, 12:21   
0
UP DOWN

Posty: 42
BASIC to najtanszy bezbarwny z palety RM nalezy do grupy poliretanowych bezbarwnych ale jak na swoja cene to efekt po nim piekny //

Cena : czasami CSV robi dobra promocje na niego w 1litrowych puszkach plus utwardzacz za litre cena netto 40z³ przy 24sztukach a wiadomo bezdarwny zawsze sie przyda wiec czasem mozna zrobic zapas w czasach kryzysu :)
 

bachus 
Wys³any: 2012-10-22, 20:11   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 129
W s³upsku w CSV diamontop kosztowa³ oko³o 200z³ w komplecie.
Basic'em zacz±³em malowaæ w Belgii i tu kosztuje oko³o 15-17 euro.
dla porównania np Crystalclear czy chronolux kosztuje ponad 50euro za litr. diamontopa tu nie uzywa³em.

[ Dodano: 2012-10-22, 21:17 ]
lakierok napisa³/a:
Sw.Piotrek napisa³/a:
[quote="bachus"w momencie kiedy z BASICiem pracowa³em dok³adnie wg karty techn byl dla mnie nie do przyjêcia.

Czemu :?:


nie mog³em trafiæ z aplikacj±. Basic rozlewa sie po czasie ale czesto struktura by³a za duza (aplikacja w kabinie w odpowiedniej temp). przy próbie lepszego rozlania ciek³ mi. (aplikowa³em devillbisem GTI PRO Clear).

w momencie kiedy rzesiad³em sie na jet4000 zacza³em podgrzewac lakier do oko³o 60stC i aplikowac w temp 30st C. Pierwsza warstwe k³±de cienka zamkniêt±. drug± po 2-3 minutach w pe³ni rozlana. po calkowitym rozlaniu wychodzi szkie³ko.
Gdy malowa³em w PL ludzie cenili delikatn± strukture jak w oryginale. natomiast Belgowie chc± miec g³adko i koniec.
taki ma³y OT - zabawne bo smieciek w lakierze by im nie przeszkadza³ :P:P czasem jak widze auta gdzies po lakierowaniach w ASO to masssakra:P
_________________
CUSTOM PAINT is better than ...
... just kidding :P
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2012-11-25, 10:39   Re: Mieszalnik RM
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
sawmaster napisa³/a:
Kto¶ w ogóle bierze bazê z powy¿szej firmy? Jak jest z kolorystyk±?


Mam na mieszalni 3 systemy BASE. Jak przechodze ko³o RM i przypomnê sobie o kolorystyce to zdejmujê czapkê z g³owy. Klienci twierdz± ¿e bardzo dobre krycie, co w pracy nie czyni go du¿o dro¿szym od tañszych systemów.
 

lakierok 
Wys³any: 2012-11-25, 21:51   Re: Mieszalnik RM
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 423
Sk±d: Okolice
trze¼wy inaczej napisa³/a:
sawmaster napisa³/a:
Kto¶ w ogóle bierze bazê z powy¿szej firmy? Jak jest z kolorystyk±?


Mam na mieszalni 3 systemy BASE. Jak przechodze ko³o RM i przypomnê sobie o kolorystyce to zdejmujê czapkê z g³owy. Klienci twierdz± ¿e bardzo dobre krycie, co w pracy nie czyni go du¿o dro¿szym od tañszych systemów.


A jakie masz klary z RM-a ? masz basic-a ? bo u mnie w RM go niema ( nie by³o)
to by³ fajny klar ale ¶ciemnia³ srebra ( tak by³o kilka lat temu nie wiem jak teraz) ale ogó³em klar spoko

a co do kolorystyki czy kolor box-u to rzeczywi¶cie czapki z g³ów ,( mnie siê podobaj± du¿e fiszki wielokrotno¶æ alternatyw z szuflady :spoko: )
 

pawel1108 
Wys³any: 2012-11-25, 22:14   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 960
Sk±d: Wroc³aw
lakierok napisa³/a:
A jakie masz klary z RM-a ?

We Wroc³awiu jest Basic w ci±g³ej sprzeda¿y ,wychodzi ok 100 z³ za litr w komplecie, z tym, ¿e od jakiego¶ czasu, nie pamiêtam od jakiego , bo pewien okres u¿ywa³em DiamondclearCP zmieniono proporcje utwardzacza bo by³o 2:1 lub 3:1 (nie pamiêtam dok³adnie) a teraz jest 4:1 i sprzedaj± go w kompletach 10L klaru +2,5l utw.
Szczerze polecam DiamondclearCP i StarluxCP-mega wydajne,³atwe w aplikacji ,na 1,5 warstwy NIE gazuj±ce ale niestety cena bije po kieszeni :/
_________________
www.lakiernik-wroclaw.eu
 

grzechoo2008 
Wys³any: 2012-11-25, 22:34   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 377
Sk±d: kuj-pom
pawel1108 napisa³/a:
jest Basic w ci±g³ej sprzeda¿y

Niestety nie jest to ju¿ ten stary dobry Basic :nie:
 
 

pawel1108 
Wys³any: 2012-11-25, 22:37   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 960
Sk±d: Wroc³aw
grzechoo2008 napisa³/a:

Niestety nie jest to ju¿ ten stary dobry Basic :nie:

dok³adnie ten,¿e tak powiem stary od razu sie rozlewa³ a ten nowy po chwili, bombka z opó¼nionym zap³onem :shock:
_________________
www.lakiernik-wroclaw.eu
 

grzechoo2008 
Wys³any: 2012-11-25, 22:47   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 377
Sk±d: kuj-pom
pawel1108 napisa³/a:
dok³adnie ten

a sk±d maj± takie zapasy bo u mnie nie ma tego w sklepie od kilku lat ;)
 
 

pawel1108 
Wys³any: 2012-11-25, 22:51   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 960
Sk±d: Wroc³aw
jest na bie¿±co i powiem szczerze,¿e du¿o tego schodzi.
Grzechoo jak chcesz to spytam sk±d maj± ;) ale pewnie ze Szczecina, co¶ tam lej±, bo to nie jest to samo co by³o np. na pocz±tku 2010r jak s³usznie zauwa¿y³e¶.
_________________
www.lakiernik-wroclaw.eu
 

lakierok 
Wys³any: 2012-11-25, 22:53   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 423
Sk±d: Okolice
A mo¿e zmienili opakowanie i czyli puszkê ?
_________________
Mieszalnia Lakierów

Frostt.pl
 

pawel1108 
Wys³any: 2012-11-25, 22:54   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 960
Sk±d: Wroc³aw
:nie:
_________________
www.lakiernik-wroclaw.eu
 

lakierok 
Wys³any: 2012-11-25, 22:59   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 423
Sk±d: Okolice
ja malujê od roku PPG i nie mam zamiaru zmieniaæ , a i cenê mam du¿o lepsz±, 350 z³ za 5 litrów kompletu wiêc du¿o taniej, mam du¿o tego klaru wiêc trochê chcê odsprzedaæ , ale to tak na marginesie :x:
_________________
Mieszalnia Lakierów

Frostt.pl
 

grzechoo2008 
Wys³any: 2012-11-25, 23:05   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 377
Sk±d: kuj-pom
pawel1108 napisa³/a:
co¶ tam lej±, bo to nie jest to samo co by³o np. na pocz±tku 2010r jak s³usznie zauwa¿y³e¶.

...aaa ten Basic CP jest u mnie ca³y czas, my¶la³em, ¿e masz ten stary dobry Basic :)
 
 

lakierok 
Wys³any: 2012-11-26, 06:54   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 423
Sk±d: Okolice
U mnie RM Diamonop wychodzi najtaniej co¶ 120-140 z³ za 1 litr kompletu .
_________________
Mieszalnia Lakierów

Frostt.pl
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2012-11-26, 08:53   Re: Mieszalnik RM
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
lakierok napisa³/a:
trze¼wy inaczej napisa³/a:
sawmaster napisa³/a:
Kto¶ w ogóle bierze bazê z powy¿szej firmy? Jak jest z kolorystyk±?


Mam na mieszalni 3 systemy BASE. Jak przechodze ko³o RM i przypomnê sobie o kolorystyce to zdejmujê czapkê z g³owy. Klienci twierdz± ¿e bardzo dobre krycie, co w pracy nie czyni go du¿o dro¿szym od tañszych systemów.


A jakie masz klary z RM-a ? masz basic-a ? bo u mnie w RM go niema ( nie by³o)
to by³ fajny klar ale ¶ciemnia³ srebra ( tak by³o kilka lat temu nie wiem jak teraz) ale ogó³em klar spoko

a co do kolorystyki czy kolor box-u to rzeczywi¶cie czapki z g³ów ,( mnie siê podobaj± du¿e fiszki wielokrotno¶æ alternatyw z szuflady :spoko: )



Nie mam klarów z RM. Mam tylko ich mieszalnik. Klary sprzedaje z Novola i Spectrala.
 

barkley3434
Wys³any: 2013-09-26, 20:35   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 136
Mam takie pytanko do ludków którzy maj± mieszalnik R-M a dok³adnie chodzi mi o color master . Jak du¿a jest fiszkowa ró¿nica miêdzy color master 2 i color master 3 ???? Pytam siê z tego wzglêdu ¿e dzisiaj by³ u mnie technik i wspomnia³ mi ze woli przebiegan± 2 ni¿ now± 3 . I tak siê zastanawiam w czy jest sêk
 

yogi881
Wys³any: 2013-11-17, 19:57   Basic Standrard
0
UP DOWN

Posty: 7
Panowie mówicie chyba o Basic Standard który jest w ofercie R-M ale nie sprzedajê go CSV z racji VOC zast±pili Basica CP..Basic by³ jest i bêdzie w ofercie R-M ok. 477pln za 7,5l

P.S. Basic CP zupe³nie inaczej siê lakierujê ni¿ Standardem..
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Systemy mieszalnikowe

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group