Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
bladyy
Wys³any: 2013-03-05, 15:39   Lakierowanie niebieski metallic
0
UP DOWN

Posty: 4
Witam. Postanowi³em wróciæ do lakierowania. Kiedy¶ trochê siê w to bawi³em, na dniach mam jechaæ na kurs, próbuje otworzyæ niewielki amatorski warsztacik mechaniczno lakierniczy. Opisze co mam w zamy¶le zrobiæ - je¶li co¶ ¼le kombinuje to poprawiæ mnie proszê:
Do wymiany mam dwa b³otniki z przodu i zderzak przedni. B³otniki u¿ywane, zderzak nowy.
Wiêc najpierw matujê stare b³otniki papierem 240 na sucho, oczyszczam z rdzy odprysków itp. Nastêpnie k³adê podk³ad, po czym matujê go na mokro 800. Odt³uszczam, nastêpnie k³adê bazê - konkretnie niebieski metallic. Pó¼niej klar i tutaj pytanie doczyta³em ze najlepiej dwie warstwy? jedna niepe³na i druga do koñca? Po klarze na mokro papierem 2500 - 3000 nastêpnie past± polersk±.
Zderzak nowy "przygotowany do lakierowania" matowaæ go czy od razu nak³adaæ podk³ad?
Moje pytanie brzmi: Jakie przerwy czasowe zastosowaæ pomiêdzy kolejnymi etapami? Konkretnie mam na my¶li baza - klar.
 

gugun 
Wys³any: 2013-03-05, 15:53   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
bladyy napisa³/a:
Jakie przerwy czasowe zastosowaæ pomiêdzy kolejnymi etapami? Konkretnie mam na my¶li baza - klar.
do momentu wyschniecia bazy. baza musi byc matowa i sucha w dotyku-ok 10-20min w zaleznosci od temp. i grubosci warstwy. lakier j/w jak juz baza bedzie sucha
dodatkowo proponuje zapoznac sie z tym tematem http://lakierowanko.info/viewtopic.php?t=5785
 
 

rogal-master1
Wys³any: 2013-03-05, 16:43   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 848
Pytanie czy ci kolor si±dzie do drzwi bo jest ryzyko ze bedzie inny odcieñ niz na drzwiach :D
 

rogal-master1
Wys³any: 2013-03-05, 16:44   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 848
Wiêc wypada³oby drzwi przecieñiowaæ :D Ale ja siê tam nie znam...
 

maciej214 
Wys³any: 2013-03-05, 21:32   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 95
Sk±d: KNS
bladyy napisa³/a:
otworzyæ niewielki amatorski warsztacik mechaniczno lakierniczy

Ty mo¿e najpierw naucz siê tego, na "swoich" samochodach, czy tam elementach.

bladyy napisa³/a:
Pó¼niej klar i tutaj pytanie doczyta³em ze najlepiej dwie warstwy?

To ju¿ przeczytasz w karcie technicznej lakieru, którego u¿ywasz. Stosuj siê do tych zaleceñ.
 
 

bladyy
Wys³any: 2013-03-05, 21:47   
0
UP DOWN

Posty: 4
napisa³em w po¶cie ze ju¿ mia³em do czynienia z lakierowaniem. I lakieruje swój samochód.
 

YAMAHER
Wys³any: 2013-03-06, 17:01   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 1975
bladyy nie denerwuj sie ;D

ale maciej214 ma racje :) a pytanie co zorbic z podstawowymi rzeczami podczas lakierowania i z tekstem zak³adania zak³adu lakierniczego sa troche komiczne :)

ale cwicz cwicz :) :spoko:

czekam na foty
 

hamir 
Wys³any: 2013-03-06, 17:23   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 754
Sk±d: Astana
bladyy napisa³/a:
jechaæ na kurs, próbuje otworzyæ niewielki amatorski warsztacik mechaniczno lakierniczy
ja pier dole jakie to proste,a ja sie tak mêcze!Dzieki!
 

bladyy
Wys³any: 2013-03-08, 18:28   
0
UP DOWN

Posty: 4
Jak ja to uwielbiam. Jeden m±drzejszy od drugiego. W realu te¿ taki wyszczekany jeste¶? Ok wiêcej nie zapytam. Odnios³em wra¿enie ¿e na tym forum s± normalni ludzie, którzy pomog± a nie bêd± siê bawiæ w dr. Hause. Widzia³e¶ efekt mojej pracy? widzia³e¶ jak lakieruje? nie? nie znasz odpowiedzi na pytanie w temacie to nie odpowiadaj nic, wasze "docinki" mam w dupie :) to by³ mój pierwszy i ostatni temat na tym forum. P.S. Skoro siê tak mêczysz to mo¿e zmieñ bran¿e? Takie kozaki, najlepsi na ¶wiecie - profesjonali¶ci.
Wystarczy najpierw dok³adnie przeczytaæ, pomy¶leæ - dopiero odpowiadaæ. "ZAMIERZAM otworzyæ MA£Y AMATORSKI warsztacik" Jak bym chcia³ otworzyæ profesjonaln± lakierniê z kilkoma pró¿niami to nie pyta³bym o porady takich kozaków...
 

Mariko12 
Wys³any: 2013-03-08, 18:35   
0
UP DOWN
My¶libórz


Pomóg³: 1 raz
Posty: 342
Sk±d: Zachodniopomorskie
http://lakierowanko.info/viewtopic.php?t=7187

Lepiej to przeczytaj a zrozumiesz :)
_________________
My¶liborz gór± !!
 

okoñ
Wys³any: 2013-03-08, 18:37   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 293
No i skoczy³ kur.. :x:
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2013-03-08, 18:37   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
bladyy napisa³/a:
Widzia³e¶ efekt mojej pracy? widzia³e¶ jak lakieruje? nie?

A gdzie mo¿na to zobaczyæ...? ;)
bladyy napisa³/a:
to by³ mój pierwszy i ostatni temat na tym forum.

Kolego spokojnie mo¿esz za³o¿yæ taki sam temat na drugim forum lakierniczym jakim jest LAKIERNIK :tak: tam znajdziesz zrozumienie i szacunek dla tego co robisz i planujesz ;)
Tam szanuj± amatorów i ich bardzo ciekawe pomys³y oraz spojrzenie na ¶wiat ;)
Tak¿e nie czekaj :tak: tylko uciekaj..... poniewa¿ jak sam piszesz
bladyy napisa³/a:
mam w dupie
 

Falconx 
Wys³any: 2013-03-09, 13:19   
0
UP DOWN

Posty: 70
Sk±d: Piaseczno
bladyy napisa³/a:
Wystarczy najpierw dok³adnie przeczytaæ, pomy¶leæ - dopiero odpowiadaæ. "ZAMIERZAM otworzyæ MA£Y AMATORSKI warsztacik"

W³a¶nie - najpierw pomy¶l a pózniej pisz ........... chocia¿ po tym co napisa³e¶ w pierwszym po¶cie to ..... ^^ ^^ ^^ ^^ ^^ ^^ ^^
Tacy ludzie to :sciana:
 

hamir 
Wys³any: 2013-03-09, 14:06   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 754
Sk±d: Astana
bladyy napisa³/a:
ZAMIERZAM otworzyæ MA£Y AMATORSKI warsztacik"
No tak,sprzedali¶æie ostatnia ¶winie z chlewa,to sie miejsce zrobi³o na warsztat?Co ty wie¶niaku lakierowa³e¶ wcze¶niej?Kombajn do buraków ze zadajesz takie pytania?
O to co pytasz to na trzeciej godzinie kursu w ZDZ'cie wyk³adaja :cool:
Ale otwieraj,kup se zestaw SIC-PSIK w OBI za 299,pomaluj wapnem ¶æiany w chlewie i
wrzyæ nam pare fotek do galerii gwiazd.
;P
p.s tylko dobrze wytrzep s³ome z butów zeby¶ nie mi±³ 'wtr±cen' na "farbie" jak zaczniesz "malowaæ" :spoko:
 

rogal-master1
Wys³any: 2013-03-09, 14:21   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 848
Przecie¿ papier 2000 na wode czyni cuda to co ta taka s³oma w lakierze dla niego? :D Poprawi trizact"em I beje malinka :D
 

bladyy
Wys³any: 2013-03-09, 21:41   
-2
UP DOWN

Posty: 4
Zaraz tobie mordê przemaluje frajerze na czerwono. Taki cwaniak na forum jeste¶? Mo¿e twoje "ale" inaczej za³atwimy? Banda idiotów i pozerów. Wszyscy z tego jebniêtego forum urodzili siê w pró¿ni rozumiem... z pistoletem w d³oni? Nie ka¿dy ma mo¿liwo¶æ zaczynania w profesjonalnej lakierni. Ale ka¿dy ma prawo robiæ co lubi. Znam ludzi którzy w zwyk³ym gara¿u potrafi± lepiej polakierowaæ ni¿ niejeden z was w specjalnie przygotowanych do tego pomieszczeniach. No ale banda cwaniaków z forum wie lepiej nie? :D No poka¿cie jakie jeste¶cie kozaki. To ku*wa co wy tu piszecie jest poni¿ej jakiejkolwiek krytyki. Spójrzcie na sam± górê strony - "dzia³ dla amatorów" wiec co tutaj robi± tak wielcy arty¶ci? Ca³a ¶mietanka towarzystwa dr hause, amator wsi, "rogal-master" - (...) Zdaje sobie sprawê ¿e lakierowanie jest bardzo trudn± i wymagaj±c± sztuk± - mam tego ¶wiadomo¶æ, ale to nie znaczy ¿e nie jest do zrobienia. Z wasz± pomoc± czy bez niej osi±gnê to co chce. P.S. Do amatora wsi mo¿e nie u¿ywam takiego "wybornego" sprzêtu jak Ty, ale da siê nim dobrze polakierowaæ. Wszystkim zjebom z forum dziêkuje za "m±dre" rady.
 

okoñ
Wys³any: 2013-03-09, 22:16   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 293
bladyy, Ciekaw jestem jak to bêdzie wygl±da³o jak za 5 czy 10 lat obej¿ysz auto co sam zrobi³e¶ pewno pomy¶lisz "co to za zjeb umalowa³..."
bladyy napisa³/a:
To ku*wa co wy tu piszecie jest poni¿ej jakiejkolwiek krytyki.

No to pokaza³e¶ poziom krytyki na bardzo wysokim szczeblu :shock:
bladyy napisa³/a:
Taki cwaniak na forum jeste¶? Mo¿e twoje "ale" inaczej za³atwimy?

Ciekaw jestem ch³opcze kiedy siê obudzisz z rêk± w majtach i my¶l± ¿e zasra³e¶ sobie ca³e ¿ycie.... ale pewno siê i tak przejmiesz tym ¿e to tylko rêka ^^
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2013-03-10, 00:42   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Panowie ,jedna pro¶ba..... trochê kultury :tak: mo¿na sobie "dogryzaæ" ale róbcie to na poziomie ;)
 

jacenty 741
Wys³any: 2013-03-10, 10:07   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
bladyy napisa³/a:
Banda idiotów i pozerów.
bladyy napisa³/a:

Zaraz tobie mordê przemaluje frajerze na czerwono.
I tym podobne...Gugun,jeste¶?Nie masz jakiego¶ bana dla go¶cia,skoro nie potrafi dotrzymaæ danego s³owa i wy...nie¶ siê sam?
Bladyy,nie podniecaj siê tak swoj± osob±,bo Ty opier...isz paznokcie do ³okci ze z³o¶ci pisz±c te swoje obra¼liwe po¶ciki,a wszyscy na forum polewaj± po nogach ¶miej±c siê z Ciebie.Co kilka tygodni (je¶li nie dni) pojawia siê taki jak Ty mistrz painta,który uwa¿a,¿e wszyscy tylko czekaj± jak procesor w komputerze na znak,¿e pora dzia³aæ dla jego dobra...Lipa...Nic z tych rzeczy...Czytaj i u¿ywaj szukajki pytaj±c o pier do³y.
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group