Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
gruberek11
Wys³any: 2013-10-18, 09:25   Problem z ubezpieczycielem
0
UP DOWN

Posty: 105
Witam

Cz³owiek wjechal mi w drzwi. Dostalem wycenie z ubezpieczalni na 1100 z³, gdzie 3ba lakierowac 3 elementy, wd³g mnie i innych osob drzwi do wymiany - wygieta ramka u gory przy dachu. Czy taka jest praktyka ubezpieczalni aby szpachlowac drzwi a nie wymieniac?

belka wgieta razem z drzwiami.jpg
Plik ¶ci±gniêto 36 raz(y) 39.74 KB

zakres odksztalcenia.jpg
Plik ¶ci±gniêto 38 raz(y) 47.19 KB

gora drzwi odksztalcila sie.jpg
Plik ¶ci±gniêto 38 raz(y) 43.66 KB

zakres odksztalcenia.jpg
Plik ¶ci±gniêto 35 raz(y) 47.19 KB

 

kalbi 
Wys³any: 2013-10-18, 11:12   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
a co to za ubezp.? drzwi ewidentnie wymiana.
_________________

 
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2013-10-18, 11:52   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
gruberek11 napisa³/a:
Cz³owiek wjechal mi w drzwi.


gruberek11 napisa³/a:
Dostalem wycenie z ubezpieczalni na 1100 z³,
Policzyli tylko za wymianê i lakierowanie drzwi.

gruberek11 napisa³/a:
gdzie 3ba lakierowac 3 elementy,

Wg nich... jedne s± do lakierowania.

Tak to widzê, ale nie jestem w temacie ubezpieczalni ¿adnym znawc±.
Mia³em dwa zdarzenia i w taki sam sposób podeszli do tematu.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

gruberek11
Wys³any: 2013-10-18, 15:24   
0
UP DOWN

Posty: 105
Smierdzaca aviva, w poniedzialek jade do rzeczoznawcy pzmotu
 

Masa
Wys³any: 2013-10-20, 17:43   
0
UP DOWN

Posty: 79
dlatego ja wszystkie pojazdy mam w PZU, a dodatkowo ,,w razie W" mam AC te¿ w pzu. Teraz spadli z cenami i s± konkurencyjni do tych wszystkich innych ,,firm".Ale mam pewno¶æ ¿e w przypadku uszkodzenia, dostanê tyle ile wystarczy na solidn± naprawê.
Przyk³ad: VW Caddy 1997- ¿aden sza³. Ojciec cofa³ i waln±³ bokiem w naro¿nik od gara¿u- wgniecione drzwi i próg, przy okazji zg³osi³em wgniecione 1 drzwi tylne(na pace)- odszkodowanie z AC 3200z³ a wszyskie elementy uszkodzone na tyle ¿e oby³o siê bez wymiany ;P
 

KK 
Wys³any: 2013-10-20, 21:33   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Firmy ubezpieczeniowe wszystkie wal± w dupê klientów. Niektóre mniej, inne bardziej.
Ciekawe ile taka naprawa caddy wysz³aby w Niemczech.? :D
Pewnie auto do kasacji.

Jednak Pzu to w tym momencie ostatnia firma, która jeszcze cokolwiek p³aci.

Strze¿cie siê Interrisk, mtu, compensy itd.
 
 

gruberek11
Wys³any: 2013-10-21, 22:30   
0
UP DOWN

Posty: 105
Po powo³aniu rzeczoznawcy z pzmot-u, zrobieniu wyceny w niezal¿nym serwisie przyznano 5100 z³ ale po okazaniu fv za naprawe i fv ¼rod³owych czesci. Totalne bezprawie , jestem po konsultacji z prawnikiem i wysy³am odwolanie a ja nie to s±d. Smieszne jest to ¿e wdlg nich s± dwa koszty naprawy - 1100 z³ i 5100 z³ hahaha co za naciagacze
 

KK 
Wys³any: 2013-10-21, 23:32   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Oddaj do serwisu i niech oni przedstawia faktury ubezpieczalni i po problemie.

Pewnie by siê chcia³o co¶ jeszcze zarobiæ co ? :>
 
 

gruberek11
Wys³any: 2013-10-22, 11:06   
0
UP DOWN

Posty: 105
Nie chodzi o to. Chcialem oddaæ ale negowali uszkodzenia. Nie i tyle. Mam prawo wybrac metode likwidacji szkody i tyle.
 

zed
Wys³any: 2013-10-22, 19:24   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 328
gruberek11 napisa³/a:
Nie chodzi o to. Chcialem oddaæ ale negowali uszkodzenia. Nie i tyle.
a kalkulacje z zakladu naprawczego przedstawiles??ze naprawa wyniesie ....
to jest normalna procedura firm ubezpieczeniowych,ze zani¿aj± kalkulacje.zaklad naprawczy powinien zrobic kalkulacje w audatex(audanet),czy eurotax wysylasz do zakladu ubezp i musza sie do tego odniesc ale nikt ci nie napisze nie bo nie.wyceny takie prawie zawsze wychodza x3.co do pzu to nie znam gorszej firmy
_________________
Inteligentni ludzie s± czêsto zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spêdzaæ czas z idiotami
 

gruberek11
Wys³any: 2013-10-22, 21:59   
0
UP DOWN

Posty: 105
Sprawa wygl±da tak. Zg³osi³em szkodê, likwidator przyszed³, oceni³, drzwi pogiête, uznali ¿e s± do naprawy, zakwestionowa³em to, zrobi³em ekspertyzê oraz wycenê w warsztacie, oni uznali wycenê warsztatu, ale mam przedstawiæ fakturê za naprawê oraz fakturê warsztatu na czêsci i materia³ heh bzdura, pora¿ka naprawdê.
 

zed
Wys³any: 2013-10-23, 11:38   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 328
gruberek11 napisa³/a:
oni uznali wycenê warsztatu, ale mam przedstawiæ fakturê za naprawê oraz fakturê warsztatu na czêsci i materia³ heh bzdura, pora¿ka naprawdê.

zadna firma nie da ci kasy na nowe oryginalne czesci jesli nie dostanie kwitu zakupu i kwitu za naprawe,dlaczego masz dostac tyle kasy co wezmie zaklad naprawczy placacy podatki zusy ,wio¶ ,itd ?firmy ubezp bronia sie w ted sposob przed 'garazowcami '.
czasy gdzie sie bralo 5 tysi i robilo sie u pana zdzicha w szklarni za 1,5 tysia sie skonczyly,a skoro piszeszze zgodzili sie na wycene warsztatowa to w czym problem? warsztat da kwit na naprawe i czesci i po sprawie
_________________
Inteligentni ludzie s± czêsto zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spêdzaæ czas z idiotami
 

gruberek11
Wys³any: 2013-10-23, 13:58   
0
UP DOWN

Posty: 105
Dlaczego ? Ano dlatego ¿e w ich kosztorysie nie dali drzwi do wymiany a do naprawy.Po 2 ich ¿adania nie s± zgodne z prawem obowi±zuj±cym. Po 3 warsztat odmówi³ mi podawania faktur ¼ród³owych z uzasadnieniem ¿e to ich tajemnica handlowa itd
 

zed
Wys³any: 2013-10-23, 17:41   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 328
gruberek11 napisa³/a:
ich kosztorysie nie dali drzwi do wymiany a do naprawy
w czyim kosztorysie??warsztatu?
jesli warsztat ci odmowil to go zmien
ja robiac kalkulacje udostepniam ja firmie i klientowi jeslei element jest do wymiany a rzeczoznawca dal naprawe wolam go jeszcze raz,wpisuje el do wymiany w kalkulacje(90%)jest uznawane ,fakture moge dac z wykreslonymi kwotami ,rabatami ;to moja sprawa czy kupilem z 30% rabatem czy 5% firme ubezpieczeniowa interesuje tylko czy jest f ra zrodlowa na oryginal a nie za ile kupione graty(oni wyplacaja wg kalkulacji)
_________________
Inteligentni ludzie s± czêsto zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spêdzaæ czas z idiotami
 

gruberek11
Wys³any: 2013-10-23, 18:09   
0
UP DOWN

Posty: 105
Ju¿ t³umacze.

- 1 kosztorys ubezpieczalni - 1100 z³, ¿enada 0 wskazówek odno¶nie wymiany drzwi, listwy bocznej (dali polcara bez chromu),
- w miedzyczasie rozmowa z likwidatorem i mialem spadac na drzewo w skrocie
- wycena w warsztacie na 5500 z³
- ocen a rzeczoznawcy
- zgoda na kosztorys ale mam dac FAKTURE ZA NAPRAWÊ ORAZ FAKTURY ZA ZAKUP CZʦCI PRZEZ WARSZTAT!.

Porazka
 

zed
Wys³any: 2013-10-23, 20:13   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 328
gruberek11 napisa³/a:
zgoda na kosztorys ale mam dac FAKTURE ZA NAPRAWÊ ORAZ FAKTURY ZA ZAKUP CZʦCI PRZEZ WARSZTAT!.

normalna procedura wszystkie ubezp tak teraz robia
to w czym problem?wstawiasz auto do warsztatu,warsztat naprawia wysyla kwit do firmy ubezp oni robia przelew po sprawie
juz pisalem ze czasy gdzie sie bralo 5000 i robilo za 1000 juz minely
ubezpieczyciel zawsze robi kosztorys zanizony
gruberek11 napisa³/a:
Porazka
:?:
_________________
Inteligentni ludzie s± czêsto zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spêdzaæ czas z idiotami
 

Masa
Wys³any: 2013-10-24, 17:18   
0
UP DOWN

Posty: 79
id¼ do firmy wotum to jeszcze wiêcej dostaniesz ni¿ te 5500z³.wiem co mówiê :tak: :!:
 

YAMAHER
Wys³any: 2013-10-24, 22:57   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 1975
Panowie ja kiedys lezalem na lewej stronie auta w mitsu l200 i byl zbita szyba przednia i bok wgnieciony troszke. Bylem w gazecie gdzie widnial naglowek cudem przezyli a ubezp wyliczyla calke i dla ponad 70 klockow :-D
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Blacharstwo i inne naprawy

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group