Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
bandita7 
Wys³any: 2009-04-10, 21:50   Reanimacja Golfa III:)
0
UP DOWN

Posty: 63
Witam i prosze o pomoc co i jak a konkretnie mam 4 pytania ..
1. czy cieniowanie tak jak zaznaczy³em na foto bedzie dobrze 1 pierwsza warstwa 2 druga no i 3 ostatnia zapylona a rozpuszczalnik dac od 2 kreski az za troche 3 kreski a reszta w klar czyli ca³y b³otnik ty³ i drzwi czy cieniowac tez i klar .

2. mam b³otnik ty³ zdarty do plastiku bo by³ bardzo popekany a raczej szpachla na nim i czy mozna na niego k³asc odrazy szpachle do plastiku novola czy pierw podk³ad zwiekszajacy przyczepnosc a potem podk³ad akrylowy plus uelastyczniacz i zwyk³a szpachle uni soft podk³ad akrylowy baza klar ???

3. mam przedni spoiler z laminatu i nie mam pojecia od czego zaczac na nim :/ zdarta jest z niego ca³a pow³oka ze szpachla która by³a popekana i co dalej ??

4.mam do pomalowania przedni spoiler tylni zderzak i obydwa tylne b³otniki i zeby nie by³ widac to mam cieniowac i przednie b³otniki i maske które so obok spoilera??
tylne ca³e drzwi bo sa obok b³otników i ca³a tylna klape bo jest obok zderzaka ??
i maske bo jest obok spoilera?? :D :sciana: to ca³e auto moze umalowac:D³atwiej bedzie :)

DSC02551.JPG
Plik ¶ci±gniêto 107 raz(y) 214.8 KB

DSC02550.JPG
Plik ¶ci±gniêto 77 raz(y) 44.86 KB

DSC02549.JPG
Plik ¶ci±gniêto 66 raz(y) 29.06 KB

 

pitterek 
Wys³any: 2009-04-11, 00:09   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 306
a wiêcd tak;

1 zakoñcz cieniowanie troche powy¿ej lini kjtóra przechodzi prze tylny b³otnik i drzwi.
na za³amaniu ³atwiej CI bêdzie oszukaæ oko

2
bandita7 napisa³/a:
mam b³otnik ty³ zdarty do plastiku


b³otniki tyln w gIII s± plastikowe???


3.zrób go w pdok³ad a potem szpachluj. laminaty s± wyjatkowo paskudne, szczególnie te na spilerach niewiadomego pochodzenia, by
bandita7 napisa³/a:



4.mam do pomalowania przedni spoiler tylni zderzak i obydwa tylne b³otniki i zeby nie by³ widac to mam cieniowac i przednie b³otniki i maske które so obok spoilera??
tylne ca³e drzwi bo sa obok b³otników i ca³a tylna klape bo jest obok zderzaka ??
i maske bo jest obok spoilera?? :D :sciana: to ca³e auto moze umalowac:D³atwiej bedzie :)
najmniej takie jest moje zdanie


do plastikópw i laminatów nie cieniujesz, na tych materia³ach i tak wyjdzie inny odcieñ , najczê¶ciej ciemniejszy
_________________
Pit
 

kalbi 
Wys³any: 2009-04-11, 09:19   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
akurat z tym kolorem to nie bedziesz mial problemow by wycieniowac. Nie daje siê tu rozpuszczalnika do cieniowanaia. Caly b³otnik i drzwi w lakier bezbarwny i wystarczy.
_________________

 
 

michalLbn
Wys³any: 2009-04-11, 09:24   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 184
Co do cieniowania bezbarwnego na drzwiach i b³otniku to ja bym robi³ bezbarwnym ca³y b³otnik do samej góry i drzwi te¿. I tak liczysz klientowi za cieniowanie wiec nie za³uj lakieru na ca³y element bo jak ci wpy³ka nie wyjdzie to bêdziesz od nowa robi³
 

michalLbn
Wys³any: 2009-04-11, 09:25   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 184
kalbi mnie ubieg³ :)
 

bandita7 
Wys³any: 2009-04-11, 09:32   
0
UP DOWN

Posty: 63
czyli zmatowic drzwi i b³otnik 1500 za 3 kreske baza a reszta w klar i bez rozpuszczalnika i bedzie bajka:)
a jak z tym zderzkiem ty³ na to odrazu szpachla do plastiku czy pierw podk³ad zwiekszajacy przyczepnosc potem do podk³adu uelastyczniacz i na to zwyk³a szpachla uni soft podk³ad i baza klar ??
a z przodem to juz wogóle nie mam pomys³a na laminat :help: :blee: :blee: :blee:
 

michalLbn
Wys³any: 2009-04-11, 10:02   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 184
tak 1500 bez rozpuszczalnika. Jak takie zderzaki szpaczluje od razu pó¼niej zwiêkszajacy przyczapno¶æ i podk³ad ale niech kto¶ jeszcze sie wypowie
 

kalbi 
Wys³any: 2009-04-11, 10:33   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
szapchlujesz od razu bez pzp. Pzp dajesz potem przed podk³adem akrylowym.
_________________

 
 

bandita7 
Wys³any: 2009-04-12, 10:27   
0
UP DOWN

Posty: 63
moze nie wszyscy oddali sie swietowaniu :) i ktos sie jeszcze wypowie w moim temacie bede wdzieczny jak z tym laminatem :/ :> :> :>
 

mebArth 
Wys³any: 2009-04-12, 17:38   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Wspó³czuje pracy przy zderzaku :D
B³otnik lecisz do 3ciej kreski baz±, drzwi do po³owy baz±, ca³osc (drzwi i b³otnik) przykrywasz bezbarwnym i nie baw sie w rozpuszczalniki do cieniowania bo tylko roboty sobie do³o¿ysz.
Zderzak myjesz goraca woda, suszysz, szlifujesz 240 na sucho, szpachlujesz, PZP, podk³ad z uelastyczniaczem, szlif i kolor.
Popêkana farba na zderzaku/laminacie mus byc zdarta do tworzywa bo inaczej wyjdzie mina przy sk³adaniu lub w praniu.
Do klamki masz jedna srubke TORX od srodka (felc drzwi)nie musisz rozbierac tapicerki.
Zwijasz szybe, sci±gasz gume, zdejmujesz sci±gacz wody,listwe masz na kolkach do¶c mocnych wiec raczej ich nie po³amiesz i masz drzwi rozebrane. Na cholere sie bawic w rozpuszczalniki przy takim aucie.
_________________
Bart
 
 

bandita7 
Wys³any: 2009-04-13, 00:13   
0
UP DOWN

Posty: 63
no to bardzo mi pomog³es mebArth :spoko: mam jeszcze takie pytanko od poczatku zabawy z golfem jade na novolu do podk³adu akrylowego pod baze z tego co wiem to mam w okolicy mieszalnik ppg i maxmayera i sikkensa który najbardziej podchodzi waszym zdaniem cenowo i kolorystycznie na konwencji baza klar zeby kolor najlepiej pasowny by³ a klar mysle zakupic NOVAKRYL 570 ms lub NOVAKRYL 590 hs chodzi mi zeby by³a g³ebia czarnego i zeby sie rozla³ czy kupic dp 3750S HS 3:1 ale czy warta go golf :D za 80 z³/litr
 

Ryba 
Wys³any: 2009-04-13, 10:38   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
Novoakryl 570 nie polecam i unikam jak ognia, u mnie gazowa³ z niewiadomych przyczyn :sciana:
Zamiast tego spróbuj spectral 515, robi³em tym swoje felgi (czarne) i na prawdê nie ma siê do czego przyczepiæ ;)
 
 

zdenek_zdenek
Wys³any: 2009-04-13, 10:53   
0
UP DOWN

Posty: 99
Ryba, a ile p³acisz za tego spectrala, bo za ok 70z³ za litr mo¿e mieæ fajny lakier hs z Max meyera (fajny ale paskudnie ¶mierdzi)
A z tanich lakierów niez³y jest new chem (lekko ¿ó³tawy ale dobrze sie wylewa) ok. 50 za litr
 

Ryba 
Wys³any: 2009-04-13, 10:56   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
64 wychodzi :D lub jako¶ podobnie
 
 

zdenek_zdenek
Wys³any: 2009-04-13, 11:03   
0
UP DOWN

Posty: 99
lepiej dop³aciæ i wzi±æ co¶ lepszego, np ten MM lub U-POL, chocia¿ ten drugi jest troche mniej wydajny
 

bandita7 
Wys³any: 2009-04-13, 11:11   
0
UP DOWN

Posty: 63
NOVAKRYL 590 hs albo hvs ktos tym pracowa³ ?? cos o tym moze powiecie lub moze cos z profix :) zeby potem to mia³ rece i nogi i jakos wyglada³o ale nie kosztowa³ duzo bo to nie roczne autko:D:D:D a dupont odpada za drogi na tego vweja:D
 

Ryba 
Wys³any: 2009-04-13, 11:17   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
To beirz spectral to ejst lakier do którego nie mam na prawdê ¿adnych zastrze¿eñ, dobrze siê rozlewa kryje i nie robi masy py³u :D
 
 

michalLbn
Wys³any: 2009-04-13, 11:41   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 184
max meyer fajnie pachnie a nie smierdzi :) Rzecz gustu. I tak w masce nie czuæ przecie¿
 

Ryba 
Wys³any: 2009-04-13, 11:50   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
Tu masz opisywane wcze¶niej felgi. Malowane baza niemetaliczna czarna mieszalnikowa Novol i klar Spectral 515. Wiem, ¿e felgi to nie ca³e auto, ale pogl±d jaki¶ zawsze bêdzie :spoko:


Lakier nie by³ polerowany, to co widaæ na zdjêciu jest prosto po pistolecie :D
 
 

bandita7 
Wys³any: 2009-04-13, 12:03   
0
UP DOWN

Posty: 63
³adnie ³adnie wyglada ;P ;P jak by mi tak wysz³o to bajka:) :tak: :tak: we wtorek udam sie do ostrowca i dowiem sie jak z dostepnoscia tego w moich okolicach :) :):)dzieki wielkie za odpowiedzi postep prac bedzie pokazywany na foto :)
 

bandita7 
Wys³any: 2009-04-20, 07:59   
0
UP DOWN

Posty: 63
mam takie pytanie jak chce go pomalowac na inny kolor np zielony jasny metalik lub per³e który bardziej efektywnie wyglada ???? to musze zmatowic klar i dac po ca³osci podk³ad akrylowy i potem zielen i klar czy zmatowic stary klar 1200 i na to baze zielona i klar ??
 

bandita7 
Wys³any: 2009-04-21, 22:09   
0
UP DOWN

Posty: 63
halo halo jest ktos na tym forum ??? mam takie pytanie jeszcze i pewnie nikt tez na nie nie odpisze ;P ;P ;P
jak malowac auto na 2 kolory góra czarna do zagiecia a reszta zielona moze ktos to robi³ juz i mi powie jak to zrobic ???
z tego co wymysli³em to pierw pomalowac wszystkie wneki baza i klarem
jak to wyschnie to pomalowac drzwi od srodka na kolor baza klar i czekac az wyschnie a na koniec za³ozyc drzwi i reszte i zamknac je i do oko³a go obleciec zeby nie by³o róznicy w odcieniu dobrze mysle ?????
tylko czy sie nie pogryzie jak bede malowac juz ca³osc baza ze (swiezym 6 dniowym)) klarem którym malowa³em wneki a potem ca³osc ??? jak to zrobic zeby by³o dobrze :help: :help:
 

kondzik 
Wys³any: 2009-04-22, 05:48   
0
UP DOWN

Posty: 97
Sk±d: CK&Ft.Myers
jesli moge sie wtracic to wez z golfa nie rób agrotuningu
 

bandita7 
Wys³any: 2009-04-22, 06:56   
0
UP DOWN

Posty: 63
kondzik napisa³/a:
jesli moge sie wtracic to wez z golfa nie rób agrotuningu


mozesz to rozwinac agrotyningu
 

jacenty 741
Wys³any: 2009-04-23, 18:23   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Czyli tuningu wiejskego.Wiesz,spoilerki,brewki,krowie rogi na masce... ;P
 
 

bandita7 
Wys³any: 2009-04-23, 22:37   
0
UP DOWN

Posty: 63
nie o to mi nie chodzi chce go zrobic w 2 kolorach z fajnym paskiem z aerografu na ³aczeniu kolorów ale brak odzewu na forum jak to zrobic :\ moze nikt tego nie robi³ nigdy albo sam nie wiem co ......dzieki wszystkim za dotychczasowa pomoc dam fotke jak wysz³o z w³asnego pomys³u bez pomocy :cool: :)
 

bandita7 
Wys³any: 2009-10-01, 23:49   
0
UP DOWN

Posty: 63
witam mam ma³e pytanie co moze byc przyczyna powstania takiego kleksa w jednym miejscu na ca³ych drzwiach ??? i czy drzec to do blachy i podk³ad itd ???

wtf.jpg
Plik ¶ci±gniêto 131 raz(y) 44.67 KB

 

lukas
Wys³any: 2009-10-02, 00:05   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 339
Co za gangrena :x: lepiej zedrzyj to do blachy, ja bym nie ryzykowa³. Czy to siê zrobi³o po po³o¿eniu bezbarwnego od razu czy po jakim¶ czasie? I czy w innych miejscach drzwi te¿ czy tylko ko³o klamki?
 

bandita7 
Wys³any: 2009-10-02, 09:10   
0
UP DOWN

Posty: 63
tylko obok klamki tak jak widac a reszta drzwi ok z baza nic sie nie dzia³o a po po³ozeniu bezbarwnego wracam po 30 min i ^^ :D wszystko na org rozpuszczalnikach odt³uszczane antysilikonem nie mam g³owy co to za przyczyna tego .
 

kalbi 
Wys³any: 2009-10-02, 12:59   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
a pod tym by³ jaki¶ podk³ad?? na co baza w tym miejscu by³a po³o¿ona?? ogólnie zastanawia mnie inna kwestia-ta ta¶ma i lakierowanie na kant do ta¶my? o co biega?
_________________

 
 

bandita7 
Wys³any: 2009-10-02, 13:26   
0
UP DOWN

Posty: 63
by³ inny kolor potem zmatowienie na sucho minimalne szpachlowanie zagniecen potem podk³ad ca³e drzwi 1000 na mokro baza i klar no i efekt ....
mysle czy moze byc to wina podk³adu novola 1k którym pryska³em na przeszlifki ?? ale nie tylko w tym miejscu a tylko tu sie to pokaza³o .
 

bandita7 
Wys³any: 2009-10-02, 14:58   
0
UP DOWN

Posty: 63
malowane jest do tasmy na ostro aby uzyskac taki efekt koncowy :)

klap.jpg
Plik ¶ci±gniêto 176 raz(y) 24.44 KB

 

glover
Wys³any: 2009-10-02, 15:15   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 303
Fajnie wysz³o ;) a jak robi³e¶ ten w±ski pasek, przed zielonym i czarnym czy po i czy linia podzia³u wysz³a ci równa?
 

kalbi 
Wys³any: 2009-10-02, 16:21   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
bandita7 napisa³/a:
malowane jest do tasmy na ostro aby uzyskac taki efekt koncowy :)
no ³adnie :D a z tymi drzwiami to nie wiem za bardzo bo je¶li lecia³e¶ podk³±d na przeszlifki 1k to ju¿ powinno by³o co¶ wyj¶æ na bazie, a zonk du¿y siê zrobi³ i to bardzo, co¶ siê powa¿y³o...
_________________

 
 

bandita7 
Wys³any: 2009-10-02, 21:22   
0
UP DOWN

Posty: 63
No zle chyba nie jest jak wam sie podoba ;) bo lakiernikiem nie jestem a to pierwsze moje malowanie swojego auta na takich najlepiej sie uczyc :D wiedza tylko forum a pasek to bardzo duzo zabawy bo zielony to srebro i pigmentowany klar pierw malowanw do tasmy potem zrywanie papierek i woda wyznaczenie paska oklejanie baza niebieska (aerograf)i klar na ca³osc paska ok 3 warstw moze i d³ubanina ale mam garaz duzy ciep³o mam czas robie dla siebie wiec :) mam pare fotek z ca³ego cyklu wiec cos tam wkleje na forum jak bede miec swoje alu od prostowania z lublina to dam foty ca³osci a drzwi to dla mnie amatora wielka zagadka prawie ca³e auto wneki srodek drzwi a jedne takie udane .... :x: :x: :x:

Mam pytanie moze ktos odpowie ... podk³ad baza klar umalowane suche robie polerke przetarcie do bazy i na tym miejscu gdy pomaluje od nowa baza zwazy sie ?? czy musi byc izolacja podk³adem i potem baza i klar ??? :spoko:
 

Ryba 
Wys³any: 2009-10-02, 21:48   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
Musi byæ izolacja koniecznie :D
Swoj± droga jak przy polerce przetar³e¶ siê do bazy to "jeste¶ hardkorem" :spoko:
 
 

bandita7 
Wys³any: 2009-10-02, 21:54   
0
UP DOWN

Posty: 63
heh :) nie no takiej znieczulicy w rekach nie mam :D ;) ;) ;) a pytanie z ciekawosci pad³o niz z koniecznosci .
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group