Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
airbrush 
Wysłany: 2009-09-01, 19:44   Galeria airbrush.
0
UP DOWN

Witam moja ostatnia praca, ciągle szlifuje umiejętności jak i cierpliwość,gdyż praca na chińszczyźnie należy do samo okaleczania siebie i pracy no ale cóż zrobić na bez rybiu i rak rybą.

Erni 
Wysłany: 2009-09-01, 21:32   
0
UP DOWN

według mnie usta nieproporcjonalne, coś tam w nich nie pasuje. Po za tym jak DLA MNIE git ;) wiadomo mistrzostwo to nie jest, ale ćwicz ćwicz i jeszcze raz ćwicz. Jeszcze dogonimy wymiataczy ;)
pozdrawiam

LoboLoco 
Wysłany: 2009-09-02, 07:47   
0
UP DOWN

Mi się podoba, jak na początki i to nawet bardzo... może dlatego, że ten portret przypomina mi pewnego znajomego :) mimo że jest wiele błędów i zbyt mocnych pociągnięć, podobają mi się odcięcia od szablonu, nie kłujące w oko... i fajny kontrast... teraz to już musisz kupić porządny sprzęcik... nie ma wymówek ;)

airbrush 
Wysłany: 2009-09-02, 09:28   
0
UP DOWN

Eh te mocne pociągnięcia przeważnie są spowodowane niespodziewanym wytrysiem aero, fakt trza mi lepszego sprzętu.

Erni 
Wysłany: 2009-09-02, 09:32   
0
UP DOWN

ale tak serio, to ten ziomek z obrazka coś w sobie ma... nie wiem co to, byc moze mi tez kogos przypomina, albo go juz gdzies widzialem :D nie wiem

Tadeusz 
Wysłany: 2009-09-02, 09:41   
0
UP DOWN

tak się składa, że znam tą fotkę i całkiem nieźle oddałeś jej klimat. Możesz tu zobaczyć jak portret nie lubi maskowania i ostrych, kontrastowych odciętych. Powtórzę za Szalonym Wilkiem, kup sobie lepszy sprzęt, bo ten będzie tylko hamował Twój rozwój. I może chociaż brystol, najlepiej ten powlekany ? Bardziej przyłożysz się do pracy, bo nie będzie "i tak do wyrzucenia".

airbrush 
Wysłany: 2009-09-02, 14:38   
0
UP DOWN

Odpowiednia powierzchnia jest dość sporym problemem, na razie używam 2 sklejonych ze sobą kartek bloku rysunkowego,Nie powiem nie jest to zbyt wdzięczna powierzchnia do malowania, raz zastosowałem dużo formatowy karton uprzednio zagruntowany farbą emulsyjną.Jedyny minus to taki że farby trochę lubią się "ślizgać" na takiej powierzchni.

Tak jak pisałem przy jednej pracy siedzę około 5h z powodu sprzętu który muszę co chwilę czyścić lub szukać przyczyny awarii.
Lecz jestem zdania że dla chcącego nic trudnego.
Kolejna praca z serii "Z sepią wśród aero"namalowana jakiś czas temu.

LoboLoco 
Wysłany: 2009-09-02, 15:09   
0
UP DOWN

Z tym ślizganiem sie farby rzecz polega na tym , że mniej chłonne powietrze wymaga gęstrzej farby, lub jej mniejszego dawkowania, lub mniejszego ciśnienia , by nie rozdmuchiwać farby, lub większej odległości... jeżeli kiedyś będziesz malował jakieś blaszki lub plastiki to ich chłonność jest rówana zeru, więc lepiej od początku starać się próbować malować na niechłonnym podłożu...

airbrush 
Wysłany: 2009-09-02, 20:35   
0
UP DOWN

W sumie to juz malowałem na metalowych powierzchniach lecz stosowałem farby samochodowe które mają większą "przyczepność".Teraz maluję tylko farbami wodno rozcieńczalnymi Auto Air ze względu na małe dziecko.

Tadeusz 
Wysłany: 2009-09-03, 01:12   
0
UP DOWN

nie chcę Cię martwić, ale Auto Air to farby TOKSYCZNE. Wodnorozieńczalne nie znaczy nieszkodliwe. Tu również obowiązkowe są środki ochrony osobistej. Najmniej szkodliwe są "zwykłe" Createxy czy Goldeny.

airbrush 
Wysłany: 2009-09-03, 15:14   
0
UP DOWN

No rozumie lecz w porównaniu z samochodowymi lakierami które oprócz toksyczności emitują szkodliwe opary wyczuwalne, to Auto Air są bezpieczniejsze.

LoboLoco 
Wysłany: 2009-09-03, 15:16   
0
UP DOWN

Właśnie rzecz w tym, że skóra człowieka "otwiera się" na wszelką chemię w wodorozcieńczalnych, natomiast rozpuszczalnikowe nie wnikają tak przez pory skóry do organizmu...

hlecter
Wysłany: 2009-09-03, 16:01   
0
UP DOWN

z całym szacunkiem ale mówienie że ciemniejsze odcięcia to wina tryśniecia "aero chinczyka" nie przemawia do mnie bo malujesz farbami czysto pod aerograf stworzonymi, ja maluje chinczykiem, na kartonach zwykłymi farbami akrylowymi z tubki i nie mam tego problemu , nie narzekam ale wiem ze moze byc lepiej dlatego mysle nad zakupem profesionalnego aero , nie zwalaj winy na sprzet bo nawet jesli jest to chinczyk to jesli potrafisz sie nim posługiwac to efekty będą zadowalające , nie pędzel czyni malarza lecz jego doświadczenie ćwicz jak najwiecej

airbrush 
Wysłany: 2009-09-03, 16:55   
0
UP DOWN

Każdy się uczy na błędach, mówisz że specjalnie lub z braku doświadczenia walnołem te plamki na swojej pracy?Hehe dobre rozbawiłeś mnie .
Dobrze że doszedłem samemu do tego co boli mojego chinoaerografa, po prostu iglica jest juz trochę zużyta i zbyt mocno była wciśnięta w dyszę co owocowało zbyt małym podawaniem farby a w skutek tego gdy na maksa odchylało się spusty występował nagły wyciek farby i tyle.

hlecter
Wysłany: 2009-09-03, 21:18   
0
UP DOWN

a czy ja powiedziałem że Twoim zamiarem było prysniecie ciemniej ta farbą? , opcje były 2 albo nie potrafiłes skorzystac z tego bądz co bądz aerografu albo go zniszczyłeś , do kogo możesz mieć pretensje że sprzęt sie zniszczył do bratniego narodu chińskiego czy do tego że nie byłeś odpowiednio delikatny przy rozkręcaniu? nie mówię że chinczyki to mieszanka tytanu i włókien węglowych ale tez nie jest to wata

airbrush 
Wysłany: 2009-09-04, 14:29   
0
UP DOWN

A no tak mogłem być delikatniejszy przy wlewaniu do aero farb na bazie nitro(samochodowych) to może uszczelki by były dalej sprawne.
Albo po prostu mniej go używać to może iglica by się mnie zużyła.
Proszę cię skończ mi tu bajki pociskać.
Obsługiwać się aero umie wierz mi i na pewno nie jest to wina złego użytkowania kolego.

hlecter
Wysłany: 2009-09-04, 15:23   
0
UP DOWN

co do nitro to twoja ząługa że wykończyłeś uszczelki(wiedziałeś z czym pracujesz i zdawałes sobie sprawe z tego co można tam wlać , choć ja na ten przykład maluje ew6000r wartość to 90 zł i jakoś te uszczelki są tak magicznie pochowane że mi ich nie zezarło do tej pory) , a co do iglicy to nie chce mi sie komentowac nawet...

malchov 
Wysłany: 2009-09-04, 15:54   
0
UP DOWN

Zaraz, zaraz. Dział "Galeria" służy do prezentowania prac, komentowania ich i dzielenia się spostrzeżeniami, ewentualnie konstruktywnej krytyki? Czy wymieniamy się tu tylko impertynencją? Bo skomentować chciałem obrazek.

Ciekawe to jest. Podejrzewam, że w zamierzeniu miało to być "murzyńskie" dziecko. Ale na pierwszy rzut oka wygląda jak postać sci-fi. Chyba przez ten przesadny kontrast. Zabrakło miękkiego przejścia między kolorami, co jest główną zaletą airbrushingu. To chyba cień ma być, tak? To pod nosem i dzielące twarz na pół? Trochę nienaturalnie to wyszło za bardzo. Jak umazanie twarzy w jakieś barwy wojenne. Ale może takie było zamierzenie. Nie wiem, co Artysta "miał na myśli". ;) Oczka fajnie wyszły. Nad draperią wypadałoby jeszcze popracować. Ogólnie spoko.

LAKIEROWANKO Strona Główna » AIRBRUSH » Galeria Airbrush

Odpowiedz do tematu