Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
ania
Wysłany: 2009-09-16, 17:52   2PAC
0
UP DOWN

witam:) chciałam wam pokazać moja trzecią pracę aerografem. Pierwszy raz malowałam człowieka. zdjęcie jak zwykle trochę marne... możecie mi doradzić jakis porządny cienko malujący aerograf? bo tym za 100zł jest mi trochę ciężko jakąś kreskę cienka namalować. a jakich farb używacie do ścian? bo ja malowałam zwykłą emulsją z pigmentami a, że ciemne kolory się bardzo ścierają to tą pracę pokryłam(aż wstyd się przyznać) lakierem do włosów:):):) profesjonalnie to to nie jest więc proszę was o radę;):):)

Zdjęcie0665.jpg
pokryte lakierem jest strasznie, ale w normalnym świetle nie widać:):):)
Plik ściągnięto 165 raz(y) 29,66 KB

Robertop 
Wysłany: 2009-09-16, 18:57   
0
UP DOWN

Bardzo ciekawa praca,widac,ze brak Ci sprzetu do szczegulow,ja polecam
IWATA CM-B.
A co do lakieru do wlosow to wcale nie musisz sie wstydzic,dobrze zabespieczy prace przed kurzem,jednak by mozna bylo ja od czasu do czasu odswierzyc (umyc)i,polecam Lakier Akrylowy w spay-u.POZDRAWIAM

sebsa
Wysłany: 2009-09-16, 20:17   
0
UP DOWN

jak dla mnie jak na 3 prace to super, zwlaszcza jego lewa reka i ogolnie dlonie jak robilas napis outlaw z szablonu?, robilas szkic odrecznie czy odrazu aero?? i jeszcze jedno pytanie mialas juz do czynienia z malowaniem albo rysowaniem ??czy odrazu wzielas sie za aero tak z marszu :) pozdrawiam

ania
Wysłany: 2009-09-16, 20:34   
0
UP DOWN

no więc napis jechałam od ręki a całego ogólnie to najpierw sobie naszkicowałam na ścianie. a co to malowania i rysowania to zależy o co ci chodzi, jestem samoukiem od dzieciństwa sobie coś tam bazgrałam:), ale do żadnej szkoły w tym kierunku nie chodziłam. no i brat namówił mnie na aero. pierwszą moja pracą był wodospad, druga była na zlecenie, śmierciucha i takie tam no i ta trzecia, zreszta wszystkie tu na stronkę wrzucałam...
Robertop czy nie ma jakichś dobrych aero do 900zł?:) bo na razie tyle uzbierałam:)

PrimoOne 
Wysłany: 2009-09-16, 20:56   
0
UP DOWN

Do cienkich kresek do malowania scian koledzy polecają Aerograf za 1300zł z dysza 0,2..Masakra..Przy pierwszym dmuchnieciu masz po dyszy..Kup sobie Iwate Revolution BCR z dysza 0,5:
http://www.coastairbrush.....asp?prod=R2000
, lub troszke lepsza Hp-BCS z taka sama dysza:
http://www.coastairbrush....p?prod=ECL2000.
Na gestej farbie masz zapewnione cienkie linie, a przy otwartym spuscie polecisz wieksze fragmenty...I o to chodzi... Dysze O,2 zostawcie sobie do malowania klapek od wlewu paliwa.. :cool:

shadow 
Wysłany: 2009-09-16, 21:13   
0
UP DOWN

PrimoOne - potwierdzam dokładnie tak jak piszesz :) 0,2 na ścianę - nieporozumienie
szczególnie z farbami do ścian :) poniżej 0,4- 0,5 nie ma co schodzić a i tak trzeba mieć odpowiednio zrobiona farbę

ania
Wysłany: 2009-09-16, 22:00   
0
UP DOWN

a mozecie mi jakieś farby polecić?

Tadeusz 
Wysłany: 2009-09-17, 00:47   
0
UP DOWN

Ja ścianę ostatnio malowałem bazami wodnymi Sikkens i całkiem wygodnie się nimi pracowało. Polecam biały Sikkens'a, ładny, nie pyli, 'detaliczny'. Innym razem malowałem Standox'em i tych z kolei do ściana nie polecam, bardzo pylą, szczególnie biała. Może dlatego, że nie rozcieńczałem żywicą tylko wodą, ale Sikkensy rozcieńczane wodą dobrze sobie radziły.

Co do aero używałem Omni z dyszą 0,3. Decoral też przez niego przechodził, choć czasami sobie pogwizdywał ;) Większe dysze to dobry pomysł, ale farbę też trzeba dobrze wymierzyć żeby nie rozpyliła się po całej ścianie, albo maskować.

Co do aero polecam Badger Renegade Velocity R1V (0.21 mm). Za około 100$ w USA. Bardzo wdzięczny sprzęt. Dopracowana konstrukcja. Trigger chodzi jak po maśle. Może ciągnąć linię włosa, ale też bardzo ładnie "atomizuje" rozpyla farbę, co nie zawsze idzie w parze nawet przy sprzęcie za czterocyfrowe sumy. Łatwy w czyszczeniu i rozkręcaniu (żadnych kluczyków), teflonowe uszczelki, polerowana igła, optymalnie wyważony. Aczkolwiek do ścian się nie nadaje. Z Renegadów jest ssący Rage z dyszą 0.33, ale tego nie znam.

Najekonomiczniejszy zakup na początek to wg. mnie "Omni". Pisałem już gdzieś dlaczego. Prosty, łatwy i przyjemny w obsłudze, a dużo potrafi. Około 70$ w USA. Części dostępne w Polsce za niewielkie pieniądze.

Z większych dysz mam Evolution z 0.4. Widzę, że potrafi ciągnąć zaskakująco cienkie kreski i ładnie kładzie większe połacie, ale jakoś mi nie leży i nim nie pracuję to i nie znam. Może ktoś inny podpowie czy warto. Ma też dysze 0.15 i 0.2, więc może też nad nim się zastanów. Ale tak jak piszę, mimo swoich technicznych możliwości nie pasuje mi, wyważeniem i rozmiarem, ale może w kobiecej dłoni się lepiej spisze :)

co do "pro" sprzętu; nie wiem czy opłaca się na początek, na pierwszy aero, kiedy jeszcze nie wiemy czego tak na prawdę oczekujemy, wydawać tysiące. No i ..drogi sprzęt, drogie części.

A praca świetna ! Zamierzony efekt jak widzę osiągnięty. Tylko tak dalej.

LoboLoco 
Wysłany: 2009-09-17, 08:10   
0
UP DOWN

Praca świetna, lakier do włosów...? pewnie że tak. Trzeba sobie radzić, a najlepiej radzą sobie ci, którzy mają szerokie pole widzenia i nie boją sie sprawdzać dziwnych patentów. Z aerografów polecam evolution, w zestawie jest z 2 rozmiarami: 0,2 i 0,4 wiec jest dosyć uniwersalny, wykonanie pierwsza klasa. Mi leży fajnie (mam model z fPc). Aby tak dalej psze pani :spoko:

ania
Wysłany: 2009-09-17, 11:00   
0
UP DOWN

chyba muszę się zastanowić nad tym evolution'em, szczególnie jak posiada te dwie dysze, ta większa by była potrzebna, zgodnie z tym co pisał PrimoOne i shadow, no i mała też by się pewnie przydała... z opisów też wyglada ten aero ciekawie.
Tadeusz a co do tego Sikkensa to widziałam na necie farby po 100ml, możesz mi powiedzieć ile, mniej więcej, można taką ilością farby umalować, bo jakoś się nie orientuję?
No i dziękuję za te rady:):):)

Erni 
Wysłany: 2009-09-17, 23:28   
0
UP DOWN

dwupak jak malowany :D wypasany i wypieszczony. Taki zadowolony bo go w końcu jakaś kobieca ręka machnęła ;) Robi bardzo dobre wrażenie.

hlecter
Wysłany: 2009-09-19, 13:57   
0
UP DOWN

jeśli rzeczywiście to 3cia praca to jestes stwrzona do malowania aero , tutaj widać że nie będziesz zwykłym "rzemieślnikiem"....ale pracuj pracuj, zawsze może byc lepiej

ania
Wysłany: 2009-09-19, 14:34   
0
UP DOWN

dzięki:) nooooo a co z tymi farbami? jakie moglibyście mi polecić, zeby one były w miarę wydajne:)?

Neonis 
Wysłany: 2009-09-19, 16:50   
0
UP DOWN
aerografit.pl

Hehe... lakier do włosów... dobrze wiedzieć na przyszłość, że tak można (uważam to za dobry i niedrogi pomysł)... Mam do ciebie pytanie Ania:
1. Mówisz, że malowałaś emulsją z pigmentem... Chodzi ci o taki do farb ściennych? Możesz napisać jak to (ro)zrobiłaś?
2. To twoja trzecia praca aerografem. Podejrzewam, że masz duże doświadczenie w szkicach ołówkiem ze światłocieniem itp. Powiedz - jak się malowało na początku aerografem? Ciężko było się nauczyć?

I na koniec najważniejsze - super ci wyszła ta praca:) Wcale pokryte lakierem nie jest takie straszne :P

Asellus5
Wysłany: 2009-09-19, 19:49   
0
UP DOWN

Naprawde masz talent dziewczyno!!! piekne poczatki! doskonale proporcje i tatuaz wyglada tak jak tatuaz!!! jestem na TAK ;)
Najtaniej i najlepiej -bo o to napewno chodzi bedzie dla Ciebie uzyc bialej bazy!(tutaj wybor zalezy od Ciebie moze myc wodna siccensa czy jakakolwiek lub emulsja do scian,wybor nalezy do Ciebie) i dodac do niej pigment MiXOL dostepny w sklepach z farbami do scian! pigment jest szeroko stosowanypoczawszy od barwienia zywic polieretanowych do baz wodnych! Wiem co pisze bo sam to sprawdzilem! samymi pigmentami tez da sie pryskac!
Pisz o doswiadczeniach i efektach:)
pozdrawiam!

ania
Wysłany: 2009-09-19, 19:57   
0
UP DOWN

no więc emulsja to akurat dekoral mi się trafił biały i pigmenty, tak, te zwykłe do ścian. brałam sobie w słoiczek trochę białej farby i troszkę pigmentu, no i odpowiednią ilość wody(tak na oko). jak wlejesz w aero to wyczujesz, jeśli będzie za rzadkie to będzie spływać a jak za gęste to pluć. pigmenty nie mają wielkiej gamy barw więc mieszałam różne kolory by osiągnąć ten konkretny. kiedyś próbowałam samymi pigmentami bez emulsji ale nie pokrywały się kolory. Jak już wspominałam wcześniej ciemne kolory bardzo się ścierają, tzn jak się dotknie albo pociągnie palcem to zostaje taka wstrętna smuga, dlatego spróbowałam lakierem:) niestety te najtańsze bardzo spływają:):)
Co do cieni to naprawdę nie mam doświadczenia, zawsze sobie rysowałam, ale to dla siebie, albo pod przymusem do szkoły:) tak jakoś,jak się maluje i obserwuje to samo to wychodzi. a co do aero to było coś oryginalnego dla mnie, nie mogę jeszczę opanować prostych kresek bo mi się ręce trzęsą:):) pierwszy jak kupiłam za 80zł to pomalowałam pierwszego dnia tak na próbę a na drugi dzień wzięłam sie za malowanie wodospadu w pokoju. oczywiście nie obyło sie bez wypadków, obryzgałam farbą sufit bo podpięłam węża do sprężarki pod za duze ciśnienie:) a na koniec ukręciłam gwint od dyszy i musiałam skończyć pracę pędzlem:) metodą prób i błędów pomału się uczę, np już nie przykręcam dyszy na siłę:):):) mam nadzieję, że będzie coraz lepiej:)

ania
Wysłany: 2009-09-19, 20:09   
0
UP DOWN

a czy wy jak malujecie np u kogoś to pokrywacie ścianę lakierem? bo właśnie mi chodzi o to, by się to tak nie ścierało. z tym 2pac'iem miałam nie lada problem jak np przykładałam byle jaki szablon a tu się ścierało, dlatego tak pytam o te farby

hlecter
Wysłany: 2009-09-19, 20:19   
0
UP DOWN

http://lakierowanko.info/viewtopic.php?t=2056 < o zabezpieczaniu

ania
Wysłany: 2009-09-19, 20:36   
0
UP DOWN

no i dziękuję hlecter, w końcu coś wiem:):):)

sebsa
Wysłany: 2009-09-19, 20:55   
0
UP DOWN

a scieralo ci sie jak dokladalas szablon bo farba nie wyschla dobrze mialem tak samo i czekalem no czasem t6ak z 6h jak musialem np przykleic tasme maskujaca i bylo dobrze :0 przynajmniej tak mi sie wydaje :)

ania
Wysłany: 2009-09-19, 22:38   
0
UP DOWN

w sumie moze masz rację sebsa, ale ile można czekać? narzucę warstwę i muszę czekać min 6 godz?:/ a Ty też malowałeś taką zwykłą farbą?

sebsa
Wysłany: 2009-09-20, 01:30   
0
UP DOWN

tak tylko ze nie dekoralem bo ten jak dla mnie do aero byl beznadziejny , wiec poszedlem do pierwszego najblizszego malarskiego i tam bylt tylko firmy beckers i jak narazie maluje nimi sa takie sobie i generalie sa transparetne wiec tez tak sobie ale zawsze musze czekac az pozadni e wyschna

malchov 
Wysłany: 2009-09-20, 04:09   
0
UP DOWN

no i dziękuję hlecter, w końcu coś wiem:):):)

Erni 
Wysłany: 2009-09-20, 09:38   
0
UP DOWN

jeśli smuży po wyschnięciu to oznaka że za dużo pigmentu.

ania
Wysłany: 2009-09-20, 10:40   
0
UP DOWN

ale jeśli by było mniej pigmentu to już nie ten kolor by był:/ :/

Neonis 
Wysłany: 2009-09-20, 12:10   
0
UP DOWN
aerografit.pl

Mówicie o malowaniu zwykłą farbą emulsyjną do ścian... Czy nie jest ona aby (choć rozcieńczona wodą) za gęsta do aerografu? Wydaje mi się, że to na bank zapcha sprzęt. Więc... jak to u was wygląda?
Dodam, że mam dyszę 0,2... przejdzie przez taką?

manieks 
Wysłany: 2009-10-19, 15:51   
0
UP DOWN

siemka

Jeśli nie chcesz wydawać zbyt wiele kaski na sprzęt, to z czystym sumieniem (na start) mogę Ci polecić do malowania ścian Badgera 360.
Sprzęcik mało rozpowszechniony, ale daje radę.
Używałem go przez niemal rok - lałem w niego co popadło, od emulsji przez lateksy, bazy, lakiery do olejnych art.
Jedyna teflonowa uszczelka jaką w nim zamontowano wymiękła dopiero przy jakimś składniku rozpuszczalnika od szpachli natryskowej ;) . Dosłownie rozmiękła i zmieniła położenie w korpusie. Jak będziesz chciała poznać jego "+/-" daj znać.

Odnośnie farb do ścian. Oprócz tych wymienionych wcześniej oraz dobrych emulsji akrylowych i lateksów proponuję Ci > faby akrylowe. Dostępne niemal w każdym sklepie dla plastyków.
Rozcieńczasz je wodą + kilka kropli retardera i do przodu.
Nie capią jak bazy, nie musisz ich lakierować (chyba, że jest taka silna potrzeba) i co ważne są Non-Toxic. Ponad to podłoże tym pokryte stanowi dobry podkład pod olejne art., którymi potem możesz bez obaw nanosić poprawki, laserunki lub "nasycać" tonację barw (pamiętając oczywiście o stopniowaniu grubości kolejnych powłok)

LAKIEROWANKO Strona Główna » AIRBRUSH » Galeria Airbrush

Odpowiedz do tematu