Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
Majkel
Wysłany: 2009-10-23, 10:38   Pierwsze zlecenie
0
UP DOWN

To pierwszy post więc witam wszystkich forumowiczów. Chciałbym pochwalić się pierwszym wykonanym zleceniem (nie licząc obrazów czy malowanych scian). Od dawna czytam forum i przeglądam prace więc wiem, że znajdzie się tu parę osób, które uczciwie ocenią moją robotę.

Mam nadzieję, że się spodoba:)

LoboLoco 
Wysłany: 2009-10-23, 11:01   
0
UP DOWN

Ciekawe podłoże... mam nadzieję, że należe do tych uczciwych rzucających wyroki....
do rzeczy... niewiem czy to wina fotki czy taki był zamysł, ale praca jest dosyć ciemna i niestety niewiele widać... ogólnie ja bym pomęczył bardziej detal, ale to już kwestia projektu, dogadania się z klientem itp. Jeżeli ty jesteś zadowolony i co równie ważne klient jest zadowolony to nic dodać nic ująć...

Zamieść więcej swoich prac, z chęcią "pogadamy" ;)

Majkel
Wysłany: 2009-10-23, 11:20   
0
UP DOWN

Przyznaje bez bicia, że praca w sobie jest dość ciemna bo miałem straszliwe problemy z białym (latające farfocle, raz leciała farba raz nie, rozpryski i inne historie). Wkurzyłem się i robiłem wszystko żeby poprostu dobrze to wyglądało. Druga sprawa lakiernik wziął więcej za swoją pracę niż ja za malowanie (lakierowanie 300-co uważam za uczciwą cenę bo jednak musiał sprzęt przygotować i cały proces na którym się nie znam niestety a poza tym takie chyba są ceny za lakierowanie 1 elementu).

Przyznam też, że portrety za pomocą aerografu robię troche jakbym pracował z pastelami i nie wychodzą mi jeszcze tak realistycznie jak powinny (właśnie za dużo czerni) ale powoli dojde jak co trzeba robić.

Tutaj praca w technice mieszanej: portrety rapitograf 0,1mm robione kropkami, reszta aerograf Format pracy: 6x2m

LoboLoco 
Wysłany: 2009-10-23, 11:31   
0
UP DOWN

Czyli ten portret wysokości metra robiłeś rapitografem? chyba coś z wymiarami się machnąłeś... albo czegośnie kumam jak trzeba... tak czy siak portrety konkretne, niestety reszty kompozycji nie kumam... sam nie lubie tłumaczyć swoich prac, bo to trochę mija się z celem, więc tłumaczenia nie oczekuję, lecz dla mnie przesłanie jest ukryte... :)

A co do lakierowania to trzy paczki to dobra cena. Zreszą widać, że klar nieźle rozlany.
A biały kolor to takie dziadostwo właśnie jest, że ciężko to opanować... trzeba rozcieńczyć i wiele warstw nakładać...

Majkel
Wysłany: 2009-10-23, 11:36   
0
UP DOWN

Takie właśnie są wymiary:) Jestem bardzo cierpliwym człowiekiem:) Nie będę tłumaczył pracy bo to dyplom i jest do niego jeszcze aneks i praca magisterska także temat rzeka:)

LoboLoco 
Wysłany: 2009-10-23, 12:02   
0
UP DOWN

No to niezły z ciebie terminator... ;) ale jak na taki wymiar to aerografem mogłeś strzelić taki detal że masakra... a tu ciemność widzę... chociaż pare detali opowiada pewnie jakąś ciekawą historię ... gigerowskie metro, odbicie w wodzie, murale... ale niestety detalem mnie nie złapałeś za grzywę ;)

Zapodawaj następne dzieła... i powodzenia na obronie.

manieks 
Wysłany: 2009-10-23, 13:34   
0
UP DOWN

i dlatego właśnie nie przepadam za Wa-wą ;) - brak równowagi jak dla mnie

Majkel
Wysłany: 2009-10-23, 13:36   
0
UP DOWN

Na swoją obrone powiem, że malowałem wtedy z pomocą aero pierwszy raz dlatego detal tam dość kiepski ale tylko winni sie tłumaczą więc...

Kilka prac rapitografem (zawsze 0,1mm):

Portrety robione kropkami a auto po wypadku mazakami. Wszystko forma A3. Tak, auto moje:)

hlecter
Wysłany: 2009-10-23, 13:52   
0
UP DOWN

co moge powiedzieć , jestem pełen podziwu dla Twojej cierpliwosci;D nie wiem czy bym wytrwał kreslac i kropkujac rapidografem...iście inzynieryjny "mazaczek" świetnie dał rade;] wrzuć wiecej prac aerografem

co do malowania , równiez uwazam że za ciemno , czarnego do twarzy praktycznie nie powinno się używać , tez mozna by sie z detalami popiescić ale jak na bądz co badz małoformatowy obrazek jest ok

LoboLoco 
Wysłany: 2009-10-23, 13:53   
0
UP DOWN

Widze że lubisz regały ;) zanim zaczniesz to coś wdychasz czy raczej na ząbek bierzesz... ^^ tak serio to ma to wszystko swój klimat (mam na myśli dwie pierwsze prace) lubie pojechane rzeczy, sam często w swoich "pracach" zawieram tyle zagadek że praktycznie nikt nie jest w stanie tego wozszyfrować... nawet mi się podoba, szkoda tylko że to nie airbrush...

a tak z innej beczki to jaki kierunek kończysz?

Majkel
Wysłany: 2009-10-23, 14:14   
0
UP DOWN

Grafika warsztatowa:) Jak zrobie jakieś sensowne foty mazideł aerografowych to podrzuce:)

LoboLoco 
Wysłany: 2009-10-23, 14:25   
0
UP DOWN

Kurde podziwiam... w dzisiajszych czasach grafika warsztatowa jest chyba jedynie wspomnieniem czasów, gdy tworzenie było sferą bardziej manualną niż dzisiaj... Powiedz mi w jaki sposób można dzisiaj wykożystać wiedzę o linorycie, akwaforcie itp ? Chyba niszowa sprawa...

Czekamy na prace a aerografem w "tle" ...

Majkel
Wysłany: 2009-10-23, 14:54   
0
UP DOWN

Odpowiem zgodnie z prawdą- bez wyrobionego nazwiska ciężko z tego wyżyć (zresztą jak ze wszystkim chyba). Fakt, że jak już wpadnie jakieś zlecenie to całkiem przyjemne są z tego pieniądze ale takie zlecenia są dość nieczęste:) Całe szczęście mam własną pracownie z prasą i całym sprzętem ale żadko ją wykorzystuję bo techniki grafiki warsztatowej zostały zepchnięte przez druk i poligrafię do strefy "kolekcjonerskiej". Ja akurat specjalizuję się w linorycie choć czasem zrobię coś w miedzi. Jednak zostałem zmuszony do przejścia w bardziej "komercyjne" techniki. Stąd właśnie aerograf:) Jednak zazwyczaj pracuję tylko z wolnej ręki więc nie osiągnołem w swoich pracach tej fotorealistyczności ale powoli zaczynam kumać czacze. Jak to mówią- nie od razu Kraków... :)

LoboLoco 
Wysłany: 2009-10-23, 15:09   
0
UP DOWN

No to z tym aerografem to zbyt komercyjnie nie polecisz bo to w dalszym ciągu raczej nisza (chodzi o Polski rynek) ... choć patrząc na prace zgłoszone do konkursu Ucho van Gogha, to ta nisza prezentuje się całkiem nieźle ;)

Majkel
Wysłany: 2009-10-23, 17:38   
0
UP DOWN

Cały czas w fazie pracy:

hlecter
Wysłany: 2009-10-23, 18:11   
0
UP DOWN

szacunek za linoryt , nigdy nie potrafiłem ogarnac tej techniki , a ostatnia praca no to chyba po kwasie była

Tadeusz 
Wysłany: 2009-10-25, 13:46   
0
UP DOWN

Zdawałem kiedyś na grafikę do Cieszyna, ale poleciałem z historią sztuki i dałem sobie spokój, no i prawie 50 osób na miejsce :blee: Tym większy szacun dla Ciebie za kierunek i wytrwałość, ale widać profesura wiedziała co robi i kogo bierze.

Podoba mi się ta pierwsza historia, zaczytałem się :) , ma tytuł ? Samochodowa kompozycja też fajna. Wszystkie prace mają takie lewostronne ciśnienie.

Jak swoje dotychczasowe techniki zmiksujesz z aero, może wyjść coś ciekawego i nowego, czekam i śledzę. POWODZENIA

LAKIEROWANKO Strona Główna » AIRBRUSH » Galeria Airbrush

Odpowiedz do tematu