Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
resko
Wys³any: 2010-02-23, 18:06   Jak to zakryæ?
0
UP DOWN

Posty: 150
Witam panowie :) .Mam do Was takie o to pytanie,jak zakryæ to miejsce co jest pokazane czerwon± strza³k± na zdjêciu?Jest to miejsce,wg³êbienie po listwie ozdobnej,zdjêcie przedstawia tylny b³otnik ale listwy id± przez ca³y samochód,drzwi i kawa³ek na przednim b³otniku.Postanowi³em to zlikwidowaæ i zrobiæ na g³adko,my¶lê ¿e fajnie to bêdzie wygl±da³o :tak: .Powiedzcie mi jak to najlepiej zrobiæ.Nadmieniê,¿e to wg³êbienie po listwach ma nieca³y centymetr.Czy mo¿na to zaszpachlowaæ szpachl± z w³óknem?Proszê o rady jak to najlepiej zrobiæ.Pozdrawiam :spoko:

[ Dodano: 2010-02-23, 18:08 ]
Przepraszam,¿e da³em dwa zdjêcia :/ to przypadkiem :) Niech moderator jak mo¿e to usunie jedno zdjêcie :help:

Zdjêcia-0024.jpg
Plik ¶ci±gniêto 116 raz(y) 48.61 KB

Zdjêcia-0024.jpg
Plik ¶ci±gniêto 60 raz(y) 48.61 KB

 

ZIEMBA
Wys³any: 2010-02-23, 18:23   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
Resko, nie wiem czy to tak ³adnie bêdzie wydl±dac. Ja u siebie te¿ tak chcia³e zrobic, ale zamiast tego mal³em listwy w kolor nadwozia i efekt jest super. Co do szpachlowania to mo¿na i tak, ale ja bym dopasowa³ do tego blaszke i to zaspawa³.
 

resko
Wys³any: 2010-02-23, 18:27   
0
UP DOWN

Posty: 150
No tak kolego jednym siê podobaj± te listwy a drugim nie :tak: ja chcê zmieniæ troszkê wygl±d tego auta ;) my¶lê,¿e fajnie to bêdzie wygl±da³o :lol: A powiedz mi jaki mo¿na daæ na to szpachel?Móg³by¶ mi napisaæ co i jak ¿eby by³o ok?
 

ZIEMBA
Wys³any: 2010-02-23, 18:50   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
No ja bym to najpierw dok³adnie porysowa³ papierem p 80 ¿eby by³a dobra przyczepno¶c i po³o¿y³ na to zwyk³± szpachle. Mo¿na by dac i najpierw podk³ad pod t± szpachle. Najlepiej ¿eby wygr¿ac t± szpachle promiennikiem ¿eby dobrze usiad³a bo troche jej bedzie, ale pewnie promiennika nie masz. Zakituj to, tylko nie wa³ odrazu tyle szpachli ¿eby zakryc ca³o¶c tylko po³o¿ na to ze 4 warstwy w odstêpie powiedzmy co godzine. Po ka¿dej warstwie przeszlifuj zanim po³o¿ysz nastêpna. Jak ju¿ wyprowadzisz na gotowo to pry¶nij podk³adem i zostaw tak na jak najd³u¿ej, tydzieñ, dwa, ¿eby szpachla sobie usiad³a. I tak musisz progi porobic. Potym czasie przeszlifuj to na klocku drobnym papierem i zapodk³aduj ju¿ pod lakierowanie.
 

resko
Wys³any: 2010-02-23, 18:55   
0
UP DOWN

Posty: 150
Dziêki o to mi chodzi³o konkretna odpowied¼ :spoko: Bêdê dawa³ cienk± warstwê nawet raz dziennie na razie mi siê nie ¶pieszy :tak: i tak a¿ wyprowadzê :) .
 

crystal
Wys³any: 2010-02-23, 19:01   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
A mata szklana dla wype³nienia i potem szpachla?
Trochê to tañsze i bardziej elastyczne pod spodem.
 

resko
Wys³any: 2010-02-23, 19:06   
0
UP DOWN

Posty: 150
Nie bêdê patrzy³ czy tañsze :) tylko ¿eby by³o dobrze zrobione :tak: a jak ty my¶lisz lepiej daæ pod spód matê szklan±?dlaczego?
 

crystal
Wys³any: 2010-02-23, 19:22   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
resko napisa³/a:
Nie bêdê patrzy³ czy tañsze

To tylko doda³em przy okazji.
resko napisa³/a:
a jak ty my¶lisz lepiej daæ pod spód matê szklan±?dlaczego?

Wg mnie nale¿y unikaæ grubych warstw szpachli, szpachla jest przewidziana do wyrównywania a nie zape³niania 10mm uskoku, ponadto uwa¿am ¿e laminat swoimi w³a¶ciwo¶ciami jest bli¿szy blachy ni¿ szpachla wiêc logicznie by³oby daæ go pomiêdzy.
Jeszcze przyda³a by siê wypowied¼ kogo¶ kto k³ad³ szpachlê na laminat.
Jak ja bym to robi³ i nie móg³ pospawaæ to na pewno da³bym laminat ale trochê w inny sposób, który Ciebie napewno nie interesuje.
 

michalLbn
Wys³any: 2010-02-23, 19:51   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 184
Ja robi³em co¶ takiego rok temu na oplu calibra. szpachli jest ponad 10mm. Posz³a warstwa w³ókna z ¿ywic± a¿ do wyrównania zag³êbienia. Na to szpachla z w³óknem szklanym i na koniec bia³a szpachla. Wszystko siedzi do dzisiaj i nic nie pêka. Progi laminatowe by³y na g³adko robione w ten sam sposób i te¿ nic siê nie dzieje.
 

resko
Wys³any: 2010-02-23, 19:52   
0
UP DOWN

Posty: 150
powiedz jak by¶ go da³ jestem otwarty na wszelkie propozycje :)
 

crystal
Wys³any: 2010-02-23, 20:09   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
Skoro nalegasz ;P
1. ¿ywica epoxydowa ze styrenem i mata na go³± blachê - na równo
2. podk³ad epoxydowy
3. baranek
4. podk³ad baza...
Mówi³em ¿e nie pod Twojemu :D
 

resko
Wys³any: 2010-02-23, 20:41   
0
UP DOWN

Posty: 150
ale to jak da³by¶ baranka na ca³e auto czy jak?
 

crystal
Wys³any: 2010-02-23, 21:08   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
:> interesuj±cy pomys³.
Tylko na mate i ³±czenie.
Aha i jak to bêdziesz mat± robi³ i poliestrem to zrób tak ¿eby nie by³o do laminatu dostêpu wody.
 

resko
Wys³any: 2010-02-23, 21:10   
0
UP DOWN

Posty: 150
nie baranek odpada to nie autosan ¿eby go tym babraæ :tak: ale z t± mat± to muszê pomy¶leæ :)
 

crystal
Wys³any: 2010-02-23, 21:11   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
Mówi³em ¿e to nie jest podej¶cie które Ci odpowiada.
 

resko
Wys³any: 2010-02-23, 21:12   
0
UP DOWN

Posty: 150
michalLbn napisa³/a:
Ja robi³em co¶ takiego rok temu na oplu calibra. szpachli jest ponad 10mm. Posz³a warstwa w³ókna z ¿ywic± a¿ do wyrównania zag³êbienia. Na to szpachla z w³óknem szklanym i na koniec bia³a szpachla. Wszystko siedzi do dzisiaj i nic nie pêka. Progi laminatowe by³y na g³adko robione w ten sam sposób i te¿ nic siê nie dzieje.

to twoja calibra?a o co chodzi z progami?robi³e¶ progi z maty czy jak? :)
 

Bodzio 
Wys³any: 2010-02-23, 21:30   
0
UP DOWN
--B_C_G--


Pomóg³: 9 razy
Posty: 405
Sk±d: lubuskie
Tylko mi nie mówcie ¿e dajecie szpachel tylko?? Przecie¿ to paranoja, najpierw takie 1cm miejsca na listwy siê spawa, a pó¼niej lekko tylko szpachl± ¿eby na 100% wyrównaæ ca³o¶æ (wiadomo ¿e ciê¿ko zrobiæ to bez szpachli, o cynowaniu nie wspomnê...) Dla mnie szpachel w tak du¿ych ilo¶ciach, jakie¶ maty szklane itp itd to WT - WIEJSKI TUNING..... I s±dzê ¿e nie ja jeden tak twierdzê...
No chyba ¿e komu¶ siê nudzi i chce spierniczyæ auto to jego sprawa, ale... "jak pies siê nudzi, to sobie jaja li¿e" a nie fuszere odpindala.....
_________________
http://img714.imageshack....p?id=aa001z.jpg
 
 

crystal
Wys³any: 2010-02-23, 21:38   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
Wiadomo ¿e spawanie najlepsze - taka by³a pierwsza odpowiedz.
Dalsza dyskusja wynika z odrzucenia tej metody przez autora.
 

lak 
Wys³any: 2010-02-24, 00:24   
0
UP DOWN

Posty: 223
Spawanie,szp.z w³.szklanym,wykoñczyæ szp.podstawow± podk³ad wyp.i lakier....
 

resko
Wys³any: 2010-02-24, 19:44   
0
UP DOWN

Posty: 150
crystal napisa³/a:
Wiadomo ¿e spawanie najlepsze - taka by³a pierwsza odpowiedz.
Dalsza dyskusja wynika z odrzucenia tej metody przez autora.

Nie nie :nie: ja nic nie odrzuci³em,chcê ¿eby wiêcej osób siê wypowiedzia³o jak to najlepiej zrobiæ :)
 

Bodzio 
Wys³any: 2010-02-24, 23:04   
0
UP DOWN
--B_C_G--


Pomóg³: 9 razy
Posty: 405
Sk±d: lubuskie
Najlepiej spawaæ, ka¿da inna odp typu "nawal szpachli 1cm i bêdzie gitara" to prostactwo i odpindalanie fuszerki, rozumiesz? Je¶li to do Ciebie nie dociera i szukasz kogo¶ kto potwierdzi to co i tak zrobisz (szpachel 1cm) to sorki, brak s³ów...

lak napisa³/a:
Spawanie,szp.z w³.szklanym,wykoñczyæ szp.podstawow± podk³ad wyp.i lakier....

tak bêdzie dobrze, w skrócie... pomijaj±c warstwy podk³adu itp itd, bo o tym w innych tematach jest...
_________________
http://img714.imageshack....p?id=aa001z.jpg
 
 

jacenty 741
Wys³any: 2010-02-25, 00:02   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Czekasz na opinie innych? SPAWAÆ !!!
 
 

michalLbn
Wys³any: 2010-02-25, 08:30   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 184
Calibra nie moja. ¯ywica i szpachla siedzi di dzi¶ i nie pêka. :)
 

samurajek
Wys³any: 2010-02-25, 12:15   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 68
Sk±d: Wroc³aw
Witam
Jak powy¿ej spawaæ - ¿ywica - szpachla - podk³ad - lakier koniec roboty.
Na naszych polskich "jak lustro drogach" samej zywicy i szpalchli nie polecam.
pozdro :cool:
 

resko
Wys³any: 2010-02-25, 18:18   
0
UP DOWN

Posty: 150
Dziêki ch³opaki za podpowiedzi :spoko:
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Blacharstwo i inne naprawy

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group