Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
przemal 
Wys³any: 2010-04-21, 08:46   Problem z Cratex-em...
0
UP DOWN


Posty: 25
Sk±d: Radom
Mam ma³y problem, kupi³em farby Auto-AIR CREATEX-a,
a dok³adnie to Candy orange, problem mam taki ¿e maluje b³otnik od motoru.
B³otnik (plastikowy) pomalowany podk³adem i czarnym matem, i za cholere nie moge uzyskaæ koloru z tej farby Cratexa ... Robi sie taka mgie³ka, ale ledwo widaæ ten pomarañcz...
Teoretycznie b³otnik ma mieæ pomarañczowe pêkniecia na czarnym matowym tle, i tyle.
I nie wiem co robiæ, czy to przez to ¿e to wodna farba ??
 

LoboLoco 
Wys³any: 2010-04-21, 09:04   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Candy widaæ "tylko i wy³±cznie" na bia³ym... taka jest jego najwiêksza zaleta... malujesz wzór w szaro¶ciach i kolorujesz go warstw± candy... co¶ mi sie zdaje ¿e ciê¿ko bêdzie ci to uzyskaæ, bo candy trzeba pokryæ klarem, a nie wiem jak bêdzie wygl±da³ candy pod patowym klarem... ewentualnie mo¿esz teraz maskowaæ, pomalowaæ pêkniêcia na bia³o, potem candy, potem klar.... tylko nie wiem czy nie bêdzie tego za grubo...
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

przemal 
Wys³any: 2010-04-21, 09:18   
0
UP DOWN


Posty: 25
Sk±d: Radom
No teraz rozumiem... No nic bede walczy³ z tym dalej ;) A tak na przysz³o¶, jest jaka¶ farba co mi wyjdzie (bez bia³ego) kolor na takim czarnym macie ??
 

Neonis 
Wys³any: 2010-04-21, 12:37   
0
UP DOWN
aerografit.pl


Posty: 186
Sk±d: O¶wiêcim
Farby jakich szukasz nazywaj± siê Opaque (ang. nieprzezroczysty)... Mo¿esz te¿ szukaæ pod has³em Permanent (nie Transparent)...
_________________
Artystyczne malowanie aerografem tirów, motocykli, kasków, samochodów - Aerografit Studio
 

LoboLoco 
Wys³any: 2010-04-21, 12:56   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
ot takie na przyk³ad:


http://www.aerografia.com...?cPath=46_60_74
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

przemal 
Wys³any: 2010-04-21, 13:33   
0
UP DOWN


Posty: 25
Sk±d: Radom
Dzieki :spoko: Szkoda ¿e nie zapyta³em wcze¶niej o to :sciana:
 

PrimoOne 
Wys³any: 2010-04-21, 17:17   
0
UP DOWN



Pomóg³: 7 razy
Posty: 477
Sk±d: Polska / Opole
A jak kladles to candy?? I z czym rozcienczales??
_________________
www.PrimoArt.pl
 
 

cube 
Wys³any: 2010-04-23, 12:05   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 110
LoboLoco napisa³/a:
Candy widaæ "tylko i wy³±cznie" na bia³ym... taka jest jego najwiêksza zaleta... malujesz wzór w szaro¶ciach i kolorujesz go warstw± candy...


ooo i tu siê nie zgodzê!!! :nie: z tym "tylko i wy³±cznie"
tzn owszem malowanie candysami na czarnym tle to pomy³ka - bo dalej wszystko bêdzie czarne, ale na bia³ym tle candy nie wygl±da najlepiej. (je¶li chodzi o jednolite malowanie jakiej¶ powierzchni) najlepsze efekty daj± te farbki na podk³adzie metalicznym (np. srebrnym) lub na go³ej blaszce przeszlifowanej nieregularnie zabezpieczonej bezbarwnym podk³adem.

z ca³± reszta - to oczywi¶cie popieram. je¶li maj± byæ pomarañczowe pêkniêcia to chyba faktycznie trzeba je machn±æ na bia³o (lub spróbowaæ na srebrnym metaliku) i pó¼niej candy i bezb.

jak cofnê siê na chatê to zamieszczê stosowny panelik porównawczy (bo w³a¶nie wczoraj machn±³em taki¿) :spoko:
 

cube 
Wys³any: 2010-04-23, 16:06   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 110
otó¿ i rzeczone panelki
jeden na bia³ym tle
drugi na tle szlifowanej blachy
te same colorki AA CANDY

rRó¿nica KOLOsALNA :shock:
na bia³ym wygl±daj± jak zwyk³e opaqi(kryj±ce)
na blaszce ³api± ¶wiat³o i daj± lukier

P1020600.JPG
BLACHA
Plik ¶ci±gniêto 100 raz(y) 215.1 KB

P1020601.JPG
NA BIA£YM
Plik ¶ci±gniêto 78 raz(y) 172.7 KB

 

cube 
Wys³any: 2010-04-24, 12:27   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 110
a tak wygl±da candy AA (raceing blue) czyli ten sam kolor co na poprzednich panelikach w dolnym lewym rogu na podk³adzie metalicznym (AA coarse alu base)

wybaczcie ale ju¿ mi siê nie chcia³o bawiæ z wszystkimi kolorkami i brzegi s± bez maski wiêc wyszed³ fade

P1020605.JPG
Plik ¶ci±gniêto 59 raz(y) 265.04 KB

 

LoboLoco 
Wys³any: 2010-04-24, 12:55   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
cube napisa³/a:
"tylko i wy³±cznie"
pisa³em w cudzys³ów, bo za³o¿enie candy jest takie ¿e jasna podwarstwa siê przebija a ciemna zostaje ciemna... jak zrobisz obrazek w szaro¶ciach i przelecisz po ca³o¶ci warstwê candy, efekt bêdzie taki, ¿e po prostu nadasz kolor... wiadomo ¿e czarny nie pozostanie tak samo czarny, bo nie jest czerni± idealn± i odbija czê¶æ ¶wiat³a, ale biel przybierze kolor candy. Potem spróbuj to samo z transparentami - zostawi± nawet na czerni swój kolor. Candy jest jak barwione szk³o, "barwi" ¶wiat³o które przez ni± przechodzi, a nie te odbite. Dlatego srebra, zw³aszcza grube bêd± fajnie skrzy³y siê kolorem...
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

Neonis 
Wys³any: 2010-04-24, 18:45   
0
UP DOWN
aerografit.pl


Posty: 186
Sk±d: O¶wiêcim
A wiêc mowisz, ¿e "Transparenty" s± bardziej permanentne (maj± wiêksze krycie) ni¿ Candy?
_________________
Artystyczne malowanie aerografem tirów, motocykli, kasków, samochodów - Aerografit Studio
 

cube 
Wys³any: 2010-04-24, 21:16   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 110
tak mi siê wydaje, jak w tym temacie (który ju¿ widzia³e¶)

candy vs transparent

ponadto wydaje mi siê ¿e dodaj±c kolejne warstwy candy AA nie ¶ciemniaj± koloru, albo w b. ma³ym stopniu natomiast im wiêcej warstw transparentu tym ciemniejszy siê staje choæ bez dodatków na pewno je¶li pod spodem jest cos jasnego to do koñca tego nie przykryje ( jak opaqi) - ale tej teorii jeszcze nie udowodni³em - mo¿e kto¶ z wiêkszym do¶wiadczeniem odpowie
 

Neonis 
Wys³any: 2010-04-25, 10:09   
0
UP DOWN
aerografit.pl


Posty: 186
Sk±d: O¶wiêcim
W takim razie do malowania realistycznych p³omieni lepsze s± candy czy transparenty?
_________________
Artystyczne malowanie aerografem tirów, motocykli, kasków, samochodów - Aerografit Studio
 

cube 
Wys³any: 2010-04-25, 11:00   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 110
moje dotychczasowe próby wypad³y ¿a³o¶nie wiêc tu nie pomogê :nie:
 

LoboLoco 
Wys³any: 2010-04-26, 06:48   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Candy nak³adaj±c kolejne warstwy (ten z AA) robi siê bardziej intensywny... a transparent w koñcu pokryje na blaszke (jak opaq) ... co do p³omieni, to ogólnie przyjête jest ¿e najlepsze s± candy... jak próbowa³em si³ z p³omieniem to candy moim zdaniem by³ lepszy...
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

cube 
Wys³any: 2010-04-27, 14:48   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 110
NURTOWA£O mnie to ciemnienie/krycie/zwiêkszanie intensywno¶ci barwy, wiêc wykona³em kolejny panelik, acz wnioski nie s± jednoznaczne

panelik to znowu blaszka alu szlifowana dremelkiem i na to bezbarwny podk³ad

nastêpnie kolory Auto-Air
candy apple red
transparent fire red

candy brite blue
i transparent blue

i patrz±c od lewej do prawej
1 warstwa, 3 warstwy, 9 i 12-16

wnioski - faktycznie im wiêcej warstw tym intensywniejszy, ciemniejszy i mniej prze¼roczysty kolor siê staje. Du¿o szybciej w przypadku transparentnych ni¿ candy.
acz najwyra¼niej ró¿ne kolory zachowuj± siê inaczej tzn apple red z najwiêksz± ilo¶ci± warstw tj. ok 12 sta³ siê w³a¶ciwie nieprzezroczysty o tyle brite blue z ok. 16 dalej jest prze¼roczysty i nie wyobra¿am sobie ¿eby da³o siê go zrobiæ opaqiem(kryj±cym).

i podobnie z transparentami o ile fire red b.szybko sta³ siê kryj±cy (12 warstw nic spod spodu nie widaæ) to blue 16 warstw mimo bardzo intensywnej barwy nadal prze¶wieca spód.

zdjêcia niestety niezbyt dobrze oddaj± efekt (postaram siê jeszcze zrobiæ w pe~³nym s³oñcu)

P1020609.JPG
Plik ¶ci±gniêto 75 raz(y) 137.28 KB

P1020607.JPG
Plik ¶ci±gniêto 61 raz(y) 94.38 KB

P1020606.JPG
Plik ¶ci±gniêto 62 raz(y) 136.38 KB

 

przemal 
Wys³any: 2010-04-28, 08:32   
0
UP DOWN


Posty: 25
Sk±d: Radom
Szczerze jeszcze sie do tego nie zabra³em, bede jecha³ najpierw bia³ym, tyko teraz zastanawiam sie czy nie pojechaæ srebrnym akrylem z dodatkiem metaliku najpierw ;)
Przez wekeend bede sie z tym bawi³ :)
 

cube 
Wys³any: 2010-04-28, 15:13   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 110
proponujê je¶li efekt koñcowy ma przypominaæ realistyczne pêkniêcia to wymodelowaæ je bia³ym i szarym i na to candy

je¶li ma siê fajnie skrzyæ to mo¿na tym metalikiem - tylko wtedy trzeba raczej zastosowaæ maski bo ten srebrny metalik lata wszêdzie (2 metry dalej bêdzie siê b³yska³) :blee:

a najlepiej w ogóle zrób mini paneliki próbne i porównaj efekty. farby pójdzie na to niewiele a przynajmniej efekt bêdzie przewidywalny :tak:
 

LoboLoco 
Wys³any: 2010-04-28, 22:28   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Ja dorzucê od siebie tyle, ¿e najlepiej bêdzie cieniowaæ sugeruj±c siê jakim¶ wzorem... nie wiem jakiego efektu oczekujesz przemal ... ale je¶li co¶ a la lawa, to zwyk³e szablon i kolor na blaszkê bêdzie wygl±da³ jak projekt w toku...

http://msp235.photobucket...ari322/Lava.gif
http://www.swisseduc.ch/s...lake-mf9255.jpg
http://thumbs.dreamstime....42988U12o3o.jpg
http://lovingthebigisland.../lava-night.jpg
http://images.travelpod.c...er-of-lavax.jpg
http://photography.nation...r-979302-ga.jpg
http://www.en.mahidol.ac....20090506_01.jpg

Ale to tylko moja wolna sugestia, nie wiem na ile to jest projekt airbrush ;)
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » AIRBRUSH » Forum Airbrush

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group