Lakiernictwo samochodowe dla profesjonalistów i amatorów

Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
bladyy
Wysłany: 2013-03-05, 15:39   Lakierowanie niebieski metallic
0
UP DOWN

Witam. Postanowiłem wrócić do lakierowania. Kiedyś trochę się w to bawiłem, na dniach mam jechać na kurs, próbuje otworzyć niewielki amatorski warsztacik mechaniczno lakierniczy. Opisze co mam w zamyśle zrobić - jeśli coś źle kombinuje to poprawić mnie proszę:
Do wymiany mam dwa błotniki z przodu i zderzak przedni. Błotniki używane, zderzak nowy.
Więc najpierw matuję stare błotniki papierem 240 na sucho, oczyszczam z rdzy odprysków itp. Następnie kładę podkład, po czym matuję go na mokro 800. Odtłuszczam, następnie kładę bazę - konkretnie niebieski metallic. Później klar i tutaj pytanie doczytałem ze najlepiej dwie warstwy? jedna niepełna i druga do końca? Po klarze na mokro papierem 2500 - 3000 następnie pastą polerską.
Zderzak nowy "przygotowany do lakierowania" matować go czy od razu nakładać podkład?
Moje pytanie brzmi: Jakie przerwy czasowe zastosować pomiędzy kolejnymi etapami? Konkretnie mam na myśli baza - klar.

gugun 
Wysłany: 2013-03-05, 15:53   
0
UP DOWN

bladyy napisał/a:
Jakie przerwy czasowe zastosować pomiędzy kolejnymi etapami? Konkretnie mam na myśli baza - klar.
do momentu wyschniecia bazy. baza musi byc matowa i sucha w dotyku-ok 10-20min w zaleznosci od temp. i grubosci warstwy. lakier j/w jak juz baza bedzie sucha
dodatkowo proponuje zapoznac sie z tym tematem http://lakierowanko.info/viewtopic.php?t=5785

rogal-master1
Wysłany: 2013-03-05, 16:43   
0
UP DOWN

Pytanie czy ci kolor siądzie do drzwi bo jest ryzyko ze bedzie inny odcień niz na drzwiach :D

rogal-master1
Wysłany: 2013-03-05, 16:44   
0
UP DOWN

Więc wypadałoby drzwi przecieńiować :D Ale ja się tam nie znam...

maciej214 
Wysłany: 2013-03-05, 21:32   
0
UP DOWN

bladyy napisał/a:
otworzyć niewielki amatorski warsztacik mechaniczno lakierniczy

Ty może najpierw naucz się tego, na "swoich" samochodach, czy tam elementach.

bladyy napisał/a:
Później klar i tutaj pytanie doczytałem ze najlepiej dwie warstwy?

To już przeczytasz w karcie technicznej lakieru, którego używasz. Stosuj się do tych zaleceń.

bladyy
Wysłany: 2013-03-05, 21:47   
0
UP DOWN

napisałem w poście ze już miałem do czynienia z lakierowaniem. I lakieruje swój samochód.

YAMAHER
Wysłany: 2013-03-06, 17:01   
0
UP DOWN

bladyy nie denerwuj sie ;D

ale maciej214 ma racje :) a pytanie co zorbic z podstawowymi rzeczami podczas lakierowania i z tekstem zakładania zakładu lakierniczego sa troche komiczne :)

ale cwicz cwicz :) :spoko:

czekam na foty

hamir 
Wysłany: 2013-03-06, 17:23   
0
UP DOWN

bladyy napisał/a:
jechać na kurs, próbuje otworzyć niewielki amatorski warsztacik mechaniczno lakierniczy
ja pier dole jakie to proste,a ja sie tak męcze!Dzieki!

bladyy
Wysłany: 2013-03-08, 18:28   
0
UP DOWN

Jak ja to uwielbiam. Jeden mądrzejszy od drugiego. W realu też taki wyszczekany jesteś? Ok więcej nie zapytam. Odniosłem wrażenie że na tym forum są normalni ludzie, którzy pomogą a nie będą się bawić w dr. Hause. Widziałeś efekt mojej pracy? widziałeś jak lakieruje? nie? nie znasz odpowiedzi na pytanie w temacie to nie odpowiadaj nic, wasze "docinki" mam w dupie :) to był mój pierwszy i ostatni temat na tym forum. P.S. Skoro się tak męczysz to może zmień branże? Takie kozaki, najlepsi na świecie - profesjonaliści.
Wystarczy najpierw dokładnie przeczytać, pomyśleć - dopiero odpowiadać. "ZAMIERZAM otworzyć MAŁY AMATORSKI warsztacik" Jak bym chciał otworzyć profesjonalną lakiernię z kilkoma próżniami to nie pytałbym o porady takich kozaków...

Mariko12 
Wysłany: 2013-03-08, 18:35   
0
UP DOWN
Pustkowie

http://lakierowanko.info/viewtopic.php?t=7187

Lepiej to przeczytaj a zrozumiesz :)

okoń
Wysłany: 2013-03-08, 18:37   
0
UP DOWN

No i skoczył kur.. :x:

Robertlodz09 
Wysłany: 2013-03-08, 18:37   
0
UP DOWN

bladyy napisał/a:
Widziałeś efekt mojej pracy? widziałeś jak lakieruje? nie?

A gdzie można to zobaczyć...? ;)
bladyy napisał/a:
to był mój pierwszy i ostatni temat na tym forum.

Kolego spokojnie możesz założyć taki sam temat na drugim forum lakierniczym jakim jest LAKIERNIK :tak: tam znajdziesz zrozumienie i szacunek dla tego co robisz i planujesz ;)
Tam szanują amatorów i ich bardzo ciekawe pomysły oraz spojrzenie na świat ;)
Także nie czekaj :tak: tylko uciekaj..... ponieważ jak sam piszesz
bladyy napisał/a:
mam w dupie

Falconx 
Wysłany: 2013-03-09, 13:19   
0
UP DOWN

bladyy napisał/a:
Wystarczy najpierw dokładnie przeczytać, pomyśleć - dopiero odpowiadać. "ZAMIERZAM otworzyć MAŁY AMATORSKI warsztacik"

Właśnie - najpierw pomyśl a pózniej pisz ........... chociaż po tym co napisałeś w pierwszym poście to ..... ^^ ^^ ^^ ^^ ^^ ^^ ^^
Tacy ludzie to :sciana:

hamir 
Wysłany: 2013-03-09, 14:06   
0
UP DOWN

bladyy napisał/a:
ZAMIERZAM otworzyć MAŁY AMATORSKI warsztacik"
No tak,sprzedaliśćie ostatnia świnie z chlewa,to sie miejsce zrobiło na warsztat?Co ty wieśniaku lakierowałeś wcześniej?Kombajn do buraków ze zadajesz takie pytania?
O to co pytasz to na trzeciej godzinie kursu w ZDZ'cie wykładaja :cool:
Ale otwieraj,kup se zestaw SIC-PSIK w OBI za 299,pomaluj wapnem śćiany w chlewie i
wrzyć nam pare fotek do galerii gwiazd.
;P
p.s tylko dobrze wytrzep słome z butów zebyś nie miął 'wtrącen' na "farbie" jak zaczniesz "malować" :spoko:

rogal-master1
Wysłany: 2013-03-09, 14:21   
0
UP DOWN

Przecież papier 2000 na wode czyni cuda to co ta taka słoma w lakierze dla niego? :D Poprawi trizact"em I beje malinka :D

bladyy
Wysłany: 2013-03-09, 21:41   
-2
UP DOWN

Zaraz tobie mordę przemaluje frajerze na czerwono. Taki cwaniak na forum jesteś? Może twoje "ale" inaczej załatwimy? Banda idiotów i pozerów. Wszyscy z tego jebniętego forum urodzili się w próżni rozumiem... z pistoletem w dłoni? Nie każdy ma możliwość zaczynania w profesjonalnej lakierni. Ale każdy ma prawo robić co lubi. Znam ludzi którzy w zwykłym garażu potrafią lepiej polakierować niż niejeden z was w specjalnie przygotowanych do tego pomieszczeniach. No ale banda cwaniaków z forum wie lepiej nie? :D No pokażcie jakie jesteście kozaki. To ku*wa co wy tu piszecie jest poniżej jakiejkolwiek krytyki. Spójrzcie na samą górę strony - "dział dla amatorów" wiec co tutaj robią tak wielcy artyści? Cała śmietanka towarzystwa dr hause, amator wsi, "rogal-master" - (...) Zdaje sobie sprawę że lakierowanie jest bardzo trudną i wymagającą sztuką - mam tego świadomość, ale to nie znaczy że nie jest do zrobienia. Z waszą pomocą czy bez niej osiągnę to co chce. P.S. Do amatora wsi może nie używam takiego "wybornego" sprzętu jak Ty, ale da się nim dobrze polakierować. Wszystkim zjebom z forum dziękuje za "mądre" rady.

okoń
Wysłany: 2013-03-09, 22:16   
0
UP DOWN

bladyy, Ciekaw jestem jak to będzie wyglądało jak za 5 czy 10 lat obejżysz auto co sam zrobiłeś pewno pomyślisz "co to za zjeb umalował..."
bladyy napisał/a:
To ku*wa co wy tu piszecie jest poniżej jakiejkolwiek krytyki.

No to pokazałeś poziom krytyki na bardzo wysokim szczeblu :shock:
bladyy napisał/a:
Taki cwaniak na forum jesteś? Może twoje "ale" inaczej załatwimy?

Ciekaw jestem chłopcze kiedy się obudzisz z ręką w majtach i myślą że zasrałeś sobie całe życie.... ale pewno się i tak przejmiesz tym że to tylko ręka ^^

Robertlodz09 
Wysłany: 2013-03-10, 00:42   
0
UP DOWN

Panowie ,jedna prośba..... trochę kultury :tak: można sobie "dogryzać" ale róbcie to na poziomie ;)

jacenty 741
Wysłany: 2013-03-10, 10:07   
0
UP DOWN

bladyy napisał/a:
Banda idiotów i pozerów.
bladyy napisał/a:

Zaraz tobie mordę przemaluje frajerze na czerwono.
I tym podobne...Gugun,jesteś?Nie masz jakiegoś bana dla gościa,skoro nie potrafi dotrzymać danego słowa i wy...nieś się sam?
Bladyy,nie podniecaj się tak swoją osobą,bo Ty opier...isz paznokcie do łokci ze złości pisząc te swoje obraźliwe pościki,a wszyscy na forum polewają po nogach śmiejąc się z Ciebie.Co kilka tygodni (jeśli nie dni) pojawia się taki jak Ty mistrz painta,który uważa,że wszyscy tylko czekają jak procesor w komputerze na znak,że pora działać dla jego dobra...Lipa...Nic z tych rzeczy...Czytaj i używaj szukajki pytając o pier doły.

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi