Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
M4rcinSZ
Wys³any: 2015-06-16, 03:16   Jak malowaæ na wysoki ¿ywy po³ysk
0
UP DOWN

Posty: 5
Witam chcê zmieniæ oblicze mojego auta. Polerka ju¿ mi nie wystarcza. I tu moje pytanie jak pomalowaæ auto na wysoki po³ysk niczym lustro zachowuj±c g³êboki mocny kolor.

Dodam mo¿e kilka obrazków o jaki efekt mi chodzi:





Czyta³em ¿e kilka warstw lakieru bezbarwnego i g³êboka polerka ogarniaj± sprawê

b³yszcz±cy siê golf4.jpg
Plik ¶ci±gniêto 707 raz(y) 103.9 KB

 

Miki
Wys³any: 2015-06-16, 06:17   
0
UP DOWN

Pomóg³: 10 razy
Posty: 523
Na tych fotkach to mocno podkrêcony kontrast daje taki efekt, a nie lakier.
_________________
Mart-Dent
 

M4rcinSZ
Wys³any: 2015-06-16, 08:04   
0
UP DOWN

Posty: 5
Brrr no mo¿liwe ale na przyk³ad ju¿ ten golfik wygl±da blado ale po³ysk ma g³adki i mocny


Podam mo¿e jeszcze 2 przyk³ady:


 

natium
Wys³any: 2015-06-16, 21:55   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 323
Polerka + dobry wosk + dobre s³oñce + dobry aparat = sie taki efekt
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2015-06-16, 22:03   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Tutaj baza te¿ daje g³êbie koloru. Klar ja tylko uzupe³nia.
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

Miki
Wys³any: 2015-06-16, 22:21   
0
UP DOWN

Pomóg³: 10 razy
Posty: 523
trze¼wy inaczej napisa³/a:
Tutaj baza te¿ daje g³êbie koloru. Klar ja tylko uzupe³nia.


Baza nie daje g³êbi. Grubo¶æ, klarowno¶æ i jakosæ klaru j± daje.
_________________
Mart-Dent
 

GMC
Wys³any: 2015-06-16, 22:56   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 384
Jak baza ma du¿o xyralica to te¿ daje g³êbiê ale dobry klar to podstawa.
 

M4rcinSZ
Wys³any: 2015-06-17, 01:21   
0
UP DOWN

Posty: 5
Co do bazy i lakieru bezbarwnego zdecydowa³em siê na DuPon-a mam niedaleko od siebie mieszalnie ixell (Kalisz-Pleszew) i maj± te lakiery w ofercie.
Czyli rozumiem ¿e mam kazaæ lakiernikowi po³o¿yæ kilka warstw bezbarwnego tak? Nastêpnie po wyschniêciu (czyli jak na mój rozum po kliku dniach) polerka pastami np Meguiara?

Bo lakiernik co¶ mi mówi³ o jakim¶ dodatku nab³yszczaj±cym nak³adanym. Stosowanym pomiêdzy baz± a bezbarwny, tylko sam nie pamiêta jak to siê mog³o nazywaæ ani gdzie to dosta³.

Tak blado wygl±da teraz mój lakier

A próbujê przemalowaæ na co¶ takiego tylko w mega po³ysku i czy ja dobrze my¶lê ¿e tu do bazy dodano czarn± per³ê?
 

Miki
Wys³any: 2015-06-17, 06:40   
0
UP DOWN

Pomóg³: 10 razy
Posty: 523
GMC napisa³/a:
Jak baza ma du¿o xyralica to te¿ daje g³êbiê ale dobry klar to podstawa.


Co ma xyralic do g³êbi?

M4rcinSZ, dupont ma w ofercie wiele lakierów bezbarwnych, je¶li chcesz mieæ super efekt bêdziesz musia³ zainwestowaæ w prawie najdro¿szy.
_________________
Mart-Dent
 

M4rcinSZ
Wys³any: 2015-06-17, 10:29   
0
UP DOWN

Posty: 5
Cena cen± ale nadal chyba nikt mi nie powiedzia³ jak to zrobiæ. Czy to chodzi by klika razy KLAR po³o¿yæ ? je¶li tak to ile razy ? Czy kolejne warstwy muszn± dobrze wyschn±æ czy mo¿e od razu jak tylko bêdzie mo¿na k³a¶æ nastêpn± warstwê?

A mam taki pomys³ ( jestem amatorem ) i niechcê siê zb³a¼niæ przed lakiernikiem. Skoro trzeba po³o¿yæ kilka warstw KLARU to czy do tej pierwszej warstwy co idzie na bazê mo¿na by dodaæ w³a¶nie bazy albo per³y ? Próbowa³ kto¶ kiedy¶ takiego rozwi±zania ?

I na koniec, sam± masê per³ow± idzie dokupiæ i to w jaki¶ kolorach np czarnym ?
 

GMC
Wys³any: 2015-06-17, 11:38   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 384
Miki napisa³/a:
Co ma xyralic do g³êbi?


A no zwiêksza wra¿enie przestrzenno¶ci a g³êbia to wra¿enie przecie¿ bo nie fizyczna grubo¶æ lakieru - ta mo¿e byæ taka sama dla ró¿nych klarów a jednak wra¿enie bêdzie inne :)
 

Siekiera
Wys³any: 2015-06-17, 11:48   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
M4rcinSZ napisa³/a:
Cena cen± ale nadal chyba nikt mi nie powiedzia³ jak to zrobiæ. Czy to chodzi by klika razy KLAR po³o¿yæ ? je¶li tak to ile razy ? Czy kolejne warstwy muszn± dobrze wyschn±æ czy mo¿e od razu jak tylko bêdzie mo¿na k³a¶æ nastêpn± warstwê?

A mam taki pomys³ ( jestem amatorem ) i niechcê siê zb³a¼niæ przed lakiernikiem. Skoro trzeba po³o¿yæ kilka warstw KLARU to czy do tej pierwszej warstwy co idzie na bazê mo¿na by dodaæ w³a¶nie bazy albo per³y ? Próbowa³ kto¶ kiedy¶ takiego rozwi±zania ?


Pierwsz± warstwê klaru o normalnej grubo¶ci (1,5 - 2 warstwy) suszysz, matujesz i wtedy nak³adasz znów to samo. Dopiero na koniec wszystko polerujesz.

Do pierwszej warstwy klaru mo¿esz co¶ dorzuciæ ale nie przesad¼. Najlepszy by³by xyrallik. W twoim przypadku niebieski albo mo¿e bia³y. Najlepiej zrób natryski próbne i ocenisz który ³adniejszy.
 

Miki
Wys³any: 2015-06-17, 13:04   
0
UP DOWN

Pomóg³: 10 razy
Posty: 523
GMC napisa³/a:
Miki napisa³/a:
Co ma xyralic do g³êbi?


A no zwiêksza wra¿enie przestrzenno¶ci a g³êbia to wra¿enie przecie¿ bo nie fizyczna grubo¶æ lakieru - ta mo¿e byæ taka sama dla ró¿nych klarów a jednak wra¿enie bêdzie inne :)


"Xsyrallic to taki wzbogacony efekt ziaren per³owych który to w odró¿nieniu od nich posiada nie czterokrotn±, a a¿ sze¶ciok±tna zdolno¶æ odbicia rozczepionego ¶wiat³a które sprawia wra¿enie ¿e w pow³oce s± ukryte takie ma³e diamenty"

A g³êbiê robi siê w³a¶nie fizyczn± grubo¶ci± lakieru. Im go grubiej tym wiêksza soczewka. Dobry jako¶ciowo lakier po 1,5 warstwy bêdzie ju¿ ³adnie wygl±da³, a syfem to choæ by¶ 10 warstw cenzura³ to i tak bêdzie kaszana.
_________________
Mart-Dent
 

Chino 
Wys³any: 2015-06-17, 21:31   
0
UP DOWN
LPLCC


Pomóg³: 7 razy
Posty: 464
Sk±d: Warszawa
A w kwestii mega ¿ywego mega po³ysku to sie akurat specjalizujemy :)
WIelowarstwówki, mega glêbokie transparentne kandy i niesamowite klary, ktore s± cholernie b³yszcz±ce i glêbokie :)







I maly filmik

https://youtu.be/1m-3DHlpZPQ?t=56

Bêdzieszmia³ pytania to wal ¶mia³o.
Tak,koledzy maj± racje co do g³êbii. My czesto robimy tak. Podklad, na to 3 warstwy bazy, na to 6 warstw urethane kandy. Na to 3 grube warstwy twardszego klaru UC35, szlif, na to 3 grube warstwy wylane na lusterko pokazowego UFC35 - uwierz, ¿e taka robota robi niesamowite wra¿enie. Czego¶ takiego na ulicach sie nie widuje :)
Tylko pamietaj, ¿e produkty, które kupisz w mieszalniach s±strasznie ograniczone - fakt mog± slu¿yæ jako baza czego¶, jako produkt wspomagaj±cy ale nie do tego s± stworzne by tworzyæ cos niesamowitego :)
_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkie³kowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
 
 

No-limit
Wys³any: 2015-06-18, 14:30   
+1
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
Chino napisa³/a:
Czego¶ takiego na ulicach sie nie widuje
Tylko pamietaj, ¿e produkty, które kupisz w mieszalniach s±strasznie ograniczone - fakt mog± slu¿yæ jako baza czego¶, jako produkt wspomagaj±cy ale nie do tego s± stworzne by tworzyæ cos niesamowitego

Kurczê. Po bandzie pojecha³e¶.Nadaje siê na billboard :D
Ju¿ widzê tê brykê w 12 warstwach lakieru na tych piêknych felach ^^
 

Chino 
Wys³any: 2015-06-19, 08:18   
0
UP DOWN
LPLCC


Pomóg³: 7 razy
Posty: 464
Sk±d: Warszawa
:D ;)
_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkie³kowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
 
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2015-06-19, 08:29   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
No-limit napisa³/a:
Ju¿ widzê tê brykê w 12 warstwach lakieru na tych piêknych felach

Eeee spokojnie,wystarczy ¿e "na³ozy" na felgi te¿ .... 12 warstw i bêdzie idea³ ... :spoko: ;)
 

Nyguss 
Wys³any: 2015-06-20, 23:41   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 80
Na Bentleyach robilem klar, szlif, polerka, matowanie na to klar, szlif polerka i tak 5-7razy :)
_________________

 
 

Chino 
Wys³any: 2015-06-21, 09:43   
0
UP DOWN
LPLCC


Pomóg³: 7 razy
Posty: 464
Sk±d: Warszawa
Nyguss napisa³/a:
Na Bentleyach robilem klar, szlif, polerka, matowanie na to klar, szlif polerka i tak 5-7razy :)


I to jest dobry sposob ;)

A to ja teraz pokaze ko³a, które pomalowalem w piatek.
Zrobi³em ponad 200 zdjêæ i s±tak g³êbokie, ze na ¿adnym zdjeciu nie widac koloru finalnego. Wychodz± albo pomaranczowe albo ró¿owe alby wygladaja jak czerwony akryl. A na¿ywo robi± tak mistrzowska robote, ze nawet ja, osoba,ktora du¿o juz widzia³a - mam problem ze zbieraniem szczêki z gleby :)
Lakierek oczywiscie House Of Kolor Apple Red Kandy





_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkie³kowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
 
 

Miki
Wys³any: 2015-06-21, 10:48   
0
UP DOWN

Pomóg³: 10 razy
Posty: 523
Nyguss napisa³/a:
Na Bentleyach robilem klar, szlif, polerka, matowanie na to klar, szlif polerka i tak 5-7razy :)


A na uj ta polerka miêdzy lakierowaniami :sciana:
_________________
Mart-Dent
 

Nyguss 
Wys³any: 2015-06-21, 18:45   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 80
Miki, po to, zeby lakierowac po mozliwie najgladszej powierzchni(zmatowanej na koncu:)) jesli lakierujesz cytryne na cytryne to z kazda nastepna warstwa cytryna sie zwieksza, a nie da sie rozlac idealnego lustra. Zeby nie bylo nie zmienia to koloru w zadnym stopniu, daje to tylko efekt jakby kolor byl za szyba, a nie za folia.
_________________

 
 

Miki
Wys³any: 2015-06-21, 20:54   
0
UP DOWN

Pomóg³: 10 razy
Posty: 523
Nyguss, ale wyrównanie powierzchni robisz przy szlifowaniu jej. Polerowanie to nic innego jak nadawanie po³ysku. Wiêc po co to robiæ?
_________________
Mart-Dent
 

Dj Darecki
Wys³any: 2015-06-21, 20:54   
0
UP DOWN

Posty: 95
Matuj±c usuwasz cytrynê i po co polerowaæ? ¿eby znowu matowaæ?
 

Nyguss 
Wys³any: 2015-06-21, 21:12   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 80
Zeby uniknac niedoskonalosci, wypolerujesz to widzisz gdzie Ci zostala wieksza cytryna, a gdzie musisz poprawic, jak gdzies okruch pod papier wpadl, rysa glebsza, zeby takich rzeczy uniknac. Tak mi przynajmniej tlumaczyli. I bentley tak robi z nowymi autami.
_________________

 
 

kamilbusko
Wys³any: 2015-06-21, 21:19   
0
UP DOWN

Posty: 349
ssssss
 

Nyguss 
Wys³any: 2015-06-21, 21:35   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 80
To jest tylko forum. Tak mi wytlumaczyli i tak robilem, nikt nie musi mnie sluchac. Efekt mi sie podobal i chyba o ta glebie chodzi w temacie? Ja ja uzyskiwalem w taki sposob, ktos ma mniej pracochlonna metode to sam chetnie przetestuje ;)
_________________

 
 

Miki
Wys³any: 2015-06-22, 07:01   
0
UP DOWN

Pomóg³: 10 razy
Posty: 523
Nyguss napisa³/a:
I bentley tak robi z nowymi autami.


To ciekawe bo na nowym continentalu GT nie widaæ tych ilu¶ tamwarstw lakieru, a tylko mniej wiêcej 1/5, i co najlepsze tylko tyle jest. Ledwie do³o¿ysz maciarkê, a tu ju¿ podk³ad wychodzi.
_________________
Mart-Dent
 

Nyguss 
Wys³any: 2015-06-22, 08:24   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 80
Takie mialem wytyczne, bentleye, ktore robilem w Anglii mialy grubsza powloke, scierasz i lakierujesz, czyli logiczne, ze nie bedziesz mial powloki 5-7 razy grubszej a max 2-3 razy grubszy sam klar. Zrobilem 4 sztuki z czego 2 byly lakierowane, a wszystkie w ori kolorze bentleya (grafit ciemny)

Zaznaczam raz jeszcze... robcie jak chcecie i jak uwazacie. Zdjecia mam tylko z tel i nie oddadza tego, ale jak chcecie moge przeslac. Jeszcze na porsche 911 tak robilem. Ale tam 2 razy tylko klar nakladany.
_________________

 
 

Chino 
Wys³any: 2015-06-22, 18:36   
0
UP DOWN
LPLCC


Pomóg³: 7 razy
Posty: 464
Sk±d: Warszawa
Czekajcie czekajcie. Nie mialem czasu czytaæ dyskusji o tym "po co miêdzyszlif" ale:
Jak walisz najpierw mocne 3 warstwy - musisz zostawic do wyschniecia dokladnego. Bo inaczej nei doschnie. WIec zostawiasz, suszysz. Szlif zeby klei³o, znowu walisz klaru. Tak mozna w nieskonczonosc. Ale tak jak mowie - nie problem nawaliæ na raz 10 grubych warstw ale co z tego wyjdzie wiadomo - jak niedoschna nigdy dolne warstwy.
_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkie³kowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
 
 

kzychu
Wys³any: 2015-06-22, 19:20   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 346
Po co szlif to wiadomo , spór jest o polerkê.
 

M4rcinSZ
Wys³any: 2015-06-23, 17:28   
0
UP DOWN

Posty: 5
A jakiej gradacji papieru u¿yæ do matowienia/szlifu klaru ?
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group