Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
swdkca
Wys³any: 2009-03-29, 10:54   areograf poczatek
0
UP DOWN

Posty: 14
Cze¶æ,

Kupi³em niedawno zestaw airbrush i mam kilka pytañ/ instrukcja jest po niemiecku i
nic nie rozumiem.

Jak prawid³owo eksploatowaæ kompresor jak d³ugo mo¿e sprê¿aæ ?, / do¶æ mocno siê grzeje,
czy trzeba u¿ywaæ jakiego¶ smaru czy co¶ takiego?.

w za³±czniuku zdjêcie.
Ma kto¶ instrukcjê z czego¶ podobnego bo nie chce niczego zniszczyæ a jestem jasnozielony.

Pozdrawiam
Tomek

air.jpg
Plik ¶ci±gniêto 136 raz(y) 60.77 KB

 

dawid
Wys³any: 2009-03-29, 20:05   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
proponoje poczytac forum poogladac na tubie i malowac malowac malowac:)
_________________
hmmm
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-03-30, 06:49   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Takie kompresorki dzia³aj± powiedzmy 20min i potem 20min przerwy...( powinien mieæ wy³±cznik przeci±¿eniowy... ) i jest bezobs³ugowy, czyli zero wymieniania p³ynów itp. Napewno nic nie zniszczysz, je¿eli bêdziesz siê delikatnie obchodzi³ z aerografem i nie maltretowa³ kompresorka wielogodzinn± nieustann± prac±. Powodzenia...
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

swdkca
Wys³any: 2009-03-30, 08:08   
0
UP DOWN

Posty: 14
dzieki ;) teraz bede malowal a w wolnych chwilach czytal forum.

Jeszcze pytanie o pokrêt³o ile macie ustawione % ca³ej skali albo jaka wartosc po której kompresor siê wy³±cza? Jest co¶ zalecane itp?
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-03-30, 10:06   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Ten kompresor dzia³a bezustannie podczas malowania... gdy przestajesz malowaæ nabija ci¶nienie na wê¿u do swojej warto¶ci max (np. 4atm) i staje, tej warto¶ci max siê nie zmienia. na reduktorze ustawiasz ci¶nienie podawane przez kompresorek , w zale¿no¶ci od konsystencji farby do 2atm powinno stykn±æ...

I proponujê raczej czytaæ forum (z u¿yciem opcji "szukaj") ,
a w wolnych chwilach malowaæ.... ;) powodzenia
 

dawid
Wys³any: 2009-03-30, 17:04   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
hmmm maloj i ucz sie na bledach a forum urzywaj w krytycznych mometach:)
_________________
hmmm
 

Asellus5
Wys³any: 2009-04-01, 23:16   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 290
Mam identyczny kompresorek i nawet aero tez byl taki sam w zesawie ktory droga ewolucjii wyladowal juz gdzies w piwnicy:) to bezolejowe malenstwo grzeje sie niemilosiernie,po dluzszym czasie zacvzyna sie skraplac woda w wezu i dostaje sie do aerografu,separator nawet nie pomaga gdyz gorace jeszcze powietrze oczladza sie juz za nim! po ok pol godz malowania jest tak goracy ze mozna sie poparzyc,ale nie narzekalem na niego! dawal rade pracowal ok 3-4 godz! jak lubisz majsterkowac to radze wstawic zbiornik wyrownujacy do niego!-przedluzy to jego zywotnosc i da mu nieco czasu na ochloniecie!
Wytrwalosci w malowaniu i duuuuzo duuuzo cierpliwosci:)
 

swdkca
Wys³any: 2009-04-03, 17:25   
0
UP DOWN

Posty: 14
hej, lubie majsterkowaæ ale nie mam zielonego pojecia o co chodzi ze zbiornikiem wyrównujacym jakbys mog³ napisz albo zapodaj linka gdzie co¶ o tym pisze jak to zrobic, pozniej poszukam teraz akurat æwicze z aero.

"dawal rade pracowal ok 3-4 godz!"
d³ugo tak pracowa³? czy to z tym zbiornikiem tyle pracowa³ ,?

W³a¶nie jak to jest - jak mam odczekaæ zanim och³onie musze przeczyscic czy nie trzeba?
czekam tak ok 30 min bo na serio sie niemi³osiernie grzeje.

Pozdrawiam
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-04-06, 07:08   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
|Ostatnio pojawi³siê temat w³asnorêcznie tworzonych kompresorków, tam s± fotki, na których jest wszystko pokazane jak na d³oni.... zreszt± za pomoc± google napewno znajdziesz schematy takiej "konstrukcji"... :tak:

Ze zbiornikiem nie bêdzie pracowa³ bezustannie, tylko nabija³ go co jaki¶ czas powietrzem...
Dziêki czemu nie musisz przerywaæmalowania...

Nic siê nie czy¶ci, no chyba ¿e chodzi o wypró¿nienie separatora, to oczywi¶cie czemu nie...
30 min. powinno mu wystarczyæ na och³oniêcie...
Powodzenia
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

Asellus5
Wys³any: 2009-04-11, 20:31   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 290
Ja swojego kompresorka nie oszczedzalem,to prawda,grzeje sie niemilosiernie,poparzyc sie mozna!! ja jako zbiornika wyrownujacego uzywalem plastikowej butelki po napoju wkreconej w miejsce plastikowego zbiorniczka na skropliny pod separatoprem! to byl dla mnie najprostrzy sposob!!
 

swdkca
Wys³any: 2009-04-15, 17:09   
0
UP DOWN

Posty: 14
LoboLoco nie znalaz³em tego tematu jest jeden ale brak zdjec , chyba ze mam co¶ nie tak i siê nie wy¶wietlaj±.

Znalaz³em co¶ takiego na elektrodzie
http://www.elektroda.pl/r...c1008509-0.html

ale znowu mam taki problem ¿e nie mam ga¶nicy , a z plastikiem nie chce ryzykowac.

Asellus5 jaka to by³a butelka, po jakim napoju i jaka pojemno¶c ?

dzieki za odp, pozdrawiam.
 

alarec
Wys³any: 2009-04-16, 00:51   
0
UP DOWN

Posty: 5
zerknij tutaj:
http://www.marecki.user.icpnet.pl/kompres.htm
wszystko jest ³adnie wyt³umaczone.

Osobi¶cie nie u¿ywa³bym butelki, chocia¿od oryginalnej coca coli wytrzymuje chyba 3 bary, ale nie jestem pewien. Gdy przy takim ci¶nieniu rozerwie butelkê to nie chcia³ by³ byæ obok tego kompresora.
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-04-16, 06:50   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
swdkca, chodzi³o mi o ten temat: http://lakierowanko.info/viewtopic.php?t=2023
ga¶nice nie s± takie drogie je¶li porównasz z cen± EURO-TECa. wiêc albo p³acisz te 900pln za markowy kompresorek, albo kombinujesz.... niestety aerografika nie jest tanim zajêciem... tak na marginesie to bym nie próbowa³ nawet z butelkami plastikowymi, lepienie plastelin± wêzyków do butelek po napojach koja¿y mi siê z zajêciami praktyczno - technicznymi :D , jak oszczêdzaæ to te¿ z g³ow± i odrobin± profesjonalizmu...
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

acidhouse
Wys³any: 2009-04-16, 12:57   
0
UP DOWN
Kustom Kulture


Pomóg³: 10 razy
Posty: 267
Adam S³odowy "Zrób to sam" - jak zrobiæ aerograf ze starego d³ugopisu, ig³y od strzykawki, wê¿yka i pompki akwariowej heheh - kto szuka nie b³±dzi - pozdrawiam
_________________
Training all life
 
 

swdkca
Wys³any: 2009-04-16, 14:48   
0
UP DOWN

Posty: 14
Dzieki widzia³em to LoboLoco tylko nie wyswietla³y mi siê zdjecia ale ju¿ ok.
Napewno co¶ takiego zmajstruje tylka jak bede mia³ troche wiecej czasu bo jeszcze walcze z czym¶ innym (cnc do tego swoj± drog± te¿ by siê przyda³o co¶ dmuchaj±cego powietrzem) , jak sie uda to poka¿e swoja bombe.

acidhouse niestety nie znalaz³em choc plujkê ju¿ mam "kto szuka nie b³±dzi" a kto pyta i szuka znajduje o wiele szybciej.

Pozdrawiam
 

acidhouse
Wys³any: 2009-04-17, 14:53   
0
UP DOWN
Kustom Kulture


Pomóg³: 10 razy
Posty: 267
przys³owie faktycznie brzmi - "kto pyta - nie b³±dzi" damn beti :sciana:
_________________
Training all life
 
 

swdkca
Wys³any: 2009-04-17, 18:32   
0
UP DOWN

Posty: 14
tu najwa¿niejsze s± areografy , przys³owia olaæ ;)
 

No-limit
Wys³any: 2009-04-17, 19:00   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
acidhouse napisa³/a:
przys³owie faktycznie brzmi - "kto pyta - nie b³±dzi" damn beti :sciana:

Kto nie pyta...,b³±dzi? :help: :D ^^
 

swdkca
Wys³any: 2009-04-17, 21:46   
0
UP DOWN

Posty: 14
zna droge ;) bo szuka³ i znajdowa³
 

swdkca
Wys³any: 2009-04-17, 22:23   
0
UP DOWN

Posty: 14
tak wracaj±c do tematu z uwagi na to ¿e malujac akrylami czasami i poniek±d chc±c wykorzystywaæ aerograf do urozmaicania prac próbowa³em ro¼ciêczaæ w wodzie destylowanej farby akrylowe chromacryl i doszed³em do wniosku szybko ¿e sie nie nadaj± wogóle , trzeba bardzo mocno rozpuscic :/ te w najmniejszych tubkach bo w wiekszych to takie geste ze wogóle nie ma mowy... bede musia³ co¶ kupiæ , a skoro akryle i to chromacryle sie nie nadaja przynajmniej z moim sprzetem to pewnie wiekszosc sie nie nadaje. Czy kto¶ wypróbowa³ co¶ takiego ale z sukcesem? A i przypomnia³o mi siê mam farby do cia³a :) kupione z zestawem ... nie wiek kto¶ czy to mo¿na zabezpieczyæ tak ¿eby sie nie rozmaza³o np werniksem w spreju lub co¶ podobnego? Sorry ze tak chaotycznie pisze ale pozno...
 

acidhouse
Wys³any: 2009-04-18, 08:53   
0
UP DOWN
Kustom Kulture


Pomóg³: 10 razy
Posty: 267
pó¼no to rozmowa nad ranem - wyobra¼ sobie kuleczki - np. ¿ó³te kuleczki, które zbieraj± siê w grupy kuleczek - du¿e grupy kuleczek, a pomiêdzy kuleczkami jest rodzaj roztworu koloidowego - ni to ¿el, ni to woda, trzyma te kuleczki razem - to farba w pigmencie, w kubeczku - tam w ¶rodku okleja ig³ê, która lekko wystaje poza dziurkê dyszy, dysza jest bardzo malutka i tylko niektóre grupy kuleczek, które s± w klubie "RZADZIEJ" przeciskaj± siê pomiêdzy ig³± i krawêdzi± dziurki dyszy za pomoc± wiatru tylnego ^^ niektóre grupy z klubu "GRUDA" s± bardzo du¿e i nie chc± opuszczaæ iglicy, ani kubeczka, strajkuj±, ¿e nigdzie nie id± :boks: i tu zaczyna siê problem - pozostaje nic wiêcej jak wyczy¶ciæ sprzêt i zamówiæ farby do tej wielko¶ci dyszy i ig³y, oczywi¶cie mo¿na zwiêkszyæ ci¶nienie, np. do 3 atmosfer ale czy to pozwoli nam na uzyskanie precyzji w detalach - na pewno nie - chyba ¿e malujemy samolot, no to mo¿na sobie pozwliæ na kreskê rzêdu hmm centymetra, od razu powiêkszmy kubek i nalejmy tam 0,5 litra p³ynu - trzymamy w³a¶nie w rêce pistolet lakierniczy i jest ju¿ wszystko w po¿±dku
- WNIOSEK -
:idea:
nie wszystko co mo¿na nazwaæ farb± nadaje siê do aerografu
- end of message -
_________________
Training all life
 
 

swdkca
Wys³any: 2009-04-18, 12:48   
0
UP DOWN

Posty: 14
Jak pracujesz ca³y dzien umys³owo i fizycznie to pó¿no to w³asnie okolice 24...
Sprytnie mi to wyja¶nie³e¶ nie wiedzia³em... Mysla³em ¿e to w³asnie ten silny po³udniowy wiatr zatyka ;) Ale musia³em spróbowaæ na tym wlasnie to po trochu polega.
 

No-limit
Wys³any: 2009-04-18, 17:01   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
acidhouse napisa³/a:
[center]pó¼no to rozmowa nad ranem - wyobra¼ sobie kuleczki - np. ¿ó³te kuleczki, które zbieraj± siê w grupy kuleczek - du¿e grupy kuleczek, a pomiêdzy kuleczkami jest rodzaj roztworu koloidowego - ni to ¿el, ni to woda, trzyma te kuleczki razem - to farba w pigmencie, w kubeczku - tam w ¶rodku okleja ig³ê, która lekko wystaje poza dziurkê dyszy, dysza jest bardzo malutka i tylko niektóre grupy kuleczek, które s± w klubie "RZADZIEJ" przeciskaj± siê pomiêdzy ig³± i krawêdzi± dziurki dyszy za pomoc± wiatru tylnego ^^ niektóre grupy z klubu "GRUDA" s± bardzo du¿e i nie chc± opuszczaæ iglicy, ani kubeczka, strajkuj±, ¿e nigdzie nie id± :boks: i tu zaczyna siê problem - pozostaje nic wiêcej jak wyczy¶ciæ sprzêt i zamówiæ farby do tej wielko¶ci dyszy i ig³y, oczywi¶cie mo¿na zwiêkszyæ ci¶nienie, np. do 3 atmosfer ale czy to pozwoli nam na uzyskanie precyzji w detalach - na pewno nie - chyba ¿e malujemy samolot, no to mo¿na sobie pozwliæ na kreskê rzêdu hmm centymetra, od razu powiêkszmy kubek i nalejmy tam 0,5 litra p³ynu - trzymamy w³a¶nie w rêce pistolet lakierniczy i jest ju¿ wszystko w po¿±dku
- WNIOSEK -
:idea:
nie wszystko co mo¿na nazwaæ farb± nadaje siê do aerografu
- end of message -[/center]
Przepraszam za skojarzeanie.Super opis "sraczki".aTak naprawdê co do wielko¶ci "ziarna" pigmentów i medium ,w którym jest "rozpuszczone" to co napisa³e¶ to jest wyk³ad w "pigu³ce" :tak:
 

Neonis 
Wys³any: 2009-09-20, 12:58   
0
UP DOWN
aerografit.pl


Posty: 186
Sk±d: O¶wiêcim
Witam,
Mam do was pytanie w sprawie mojego aerografu. Otó¿ jest to ten model:


http://www.narzedziowy.com.pl/product_info.php?products_id=21584&utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2009-09&utm_content=21584

Co o nim s±dzicie?
_________________
Artystyczne malowanie aerografem tirów, motocykli, kasków, samochodów - Aerografit Studio
 

hlecter
Wys³any: 2009-09-20, 13:50   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 213
to jest ew6000b 0,2 , ja mam ew6000r 0,3 do tego dokupilem dysze 0,2 (nie widac jakiej¶ wielkiej róznicy) jak na chinczyka w moim skromnym zdaniu udana konstrukcja , ³aduje w to baze z nitro i uszczelek mi jeszcze nie zniszczy³o , fajny sprzecik , szybko rozbieralny , dobry dostêp do ig³y na start udany zakup , choc zbiorniczek móg³by byc na górze
 

Neonis 
Wys³any: 2009-09-20, 14:35   
0
UP DOWN
aerografit.pl


Posty: 186
Sk±d: O¶wiêcim
Dlaczego my¶lisz, ¿e zbiornik na górze (grawitacyjny) jest lepszy?
_________________
Artystyczne malowanie aerografem tirów, motocykli, kasków, samochodów - Aerografit Studio
 

hlecter
Wys³any: 2009-09-20, 14:55   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 213
z grawitacyjnego wykorzystasz ca³a fabe jak± tylko masz , a w podczepionym u do³u zawsze cos zostaje
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-09-23, 08:22   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Pozatym w zasilaniu grawitacyjnym mo¿esz malowaæ na mniejszym ci¶nieniu, wiêc uzyskasz lepszy detal.
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » AIRBRUSH » Forum Airbrush

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania