Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
M4rcinSZ
Wysłany: 2015-06-16, 03:16   Jak malować na wysoki żywy połysk
0
UP DOWN

Witam chcę zmienić oblicze mojego auta. Polerka już mi nie wystarcza. I tu moje pytanie jak pomalować auto na wysoki połysk niczym lustro zachowując głęboki mocny kolor.

Dodam może kilka obrazków o jaki efekt mi chodzi:

Czytałem że kilka warstw lakieru bezbarwnego i głęboka polerka ogarniają sprawę

błyszczący się golf4.jpg
Plik ściągnięto 655 raz(y) 103,9 KB

Miki
Wysłany: 2015-06-16, 06:17   
0
UP DOWN

Na tych fotkach to mocno podkręcony kontrast daje taki efekt, a nie lakier.

M4rcinSZ
Wysłany: 2015-06-16, 08:04   
0
UP DOWN

Brrr no możliwe ale na przykład już ten golfik wygląda blado ale połysk ma gładki i mocny

Podam może jeszcze 2 przykłady:

natium
Wysłany: 2015-06-16, 21:55   
0
UP DOWN

Polerka + dobry wosk + dobre słońce + dobry aparat = sie taki efekt

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2015-06-16, 22:03   
0
UP DOWN

Tutaj baza też daje głębie koloru. Klar ja tylko uzupełnia.

Miki
Wysłany: 2015-06-16, 22:21   
0
UP DOWN

trzeźwy inaczej napisał/a:
Tutaj baza też daje głębie koloru. Klar ja tylko uzupełnia.

Baza nie daje głębi. Grubość, klarowność i jakosć klaru ją daje.

GMC
Wysłany: 2015-06-16, 22:56   
0
UP DOWN

Jak baza ma dużo xyralica to też daje głębię ale dobry klar to podstawa.

M4rcinSZ
Wysłany: 2015-06-17, 01:21   
0
UP DOWN

Co do bazy i lakieru bezbarwnego zdecydowałem się na DuPon-a mam niedaleko od siebie mieszalnie ixell (Kalisz-Pleszew) i mają te lakiery w ofercie.
Czyli rozumiem że mam kazać lakiernikowi położyć kilka warstw bezbarwnego tak? Następnie po wyschnięciu (czyli jak na mój rozum po kliku dniach) polerka pastami np Meguiara?

Bo lakiernik coś mi mówił o jakimś dodatku nabłyszczającym nakładanym. Stosowanym pomiędzy bazą a bezbarwny, tylko sam nie pamięta jak to się mogło nazywać ani gdzie to dostał.

Tak blado wygląda teraz mój lakier

A próbuję przemalować na coś takiego tylko w mega połysku i czy ja dobrze myślę że tu do bazy dodano czarną perłę?

Miki
Wysłany: 2015-06-17, 06:40   
0
UP DOWN

GMC napisał/a:
Jak baza ma dużo xyralica to też daje głębię ale dobry klar to podstawa.

Co ma xyralic do głębi?

M4rcinSZ, dupont ma w ofercie wiele lakierów bezbarwnych, jeśli chcesz mieć super efekt będziesz musiał zainwestować w prawie najdroższy.

M4rcinSZ
Wysłany: 2015-06-17, 10:29   
0
UP DOWN

Cena ceną ale nadal chyba nikt mi nie powiedział jak to zrobić. Czy to chodzi by klika razy KLAR położyć ? jeśli tak to ile razy ? Czy kolejne warstwy muszną dobrze wyschnąć czy może od razu jak tylko będzie można kłaść następną warstwę?

A mam taki pomysł ( jestem amatorem ) i niechcę się zbłaźnić przed lakiernikiem. Skoro trzeba położyć kilka warstw KLARU to czy do tej pierwszej warstwy co idzie na bazę można by dodać właśnie bazy albo perły ? Próbował ktoś kiedyś takiego rozwiązania ?

I na koniec, samą masę perłową idzie dokupić i to w jakiś kolorach np czarnym ?

GMC
Wysłany: 2015-06-17, 11:38   
0
UP DOWN

Miki napisał/a:
Co ma xyralic do głębi?

A no zwiększa wrażenie przestrzenności a głębia to wrażenie przecież bo nie fizyczna grubość lakieru - ta może być taka sama dla różnych klarów a jednak wrażenie będzie inne :)

Siekiera
Wysłany: 2015-06-17, 11:48   
0
UP DOWN

M4rcinSZ napisał/a:
Cena ceną ale nadal chyba nikt mi nie powiedział jak to zrobić. Czy to chodzi by klika razy KLAR położyć ? jeśli tak to ile razy ? Czy kolejne warstwy muszną dobrze wyschnąć czy może od razu jak tylko będzie można kłaść następną warstwę?

A mam taki pomysł ( jestem amatorem ) i niechcę się zbłaźnić przed lakiernikiem. Skoro trzeba położyć kilka warstw KLARU to czy do tej pierwszej warstwy co idzie na bazę można by dodać właśnie bazy albo perły ? Próbował ktoś kiedyś takiego rozwiązania ?

Pierwszą warstwę klaru o normalnej grubości (1,5 - 2 warstwy) suszysz, matujesz i wtedy nakładasz znów to samo. Dopiero na koniec wszystko polerujesz.

Do pierwszej warstwy klaru możesz coś dorzucić ale nie przesadź. Najlepszy byłby xyrallik. W twoim przypadku niebieski albo może biały. Najlepiej zrób natryski próbne i ocenisz który ładniejszy.

Miki
Wysłany: 2015-06-17, 13:04   
0
UP DOWN

GMC napisał/a:
Miki napisał/a:
Co ma xyralic do głębi?

A no zwiększa wrażenie przestrzenności a głębia to wrażenie przecież bo nie fizyczna grubość lakieru - ta może być taka sama dla różnych klarów a jednak wrażenie będzie inne :)

"Xsyrallic to taki wzbogacony efekt ziaren perłowych który to w odróżnieniu od nich posiada nie czterokrotną, a aż sześciokątna zdolność odbicia rozczepionego światła które sprawia wrażenie że w powłoce są ukryte takie małe diamenty"

A głębię robi się właśnie fizyczną grubością lakieru. Im go grubiej tym większa soczewka. Dobry jakościowo lakier po 1,5 warstwy będzie już ładnie wyglądał, a syfem to choć byś 10 warstw cenzura to i tak będzie kaszana.

Chino 
Wysłany: 2015-06-17, 21:31   
0
UP DOWN
LPLCC

A w kwestii mega żywego mega połysku to sie akurat specjalizujemy :)
WIelowarstwówki, mega glębokie transparentne kandy i niesamowite klary, ktore są cholernie błyszczące i glębokie :)

I maly filmik

https://youtu.be/1m-3DHlpZPQ?t=56

Będzieszmiał pytania to wal śmiało.
Tak,koledzy mają racje co do głębii. My czesto robimy tak. Podklad, na to 3 warstwy bazy, na to 6 warstw urethane kandy. Na to 3 grube warstwy twardszego klaru UC35, szlif, na to 3 grube warstwy wylane na lusterko pokazowego UFC35 - uwierz, że taka robota robi niesamowite wrażenie. Czegoś takiego na ulicach sie nie widuje :)
Tylko pamietaj, że produkty, które kupisz w mieszalniach sąstrasznie ograniczone - fakt mogą slużyć jako baza czegoś, jako produkt wspomagający ale nie do tego są stworzne by tworzyć cos niesamowitego :)

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkiełkowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl

No-limit
Wysłany: 2015-06-18, 14:30   
+1
UP DOWN

Chino napisał/a:
Czegoś takiego na ulicach sie nie widuje
Tylko pamietaj, że produkty, które kupisz w mieszalniach sąstrasznie ograniczone - fakt mogą slużyć jako baza czegoś, jako produkt wspomagający ale nie do tego są stworzne by tworzyć cos niesamowitego

Kurczę. Po bandzie pojechałeś.Nadaje się na billboard :D
Już widzę tę brykę w 12 warstwach lakieru na tych pięknych felach ^^

Chino 
Wysłany: 2015-06-19, 08:18   
0
UP DOWN
LPLCC

:D ;)

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
www.custom-shop.pl
www.soda-blaster.pl

Robertlodz09 
Wysłany: 2015-06-19, 08:29   
0
UP DOWN

No-limit napisał/a:
Już widzę tę brykę w 12 warstwach lakieru na tych pięknych felach

Eeee spokojnie,wystarczy że "nałozy" na felgi też .... 12 warstw i będzie ideał ... :spoko: ;)

Nyguss 
Wysłany: 2015-06-20, 23:41   
0
UP DOWN

Na Bentleyach robilem klar, szlif, polerka, matowanie na to klar, szlif polerka i tak 5-7razy :)

Chino 
Wysłany: 2015-06-21, 09:43   
0
UP DOWN
LPLCC

Nyguss napisał/a:
Na Bentleyach robilem klar, szlif, polerka, matowanie na to klar, szlif polerka i tak 5-7razy :)

I to jest dobry sposob ;)

A to ja teraz pokaze koła, które pomalowalem w piatek.
Zrobiłem ponad 200 zdjęć i sątak głębokie, ze na żadnym zdjeciu nie widac koloru finalnego. Wychodzą albo pomaranczowe albo różowe alby wygladaja jak czerwony akryl. A nażywo robią tak mistrzowska robote, ze nawet ja, osoba,ktora dużo juz widziała - mam problem ze zbieraniem szczęki z gleby :)
Lakierek oczywiscie House Of Kolor Apple Red Kandy

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
www.custom-shop.pl
www.soda-blaster.pl

Miki
Wysłany: 2015-06-21, 10:48   
0
UP DOWN

Nyguss napisał/a:

A na uj ta polerka między lakierowaniami :sciana:

Nyguss 
Wysłany: 2015-06-21, 18:45   
0
UP DOWN

Miki, po to, zeby lakierowac po mozliwie najgladszej powierzchni(zmatowanej na koncu:)) jesli lakierujesz cytryne na cytryne to z kazda nastepna warstwa cytryna sie zwieksza, a nie da sie rozlac idealnego lustra. Zeby nie bylo nie zmienia to koloru w zadnym stopniu, daje to tylko efekt jakby kolor byl za szyba, a nie za folia.

Miki
Wysłany: 2015-06-21, 20:54   
0
UP DOWN

Nyguss, ale wyrównanie powierzchni robisz przy szlifowaniu jej. Polerowanie to nic innego jak nadawanie połysku. Więc po co to robić?

Dj Darecki
Wysłany: 2015-06-21, 20:54   
0
UP DOWN

Matując usuwasz cytrynę i po co polerować? żeby znowu matować?

Nyguss 
Wysłany: 2015-06-21, 21:12   
0
UP DOWN

Zeby uniknac niedoskonalosci, wypolerujesz to widzisz gdzie Ci zostala wieksza cytryna, a gdzie musisz poprawic, jak gdzies okruch pod papier wpadl, rysa glebsza, zeby takich rzeczy uniknac. Tak mi przynajmniej tlumaczyli. I bentley tak robi z nowymi autami.

kamilbusko
Wysłany: 2015-06-21, 21:19   
0
UP DOWN

ssssss

Nyguss 
Wysłany: 2015-06-21, 21:35   
0
UP DOWN

To jest tylko forum. Tak mi wytlumaczyli i tak robilem, nikt nie musi mnie sluchac. Efekt mi sie podobal i chyba o ta glebie chodzi w temacie? Ja ja uzyskiwalem w taki sposob, ktos ma mniej pracochlonna metode to sam chetnie przetestuje ;)

Miki
Wysłany: 2015-06-22, 07:01   
0
UP DOWN

Nyguss napisał/a:
I bentley tak robi z nowymi autami.

To ciekawe bo na nowym continentalu GT nie widać tych iluś tamwarstw lakieru, a tylko mniej więcej 1/5, i co najlepsze tylko tyle jest. Ledwie dołożysz maciarkę, a tu już podkład wychodzi.

Nyguss 
Wysłany: 2015-06-22, 08:24   
0
UP DOWN

Takie mialem wytyczne, bentleye, ktore robilem w Anglii mialy grubsza powloke, scierasz i lakierujesz, czyli logiczne, ze nie bedziesz mial powloki 5-7 razy grubszej a max 2-3 razy grubszy sam klar. Zrobilem 4 sztuki z czego 2 byly lakierowane, a wszystkie w ori kolorze bentleya (grafit ciemny)

Zaznaczam raz jeszcze... robcie jak chcecie i jak uwazacie. Zdjecia mam tylko z tel i nie oddadza tego, ale jak chcecie moge przeslac. Jeszcze na porsche 911 tak robilem. Ale tam 2 razy tylko klar nakladany.

Chino 
Wysłany: 2015-06-22, 18:36   
0
UP DOWN
LPLCC

Czekajcie czekajcie. Nie mialem czasu czytać dyskusji o tym "po co międzyszlif" ale:
Jak walisz najpierw mocne 3 warstwy - musisz zostawic do wyschniecia dokladnego. Bo inaczej nei doschnie. WIec zostawiasz, suszysz. Szlif zeby kleiło, znowu walisz klaru. Tak mozna w nieskonczonosc. Ale tak jak mowie - nie problem nawalić na raz 10 grubych warstw ale co z tego wyjdzie wiadomo - jak niedoschna nigdy dolne warstwy.

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
www.custom-shop.pl
www.soda-blaster.pl

kzychu
Wysłany: 2015-06-22, 19:20   
0
UP DOWN

Po co szlif to wiadomo , spór jest o polerkę.

M4rcinSZ
Wysłany: 2015-06-23, 17:28   
0
UP DOWN

A jakiej gradacji papieru użyć do matowienia/szlifu klaru ?

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materiały

Odpowiedz do tematu