Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-22, 19:33
Autor Wiadomo¶æ
Malik
Wys³any: 2008-05-12, 18:31   Jak siê p³aci za naprawe blacharsko-lakiernicza?
0
UP DOWN

Posty: 9
Witam

Przymierzam sie do naprawy tylnych nadkoli w Hondzie. Znajomi mi mówili, ¿e u nas (po³udniowe mazowsze) to bedzie kosztowalo 300-350z³ od elementu.
Zdziwi³em sie jak podjecha³em do jednego lakiernika , ¿eby zapytaæ czy by tego nie zrobi³.
Ten zacza³ sie krzywiæ , stêkaæ , ¿e hondy jeszcze nie robi³ . Pokazywa³ gdzie trzeba wyci±æ, jedna blache druga blache. Marudzi³ ,¿e roboty z tym du¿o. Na komiec dowali³ cenê 350z³ malowanie + 250z³ za wspawanie reperaturki - to wszystko od jednego tylko nadkola.

Teraz mam pytanie:
Czy stawka od tzw "elementu" obejmuje rownie¿ wstawianie reparaturki czy za t± operacje placi dodatkowo?
 

rbfm 
Wys³any: 2008-05-12, 18:39   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
Malik napisa³/a:
Teraz mam pytanie:
Czy stawka od tzw "elementu" obejmuje rownie¿ wstawianie reparaturki czy za t± operacje placi dodatkowo?


zartujesz? chcialbys zeby spawal a pozniej malowaz za 3,5 stowy? i tak bardzo tanio ci powiedzial. podejrzewam ze jakosc tej roboty nie bedzie wysoka.
 

kalbi 
Wys³any: 2008-05-12, 19:09   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
Malik napisa³/a:
Pokazywa³ gdzie trzeba wyci±æ, jedna blache druga blache. Marudzi³ ,¿e roboty z tym du¿o.
bo to ogólnie najgorsza robota praktycznie robiæ zardzewia³e trupy... co do ceny 600 z³ z elementu razem z reperaturk± to przeciêtna stawka...

[ Dodano: 2008-05-12, 20:09 ]
rbfm napisa³/a:
podejrzewam ze jakosc tej roboty nie bedzie wysoka.
a dlaczego podejrzewasz to??
_________________

 
 

Malik
Wys³any: 2008-05-12, 19:54   
0
UP DOWN

Posty: 9
kalbi napisa³/a:
bo to ogólnie najgorsza robota praktycznie robiæ zardzewia³e trupy...


To prostownie pomietej blachy po wypadku jest ³atwiejsze?

Ja mam tylko ma³e burchle tam gdzie b³otnik ³±czy sie z nadkolem, nie chce robiæ zaprawek bo za rok to wyjdzie
 

rbfm 
Wys³any: 2008-05-12, 20:01   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
Malik napisa³/a:
To prostownie pomietej blachy po wypadku jest ³atwiejsze?


jasne ze latwiejsze(w wiekszosci przypadkow), w dodatku czesto sie je po prostu wymienia. poza tym za prostowanie tez sie placi extra.
 

kalbi 
Wys³any: 2008-05-12, 20:19   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
Malik napisa³/a:
To prostownie pomietej blachy po wypadku jest ³atwiejsze?


jak element jest bardzo uszkodzony to wymiana, je¶li jakie¶ do³ki, zarysowania to naprawa... jak kto¶ ma pojêcie o prostowaniu, a zazwyczaj blacharz takowe ma to dla niego nic trudnego, lakiernik wyprowadza resztê i gotowe :D z prostowaniem jest mniej zabawy ni¿ ze wstawianie reperaturki ! ! !


Malik napisa³/a:
Ja mam tylko ma³e burchle tam gdzie b³otnik ³±czy sie z nadkolem, nie chce robiæ zaprawek bo za rok to wyjdzie


wydaje siê zawsze na pierwszy rzut oka, ¿e korozja jest ma³a (przewa¿nie), a jak zacznie siê to wszystko zrywaæ do go³ej blachy, to okazuje siê, ¿e nie ma ju¿ co zrywaæ bo blachy zabrak³o he he... tak¿e mo¿e siê okazaæ, ¿e ta rdza bêdzie zajmowa³a du¿o wiêkszy ju¿ obszar ni¿ na pierwszy rzut oka...
_________________

 
 

Malik
Wys³any: 2008-05-13, 15:16   
0
UP DOWN

Posty: 9
kalbi napisa³/a:
kto¶ ma pojêcie o prostowaniu, a zazwyczaj blacharz takowe ma to dla niego nic trudnego,


Trudno na tkiego trafiæ . Zazwyczaj ci co najszumniej og³aszaj± ze sa super fachowcami. To potem okazuje sie ¿e sa specjalistami w wymianie i malowaniu klapy silnika i przednich blotników no i braniu du¿ej kasy. No i nie omieszkj± sobie troszke paliwka upusciæ z samochodu klienta .

kalbi napisa³/a:
a jak zacznie siê to wszystko zrywaæ do go³ej blachy, to okazuje siê, ¿e nie ma ju¿ co zrywaæ bo blachy zabrak³o

Odkreci³em tylni zderzak , plastikowe nadkole i wyciagna³em wyk³adzine z bagaznika . Widzia³em co jest. polecia³o ce³e po³±czenie nadkola z b³otnikiem i orjetuje sie co trzeba z tym zrobiæ.

A tak wogóle "rbfm" ja te¿ mam zawód i nie trzêse gruszek w sadzie. Dostaje trudne tematy czêsto dokumentacje w jezyku angielskim wielokrotnie xerowan± albo faxsowana. Czesto musze siêgaæ do fachowej literatury technicznej.Musze sie czesto uzyskiwaæ wymiary z dok³adnosci± do 0.002mm (je¶li w ogole potrafisz sobie wyobraziæ ile to jest) . A 600z³ to 1/3 mojego wynagrodzenia i od kazdej z³otówki musze odprowadziæ daniny na rzecz pañstwa. Mam nadziejê ze ty jestes równie uczciwy jak pewny siebie i skrupulatnie odprowadzasz daniny na rzecz panstwa od karzdego zarobionego grosza.
 

rbfm 
Wys³any: 2008-05-13, 15:31   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
Malik napisa³/a:
A 600z³ to 1/3 mojego wynagrodzenia i od kazdej z³otówki musze odprowadziæ


no to zamiast narzekac zmien prace. moze zostan lakiernikiem ? ja nie narzekam :)

[ Dodano: 2008-05-13, 16:33 ]
Malik napisa³/a:
To potem okazuje sie ¿e sa specjalistami w wymianie i malowaniu klapy silnika i przednich blotników


bo czesto wychodzi taniej i szybciej je wymienic niz rzezbic.

Malik napisa³/a:
Widzia³em co jest. polecia³o ce³e po³±czenie nadkola z b³otnikiem i orjetuje sie co trzeba z tym zrobiæ.


czli wg ciebie co trzeba zrobic i ile ma to kosztowac ?

[ Dodano: 2008-05-13, 17:51 ]
a tak przy okazji tobie tez polecam zapoznac sie z ponizszymi tematami :

http://lakierowanko.info/viewtopic.php?t=237
http://lakierowanko.info/viewtopic.php?t=989
http://lakierowanko.info/viewtopic.php?t=850
http://lakierowanko.info/viewtopic.php?t=614

:)
 

ZIEMBA
Wys³any: 2008-05-13, 17:16   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
Malik, je¿eli nie odpowiada Ci cena u tego lakiernika to podjed¿ do innego mo¿e bêdzie taniej. Ja nie maluje tylko robie blacharke i powiem Ci ¿e je¿eli ta reparaturka ma byæ dobrze zrobiona z minimaln± ilo¶ci± szpachli to naprawde bêdzie z tym pieprzenia. Jak mam zrobiæ ze dwie takie reparaturki w samochodzie to ju¿ wola³bym poprostowaæ sobie cu¶ na ramie.
 

Malik
Wys³any: 2008-05-13, 18:16   
0
UP DOWN

Posty: 9
No bo mnie wkurza, albo kto¶ jest fachowcem i robi robote albo niech jedzie za grnice na budowe.
Postawcie sie w mojej sytuacji.
To co ja mam kogo¶ prosic na kolanach i rzucaæ mu banknoty 100 z³ pod nogi ¿eby mi to zrobi³?

Nie mam czym zrobic zdjêc bo bym rzucil kilka fotek.
Zreszt± to jest wada fabryczna. Przy wszystkich Hondach Civic 5D lec± te nadkola. Wiêc mysla³em ¿e nie bede mial problemu ze znalezieniem kogo¶ kto to zrobi
 

rbfm 
Wys³any: 2008-05-13, 18:23   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
Malik napisa³/a:
No bo mnie wkurza,


ale co cie wkurza? to ze cena jest dla ciebie wysoka?

kalbi, pytales czemu uwazam ze jakosc bedzie do dupy. tu masz odpowiedz :P

Malik napisa³/a:
Zreszt± to jest wada fabryczna. Przy wszystkich Hondach Civic 5D lec± te nadkola.
 

kalbi 
Wys³any: 2008-05-13, 19:56   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
Cytat:
To co ja mam kogo¶ prosic na kolanach i rzucaæ mu banknoty 100 z³ pod nogi ¿eby mi to zrobi³?


za 100 z³ nie bêd± siê chceli za to zabieraæ :P he he
_________________

 
 

mebArth 
Wys³any: 2008-05-13, 20:54   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Nie zebym by³ z³osliwy....chcesz szk³em d.. obetrzec? miec wsyztsko zrobione w cenie za jedno? Kup sobie zestaw reperacyjny do ³odek i pod blokiem sam DOSZTUKUJ nadkola. Jakby to by³ maluch to rozumiem...ale honde masz a na utrzymanie nie masz? zenada.pl Nikogo nie musisz prosiæ, trzeba tylko zap³acic - nic wiêcej, za darmo nic nie ma.
  
 
 

pitterek 
Wys³any: 2008-05-13, 20:54   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 306
Malik znajd¼ jakiegos sprawdzonego gara¿owca który zrobi Ci taniej blacharke, ale na malowanie radzê jechaæ do porzadnego warsztatu , po pierwsze ze wzgledu na to ¿e do dobrego malowania sa potrzebne dobre warunki ktorych garazowcy nie psiadaja, a po drugie jesli strzeisz kilka grubszych rys na b³otnikach bardziej od góry to mo¿e gratis scieniuja i rzuca ci nowy lakier na tylka poktywe :smile:
_________________
Pit
 

rbfm 
Wys³any: 2008-05-13, 20:59   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
pitterek napisa³/a:
jesli strzeisz kilka grubszych rys na b³otnikach bardziej od góry to mo¿e gratis scieniuja i rzuca ci nowy lakier na tylka poktywe :smile:


mozna prosic po polsku ?
 

mebArth 
Wys³any: 2008-05-13, 20:59   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
pitterek taki hojny jestes i gratis cieniujesz elementy bo kto¶ wywali³ ryse brzeszczotem? Garazowcy tez posiadaj± warunki... Chyba ma³o widzia³es co potrafi± w "gara¿ach" zrobiæ.

Rb - koledze pitterek chodzi³o o UMYSLNE dodawanie roboty a tam gdzie cieniuj± sasiednie 2 elementy to napewno nie licza po 200z³ robociznê.
 
 

kalbi 
Wys³any: 2008-05-13, 21:02   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
pitterek napisa³/a:
do dobrego malowania sa potrzebne dobre warunki ktorych garazowcy nie psiadaja


do dobrego lakierowania potrzebne s± wg mnie tylko, a mo¿e a¿ !!! - umiejêtno¶ci, a dobry sprzêt jedynie u³atwia proces lakierowania i go pszyspiesza.... lepiej napisaæ pojed¼ do polecanego lakiernika!!!
_________________

 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-05-13, 21:03   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
Cytat:
Rb - koledze pitterek chodzi³o o UMYSLNE dodawanie roboty a tam gdzie cieniuj± sasiednie 2 elementy to napewno nie licza po 200z³ robociznê.


nie rozumiem tego umyslnego dodawania roboty :P ale jako ciekawostka powiem wam ze przyjechal do mnie dzisiaj jakis £EB i prawie mnie zwyzywal za zdzierstwo bo u nich w Czestochowie lakieruja caly wozek za 8 stowek :P Malik - wiesz juz gdzie trzeba jechac :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

kalbi 
Wys³any: 2008-05-13, 21:05   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
rbfm napisa³/a:
bo u nich w Czestochowie lakieruja caly wozek za 8 stowek


jak s³ysze taki tekst to mówiê, ¶mia³o niech pan jedzie do nich, u mnie pan nie ma czego szukaæ...
_________________

 
 

mebArth 
Wys³any: 2008-05-13, 21:07   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
RB - za³ozmy masz do wstawienia reperaturke b³otnika tylnego - sam rancik. Kupujesz reperaturke i starasz jak najmniej zryæ blachy farby. No ale jesli wspania³omyslny blacharz zedrze pó³ b³otnika brzeszczotem bo mu porzuca blache to wiadomo ze sie nie ucieknie z lakierem w b³otniku tylko trzeba cieniowac s±siednie elementy. S± blacharze i kowale, tak samo lakiernicy i malarze :mrgreen:
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-05-13, 21:09   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
mebArth, oki to rozumiem, tylko nijak nie moge sobie wytlumaczyc jakim cudem dorabiajac uszkodzenie mialbym miec to polakierowane gratis ?
 

pitterek 
Wys³any: 2008-05-13, 21:10   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 306
mabArth nie twierdze ¿e wszyscy garazowcy robia lipe ale sam musisz przyznac ¿e ogromna wiekszo¶c z nich nie wykazuje sie zbytnia dba³oscia i dok³adno¶cia. Jednak niejednokrotnie widzia³em porz±dna prace gara¿owca , do której nie wystarczy sam garaz ale tez troche pomyslunku, wiedzy i najczê¶ciej doswiadczenia przewaznie zdobytego w innym zak³adzie w godzinach powiedzmy 8-15. Co do cieniowania za darmo to sorry ale przy malowaniu 2 tylnych b³otników które powiedzmy by³y ca³e w podkladzie . oraz pozostawienie klapy nieruszanej jest bynajmniej dla mnie niedopuszczalne. Przy naprawie 2 b³otników za 800 z³ bo tyle bym wzi±³ za wyrze¼bienie rantów itd , te 3 setki lakieru i pol arkusza papieru 1500 raczej nie doprowadzi mnie do bankróctwa
_________________
Pit
 

mebArth 
Wys³any: 2008-05-13, 21:11   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
rbfm napisa³/a:
mebArth, oki to rozumiem, tylko nijak nie moge sobie wytlumaczyc jakim cudem dorabiajac uszkodzenie mialbym miec to polakierowane gratis ?


POniewaz kolega pitterek jest hojny i sam pewnie daje gratisy :razz: Dlatego wyskoczy³ z takim pomys³em
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-05-13, 21:13   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
pitterek napisa³/a:
mabArth nie twierdze ¿e wszyscy garazowcy robia lipe ale sam musisz przyznac ¿e ogromna wiekszo¶c z nich nie wykazuje sie zbytnia dba³oscia i dok³adno¶cia.


kolego to sie tyczy rowniez tych robiacych w powaznych warsztatach!!!!!! kalbi dobrze napisal ze nie sprzet a umiejetnosci a ja jeszcze dodam dobre checi !!!!

[ Dodano: 2008-05-13, 22:14 ]
pitterek napisa³/a:
Przy naprawie 2 b³otników za 800 z³ bo tyle bym wzi±³ za wyrze¼bienie rantów itd , te 3 setki lakieru i pol arkusza papieru 1500 raczej nie doprowadzi mnie do bankróctwa


haha! piszesz o 8 stowkach za lakier. to dodaj jeszcze te 250 za jedna wstawke i ustosunkuj sie do poboznych zyczen autora watku ktory chcialby to wszystko miec za 2x350!!!!
  
 

mebArth 
Wys³any: 2008-05-13, 21:15   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
pitterek - akurat b³otniki do klapy to marne porównanie bo przy perle i tak jest inny kolor jak sie dobrze przygladniesz, a po 2 masz MA£E powierznie do porównania (góra b³otników i powierzchnia klapy)
Co do garazowców jak ty to okre¶lasz...masz na mysli blaszaka 8x4 czy firme bez komory czy moze stodo³e i kompresor z silnika od malucha (widzia³em taki)? NIe pakuj wszytskich do jednego wora...bo nie kazdy ma komorê i super technologie, warunki, materia³y a robota wychodzi piêknie i JEST piêkna po czasie (czytaj s³once i pó³ roku)
_________________
Bart
 
 

kalbi 
Wys³any: 2008-05-13, 21:16   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
pitterek napisa³/a:
Co do cieniowania za darmo to sorry ale przy malowaniu 2 tylnych b³otników które powiedzmy by³y ca³e w podkladzie . oraz pozostawienie klapy nieruszanej jest bynajmniej dla mnie niedopuszczalne. Przy naprawie 2 b³otników za 800 z³ bo tyle bym wzi±³ za wyrze¼bienie rantów itd , te 3 setki lakieru i pol arkusza papieru 1500 raczej nie doprowadzi mnie do bankróctwa


he he, a po cholere cieniowaæ klapê!

powtarzam, powienien byæ napradê tragicznie dobrany lakier by przy ca³ych lakierowanych b³otnikach cieniowaæ klapê lub maskê!!!!!!!! to ju¿ lepiej cieniowaæ drzwi to rozumiem ale nie maskê i klapê, a za darmo to ju¿ wogóle przesada... przecie¿ lakiernik wykonuj±c swoj± pracê powinien dostaæ za ni± wynagrodzenie !!!!!!!

[ Dodano: 2008-05-13, 22:18 ]
rbfm napisa³/a:
a ja jeszcze dodam dobre checi
uwierz mi, ¿e to te¿ napisa³em w po¶cie ale wykasowa³em he he he :PPPPPPPPP
_________________

 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-05-13, 21:18   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
taa i jeszczze przepolerowac cale auto i nawoskowac po robocie :P a moze jakies odkurzanko przy okazji :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

pitterek 
Wys³any: 2008-05-13, 21:19   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 306
pisz±c gara¿owcy mam na mysli takich co robia za 800zl ca³osciowki.
sam przez jakis czas malowa³em bez komory i wiem ¿e mozna przy odrobinie umiejetnosci noi... przymusowej polerce
_________________
Pit
 

mebArth 
Wys³any: 2008-05-13, 21:19   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
A jak na klapie jest spoiler (mondeo sedan) to co? rozbieraj klape...wycinaj spoiler (moze byc na kleju a nie musi) i KTO ZA TO ZAP£ACI?? Ty pitterek? A przednia klapa np OMEGA..bedizesz po po³ klapy malowa³? i co..srodek zostawisz w innym kolorze? Gramy w warcaby? Kratki s± fajne :lol:

[ Dodano: 2008-05-13, 22:21 ]
pitterek - polerka sie zdaza i w PROFi warsztatach. O tym nie mówimy tylo o kolorze i reperaturkach w cenie 2 elementów a ty chcsz pó³ auta cieniowac. Stary...zejd¼ na ziemiê.

EDIT2:
Kto to klapy cieniuje :o
  
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-05-13, 21:23   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
mebArth napisa³/a:
A jak na klapie jest spoiler (mondeo sedan) to co? rozbieraj klape...wycinaj spoiler (moze byc na kleju a nie musi) i


znam jeden warsztat (ten z wiekszych w Krakowie) w ktorym sie lakieruje razem ze spoilerem (czy listwami itp) bez demontazu. chyba zaczne tutaj umieszczac namiary na takie warsztaty :D
 

kalbi 
Wys³any: 2008-05-13, 21:23   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
rbfm napisa³/a:
a moze jakies odkurzanko przy okazji
a ja siê przyznam, ¿e wszystkie samochody ode mnie wychodz± umyte, odkurzone. Niby to dodatkowa praca za frajer ale tak na powa¿nie to klient jest wtedy bardziej zadowolony, a mnie to kosztuje nie du¿o czasu, wysi³ku, trochê papieru, szamponu, wody...
_________________

 
 

mebArth 
Wys³any: 2008-05-13, 21:25   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
RB ta....robi³em Safrane po MALARZU co maloa³ klape ze spoilerem k...maæ!!! ca³y dól spoilera pod stalka z³azi³ jak skóra z pleców po dobrym s³oncu
RB daj namiar :) ) posmiejemy sie
  
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-05-13, 21:25   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
kalbi napisa³/a:
rbfm napisa³/a:
a moze jakies odkurzanko przy okazji
a ja siê przyznam, ¿e wszystkie samochody ode mnie wychodz± umyte, odkurzone. Niby to dodatkowa praca za frajer ale tak na powa¿nie to klient jest wtedy bardziej zadowolony, a mnie to kosztuje nie du¿o czasu, wysi³ku, trochê papieru, szamponu, wody...


mycie tez mi sie zdarzalo, ale nie odkurzanie czy jakies woski :P
no oki odkurzanie czasem ale po sobie jesli nabrudze.

[ Dodano: 2008-05-13, 22:26 ]
mebArth napisa³/a:
RB ta....robi³em Safrane po MALARZU co maloa³ klape ze spoilerem k...maæ!!! ca³y dól spoilera pod stalka z³azi³ jak skóra z pleców po dobrym s³oncu


bo to pewnie bylo robione dla handlarza. zaraz po lakierowaniu to wyglada nawet ok. jaja sie dzieja po dluzszym czasie :D

[ Dodano: 2008-05-13, 22:27 ]
mebArth napisa³/a:
RB daj namiar :) ) posmiejemy sie


niektorzy mogliby po prostu w to nie uwierzyc lub posadzic mnie o jakies oszczerstwa :P
 

pitterek 
Wys³any: 2008-05-13, 21:28   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 306
nie pó³ auta a jeden element. spojler oczywiscie bardzo by skomplikowa³ sprawe i wtedy bym sobie odpusci³.
niewiem jak to wyglada w samochodzie Malika, ale sa takie w których tylna pokrywa znajduje sie na jednej p³aszczy¼nie z tylnym b³otnikiem i brak przecieniowania klapy wyglada paskudnie .
Nikt nie mówi³ ¿e to per³a, co zrobicie jesli to baza niemetalizowana?
_________________
Pit
 

mebArth 
Wys³any: 2008-05-13, 21:29   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
A nie wiem skad to by³o...nie istotne
Co do sprzatania u mnie jest tak ze TO CO JA ZABRUDZE ZAKURZE to ja sprzatam. Wosk (mleczko) zawsze a ogólne mycie sprzatanie odkurzanie to szef juz dzia³a. MI za to nikt nie p³aci wiec nie bede sie wychyla³.
_________________
Bart
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-05-13, 21:32   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
mebArth napisa³/a:
Wosk (mleczko) zawsze a ogólne mycie sprzatanie odkurzanie to szef juz dzia³a.


ale wosk i mleczko na caly wozek? ja tylko na czesc naprawiana. jakbym mial robic cale auto to bym policzyl jak za polerke :P
 

mebArth 
Wys³any: 2008-05-13, 21:32   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
pitterek to jescze bardziej u³atwia sprawê. A jak kolor nia pasuje to zmienic mieszalnik. Na bazie bez ziarna jedyna wad± jest za duzo rozpuszczaalnika albo z³y dobór koloru. Innych wad nie znam zeby farba nie wesz³a w odcien. Ewentualnie "zó³ty" bezbarwny czyli z tych tanszych badziewii.

[ Dodano: 2008-05-13, 22:32 ]
RB tylko naprawniay element + s±siednie dla po³ysku zeby odswiezyc. CA£E? no cos ty oszala³? :)
_________________
Bart
 
 

ewa 
Wys³any: 2008-05-13, 22:19   
0
UP DOWN

Posty: 42
kalbi napisa³/a:
rbfm napisa³/a:
a moze jakies odkurzanko przy okazji
a ja siê przyznam, ¿e wszystkie samochody ode mnie wychodz± umyte, odkurzone. Niby to dodatkowa praca za frajer ale tak na powa¿nie to klient jest wtedy bardziej zadowolony, a mnie to kosztuje nie du¿o czasu, wysi³ku, trochê papieru, szamponu, wody...


u nas te¿ ka¿de auto jest "pucowane",a w tych bardziej wybebeszanych pierzemy te¿ tapicerki .qrcze,my¶la³am ,¿e to standard...
 

mebArth 
Wys³any: 2008-05-13, 23:03   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Auto ma byc czyste ALE! bez przesady ze bede po kims sprz±ta³ jego syf? Wiadomo ze na lakierni auto musi sie zakurzyc wiec trzeba po sobie posprzatac. Po wierzchu umyc i tyle. Co to myjka? Niech sobie klient jedzie na SHELLA za 9.90 w nocy (promocja - taniej) umyje szczot± autko :mrgreen: i akurat swiezy lakierek sie porysuje tak, ¿e nie bedzie ró¿nicy ze starym :)
_________________
Bart
 
 

Malik
Wys³any: 2008-05-14, 16:45   
0
UP DOWN

Posty: 9
rbfm napisa³/a:
ale co cie wkurza? to ze cena jest dla ciebie wysoka?


Wkurza mnie ze jeszcze nic nie zobaczy a ju¿ marudzi ze robota przeje..na, ¿e roboty z tym du¿o.
Mnie sie wydaje ¿e takie marudzenie, to jest gra na podbicie stawki. Wiêc zapyta³em na forum co i jak, tu pierwsza opowiedz zaczynala sie od "No chyba ¿artujesz ¿e...."
I co mam mu sam powidziec np 800zl i podnosic cene o 100z³ do momentu az pzrestanie sie krzywiæ i zgodzi sie to zrobiæ.

[ Dodano: 2008-05-14, 18:11 ]
mebArth napisa³/a:
ale honde masz a na utrzymanie nie masz


"Dro¿szy" niezawodny samochód z oszczêdnym silnikiem wychodzi taniej ni¿ te tanie z³omy. ¯eby je¼dzic maluchem, polonezem , lub renault albo oplem z pocz±tku lat 90-tych to trzeba miec naprawde duzo pieniedzy.

[ Dodano: 2008-05-14, 18:35 ]
Tu mi lec± te nadkola (z lewej strony korojza jest mniesza). Mam pro¶be do ¿yczliwych ile to bedzie mnie kosztowa³o. Region : po³udniowa cze¶c mazowieckiego ( od Radomia w dó³) Zale¿y mi na dobrym zabezpieczeniu przed korozj± no i w miare mo¿liwosci wiernym odtworzeniu kszta³tu. Lakier wystarczy zeby by³ podobny do orygina³.
Za z³o¶liwe uwagi dziêkujê

reparaturka.jpg
Pobierz Plik ¶ci±gniêto 695 raz(y) 577.15 KB

 

marikk 
Wys³any: 2008-05-14, 20:09   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 249
Malik napisa³/a:
Wkurza mnie ze jeszcze nic nie zobaczy a ju¿ marudzi ze robota przeje..na, ¿e roboty z tym du¿o.
Mnie sie wydaje ¿e takie marudzenie, to jest gra na podbicie stawki.
Ale jak najbardziej ma racje ¿e robota prz.... i ¿e roboty z tym du¿o tutaj sie wypowiadaj± ludzie co w tym robi± maj± z tym doczynienia na codzieñ przeciêtnemu zjadaczowi chleba wydaje siê ¿e to wszystko takie proste dobrze napisa³e¶ ¿e wydaje ci sie ¿e takie marudzenie ale w przypadku reperaturek to jest uzasadnione marudzenie bo i blacharz ma w tym w ch... roboty i lakiernik
 

rbfm 
Wys³any: 2008-05-14, 20:59   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
Malik napisa³/a:
Wkurza mnie ze jeszcze nic nie zobaczy a ju¿ marudzi ze robota przeje..na, ¿e roboty z tym du¿o.
Mnie sie wydaje ¿e takie marudzenie, to jest gra na podbicie stawki. Wiêc zapyta³em na forum co i jak, tu pierwsza opowiedz zaczynala sie od "No chyba ¿artujesz ¿e...."


moze zmien forum. na kazdym innym nie zwiazanym z lakiernictwem dostal bys odpowiedzi w stylu "za 8 stowek lakieruja cale auto". tutaj dostales realne odpowiedzi i jeszcze sie rzucasz.

Malik napisa³/a:
Mam pro¶be do ¿yczliwych ile to bedzie mnie kosztowa³o. Region : po³udniowa cze¶c mazowieckiego ( od Radomia w dó³) Zale¿y mi na dobrym zabezpieczeniu przed korozj± no i w miare mo¿liwosci wiernym odtworzeniu kszta³tu. Lakier wystarczy zeby by³ podobny do orygina³.


juz dostales takie odpowiedzi. a ceny od wczoraj zasadniczo sie nie zmienily. przynajmniej nie spadly.
 

Malik
Wys³any: 2008-05-15, 15:08   
0
UP DOWN

Posty: 9
Cytat:
¿artujesz? chcialbys zeby spawal a pozniej malowaz za 3,5 stowy? i tak bardzo tanio ci powiedzial. podejrzewam ze jakosc tej roboty nie bedzie wysoka.


I KTO TU SIE RZUCA ?
 

marikk 
Wys³any: 2008-05-15, 15:57   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 249
Kolegu tutaj sie nikt nie rzuca tylko stwierdza fakty pozdrawiam
 

Malik
Wys³any: 2008-05-15, 16:08   
0
UP DOWN

Posty: 9
Ten facet powiedzia³ mi 600 z³ od elementu ale nie by³ zdecdowany czy we¼mie ta robotê
Ja tu nie wszed³em , ¿eby siê z wami szarpaæ i dyskutowæ czy za duzo bierzecie czy za ma³o. Panowie wy liczyæe swoje koszty i Ja te¿ umiê liczyæ.
Za³ó¿my ¿e w takim stanie jak teraz ten samochod jest wart 11 tys.
Je¶li zrobie przy nim te b³otniki i zap³ace 1200zl lub wiecej to on bedzie wart 12 200 z³?
Mnie sie wydaje ze max 11 500 wtedy ktos mo¿e daæ. A jak przyjdzie handlarz to ju¿ w ogole jak 10 tys bêdzie dawal i bêdzie sie krzywi³ i mówi³ ¿e tzw. "bity jest" i takie tam wymysla³.
Jakby nie patrzeæ to po wyjechaniu autem z waszego warsztatu wartosc rynkowa waszje roboty spada drastycznie. A ja jestem w plecy min 700. Wy sie wkurzacie z reparaturk± dwa dni a potem kasa wam zostaje w kieszeni . A co ja mam powiedzieæ.

Mimo to dzieki wszzystkim za odpowiedzi. Teraz wiem ¿e jesli bede zmierza³ je¼dziæ d³u¿ej tym samochodem to bedzie mi sie op³aca³o zrobiæ go po¿±dnie i zap³acic. Biore te¿ pod uwage opcje zmiany go na jakiego¶ diesla . No i wtedy juz nie bedzie mi sie op³aca³o tego robiæ.

PS. Swego czasu pracowa³em obok takiego zak³adu obs³ugi pojazdów. Robi± tam te¿ naprawy blacharsko lakiernicze. Maj± ro¿ne certyfikaty, atesty na urzadzenia itd. na ¶cianach wisza dyplomy i swiadectwa zdobycia róznych kwalifikacji i uprawnien. No i najwyzsze ceny w okolicy.
Ale jak pewnego dnie zobaczy³em jak kole¶ k³adzie podk³ad, w wietrzn± pogode i przy otwartych drzwiach. Wiatr wrzuca³ mu piasek i inne smieci na to co pomalowa³. Jak sie zorietowa³ to pola³ rozpuszczalnik na co brudniejsze miejsca i przetar³ brudna szmat± i znów zamalowa³.
Je¶li to jest profesjonalna robota to sie s³abo robi.
Oczywiscie nie twierdze ze wszystkie profesjonalne warsztaty tak robi±.

Pisze to zeby pokazaæ ze nie zawsze sprawdza siê regu³a " Im drozej zap³acisz tym lepiej masz zrobione"
 

marikk 
Wys³any: 2008-05-15, 16:43   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 249
Malik napisa³/a:
Teraz wiem ¿e jesli bede zmierza³ je¼dziæ d³u¿ej tym samochodem to bedzie mi sie op³aca³o zrobiæ go po¿±dnie i zap³acic.
Powiem jedno bardziej Ci sie by op³aca³o zamieniæ na lepszy model jak blacha jest ch...... to na to nie ma rady reperaturka to jest reperaturka to jest kawa³ek blachy wdodatku ch.... jeszcze te podróby pomalowane czarnym podk³adem o pasowalno¶ci nie wspomnê tego i tak i tak to zgnije i tak
 

Malik
Wys³any: 2008-05-15, 16:54   
0
UP DOWN

Posty: 9
Dziêki marikk za uczciw± odpowied¿
 

ewa 
Wys³any: 2008-05-15, 22:30   
0
UP DOWN

Posty: 42
inna tania "metoda" ,to poprostu "pe³na akceptacja":jak je¿dzi to dobrze ,a jak wygl±da to mi lata.
 

piotrusiek
Wys³any: 2008-05-15, 23:20   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 64
mój szwagier mia³ ten sam problem co kolega Malik ze stara mazd± ( szkoda do³o¿yc bo stare auto), i 3 lata temu kupi³ sobie nowego forda za 60 tys. z³ 2 miesi±ce temu wymieni³ go znowu w salonie na nowego ( za starego dosta³ 23 tys z³ wiêc do nowego musia³ do³o¿yc oko³o 40 tys. ) nie licz±c corocznych op³at AC ,przegl±dów serwisu itp. 40 tys .stracic w 3 lata to nie to samo co 700z³ kolegi , ale za to nie mia³ problemów z rdz± na b³otnikach i dylematem ,¿e kto¶ na nim zarabia !!! :wink: .
 

Malik
Wys³any: 2008-05-16, 05:22   
0
UP DOWN

Posty: 9
piotrusiek napisa³/a:
40 tys .stracic w 3 lata


Je¶li go na to staæ to mnie to wogóle nie przeszkadza.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Blacharstwo i inne naprawy

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga