Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
DrCruel
Wys³any: 2009-06-05, 12:09   Lakierowanie samochodu.
0
UP DOWN


Posty: 418
Zbiór linków o lakierowaniu samochodów.
Forum rozrasta siê i pomimo ostatnich zmian wprowadzaj±cych dzia³y tematyczne, chcieliby¶my jeszcze bardziej u³atwiæ nowym u¿ytkownikom wyszukiwanie najbardziej cennych informacji. Proponujemy zatem aby tematy, które dobrze opisuj± dany problem umieszczaæ tutaj w formie linków z krótkim opisem lub podlinkowanych opisów np:

http://lakierowanko.info/viewtopic.php?t=936#8191 - Cieniowanie elementu
Cieniowanie elementu 2

Wiadomo, ¿e to nie wyczerpuje tematu bo problem cieniowania pojawia siê pewnie w 30% tematów ale pozwala od czego¶ zacz±æ. Takich problemów jak ten s± dziesi±tki i warto aby powoli zbieraæ to w jednym miejscu.

Pozdrawiam. Cruel.
 

przemo1972 
Wys³any: 2009-06-08, 22:57   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
Tworzywa sztuczne - lakierowanie

Malowanie plastikowych elementow wnetrza
Zserzak
Plastiki do ¶cigacza Szpachla z w³óknem na plastik
Lakierowanie plastiku
Malowanie plastikowego Grilla w VW
Lakierowanie plastikow nadkoli
Cena malowania plastikow
Zmiana koloru plastikow a stary lakier
Lakierowanie plastikow od poczatku
Lakierowanie plastiku
Jak i czym malowac Plexie
Podklad do plastiku
Malowanie owiewek motocykla-kilka pytan
Gladzenie plastiku
Lakierowanie gietkiego plastiku
 

damiano341
Wys³any: 2011-09-18, 12:35   
0
UP DOWN

Posty: 20
a jest gdzie¶ temat lakierowania od podstaw co i jak od a do z?;/
 

gugun 
Wys³any: 2012-01-20, 19:05   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
LAKIEROWANIE OD A-Z standox
http://www.standox.pl/sta...K_Substrate.pdf
 
 

wieslawt.1000 
Wys³any: 2012-03-12, 10:56   Numer lakieru
0
UP DOWN
wieslawt.1000

Posty: 8
Sk±d: Ustroñ
Witajcie,
gdzie znale¼æ nr u¿ytego lakieru do karoserii w VW polo 1998?
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2012-03-12, 13:53   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
W baga¿niku masz naklejon± kartkê na której masz równie¿ podany numer lakieru jaki by³ jak to auto opu¶ci³o fabrykê VW. Obecnie mo¿esz mieæ ju¿ inny lakier ni¿ ten "pierwszy fabryczny" ;) Je¶li auto by³o ju¿ np. "przelakierowywane" :tak:
A tak na marginesie to wybra³e¶ kolego z³y temat do zadania tego pytania ;)
Pozdrawiam! :spoko:
 

wieslawt.1000 
Wys³any: 2012-03-12, 14:09   
0
UP DOWN
wieslawt.1000

Posty: 8
Sk±d: Ustroñ
ups, to uciekam juz szukac typu lakieru i dzieki wielkie :)
 

maliniak
Wys³any: 2012-05-29, 20:40   
0
UP DOWN

Posty: 21
witam koledzy mam pytanie jak cenicie malowanie ciê¿arówek kabiny ciagników siod³owych bo nigdy tego nie robi³em a trafia siê pare sztuk i ne wiem jak to wyceniæ
 

RafsoN
Wys³any: 2018-09-28, 17:37   
0
UP DOWN

Posty: 20
Witam wszystkich. Pytanie odno¶nie podk³adu. Mam zamiar w ca³o¶ci lakierowaæ samochód. Jestem na etapie matowania nadwozia. Pytanie dotyczy starej pow³oki. Obecna warstwa wierzchnia to autorenolak. Czy w takim przypadku wystarczy j± zmatowiæ i mo¿na j± pokryæ podk³adem akrylowym dwusk³adnikowym 5:1, czy trzeba ca³kiem usun±æ? Nurtuje mnie pytanie czy akryl nie "pok³óci" siê ze star± pow³ok± i mi tego nie odsadzi?
 

kalbi 
Wys³any: 2018-09-28, 17:45   
+1
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
przematuj, po³ó¿ Barcoat (na trudne pod³o¿a) i dajesz normalnie podk³ad akrylowy na to
_________________

 
 

RafsoN
Wys³any: 2018-09-30, 15:31   
0
UP DOWN

Posty: 20
Dziêki kalbi ;) . Jeszcze jedno pytanie. Podk³adowanie planujê gdzie¶ w ¶rodku tego tygodnia a na samochodzie s± zaprawki wykonane szpachlówk±. Samochód stoi w zamkniêtym gara¿u i przykryty jest foli± dekarsk±. Czy takie zabezpieczenie wystarczy, czy t± szpachlówkê jednak przymalowaæ jakim¶ sprayem. Pytam bo niektórzy twierdz±, ¿e zostawienie nawet w zamkniêtym gara¿u na jedn± noc grozi wch³oniêciem przez szpachlê wilgoci z powietrza a inni twierdz±, ¿e nie ma siê czym przejmowaæ. Jak to w koñcu jest?
 

glover
Wys³any: 2018-10-01, 08:19   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 303
Nie rób nic a zw³aszcza nie izoluj sprayem bo narobisz sobie k³opotu z wa¿eniem siê.
 

pattt
Wys³any: 2018-10-02, 09:55   
0
UP DOWN

Posty: 2
stacja uzdatniania powietrza- lakierowanie bez oczkowania !!!
 

RafsoN
Wys³any: 2018-10-05, 17:46   
0
UP DOWN

Posty: 20
Cze¶æ ponownie. Czym w zasadzie ró¿ni siê rozpuszczalnik akrylowy od nitro i czy mo¿na je stosowaæ zamiennie do podk³adu akrylowego 5:1? Sprzedawca w sklepie lakierniczym powiedzia³, ¿eby podk³ad rozciêczyæ ewentualnie nitrem ale jednak teraz mam w±tpliwo¶ci.
 

kalbi 
Wys³any: 2018-10-05, 18:32   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
RafsoN napisa³/a:
Cze¶æ ponownie. Czym w zasadzie ró¿ni siê rozpuszczalnik akrylowy od nitro i czy mo¿na je stosowaæ zamiennie do podk³adu akrylowego 5:1? Sprzedawca w sklepie lakierniczym powiedzia³, ¿eby podk³ad rozciêczyæ ewentualnie nitrem ale jednak teraz mam w±tpliwo¶ci.


rozcieñcza siê jedynie rozcieñczalnikiem dedykowanym - nitro nadaje siê jedynie do mycia sprzêtu
_________________

 
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2018-10-05, 21:46   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
RafsoN napisa³/a:
Czym w zasadzie ró¿ni siê rozpuszczalnik akrylowy od nitro

We¿ sobie porównaj sk³ad chemiczny jednego i drugiego to bêdziesz wiedzia³
w czym jest ta ró¿nica ...
RafsoN napisa³/a:
Sprzedawca w sklepie lakierniczym powiedzia³, ¿eby podk³ad rozciêczyæ ewentualnie nitrem

Sprzedawca tym siê ró¿ni od lakiernika ¿e on tylko sprzedaje a lakiernik "nadstawia w³asn± du..pe" jak co¶ nie wyjdzie podczas lakierowania albo wyst±pi wada lakiernicza po czasie ...
 

RafsoN
Wys³any: 2018-10-29, 21:06   
0
UP DOWN

Posty: 20
Szukam w miarê dobrego lecz niezbyt drogiego czerwonego lakieru akrylowego. Upatrzy³em takie marki jak T4W i Fresh (zielone logo). Oba kosztuj± oko³o piêciu dych/1L. Warto zainwestowaæ w który¶ z nich czy szukaæ czego¶ innego? Co ewentualnie polecacie?
 

MagikInvest
Wys³any: 2018-10-30, 19:53   
0
UP DOWN

Posty: 24
u¿ywa³em T4W , bia³y,czarny , niebieski z palety ral , ogólnie ok , wydajna , z³ego s³owa nie mogê powiedzieæ , chocia¿ bia³y straci³ trochê po³ysk po myciu plandeki mocnym dimerem , ale w temacie ciê¿arowych wracam ju¿ który¶ raz z kolei do tej marki
 

RafsoN
Wys³any: 2018-11-17, 14:13   
0
UP DOWN

Posty: 20
Mam pytanie odno¶nie podk³adu epoksydowego. Wymieni³em progi i pomalowa³em je pok³adem epoksydowym. Po 16 godzinach w pewnym miejscu zastosowa³em w³ókno szklane z ¿ywic±. Przez po¶piech nie zauwa¿y³em, ¿e podk³ad nie jest do koñca zaschniêty. Podk³ad 4:1. Jest szansa ¿e pod w³óknem w gara¿u bez ogrzewania jeszcze siê utwardzi czy zdzieraæ to i dosuszyæ?
 

kzychu
Wys³any: 2018-11-17, 18:13   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 346
Epoksyd ¿eby spe³ni³ swoje zadanie ma schn±æ w ciep³ym i suchym pomieszczeniu, ale jak tam idzie ¿ywica z w³óknem na dziury to wed³ug mnie nie istotne przy takim druciarstwie.
 

RafsoN
Wys³any: 2018-11-17, 20:49   
0
UP DOWN

Posty: 20
Kzychu Tu siê mylisz. Nie ³ata³em dziur bo próg jest nowy. W³ókna u¿y³em do zniwelowania pewnej nierówno¶ci w ma³o wymagaj±cym miejscu ;) . Niemniej zadam inne pytanie. Temperatury jakie s±, ka¿dy wie. Wiêc jaka jest w praktyce minimalna temperatura ¿eby reszta progu zdo³a³a wyschn±æ? Teraz i tak nic nie bêdê przy nim robi³ przez trzy dni ale gara¿ jest ma³y to spróbujê dogrzaæ go piecykiem gazowym. Pó¼niej i tak na to pójdzie baranek Forch.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime